PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατάσταση τηλεφώνου + Αdsl



puntix
27-03-07, 19:47
παιδιά καλησπέρα , σκέφτομαι επιδεί έχω ενα άδειο διαμέρισμα και γιατί εδώ στο σπίτι μου δε μπορώ να κατεβάζω full γιατί σέρνετε το αδέρφι μου αποφασισα να βάλω τηλ και νετ στο αδειο σπίτι και ενα κατεβαστήρι το θέμα είναι οτι τι πρέπει να κάνω για να μου ενεργοποιήσουν την γραμμή ?
Εκτός του οτε παίζει να ξεφύγουμε με καμιά αλλη εταιρία η οχι ?

Είμαι απο κομοτηνη και σκέφτομαι για το hi box στα 2 mib x4 αλλήθεια αυτό το πακέτο θεωρείτε το top σημερα παρόμοιο σε αυτες τις ταχύτητες ... και κατι αλλο ποσο καιρό είναι η προσφορά του χ4 ? :p

nm96027
27-03-07, 20:46
παιδιά καλησπέρα , σκέφτομαι επιδεί έχω ενα άδειο διαμέρισμα και γιατί εδώ στο σπίτι μου δε μπορώ να κατεβάζω full γιατί σέρνετε το αδέρφι μου αποφασισα να βάλω τηλ και νετ στο αδειο σπίτι και ενα κατεβαστήρι το θέμα είναι οτι τι πρέπει να κάνω για να μου ενεργοποιήσουν την γραμμή ?
Εκτός του οτε παίζει να ξεφύγουμε με καμιά αλλη εταιρία η οχι ?

Είμαι απο κομοτηνη και σκέφτομαι για το hi box στα 2 mib x4 αλλήθεια αυτό το πακέτο θεωρείτε το top σημερα παρόμοιο σε αυτες τις ταχύτητες ... και κατι αλλο ποσο καιρό είναι η προσφορά του χ4 ? :p

Καταρχήν αν θες μας λες σε ποια περιοχή μένεις για να σου πουμε τί επιλογες εχεις πέραν της HOL. Εν συνεχεια:

1. Απο την HOL θα πάρεις μονο ADSL (προς το παρόν-δεν ξέρουμε ποτε η HOL θα δώσει και τηλέφωνο) αφου όμως εχεις ήδη μια ενεργή γραμμή ΟΤΕ. Δλδ πρωτα θα σου δώσει ο ΟΤΕ τηλεφωνική γραμμή και μετα επι αυτής της γραμμής θα αγοράσεις το Hibox x4 απο την ΗΟL.

2. Η προσφορά ειναι ανοικτή χωρις να εχουν βάλει ημερομηνία ληξης.

k_koulos
27-03-07, 20:56
αν είσαι κομοτήνη, και λογικά σε περιοχή που καλύπτει ο ΟΤΕ με adsl ,θές μια καινούργια γραμμή [στο όνομα σου ή όχι] που σημαίνει έξοδα νέας γραμμής + πάγια + κόστος Adsl

Αν τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα κάντο [με το δεδομένο οτι θα μείνει το σπίτι για καιρό άδειο], αλλίως με το ίδιο σκεπτικό μπορείς να βάλεις και δεύτερη γραμμή στο σπίτι σου [ειδικά αν το dslam που πέφτεις τώρα σε ικανοποιεί και δεν ξέρεις αν το άλλο σπίτι πέφτει στο ίδιο dslam]

puntix
28-03-07, 17:37
μπορώ να βάλω αλλη γραμμή? πρεπει να ερουνε να σκάψουνε?
πόσα ειναι τα παγια και η εγκατάσταση του οτε ?

k_koulos
28-03-07, 17:43
εξαρτάται που μένεις, αν μένεις σε πολυκατοικία πρέπει να υπάρχει ελεύθερο ζεύγος, αν μένεις σε μονοκατοικία είναι πιο εύκολο λογικά, αρκεί να τους πεις απο την αρχή οτι την θές για dsl,για να μην σε πετάξουν σε pcm [φερέσυχνο ή κάπως έτσι στα ελληνικά ξέρουν αυτοί]

Στο site του οτε /oteshop υπάρχουν αναλυτικά κοστολόγια [θεωρείτε καινούργια σύνδεση δεν έχεις έκπτωση σαν υπάρχων πελάτης δυστυχώς]

Ακόμα αν αποφασίσεις αυτή την λύση δες και αν είσαι ευχαριστημένος απο το κέντρο σου και το dslam, μην την πατήσεις και μας βρίζεις μετά.

kmike
29-03-07, 00:27
Είμαι απο κομοτηνη και σκέφτομαι για το hi box στα 2 mib x4 αλλήθεια αυτό το πακέτο θεωρείτε το top σημερα παρόμοιο σε αυτες τις ταχύτητες ... και κατι αλλο ποσο καιρό είναι η προσφορά του χ4 ? :p

Είσαι σίγουρος ότι σε καλύπτει η HOL για το Χ4; Δεν καλύπτει όλες τις περιοχές. Αν δεν κάνω λάθος μέχρι σήμερα καλύπτει περιοχές μόνο της Αττικής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.