PDA

Επιστροφή στο Forum : Adsl Σαμου



axe
26-03-07, 16:31
Λοιπον για σε ολους καταρχην.Πολυ προσφατα εφτασε το Adsl και στην περιοχη μου Κοκκαρι Σαμου,αφου το περιμενα με πως και πως γιατι με το κολοisdn μας ειχε αδιασει το πορτοφολι.Ας μπουμε στο ψητο λοιπον.Η συνδεση μου ειναι στα 1024,αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μονο της πρωινες ωρες η ταχυτητα μου ειναι σε φυσιολογικα πλαισια,80-100 αλλα απο τισ 11-12 το μεσημερι πεφτουμε στα 40-50.Επικοινωνησα με το οτε (εδω θελω να τονισω πως η ανταποκριση των παιδιων του οτε ηταν παρα μα παρα πολυ αμεση,απο το να με επισκευτουν στο σπιτι μεχρι να μου τσεκαρουν την γραμμη κτλ.για να μην τους κατηγορουμε μονο) και μετα λοιπον απο τους ελεγχους που εκαναν μου εξηγησαν πως η γραμμη μου ειναι καθαρη και δεν φενεται καποιο προβλημα,μου τονισαν ομως οτι μαλλον το προβλημα προερχετε απο το παροχεα της σταθερης τηλεφωνιας που χρισημοποιω(telepasport)λογω της χαμηλης ποιοτητας του δικτυοθ τους.Υπαρχει λοιπον περιπτωση να φταiει αυτο αν ειναι να την στειλω την telepasport.
Ευχαριστω!!!!!!!!

Υ.Γ Συνεχιστε για την τρομακτικα καλη δουλεια που κανετε ολοι σας,ειστε πολυ χρησιμοι για εμας τους καινουριους του ιδους.:clap: :clap:

deniSun
26-03-07, 16:40
Δες αν και κάποιος άλλος της ίδιας περιοχής, πιθανόν θα ανήκει και στο ίδιο dslam, χρησιμοποιεί τηλεφωνία του ΟΤΕ και αν έχει ίδια συμπτώματα.
Αν συμβαίνει το ίδιο τότε απλά το dslam που ανήκετε είναι πιταρισμένο.

vaggoulas
26-03-07, 16:48
μετα λοιπον απο τους ελεγχους που εκαναν μου εξηγησαν πως η γραμμη μου ειναι καθαρη και δεν φενεται καποιο προβλημα,μου τονισαν ομως οτι μαλλον το προβλημα προερχετε απο το παροχεα της σταθερης τηλεφωνιας που χρισημοποιω(telepasport)λογω της χαμηλης ποιοτητας του δικτυοθ τους.
Τι σχέση μπορεί να έχει η Π.Φ. που έχεις από την ΤΡ σε σχέση με το adsl?Δεν ισχύει αυτό.Απλά όπως φαίνεται είναι τίγκα το κέντρο που πέφτεις δυστυχώς :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.