PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-X 1024... not!



yfantiki
27-03-07, 01:00
Παιδιά γειά σας. Είμαι νέος τόσο στο ADSL όσο και στο forum. Εχω δει πάμπολλες παρόμοιες καταχωρήσεις, αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής:
Έχω το conn-x 1024 περίπου 2 μηνες τώρα και μέχρι χθες το απόγευμα όλα πήγαιναν καλά (κατέβασα με 100άρια, κλπ). Απο χθές - Κυριακή - το απόγευμα και μέχρι και τώρα η σύνδεση σέρνεται. Στο κατέβασμα το rate κυμαινόταν μεταξύ 29-55, και τα site φόρτωναν λες και είχα dial up.
Το παράξενο είναι οτι μέχρι τώρα δεν είχε παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα... Μήπως παρατήρησε κανείς το ίδιο? Λέτε να φταίει το DSLAM? Περιοχή Κολωνακίου είμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry καθώς παρόμοια θέματα εμφανίζονται κατα κόρον.

No-Name
27-03-07, 01:03
Δες αν συνεχίσει για 2-3 μέρες ακόμα και μετά δήλωσε βλάβη στον ΟΤΕ ενδεχομένως να κάνουν αναβαθμίσεις.

Το Καλωνάκι σε ποιο DSLAM αντιστοιχεί?

Παρατα το adsl και πήγαινε μέχρι το Jackson's για κάνα ποτάκι φίλε ;)

yfantiki
27-03-07, 01:11
Δεν έχω ιδέα, μαλλον στο Παγκράτι. Πάντως μαμουνια δεν πρέπει να έχω, τρέχει 24/7 το Norton Internet Security ενώ έχω και το Firewall to 585i στο Standard... Ουτε στο 1242, ούτε στο 121 ήξεραν κάτι...

No-Name
27-03-07, 01:12
Πάρε το 121 αν είναι κατα την Πέμπτη και δήλωσε να κάνουν έναν έλεγχο στη γραμμή!

Wickerman
27-03-07, 01:32
Μάλλον είναι η καινούρια κοινωνική πολιτική του ΟΤΕ. Σου λέει να μην παραπονιούνται οι άλλες περιοχές ότι δίνει προτεραιότητα σε περιοχές που θεωρούνται υψηλού εισοδήματος.

No-Name
27-03-07, 01:33
Εδώ στα Δυτικά όλα είναι τέλεια πάντως,ε ας πέσει και το Κολωνάκι λίγο δεν χάθηκε ο κόσμος :rofl:

fou
27-03-07, 02:50
Παιδιά γειά σας. Είμαι νέος τόσο στο ADSL όσο και στο forum. Εχω δει πάμπολλες παρόμοιες καταχωρήσεις, αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής:
Έχω το conn-x 1024 περίπου 2 μηνες τώρα και μέχρι χθες το απόγευμα όλα πήγαιναν καλά (κατέβασα με 100άρια, κλπ). Απο χθές - Κυριακή - το απόγευμα και μέχρι και τώρα η σύνδεση σέρνεται. Στο κατέβασμα το rate κυμαινόταν μεταξύ 29-55, και τα site φόρτωναν λες και είχα dial up.
Το παράξενο είναι οτι μέχρι τώρα δεν είχε παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα... Μήπως παρατήρησε κανείς το ίδιο? Λέτε να φταίει το DSLAM? Περιοχή Κολωνακίου είμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry καθώς παρόμοια θέματα εμφανίζονται κατα κόρον.

Ακριβως το ιδιο "φαινομενο" και σε μενα με conn-x 1024 στον Ευοσμο Θεσσαλονικης!:down:

deniSun
27-03-07, 09:53
Δες αν συνεχίζεται το ίδιο για καμιά εβδομάδα.
Παρατήρησε την ταχύτητα σε διάφορες ώρες της μέρας.
Μπορεί να είναι θέμα αναβάθμισης του dslam ή κατά πάσα πιθανότητα πιτάρισε το dslam σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.