PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με γραμμή από άλλο πάροχο



Hazuki
03-03-15, 17:49
Καλησπέρα,

Δεν είμαι συνδρομητής σας, είμαι στην ΟΝ.
Κάποιος γείτονας κανόνισε να έρθει σε εσάς.
Ο τεχνικός σας πήγε να κάνει την ενεργοποίηση και έμπλεξε την γραμμή μου με την δικιά του.
Στον συγκεκριμένο γείτονα είχε γίνει αντιπροσφορά από τον πάροχο του την οποία και δέχτηκε.
Στην αρχή μπορούσα να καλέσω προς τα έξω και φαινόταν ο αριθμός του. Είχα ενημερώσει τότε τον συγκεκριμένο άνθρωπο αλλά και την εταιρεία σας, αλλά απλά κόψατε τις κλήσεις.
Ο γείτονας τώρα έχει κανονικά επικοινωνία αφού ξεκαθαρίστηκε το θέμα με το που θα πάει τελικά.
Η δικιά μου γραμμή είναι στον αέρα ένα μήνα τώρα επειδή ο τεχνικός σας έκανε λάθος.
Αυτή τη στιγμή το modem μου παίρνει διεύθυνση από το δίκτυο σας, με dns κλπ. και κανένας από την εταιρεία σας δεν έχει ενδιαφερθεί τι κάνει ένα άσχετο modem στο σύστημα σας, έστω κι αν δεν έχω πρόσβαση πουθενά.
Η ΟΝ εδώ και ένα μήνα δεν μπορεί να δηλώσει την βλάβη στον ΟΤΕ γιατί έχει κάποιο "εσωτερικό" πρόβλημα.

Θα ήθελα να μάθω τι μπορείτε να κάνετε σαν εταιρεία, μιας και που το πρόβλημα μου οφείλετε σε λάθος των τεχνικών σας. Αν χρειάζεστε μπορώ να σας δώσω περισσότερες πληροφορίες μέσω προσωπικού μηνύματος.

Forthnet.Nova.Rep1
03-03-15, 18:39
Καλησπέρα Hazuki,

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι για οποιοδήποτε ζήτημα αντιμετωπίζεις στην υπηρεσία σου, θα χρειαστεί να απευθυνθείς αντίστοιχα στον πάροχο σου, καθώς αυτός είναι αρμόδιος για τις ενέργειες επίλυσης που θα πρέπει να πραγματοποιηθούν.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.