PDA

Επιστροφή στο Forum : Mεταφορά 2η φορά γραμμής HOL σε άλλη διεύθυνση...



zaf_4
13-02-15, 18:17
Καλημέρα,
είμαι στην HOL εδώ και 3 χρόνια σχεδόν. Είμαι πολύ ικανοποιημένη καθώς με 24αρα ταχύτητα 300' λεπτά δωρεάν σε κινητά, hol tv πληρώνω 23,10€.
Το συμβόλαιο μου λήγει μέσα Μαρτίου. Το πρόβλημά μου είναι ότι έκανα μεταφορά γραμμής πριν 15 μήνες και πλήρωσα το κόστος 50€, επειδή θα χρειαστεί να μετακομίσω πάλι αρχές Μαρτίου, απ ότι κατάλαβα θα πρέπει να πληρώσω 50€.
Εφόσον, τελειώνει το συμβόλαιο τι μο υ προτείνετε να κάνω; Γιατί νέα προσφορά δεν έχω ακόμη και ξέρω ότι πρέπει να μετακομίσω.
Να ζητήσω νέα προσφορά ή να κοιτάξω και αλλού;
Το μόνο που με κρατά είναι ότι με αυτά τα χρήματα, βλέπω hol tv εντάξει δεν έχει και πολλά κανάλια σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά λόγω τιμής είναι εντάξει.
Νομίζω ο ΟΤΕ είναι απλησίαστος για μένα, η 2η σκέψη είναι για Νova 3play.
Θα χρειαζόμουν μια συμβουλή:oneup:

- - - Updated - - -

Δεν υπάρχει καμία γνώμη;

MitsosDaBest13
15-02-15, 19:39
Μα σε όποια εταιρία και να πας, θα πληρώσεις πολλά για τη μεταφορά της γραμμής... Ακόμα κι αν κλείσεις τον αριθμό κι ανοίξεις καινούργιο στο νέο σπίτι, θα πληρώσεις ακόμα περισσότερα για ενεργοποίηση, περίπου 70-80€...

Οπότε αν τελικά μείνεις στη HOL, δε γλιτώνεις το 50άρι για τη μεταφορά, όπως επίσης και στη Forthnet και σε όποια άλλη εταιρία... Απλά όταν λήξει η δέσμευση με τη HOL στα τέλη Μαρτίου, πάρε τους ένα τηλέφωνο να σου κάνουν νέα προσφορά, μήπως σου αφήσουν το πάγιο λιγότερο από 23,10€ και σε βάθος χρόνου κερδίσεις το 50άρι που έχασες κατά τη μεταφορά... :oneup:

Ακόμα και να πας από HOL στη Forthnet με τον ίδιο αριθμό, θα πληρώσεις 36€ τέλη Ενεργοποίησης + το 50άρι για τη μεταφορά της γραμμής σε άλλη διεύθυνση... Οπότε δε συμφέρει ν' αλλάξεις πάροχο... Και στον ΟΤΕ να πας, πάλι θα πληρώσεις για τη μεταφορά, γιατί ούτως ή άλλως το 50άρι από όλους τους παρόχους ή τα Τέλη Ενεργοποίησης ή τα Τέλη Νέας Γραμμής (Αριθμού), αυτός το τσεπώνει!! :rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.