PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτοβολταϊκό



lazar
05-09-04, 12:41
Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ στην Αθηναϊκή αγορά για την προμήθεια φωτοβολταϊκών κυττάρων που να αποδίδουν χαμηλή τάση συνεχούς ρεύματος;

thama
05-09-04, 13:49
Έχει ξανααναφερθεί www.dissios.gr
www.photovoltaic.gr

lazar
05-09-04, 14:01
Ναι, αυτό μάλιστα www.photovoltaic.gr το είχα αναφέρει εγώ. :roll:

Το dissios έχει για οικιακές εγκαταστάσεις. Εγώ ενδιαφέρομαι για kits κατασκευές που θα δίνουν, ας πούμε 1-2 Volt.

wintech2003
05-09-04, 14:23
Hmm.. ενα φωτοβολταϊκο για wireless hotspots θα ήταν μουρατο.

Μια μπαταρια να φορτιζει ωστε να έχεις παροχη ρευματος το βραδυ και ενα φωτοβολταϊκο για να συλλέγει ενέργεια.

Δοξα τω Θεω είμαστε σε χώρα με πολύ ήλιο.

Θα κάνω ενα research πάνω σε αυτό το θέμα. Stay tuned!

Voldemort
08-09-04, 10:46
Και εγώ είχα πορωθεί κάποιες μέρες για να πάρω φωτοβολταϊκές κυψέλες. Δεν νομίζω βέβαια να υπάρχουν ακόμη, αλλά μία φορά είχα βρει τσάμπα μία. Δεν αξίζουν και πολύ, μόνο ένα ρολόι είχα καταφέρει να το κάνω να λειτουργήσει.

Papous
09-09-04, 11:28
Hmm.. ενα φωτοβολταϊκο για wireless hotspots θα ήταν μουρατο.

Μια μπαταρια να φορτιζει ωστε να έχεις παροχη ρευματος το βραδυ και ενα φωτοβολταϊκο για να συλλέγει ενέργεια.

Δοξα τω Θεω είμαστε σε χώρα με πολύ ήλιο.

Θα κάνω ενα research πάνω σε αυτό το θέμα. Stay tuned!


http://www.violetta.com/english/products/products.html :?:

lazar
17-09-04, 12:22
Papous, καλό το γιαπωνέζικο μαγαζί που έδωσες, μήπως όμως σου βρίσκεται κάποιο κοντύτερο;

Papous
17-09-04, 12:40
Τι ακριβώς ψάχνεις? Δώσε μου λίγα data παραπάνω.

lazar
18-09-04, 08:15
Έχω ένα φωτοβολταϊκό πλαίσιο μικρό 10Χ7cm το οποίο έχει τάση 1V και βάζει σε λειτουργία ένα ανεμιστηράκι. Το αγόρασα σαν κιτ επίδειξης, από κάποιο μουσείο στο εξωτερικό. Θέλω να βρω άλλα πλαίσια, να τα βάλω σε σειρά, ώστε να παράγω μεγαλύτερη τάση. Ξέρεις πού να απευθυνθώ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.