PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL X 4 ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ



grandstyle
27-03-07, 21:17
η χολ θα δινει adsl x 4 στην Πατρα σε ενα μηνα περιπου..

αντε να δουμε ποτε θα "δωσει" και στις υπολοιπες μεγαλες πολεις !!

weakwire
27-03-07, 21:24
για πες πληροφορίες...κανα site? περιοχές ξέρεις? ( 3 είναι στη πάτρα)

grandstyle
27-03-07, 21:27
πληροφορια απο το τμημα πωλησεων της χολ

weakwire
27-03-07, 21:34
έδωσες κανένα αριθμό? ξέρεις το κέντρο? πχ αγία σοφία , κέντρο?ή έτσι στο είπαν ενημερωτικά?Επίσης το 4x είναι full LLU ή μόνο shared?

grandstyle
27-03-07, 21:39
δεν γνωριζω κατι περισσοτερο. καλυτερα παρε κανενα τηλ να ρωτησεις.

συγκεκριμενα ρωτησα ποτε θα παρεχουν χ4 στο ηρακλειο Κρητης και μου ειπε οτι δεν υπαρχει ενημερωση.και την ρωτησα σε καμια αλλη πολη εκτος Αθηνων θα επεκταθειτε ?και μου ειπε ..ηδη σε ενα μηνα θα παρεχουμε adsl x4 στην Πατρα

weakwire
27-03-07, 21:40
hmmmm μόλις πήρα και μου είπαν μετά το μάιο...βλέπουμε.

sdikr
27-03-07, 21:56
η χολ θα δινει adsl x 4 στην Πατρα σε ενα μηνα περιπου..

αντε να δουμε ποτε θα "δωσει" και στις υπολοιπες μεγαλες πολεις !!

Μου θυμίζει τις πληρόφοριες που έιχε ενά αλλό μέλος περι 10Gbps με το Ιντερνετ για την Hol
τον θερίσο πότε θα τον καλύψουν σου είπαν;

grandstyle
27-03-07, 22:32
οπως αναφερω παραπανω δεν υπαρχει ενημερωση για το Ηρακλειο-Κρητης.

Το μελος τελικα ειχε δικιο.. διοτι η χολ θα παει στα 10gbps μεχρι τελος του χρονου :oneup:

sdikr
27-03-07, 22:47
οπως αναφερω παραπανω δεν υπαρχει ενημερωση για το Ηρακλειο-Κρητης.

Το μελος τελικα ειχε δικιο.. διοτι η χολ θα παει στα 10gbps μεχρι τελος του χρονου :oneup:

πού είναι τα 2.5;

και εδώ θα είμαστε στο τέλος του χρόνου

nm96027
27-03-07, 23:17
Εμένα πάλι μου θυμίζει τις φήμες οτι ο ΟΤΕ θα δώσει 16Μbit....:lol: :lol: :lol:
Για να σοβαρευτουμε:

1. Για να το λένε για την Πάτρα, μάλλον θα το κάνουμε. Στο Ηράκλειο δεν ξέρουν και για αυτο δεν λενε. Εχουμε ακουσει πολλα απο το τμήμα πωλησεων της HOL αλλα σε αυτο το ζήτημα ειναι γενικά φειδωλοί όταν δεν εχουν αντιστοιχη πληροφόρηση. Αν θα ειναι Μαίος ή Ιουνιος ή Απρίλιος θα το δουμε.

2. Αυτα περί 10 ή 7.5 ή 2.5 Gbits δεν τα έχει πει μελος του φορουμ, αλλα η ανακοίνωση της HOL....

Wickerman
27-03-07, 23:20
Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω να δω ιδίοις όμασι τι γίνεται, ευχάριστα νέα πάντως αν ισχύει

karavagos
27-03-07, 23:40
Πάντως τα κέντρα του ΟΤΕ στην Πάτρα ανοίγουν το καλοκαίρι.

Wickerman
27-03-07, 23:44
Τι εννοείς karavagos γιατί δεν το κατάλαβα αυτό με τα κέντρα του οτε. Μετά από 20 λεπτά αναμονή πάντως ουδείς απάντησε στο cs της hol, μάλλον τινάζουν κανά ύπνο τα παιδιά.

lethal-gr
28-03-07, 01:53
πελάτης: Ναι για σας, μένω στη Πάτρα, μπορώ να έχω x4 DSL ?

HOL: Μα βεβαίως έχει άλλωστε ανακοινωθεί. δωστε μου το τηλέφωνό σας.

Πελάτης: 2610429***

HOL: Ξέρετε είσαστε στο κέντρο Κωνσταντινουπόλεως . Προς το παρόν μόνο τα ..... του Θέιου μπορούμε να σας δώσουμε.

Gordito
28-03-07, 01:56
Aλλη μια "αξιοπιστη πληροφορια.":down:
Για πολλοστη φορα:
"Μην εμπιστευεστε πληροφοριες.Μην περιμενετε δηθεν αναμενομενες καλυψεις.Το πιθανοτερο ειναι οτι ειναι φαμφαρες για τους πελατες.ΠΑΝΤΑ ΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ..."

Wickerman
03-04-07, 12:59
Σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο με χολ μου είπαν ότι παρότι δεν μπορούν να εγγυηθούν 100% εντούτις το χρονοδιάγραμμα λέει ότι θα έχει δικό της δίκτυο, στον πέλοπα που ρώτησα, τον ιούνιο. Συν πλην ένα μήνα είπε το παλικάρι, τώρα αν έλεγε μ@@@@@ες δεν φταίω. Αυτό είναι καλό για την πάτρα για δύο λόγους, αν όντως έρθει η χολ τον ιούνιο είναι το πρώτο και το δεύτερο είναι ότι προφανώς θα επισπεύσει τα πράγματα και ο ΟΤΕ για τα 4 & 8 μβιτ εφόσον απότι φαίνεται θα δίνει προτεραιότητα εκεί που υπάρχουν πρώτα ενναλακτικοί. Αντε να δούμε τι θα γίνει! :hmm: :hmm:

Lancelotnt
03-04-07, 20:17
Δεν ήμαστε με τα καλά μας βρε παιδιά,εδώ καλά-καλά δεν υπάρχει χ4 στην αθηνα και θα έρθει στην πατρα? Δεν έχω φυσικά τίποτα με τους πατρινούς φίλους μας ,αλλά βαρέθηκα και εγω τα ψέμματα,κάθε φορά που περνω την χολ για να μάθω πότε με το καλό το χ4 μου λένε υπομονή 2 μήνες ακόμα....έχει περαση σχεδόν 1 χρόνος και ακόμα 2 μήνες λένε.

nm96027
03-04-07, 22:19
Δεν ήμαστε με τα καλά μας βρε παιδιά,εδώ καλά-καλά δεν υπάρχει χ4 στην αθηνα και θα έρθει στην πατρα? Δεν έχω φυσικά τίποτα με τους πατρινούς φίλους μας ,αλλά βαρέθηκα και εγω τα ψέμματα,κάθε φορά που περνω την χολ για να μάθω πότε με το καλό το χ4 μου λένε υπομονή 2 μήνες ακόμα....έχει περαση σχεδόν 1 χρόνος και ακόμα 2 μήνες λένε.

Mάλλον τα παραλες!;)
Η HOL, περαν των κουσουριών της, έχει τα πρωτεία στην κάλυψη της Αθήνας της οποια όντως καλύπτει ενα σημαντικο μέρος με σημαντικές ελλειψεις κυρίως στην Δ. Αθήνα.
Επιπλέον είναι λίγο δύσκολο να έχει περάσει ένας χρόνος απο τότε που σου λενε στην ΗΟL οτι θα εχουν κάλυψη στην περιοχη σου, αφου το ιδιοκτητο δίκτυο της λειτουργει απο τα τέλη Μαίου του 2006 (για να μην πω αρχες Ιουνίου). Η πραγματική εμπορική λειτουργία του πακέτου ξεκινησε τον Δεκέμβριο του 2006.

karavagos
03-04-07, 22:24
Σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο με χολ μου είπαν ότι παρότι δεν μπορούν να εγγυηθούν 100% εντούτις το χρονοδιάγραμμα λέει ότι θα έχει δικό της δίκτυο, στον πέλοπα που ρώτησα, τον ιούνιο. Συν πλην ένα μήνα είπε το παλικάρι, τώρα αν έλεγε μ@@@@@ες δεν φταίω. Αυτό είναι καλό για την πάτρα για δύο λόγους, αν όντως έρθει η χολ τον ιούνιο είναι το πρώτο και το δεύτερο είναι ότι προφανώς θα επισπεύσει τα πράγματα και ο ΟΤΕ για τα 4 & 8 μβιτ εφόσον απότι φαίνεται θα δίνει προτεραιότητα εκεί που υπάρχουν πρώτα ενναλακτικοί. Αντε να δούμε τι θα γίνει! :hmm: :hmm:

Ιούλιο παραδίδει ο ΟΤΕ τον Πέλοπα ;)

madmetal
04-04-07, 03:29
παντως κωνσταντινουπολεως αν ερθει ποτε εναλλακτικος παροχος θα καψω το modem μου στην αγια σοφια σε κοινη θεα....

[PWN] ROXAMIS
04-04-07, 11:48
παντως κωνσταντινουπολεως αν ερθει ποτε εναλλακτικος παροχος θα καψω το modem μου στην αγια σοφια σε κοινη θεα....

Ετοιμασου πηρα τηλ και λενε Κωνσ/εως - Πελοπα - Σκαγ απο Ιουνιο

Lancelotnt
04-04-07, 12:16
Mάλλον τα παραλες!;)
Η HOL, περαν των κουσουριών της, έχει τα πρωτεία στην κάλυψη της Αθήνας της οποια όντως καλύπτει ενα σημαντικο μέρος με σημαντικές ελλειψεις κυρίως στην Δ. Αθήνα.
Επιπλέον είναι λίγο δύσκολο να έχει περάσει ένας χρόνος απο τότε που σου λενε στην ΗΟL οτι θα εχουν κάλυψη στην περιοχη σου, αφου το ιδιοκτητο δίκτυο της λειτουργει απο τα τέλη Μαίου του 2006 (για να μην πω αρχες Ιουνίου). Η πραγματική εμπορική λειτουργία του πακέτου ξεκινησε τον Δεκέμβριο του 2006.

Δεν τα παραλεο φιλε μου...το προγραμμα χ4 εχει ξεκηνηση πανο απο χρονο.Και φυσικα η διαφημηση του πακετου.

nm96027
04-04-07, 12:32
Δεν τα παραλεο φιλε μου...το προγραμμα χ4 εχει ξεκηνηση πανο απο χρονο.Και φυσικα η διαφημηση του πακετου.

Αγαπητε συμφορουμίτη υπερβάλετε και επιμένετε χωρις λογο. Ειμαι απο τους πρώτους, πολυ πρώτους (very first που λενε και στην Γηραια Αλβιώνα ;) ), που εχω shared LLU απο την HOL και θέλω αλλους δυο μήνες για να κλεισω 12μηνο. Περσυ τέτοιον καιρό δεν υπηρχε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ με shared LLU απο την ΗΟL. Κοντεύει χρόνος απο τοτε που εκανα την αίτηση* για το πρωτο DSLAM που ανοιξαν στους Αμπελόκηπους, το οποιο μέχρι τα τέλη Ιουνίου δεν υπήρχε ουτε καν στο site τους αφου όλοι οσοι συνδεθήκαμε τότε (περι τα τέλη Μαίου) είμασταν ολοι beta testers. Αργότερα ανοιξαν τα δυο DSLAMs στο Μαρουσι (τοτε προστέθηκε στο site και μια υποσημείωση για τα 4 mbps) και τέλος το Hibox x4 με αυτην την ονομασία ανακοινωθηκε τα Χριστουγεννα.
Σε έπεισα???;) :p

* Για να μαθαίνουν οι νεότεροι: όταν ξεκίνησε η διαδικασία περι τα τέλη Απριλίου δεν υπηρχε καν φόρμα αίτησης (ποια διαφήμιση μου λες τώρα...:whistle: ) και αντι για αίτηση που είχαν στείλει ολοκληρο το RUO του ΟΤΕ (80 σελίδες:rofl: :rofl: ).

madmetal
04-04-07, 17:44
ROXAMIS;1087042']Ετοιμασου πηρα τηλ και λενε Κωνσ/εως - Πελοπα - Σκαγ απο Ιουνιο


μια χαρα! μιας και ειμαι πελατης της HOL 2 χρονια αν τελικα δουμε και Χ4 τοτε το καιω μωρε..
καλυτερα μιας ωρας στεναχωρια παρα 2 χρονια lag :p

madmetal
04-04-07, 19:04
αφου σιγα σιγα θα δουμε φως (ελπιζουμε τουλαχιστον)
οταν με το καλο ερθει η hol θα πεταξω τον οτε? και θα εχω 8mpbs? χμ...
παω στην αγια σοφια να αναψω ενα κερακι..:p :p :p

mondo52
06-04-07, 06:34
δεν πιστευω οτι ειναι ετοιμοι ακομα!φιλος μου πηρε την fothnet και του ειπανε Νοεμβριο με συν πλην ενα μηνα.αλλα δεν πιστευω.για να μας κρατησουν το κανουν!εμενα προσωπικα θα με βολευε να φτιαξουν τα ηδη υπαρχοντα και μετα να επεκταθουν.ειναι κριμα να εχεις 1024 και ταχυτητα 56κ.καταλαβαινετε.............................................

nm96027
06-04-07, 08:42
εμενα προσωπικα θα με βολευε να φτιαξουν τα ηδη υπαρχοντα και μετα να επεκταθουν.ειναι κριμα να εχεις 1024 και ταχυτητα 56κ.καταλαβαινετε.............................................

Mια μικρή σημαντική διευκρίνιση: Αυτο που λες ("να φτιαξουν τα ηδη υπαρχοντα ") δεν στέκει. ;) Γιατί πολυ απλα δεν ειναι δικά τους για να τα "φτιάξουν", ειναι του ΟΤΕ! Δεν μπορουν να κάνουν κάτι για τις ταχύτητες του ΟΤΕ (απο τεχνικης πλευρας-το διευκρινίζω γιατί υπάρχει και η πλευρα της πολιτικής των εταιρειων) Και αρα για αυτο φτιάχνουν δικο τους δίκτυο...

Lancelotnt
07-04-07, 12:23
Αγαπητε συμφορουμίτη υπερβάλετε και επιμένετε χωρις λογο. Ειμαι απο τους πρώτους, πολυ πρώτους (very first που λενε και στην Γηραια Αλβιώνα ;) ), που εχω shared LLU απο την HOL και θέλω αλλους δυο μήνες για να κλεισω 12μηνο. Περσυ τέτοιον καιρό δεν υπηρχε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ με shared LLU απο την ΗΟL. Κοντεύει χρόνος απο τοτε που εκανα την αίτηση* για το πρωτο DSLAM που ανοιξαν στους Αμπελόκηπους, το οποιο μέχρι τα τέλη Ιουνίου δεν υπήρχε ουτε καν στο site τους αφου όλοι οσοι συνδεθήκαμε τότε (περι τα τέλη Μαίου) είμασταν ολοι beta testers. Αργότερα ανοιξαν τα δυο DSLAMs στο Μαρουσι (τοτε προστέθηκε στο site και μια υποσημείωση για τα 4 mbps) και τέλος το Hibox x4 με αυτην την ονομασία ανακοινωθηκε τα Χριστουγεννα.
Σε έπεισα???;) :p

* Για να μαθαίνουν οι νεότεροι: όταν ξεκίνησε η διαδικασία περι τα τέλη Απριλίου δεν υπηρχε καν φόρμα αίτησης (ποια διαφήμιση μου λες τώρα...:whistle: ) και αντι για αίτηση που είχαν στείλει ολοκληρο το RUO του ΟΤΕ (80 σελίδες:rofl: :rofl: ).

Χμμμ....Θα σου πω απλως πως ειμαι στην Hol απο το 98,μηπως λεω, μηπως οταν η hol διαφημηζε το
χ4 εσυ ειχες κληση την τηλεοραση?:whistle:

Τεσπα... δεστο λιγο καλυτερα.

nm96027
07-04-07, 13:28
Χμμμ....Θα σου πω απλως πως ειμαι στην Hol απο το 98,μηπως λεω, μηπως οταν η hol διαφημηζε το
χ4 εσυ ειχες κληση την τηλεοραση?:whistle:

Τεσπα... δεστο λιγο καλυτερα.

Δεν κάνουμε διαγωνισμό ενσήμων για το ποιος ειναι παλιότερος της HOL. :p
Σου παρέθεσα γεγονότα με ημερομηνίες οι οποιες διασταυρώνονται απο τα νήματα του forum.
Μπορείς εσυ αν θες να παραθέσεις την δική σου εκδοχή των γεγονότων (αντι να κάνεις σχολια για ανοιχτες τηλεοράσεις). Και επειδή υπάρχει (περα απο τα νήματα του adslgr.com) και η εκδοχή της ίδιας της HOL σου παραθέτω την ανακοίνωση συμφωνα με την οποια η εταιρεία ισχυρίζεται οτι το Hibox Χ4 το πουλάει απο 19/12/2006. Τωρα βέβαια εσυ μπορεί να ξέρεις καλύτερα γιατί είχες την TV ανοιχτή.:whistle:
Τα μάτια όμως....??????:hmm:

Lancelotnt
10-04-07, 09:15
Δεν κάνουμε διαγωνισμό ενσήμων για το ποιος ειναι παλιότερος της HOL. :p
Σου παρέθεσα γεγονότα με ημερομηνίες οι οποιες διασταυρώνονται απο τα νήματα του forum.
Μπορείς εσυ αν θες να παραθέσεις την δική σου εκδοχή των γεγονότων (αντι να κάνεις σχολια για ανοιχτες τηλεοράσεις). Και επειδή υπάρχει (περα απο τα νήματα του adslgr.com) και η εκδοχή της ίδιας της HOL σου παραθέτω την ανακοίνωση συμφωνα με την οποια η εταιρεία ισχυρίζεται οτι το Hibox Χ4 το πουλάει απο 19/12/2006. Τωρα βέβαια εσυ μπορεί να ξέρεις καλύτερα γιατί είχες την TV ανοιχτή.:whistle:
Τα μάτια όμως....??????:hmm:

Φιλε τον Ευαγκελατο μου θυμιζεις ....Αποδειξεις!! Εχεις δικιο παντος, δεν βλεπο τετοιες εκμπομπες.:worthy: :worthy:

chris25873
10-04-07, 12:58
Φιλε τον Ευαγκελατο μου θυμιζεις ....Αποδειξεις!! Εχεις δικιο παντος, δεν βλεπο τετοιες εκμπομπες.

Τότε να υποθέσουμε όλοι ότι είχες άδικο και επέμενες απλά μη γνωρίζοντας και όχι με δόλο. Γιατί με την στάση σου παίζει και το δεύτερο σενάριο φίλε Lancelotnt.

a1gr
23-04-07, 18:56
hey... τπτ νεότερο κανείς...? (μετακομίζω και θέλω να δω τι θα βάλω)

raspoutiv
24-04-07, 20:36
θα καλύπτει και τους χρήστες του ΔΙΟΔΟΣ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.