PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολυ ακριβα σε συγκρηση με αλλους!



clyde
27-03-07, 20:44
Χτες εβλεπα τις χρεωσεις του eVoice και προς εκπληξη μου ειδα οτι ειναι πολυ ακριβα!Μα τι νομιζουν οτι θα το χρησιμοποιησουμε για να γλυτωσουμε 8-10 ευρω το διμηνο?
Εχουν δει καθολου τις τιμες των ανταγωνιστων?
Χρησιμοποιησα το jajah χτες για πρωτη φορα και τρελλαθηκα!Μιλησα μιση ωρα με Αμερικη και εδωσα 23 λεπτα!Τελει ποιοτητα ηχου και το πιο ωραι ειναι οτι μιλας κανονικα απο το τηλεφωνο και οχι απο μικροφωνο και ηχεια.

sdikr
27-03-07, 20:58
Χτες εβλεπα τις χρεωσεις του eVoice και προς εκπληξη μου ειδα οτι ειναι πολυ ακριβα!Μα τι νομιζουν οτι θα το χρησιμοποιησουμε για να γλυτωσουμε 8-10 ευρω το διμηνο?
Εχουν δει καθολου τις τιμες των ανταγωνιστων?
Χρησιμοποιησα το jajah χτες για πρωτη φορα και τρελλαθηκα!Μιλησα μιση ωρα με Αμερικη και εδωσα 23 λεπτα!Τελει ποιοτητα ηχου και το πιο ωραι ειναι οτι μιλας κανονικα απο το τηλεφωνο και οχι απο μικροφωνο και ηχεια.

Ναι αλλά αν είχες ενα ΑΤΑ θα ήταν καλύτερα, όπως ακόμα θα είχες και ενά νούμερο evoice in,

Η πλάκα είναι όμως οτι το evoice χρεώνει 0.0216 ενώ το jajah 0.036 το λεπτό για αμέρικη ;)

Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις γιατι με μισή ώρα θα πληρώσεις 1.06 ευρώ

yianniscan
27-03-07, 21:04
Κι ακόμη καλύτερα θα ήταν αν είχες ένα IP τηλέφωνο, αφού η μετατροπή της φωνής θα γινόταν μια φορά, αντί για δυο με το ΑΤΑ.

clyde
27-03-07, 21:05
Aφου βλεπω τι πληρωσα!Τωρα ειμαι μεσα στον λογαριασμο μου στο jajah και βλεπω οτι ειχα 50 cents και μου εχουν μεινει 27!

sdikr
27-03-07, 23:09
Aφου βλεπω τι πληρωσα!Τωρα ειμαι μεσα στον λογαριασμο μου στο jajah και βλεπω οτι ειχα 50 cents και μου εχουν μεινει 27!

εγώ μιλάω για τις χρεώσεις που αναφέρουν στην σελίδα τους

αλήθεια πως εκανες πλήρωμη για 50 cents;

BoGe
27-03-07, 23:15
Αν και δεν έχω χρσιμοποιήσει το jajah, για Ελλάδα πιστεύω το eVoice θα έχει καλύτερη ποιότητα.

HarryV
29-03-07, 12:13
Τώρα άμα πω εγώ ότι δε καταλαβαίνω το νόημα του thread, θα είμαι παράλογος ?

Σε ελεύθερη κοινωνία ζούμε, όσο θέλει κοστολογεί ο καθένας τις υπηρεσίες του και δεν αναγκάζει κανένα να τις αγοράσει. Φάουλ υπάρχει μόνο αν κάποιος αλλάξει τις τιμές των υπηρεσιών του σε ήδη εγγεγραμμένους πελάτες.

Και το Skype ακριβό είναι, αλλά δε νομίζω 8+ εκατομμύρια πελάτες που το χρησιμοποιούν να μη γνωρίζουν τι αγόρασαν.

Η ποιότητα του Jajah σε κλήσεις εντός Ελλάδος πάντως δεν είναι και η καλύτερη.

aiadas
29-03-07, 14:35
To evoice δουλεύει πολύ καλά και είναι το μόνο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο - εκτός κινητών. Ας μην το ξεχνάμε αυτό όταν κάνουμε συγκρίσεις!

nmavro73
18-05-07, 23:28
Μολις το δοκίμασα. Και μια χαρά μίλησα. Σκοπεύω να ανοίξω από ενα mail και να γράψω μέλη όσους παίρνω τακτικά..για να μιλάμε δωρεάν.:P

@ ADSLgr.com All rights reserved.