PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο HOL σε WIND ερωτήσεις



gmaniac
03-03-15, 01:07
Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή απο HOL που ειμαι ικανοποιημένος και παλιος συνδρομητής σε wind λογω προσφοράς 20Ε μαζι με καρτοκινητο αντι για 24E 300 ευελικτο που έχω τώρα.
1. Σε κατάστημα που πήγα μου ανέφεραν οτι δεν χρειάζεται να αλλάξω router.



Το οτι ειναι με χρησιδανεισμό απο hol (απο τα πρώτα netfaster iad) δεν παίζει πρόβλημα?
Θα παίζει? γιατι με άγχωσε ο φίλος απο το "Τέλος τα router σε νέες συνδέσεις Wind".Αν δεν κάνω λάθος βεβαια το netfaster δεν ειναι κλειδωμένο.



2. Τα στατιστικά που εχω στη Hol ειναι τα παρακάτω. Δεν πιστευω να έχω μπλεξίματα με wind γιατι θα ειναι για 24! μήνες (αν και διαβάζω οτι υπάρχει η υπαναχώρηση)!
Π.Φαληρο


Up Stream : 814 (Kbps.)
Down Stream : 8417 (Kbps.)

Upstream Downstream
Noise Margin 12 dB 11 dB
Attenuation 16 dB 33 dB

3.Παιζει συναγερμός αλλα απο την στιγμή που ειναι pots φαντάζομαι οτι δεν υπάρχει θεμα οπως και στη hol.
Ευχαριστώ
4.Διαβάζω οτι κάνει δοκιμές με internal ips αντι να δίνει public. Γνωρίζουμε σε σχέση με hol τι γίνεται?
Ευχαριστώ.

DrNo
03-03-15, 12:48
Στα 1 και 2 δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα
Εδω και ενα χρονο δεν μου ζητησε πισω το ρουτερ η χολ (εχω το Netfaster Wlan 3) ενω παιζει κανονικα ακομα και τωρα που αλλαξα και καλα συμβολαιο σε ενα οπως το δικο σου
(Εχω ενα προβλημα με αυτους εδω (http://www.adslgr.com/forum/threads/860719-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-Wind?p=5618614#post5618614) αλλα αυτο ισως ειναι ασχετο στην περιπτωση σου)
Για τα 3 και 4 δεν γνωριζω...

manila
03-03-15, 14:01
Σε ότι έχει να κάνε με τον εξοπλισμό δεν θα έχεις πρόβλημα θα παίζει κανονικά και ούτε η Hol πρόκειται να σου ζητήσει πίσω τον εξοπλισμό.

Τώρα σχετικά με την γραμμή, θα έχεις τα ίδια στατιστικά κανένα θέμα. Προχώρα άφοβα

alex24
04-03-15, 01:24
Σχετικα με το 1 πρεπει να σκεφτεις και το ενδεχομενο οτι μπορει να στο ζητησει η εταιρεια εμενα για παραδειγμα μου το ζητησαν.Σχετικα με το 2 πανω κατω στα ιδια θα εισαι συνηθως μικρο προβληματα μπορει να παιζουν εμενα επεσε λιγο η ταχυτητα η υπαναχωρηση ισχυει για 14 μερες απο την ενεργοποιηση και εφ οσον η αιτηση γινει εξ αποστασεως.

gmaniac
05-03-15, 00:41
Ευχαριστώ για ολες τις απαντήσεις...
Θα κοιτάξω και να τους πάρω κανενα τηλέφωνο για να δω τι θα μου πουνε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.