PDA

Επιστροφή στο Forum : χαμηλές ταχύτητες μετά απο νέο τηλεφωνικό καλώδιο cat6 και αλλαγή σε όλες τις μπρίζες/splitter



cchristos1
25-02-15, 16:57
Καλησπέρα σας εδώ και 2 χρόνια ταλαιπωρούμε με την γραμμή μου καθώς είναι παλιά. Είχε έρθει και τεχνικός σας (με πληρωμή στον επόμενο λογαριασμό μου) και είδε ότι στην είσοδο της οικοδομής μου συνδέομαι στα 22 ενώ επάνω με το ζόρι στα 4αρα.
Χθές τράβηξα καινούργιο καλώδιο cat6 και άλλαξα όλες τις μπρίζες / splitter και τα καλώδια στον χώρο. Το αποτέλεσμα ήταν να πάω στα 9600-9800 που και πάλι είναι πολύ κάτω του αναμενόμενου.
Το ρουτερ που έχω τώρα και είναι το ποιο σταθερο είναι το vigor 2700. Έχω δοκιμάσει netgear , Thomson, tp-link κτλ και όλα με τα ίδια αποτελέσματα.
Μίλησα με τους τεχνικούς σας που έκαναν έλεγχο στην γραμμή και την βρήκα εντάξει.
Επειδή θέλω υψηλό upload λόγο vpv , σας έκανα σήμερα και αίτηση να περάσω σε vdsl.
Θα μπορούσατε με κάποιο τρόπο να δείτε το πρόβλημα γιατί το βλέπω να «μετακομίζει» στο vdsl?
Τέλος το θεωρώ τρομερά άδικο για τους παλιούς σας πελάτες να μην τους εντάσσετε σε τρέχουσες προσφορές πχ δωρεάν κλήσεις προς κινητά, και να πρέπει να περιμένουμε για την ανανέωση του συμβολαίου μας.

Forthnet.Nova.Rep1
25-02-15, 17:12
Καλησπέρα cchristos1,

Για να μπορέσουμε να ελέγξουμε αναλυτικά το ζήτημα που αναφέρεις θα χρειαστεί να μας ενημερώσεις με κάποιο στοιχείο της συνδρομής σου σε προσωπικό μήνυμα.

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι ανά τακτά χρονικά διαστήματα, προωθούνται προσφορές για τις υπηρεσίες μας με διαφορετικά χαρακτηριστικά οι οποίες καλύπτουν διάφορες ομάδες συνδρομητών.

Δημήτρης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.