PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με ΔΙΟΔΟΣ ΟΤΕνέτ ή γραμμη;



sim
27-03-07, 22:13
καλησπερα σε ολους!σας παρακαλω χρειαζομαι τη βοηθεια σας και οποιος γνωριζει κατι σχετικο ή του εχει τυχει ιδια περιπτωση με τη δικια μου ας μου πει.
εχω οτενετ στο 1 μεγαμπιτ με διοδος.μετα απο μια διακοπη στη θεσ/νικη το βραδυ του σαββατου στις 24/3/07 ,την επομενη μερα και μεχρι σημερα εχω τρομερο προβλημα με τη συνδεση μου και περιεργα μηνυματα.καταρχην χανω την ip δηλ δε φορτωνει η γραμμη μου αλλα σταματαει η διακινηση των bytes προσωρινα και ξανασυνεχιζει.οταν δε μπορω να μπω μου βγαζει error 718 και οταν σερφαρω με μοτζιλα και ie 6 μου βγαζει τα εξης μηνυματα:1)
CnxDslWz και απο κατω το μην "A required resourse was unavailable" και 2) CnxDslTb και απο κατω λεει το μην "Out of memory"
μοντεμ εχω το crypto f200 και οταν μου βγαζει αυτα τα μην στην ενδειξη του μοντεμ που εχει τα 2 τετραγωνακια στο ενα απο αυτα βγαζει ενα χ στη γραμμη σα να δειχνει οτι εχει προβλημα.
πηρα τηλ την οτενετ και διαπιστωσαν και εκεινοι προβλημα στη γραμμη μου και το στειλανε στον οτε.τη βλαβη την εστειλα τη δευτερα26/3/07 και σημερα στις 27/3/07 ενω δεν εχει διορθωθει το προβλημα οπως μου ειπαν απο την οτενετ το χ δε βγαινει αλλο στην ενδειξη του μοντεμ,αλλα τα προβληματα μου και τα περιεργα μηνυματα συνεχιζονται.σερφαρω μονο με οπερα πλεον και δε ξερω γιατι υπαρχει προβλημα με μοτζιλα και ie 6.
δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα,δεν εχω καποιον ιο και το χρησιμοποιω το zone alarm που ποτε δε μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα στο παρελθον.ειναι και αντιβιοτικο και αντισπαμ και φαιργουολ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

YiannisP
27-03-07, 22:45
Ηρεμισε λιγο, δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα :)

Αφου εστειλες χτες αιτηση για βλαβη, αποκλειεται σε μια μερα να στο κοιταξαν. (Θυμαμαι μια φορα εμενα με ειχαν παρει τηλεφωνο απο Οτενετ μετα απο 2,5 μηνες απο τοτε που εκανα την αιτηση για προβλημα).

Δοκιμασες να κανεις Reset το ρουτερακι σου? Μηπως εχει "μπουκωσει". Δε γνωριζω στο συγκεκριμενο ρουτερ πως γινεται, αλλα φανταζομαι κρατα πατημενο το κουμπακι του για περιπου 10 δευτερα. Και μετα ξανα αναψε το.

Περιμενε απαντηση απο ΟΤΕνετ και χαλαρωσε λιγο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.