PDA

Επιστροφή στο Forum : Αθετηση Συμβολαίου Απο την HOL!!!



Σελίδες : [1] 2

kochtgr
03-03-15, 22:07
H HOL έχει κάνει κάτι απαράδεκτο από τον Φεβρουάριο! Ενώ υπάρχει συμβόλαιο που λέει για συγκεκριμένο πάγιο τους πρώτους 12μήνες καθώς και για τους επόμενους αυτοί ανέβασαν το πάγιο τον Φεβρουάριο και άρα καταπάτησαν τους όρους του ίδιου τους του συμβολαίου.

Πρέπει όλοι όσοι είμαστε συνδρομητές να προσφύγουμε στον συνήγορο του καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/) καθώς και να απαιτήσουμε από την εταιρία την τήρηση των όρων του συμβολαίου!

Όσοι είδατε την αύξηση στο πάγιο του λογαριασμού σας μην αδιαφορήσετε για αυτό αλλα ψάξτε το και απαιτήστε από την εταιρεία να τηρήσει τους όρους του συμβολαίου σας αλλιώς είναι άκυρο και θα πρέπει να απαιτήσουμε να μας επιστραφεί το τέλος ενεργοποίησης καθώς και την απώλεια του δικαιώματος της εταιρείας για επιβολή τέλους αποσύνδεσης ώστε να αλλάξουμε πάροχο!

Καπετανάκης Στά
03-03-15, 23:09
Εχω το 300αρι απο 26ευρω σε 20ευρω για 2 χρονια. Σημερα και εγω το παρατηρισα οτι το πηγαν 27 και με την εκπτωση τελικη 20,83. Ετσι και αλλιως βρισκομαι σε αναζητηση νεου παροχου αφου τον Ιανουαριο του 2015 εκλεισα 1 χρονο συμβολαιου.
Ας τους να παρακαλανε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειναι θα μπορουσαν να το κανουν μονο στα νεα συμβολαια ή τα ανανεομένα.

kochtgr
03-03-15, 23:28
Εχω το 300αρι απο 26ευρω σε 20ευρω για 2 χρονια. Σημερα και εγω το παρατηρισα οτι το πηγαν 27 και με την εκπτωση τελικη 20,83. Ετσι και αλλιως βρισκομαι σε αναζητηση νεου παροχου αφου τον Ιανουαριο του 2015 εκλεισα 1 χρονο συμβολαιου.
Ας τους να παρακαλανε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειναι θα μπορουσαν να το κανουν μονο στα νεα συμβολαια ή τα ανανεομένα.

Σε ποια εταιρία και πρόγραμμα σκέφτεσαι να πάς γιατί και εγω το 300αρι έχω!

Καπετανάκης Στά
03-03-15, 23:35
Τωρα αρχισα να το ψαχνω. Με βλεπω η για Fortnhet με 24,90 ή αν μου κάνει καμια προσφορα ο ΟΤΕ.

jkoukos
04-03-15, 12:50
Βρε παλληκάρια, διαβάζεται ποτέ τους όρους του συμβολαίου που υπογράψατε όπως και τον μηνιαίο λογαριασμό που έρχεται;
Από τα μέσα Δεκέμβρη υπήρχε ενημέρωση (http://www.adslgr.com/forum/threads/853992-hellas-online-%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-6-2-2015?highlight=hol) της εταιρείας για τις νέες χρεώσεις που θα ξεκινούσαν από 6-2-2015, δίνοντας παράλληλα το δικαίωμα ατελούς αποχώρησης εντός 30 ημερών.
Ναι, όλοι μας δεν συμφωνούμε με την αλλαγή πολιτικής, αλλά η εταιρεία δεν έκανε κάτι παράνομο και κινήθηκε μέσα στα νόμιμα πλαίσια.

MitsosDaBest13
04-03-15, 23:21
Μάγκες, sorry κιόλας, αλλά τώρα το πήρατε χαμπάρι? Εγώ εκμεταλλεύτηκα τις αυξήσεις της HOL και καταγγέλλοντας τη σύμβαση, πήγα το πάγιο από τα 28€ στα 21€/μήνα με επιπλέον 120' προς κινητά δωρεάν! (Έχω 24άρι ADSL, Ευέλικτο 300' και HOL TV στα 21€)

Η προθεσμία για την καταγγελία ήταν για 1 μήνα μετά την ενημέρωση, δηλαδή μέχρι τις 18/1. Τώρα πάει, πέταξε το "πουλάκι"... :p Το ωραίο είναι πως σε κανέναν από τους 2 μήνες (Φλεβάρη, Μάρτιο) δεν είδα αύξηση 1€! Παίζει και να τη γλίτωσα, λόγω της καταγγελίας... (?)

yiannis010
05-03-15, 14:37
Βρε παλληκάρια, διαβάζεται ποτέ τους όρους του συμβολαίου που υπογράψατε όπως και τον μηνιαίο λογαριασμό που έρχεται;
Από τα μέσα Δεκέμβρη υπήρχε ενημέρωση (http://www.adslgr.com/forum/threads/853992-hellas-online-%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-6-2-2015?highlight=hol) της εταιρείας για τις νέες χρεώσεις που θα ξεκινούσαν από 6-2-2015, δίνοντας παράλληλα το δικαίωμα ατελούς αποχώρησης εντός 30 ημερών.
Ναι, όλοι μας δεν συμφωνούμε με την αλλαγή πολιτικής, αλλά η εταιρεία δεν έκανε κάτι παράνομο και κινήθηκε μέσα στα νόμιμα πλαίσια.

ακριβώς το ίδιο γίνεται τώρα στην cyta αυξηξση τιμων και παγίων στα ήδη υπάρχοντα συμβόλαια με δικαίωμα αποχώρησης ατελώς εως 27 μαρτίου.σκέφτομαι και γω να αναχωρήσω προς fortnhet μεριά

- - - Updated - - -


Μάγκες, sorry κιόλας, αλλά τώρα το πήρατε χαμπάρι? Εγώ εκμεταλλεύτηκα τις αυξήσεις της HOL και καταγγέλλοντας τη σύμβαση, πήγα το πάγιο από τα 28€ στα 21€/μήνα με επιπλέον 120' προς κινητά δωρεάν! (Έχω 24άρι ADSL, Ευέλικτο 300' και HOL TV στα 21€)

Η προθεσμία για την καταγγελία ήταν για 1 μήνα μετά την ενημέρωση, δηλαδή μέχρι τις 18/1. Τώρα πάει, πέταξε το "πουλάκι"... :p Το ωραίο είναι πως σε κανέναν από τους 2 μήνες (Φλεβάρη, Μάρτιο) δεν είδα αύξηση 1€! Παίζει και να τη γλίτωσα, λόγω της καταγγελίας... (?)

όταν λες ΄καταγγέλοντας την σύμβαση τι εννοεις? μήπως κάnω και γω το ιδιο στην cyta

MitsosDaBest13
05-03-15, 16:56
όταν λες ΄καταγγέλοντας την σύμβαση τι εννοεις? μήπως κάnω και γω το ιδιο στην cyta


Δες ΕΔΩ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html)τι περίπου χρειάζεται να γράψεις στην καταγγελία, γράψε ότι θέλεις να φύγεις με φορητότητα λόγω των Τιμολογιακών Αλλαγών κλπ και στείλε την στη Cyta με e-mail ή και με FAX αν θέλεις, για περισσότερη σιγουριά ότι θα το δουν.

Μετά περιμένεις λίγες μέρες γι' απάντηση, αλλά ακόμα και να μη λάβεις, κάνεις αίτηση στη Forthnet ή όπου αλλού θες να πας. Όταν δουν στη Cyta την αίτηση φορητότητας προς Forthnet, θα σε πάρουν σχεδόν στα σίγουρα. Καλό είναι η αίτηση στη Forthnet να ΜΗ γίνει από κατάστημα, γιατί ίσως σ' ενεργοποιήσουν πιο γρήγορα.

Υ.Γ. Είχα κάνει κι εγώ φορητότητα στη Forthnet για σιγουριά πως η HOL θα μου δώσει προσφορά.

escapee
06-03-15, 19:27
αξιζει να σας πω οτι οσοι κανετε αιτησεις για ενεργοποιησεις υπηρεσιων σε καταστηματα δεν εχετε κανενα δικαιωμα υπαναχωρησης . οποτε το 'κανω αιτηση σε αλλο παροχο για να μου κανουν καλυτερη τιμη στον υπαρχο παροχο ' ξεχαστε το η σκεφτειτε το καλα :)

yiannis010
06-03-15, 21:37
αξιζει να σας πω οτι οσοι κανετε αιτησεις για ενεργοποιησεις υπηρεσιων σε καταστηματα δεν εχετε κανενα δικαιωμα υπαναχωρησης . οποτε το 'κανω αιτηση σε αλλο παροχο για να μου κανουν καλυτερη τιμη στον υπαρχο παροχο ' ξεχαστε το η σκεφτειτε το καλα :)

έτσι ακριβώς είναι.και γω σήμερα το έμαθα

dimtz
06-03-15, 22:35
εγω πριν κανα δυο μερες εκανα και πηρα μια χαρα προσφορα χωρις πολλα πολλα

gf030
06-03-15, 22:51
Εγω θα φυγω ΕΝ ΜΕΣΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, θα τους αφησω απληρωτους και θα παω για αλλου αυριο κιολας.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, το ιδιο και σε εσας.
Αει στο διαολο πια...

yiannis010
06-03-15, 23:03
Εγω θα φυγω ΕΝ ΜΕΣΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ, θα τους αφησω απληρωτους και θα παω για αλλου αυριο κιολας.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, το ιδιο και σε εσας.
Αει στο διαολο πια...
σωστός

oust_alex
07-03-15, 15:58
Παιδες πριν δεκα μερες εβαλα και γω το double play GR +300 στην τιμη των 18 ευρω λογω του οτι ειμαι συνδρομητης vodafone...Δεν πιστευω να εχω τπτ αλλαγες στις τιμες...το συμβολαιο στο οτε ληγει σε 5 μερες...

yiannis010
07-03-15, 16:06
Παιδες πριν δεκα μερες εβαλα και γω το double play GR +300 στην τιμη των 18 ευρω λογω του οτι ειμαι συνδρομητης vodafone...Δεν πιστευω να εχω τπτ αλλαγες στις τιμες...το συμβολαιο στο οτε ληγει σε 5 μερες...

λογικά θα έχεις ...αν έχεις ριξ τους 2 φάσκελα και από μενα αφου δεν σε ενημέρωσαν για τις αλλαγες πριν γίνει το συμβόλαιο...ήταν υποχρεωμένοι να σε είχαν ενημερώσει για τις αλλαγές εφόσων είχαν ανακοινωθεί επίσημα από την εταορεία

jkoukos
07-03-15, 16:06
Όχι βέβαια. Εσύ είσαι μετά τις τιμολογιακές αλλαγές που αναφέρουμε και ισχύουν από 6-2-2015. Οπότε ότι συμφώνησες θα πληρώνεις.
Αλλά το παρόν νήμα, είναι εντελώς λάθος. Δεν υπάρχει καμιά αθέτηση όρων εκ μέρους της HOL και οι όποιες αλλαγές, έγιναν με καθόλα νόμιμο τρόπο.

yiannis010
07-03-15, 16:13
Όχι βέβαια. Εσύ είσαι μετά τις τιμολογιακές αλλαγές που αναφέρουμε και ισχύουν από 6-2-2015. Οπότε ότι συμφώνησες θα πληρώνεις.
Αλλά το παρόν νήμα, είναι εντελώς λάθος. Δεν υπάρχει καμιά αθέτηση όρων εκ μέρους της HOL και οι όποιες αλλαγές, έγιναν με καθόλα νόμιμο τρόπο.

ναι σωστο και αυτό ...μπερδεψα τις ημερομηνιες και έδωσα λαθος απάντηση.από την στιγμή που το συμβόλαι ειναι τελη φεβρουαρίου είσαι στην καινουργια τιμολογιακη πολιτικη....έχει δίκιο ojkoukos

oust_alex
07-03-15, 16:24
λογικά θα έχεις ...αν έχεις ριξ τους 2 φάσκελα και από μενα αφου δεν σε ενημέρωσαν για τις αλλαγες πριν γίνει το συμβόλαιο...ήταν υποχρεωμένοι να σε είχαν ενημερώσει για τις αλλαγές εφόσων είχαν ανακοινωθεί επίσημα από την εταορεία

Κοιτα με πηραν απο τον ΟΤΕ χθες και μου εκαναν αντιπροσφορα...και τους ειπα να το σκεφτω και θα με ξανακαλεσουν τη Δευτερα.
ΟΤΕ TV πληρες + απερ. εντος Ελλαδας + 60' κινητα + 24mbps ιντερνετ ειναι αυτο που εχω και μου το πανε στα 43 ευρω για δυο χρονια.
Σαν πολλα δεν ειναι?

yiannis010
07-03-15, 16:30
Κοιτα με πηραν απο τον ΟΤΕ χθες και μου εκαναν αντιπροσφορα...και τους ειπα να το σκεφτω και θα με ξανακαλεσουν τη Δευτερα.
ΟΤΕ TV πληρες + απερ. εντος Ελλαδας + 60' κινητα + 24mbps ιντερνετ ειναι αυτο που εχω και μου το πανε στα 43 ευρω για δυο χρονια.
Σαν πολλα δεν ειναι?
ενταξει το πολυ και το λίγο τελικά ειναι σχετικό για πολύ κόσμο...δηλ 86 το δημινο + αναγνωριση 2 ευρω εκτος αν στο έχουν μεσα στην προσφορά και στο αφαιρουν παει στα 88.για μένα είναι πολλά. επίσης καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση αν είναι και για τα 2 χρόνια ή τον δευτερο αλλάζει.

jkoukos
07-03-15, 16:36
Κοιτα με πηραν απο τον ΟΤΕ χθες και μου εκαναν αντιπροσφορα...και τους ειπα να το σκεφτω και θα με ξανακαλεσουν τη Δευτερα.
ΟΤΕ TV πληρες + απερ. εντος Ελλαδας + 60' κινητα + 24mbps ιντερνετ ειναι αυτο που εχω και μου το πανε στα 43 ευρω για δυο χρονια.
Σαν πολλα δεν ειναι?
Σε σχέση με την προσφορά της HOL, είναι περίπου 3€ ακριβότερος ο ΟΤΕ (και με 240' λιγότερο στα κινητά). Βγάζω έξω το ΟΤΕ TV, για να είναι συγκρίσιμα τα ποσά.

oust_alex
07-03-15, 16:40
ενταξει το πολυ και το λίγο τελικά ειναι σχετικό για πολύ κόσμο...δηλ 86 το δημινο + αναγνωριση 2 ευρω εκτος αν στο έχουν μεσα στην προσφορά και στο αφαιρουν παει στα 88.για μένα είναι πολλά. επίσης καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση αν είναι και για τα 2 χρόνια ή τον δευτερο αλλάζει.

Οκ την Δευτερα που θα με ξανακαλεσουν θα ποσταρω εδω. Παντως το πακετο της ΗΟL ειναι πολυ ελκυστικο (περιεχει και την αναγνωριση κλησης μεσα)...

yiannis010
07-03-15, 16:41
Σε σχέση με την προσφορά της HOL, είναι περίπου 3€ ακριβότερος ο ΟΤΕ (και με 240' λιγότερο στα κινητά). Βγάζω έξω το ΟΤΕ TV, για να είναι συγκρίσιμα τα ποσά.
για μένα που δεν καιγομαι για τηλεοραση στο σπίτι και προτιμω τους αγώνες να τους βλέπω έξω με κλειστα τα μάτια θα προχωρουσα στην hol γιατι με ενδιαφερει καθαρα το θέμα του τηλ.

oust_alex
07-03-15, 16:44
Σε σχέση με την προσφορά της HOL, είναι περίπου 3€ ακριβότερος ο ΟΤΕ (και με 240' λιγότερο στα κινητά). Βγάζω έξω το ΟΤΕ TV, για να είναι συγκρίσιμα τα ποσά.

Η προσφορα του ΟΤΕ ειναι στα 25 ευρω το μηνα για τηλ. ιντερνετ ενω της HOL στα 18 (συνδρομητες vodafone μονο)

MitsosDaBest13
07-03-15, 23:12
Παιδες πριν δεκα μερες εβαλα και γω το double play GR +300 στην τιμη των 18 ευρω λογω του οτι ειμαι συνδρομητης vodafone...Δεν πιστευω να εχω τπτ αλλαγες στις τιμες...το συμβολαιο στο οτε ληγει σε 5 μερες...

Λογικά δε θα έχεις, γιατί η αλλαγή έχει ήδη γίνει. Το πρόγραμμα με έκπτωση λόγω σύνδεσης Vodafone, κόστιζε πρώτα 17€ και με τις αυξήσεις το πήγαν στα 18. Δε νομίζω να χρεωθείς τίποτα παραπάνω...

- - - Updated - - -


Κοιτα με πηραν απο τον ΟΤΕ χθες και μου εκαναν αντιπροσφορα...και τους ειπα να το σκεφτω και θα με ξανακαλεσουν τη Δευτερα.
ΟΤΕ TV πληρες + απερ. εντος Ελλαδας + 60' κινητα + 24mbps ιντερνετ ειναι αυτο που εχω και μου το πανε στα 43 ευρω για δυο χρονια.
Σαν πολλα δεν ειναι?


Συγκρίνεις τα 18€ της HOL με τα 43€ του ΟΤΕ? :lol: Εξαρτάται από το πόσο θέλεις την τηλεόραση... Αν θέλεις έστω και κάτι λίγο για να χαζεύεις, μπορείς να βάλεις HOL TV με συν 6€ (ή και 4€ αν το ζητήσεις). Είναι λίγο μούφα όμως η HOL TV...

kostakiss
08-03-15, 16:36
ειμαι cyta και βαρεθηκα με την 8αρα...
τα λεπτα για σταθερα και κινητα δεν τα καταναλωνουμε σχεδον ποτε...
να πω οτι γενικα ελαχιστες φορες ειχα προβλημα με τη συνδεση η το τηλεφωνο και ειμαι πελατης χρονια...
αλλα φλερταρω με χολ και 4νετ...και λιγο και με τα πακετα της τηλεορασης αν και νομιζω οτι θα ξεφυγει το παγιο με αυτα.
νομιζω οτι ο οτε ειναι ακριβος...
τελη ενεργοποιησης πληρωνουμε κανονικα ακομα η ειναι μεσα στο παζαρεμα και αυτα?

yiannis010
08-03-15, 17:09
τα τέλη ενεργοποιησης τα πληρώνουμε κανονικά....καπου στα 35 € πρεπει να είναι αν θυμάμαι καλά..δεν τα παζαρευουν

MitsosDaBest13
08-03-15, 20:34
ειμαι cyta και βαρεθηκα με την 8αρα...
τα λεπτα για σταθερα και κινητα δεν τα καταναλωνουμε σχεδον ποτε...
να πω οτι γενικα ελαχιστες φορες ειχα προβλημα με τη συνδεση η το τηλεφωνο και ειμαι πελατης χρονια...
αλλα φλερταρω με χολ και 4νετ...και λιγο και με τα πακετα της τηλεορασης αν και νομιζω οτι θα ξεφυγει το παγιο με αυτα.
νομιζω οτι ο οτε ειναι ακριβος...
τελη ενεργοποιησης πληρωνουμε κανονικα ακομα η ειναι μεσα στο παζαρεμα και αυτα?


Τα Τέλη Ενεργοποίησης τα πληρώνεις κανονικά με τον πρώτο λογαριασμό. 36€ είναι στη HOL και τα ζητάει ο ΟΤΕ. Δεν υπάρχει παζάρεμα, παρά σε εξαιρετικές περιπτώσεις... Αν είσαι π.χ. φοιτητής, πες το τους πριν κάνεις την αίτηση και ίσως στα κάνουν δώρο (δύσκολο, αλλά όχι απίθανο).

Αν ζητήσεις την τηλεόραση αφού ενεργοποιηθείς, ίσως στη δώσουν και με 4€...

dikal
08-03-15, 22:19
ενταξει το πολυ και το λίγο τελικά ειναι σχετικό για πολύ κόσμο...δηλ 86 το δημινο + αναγνωριση 2 ευρω εκτος αν στο έχουν μεσα στην προσφορά και στο αφαιρουν παει στα 88.για μένα είναι πολλά. επίσης καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση αν είναι και για τα 2 χρόνια ή τον δευτερο αλλάζει.Το να χρεώνεται ακόμη και σήμερα η αναγνώριση κλήσης, είναι σαν να χρεώνεται έξτρα σε ένα αυτοκίνητο ο δεξιός καθρέφτης ή οι ζώνες ασφαλείας:bless::facepalm:

yiannis010
09-03-15, 00:03
Το να χρεώνεται ακόμη και σήμερα η αναγνώριση κλήσης, είναι σαν να χρεώνεται έξτρα σε ένα αυτοκίνητο ο δεξιός καθρέφτης ή οι ζώνες ασφαλείας:bless::facepalm:

και μη χειρότερα να λέμε.εκτός αν σταμάτησε αυτή η χρέωση στον οτε και δεν το πήρα χαμπάρι....

kostakiss
09-03-15, 08:31
Απο cyta, που αξιζει να παω; Η να μεινω εκει και να ζητησω παροχες καλυτερες;
Αν και θα ελεγε με 22-25€ να υπηρχε και κανα πακετο με τηλεοραση..

yiannis010
09-03-15, 11:55
Απο cyta, που αξιζει να παω; Η να μεινω εκει και να ζητησω παροχες καλυτερες;
Αν και θα ελεγε με 22-25€ να υπηρχε και κανα πακετο με τηλεοραση..

εξαρταται τί ζητάς.εγω πχ που με ενδιαφέρει η ταχύτητα του ιντερνετ και καποιος χρόνος δωρεαν στα τηλεφωνα όπου και να παω το ιδιο θα είναι όποτε παραμένω...

oust_alex
09-03-15, 17:57
Παιδες με καλεσαν πριν λιγο απο τον ΟΤΕ. Δεν τα βρηκαμε διοτι μου εκανα προταση για Internet 24mbps + Απερ. Αστικα-Υπερ εντος + 360' κινητα + OTETV FULL ολα μαζι στα 48 ευρω και εγω τους ειπα οτι θα το εκανα αν ηταν στα 30 και ουτε ευρω παραπανω. Διοτι τωρα εδινα 11.5 ευρω το μηνα για OTETV και δεν ημουν διατεθιμενος για ουτε ενα ευρω παραπανω. Οποτε...καλως ηλθα στην HOL και χωρις ΟΤΕTV πλεον

kostakiss
10-03-15, 16:29
Με καλεσαν απο νοβα για προσφορα.
Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα
Ιντερνετ
Νοβα 250 καναλια 29.90
Δωρο το πιατο μονο και γ εγκατασταση
Καλο ειναι;

MitsosDaBest13
10-03-15, 16:55
Με καλεσαν απο νοβα για προσφορα.
Απεριοριστα αστικα-υπεραστικα
Ιντερνετ
Νοβα 250 καναλια 29.90
Δωρο το πιατο μονο και γ εγκατασταση
Καλο ειναι;


Κανονικό πακέτο είναι, πολλοί μπορούν να το πάρουν. Σε αυτά βάλε τον αποκωδικοποιητή της Nova με 50€ (τον κρατάς δικό σου μετά νομίζω) και φυσικά τα Τέλη Ενεργοποίησης 35€. Δεν έχει χρόνο προς κινητά.

jkoukos
10-03-15, 17:11
Αυτό δεν είναι προσφορά, αλλά το κανονικό πακέτο 3Play της Nova, που δίνει σε αυτή την τιμή για πάντα.
Ta 250+ κανάλια που αναφέρει, είναι το Nova Start Pack μαζί με άλλα 200 ελεύθερα και 70 ραδιοφωνικά κανάλια.

kostakiss
11-03-15, 11:25
Μπορω να παζαρεψω σε καππια εταιρεια για 23-26€ μαζι με τηλεοραση;;
Αν οχι ποια αξιζει να βαλω; Η να μεινω στην ιδια (cyta) και να ζητησω παραπανω ιντερνετ(γιατι εχω 8αρι)

yiannis010
11-03-15, 12:48
Μπορω να παζαρεψω σε καππια εταιρεια για 23-26€ μαζι με τηλεοραση;;
Αν οχι ποια αξιζει να βαλω; Η να μεινω στην ιδια (cyta) και να ζητησω παραπανω ιντερνετ(γιατι εχω 8αρι)

αυτό δεν υπάρχει. τέτοια προσφορά δε πιστεύω όυτε την επόμενη 10ετια να βγει.αν είσαι καλά στην cyta και σου πουνε πως ΄΄εχει δυνάτοτητες η γραμμή σου για 13-14 μείνε στην cyta.εκτός αν βρεις καμια καλή συνδιαστικη λογω κινητου τηλεφωνου.εγώ θα έμενα cyta γιατί όσο σκέφτομαι τελη ενεργοποιησης διπλος λογαριασμος τον πρώτο μήνα και να μου βγει και χειροτερη η γραμμη μεσα σε όλα αυτα δεν λέει.

stefp
19-03-15, 19:45
Μπορω να παζαρεψω σε καππια εταιρεια για 23-26€ μαζι με τηλεοραση;;
Αν οχι ποια αξιζει να βαλω; Η να μεινω στην ιδια (cyta) και να ζητησω παραπανω ιντερνετ(γιατι εχω 8αρι)

Όταν λες "κάποια εταιρία" εννοείς εκτός της HOL που ξεκινησε το νήμα? Γιατί στη HOL σαν νέος πελάτης όταν ξεκίνησα το συμβόλαιο είχα με 23€ HOL + HOL tv (με παζάρια τηλεφωνικά) + 1 ώρα κινητά, τώρα (σε ανανέωση συμβολαίου) έχει πάει στα 27€ αλλά με 3 ώρες κινητά (-κάτι εκπτώσεις μετά με ebill κ.α.)

kostakiss
20-03-15, 18:45
μου προσεφερε ανανεωση η cyta με 24αρι ιντερνετ,απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα 23 ευρω για 24μηνο.
ειναι οκ?

dimtz
20-03-15, 20:46
εγω με τιποτα δε θα το εκανα , πολλα ειναι

dreamer25
21-03-15, 02:52
μου προσεφερε ανανεωση η cyta με 24αρι ιντερνετ,απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες κινητα 23 ευρω για 24μηνο.
ειναι οκ?

η WIND ιδιο πακετο το χει στα 20 ευρω για 2 χρονια...

yiannis010
21-03-15, 17:58
η WIND ιδιο πακετο το χει στα 20 ευρω για 2 χρονια...
αν έχεις συνδιαστικη κινητη....και για να φυγει απο cyta καθ να μεταφερθει wind θελει τελος φορητοτητας + διπλο λογαριασμο τον πρωτο μηνα.τα ιδια λεφτα ερχονται ....ασε που πρεπει να αγορασεις ρουτερ αν δεν εχεις δικο σου

MitsosDaBest13
22-03-15, 05:23
Πως είναι πολλά; Το ίδιο πακέτο έχει και η HOL στα 23€. Της WIND είναι 20€ τον πρώτο χρόνο και 25€ το δεύτερο, αν δεν έχεις κινητή με συμβόλαιο... Επίσης υπάρχουν και τα 36€ για ενεργοποίηση, που είναι 1,5€/μήνα για 24 μήνες, αλλά το πληρώνεις ολόκληρο από τον πρώτο λογαριασμό...

dikal
22-03-15, 09:09
Η ταλαιπωρία από την αλλαγή παρόχου, που πολλές φορές συνοδεύεται από βλάβη ή κατώτερης ποιότητας υπηρεσία, δεν αντισταθμίζεται με χαμηλότερο πάγιο της τάξης των 2-3€.:scratch

yiannis010
22-03-15, 13:31
εγω με τιποτα δε θα το εκανα , πολλα ειναι

αν έχεις βρει κατι φτηνότερο από 23€ ενημερωσέ μας .

dimtz
22-03-15, 16:59
αν έχεις βρει κατι φτηνότερο από 23€ ενημερωσέ μας .

αφου ειναι ειδη σε παροχο ας κανει αιτηση για αλλη εταιρια, ετσι θα παρει το καλυτερο δυνατο πακετο, μονο ετσι κερδιζεις σημερα , αυτοι την δουλεια τους και εμεις την δικια μας, 5 χρονια ετσι κανω και μονο χαμενος δεν ειμαι

dreamer25
22-03-15, 17:29
Οταν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια μεσω on-line, την ιδια μερα σε παιρνει η εταιρεια που ανηκεις και σου κανει καλυτερη προσφορα?Μεχρι ποτε μπορεις να την ακυρωσεις αν την κανεις μεσω ιντερνετ??Σε ολες ισχυει αυτο?

dimtz
22-03-15, 17:58
Οταν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια μεσω on-line, την ιδια μερα σε παιρνει η εταιρεια που ανηκεις και σου κανει καλυτερη προσφορα?Μεχρι ποτε μπορεις να την ακυρωσεις αν την κανεις μεσω ιντερνετ??Σε ολες ισχυει αυτο?

ολες οι εταιριες φιλε μου κανουν τα ιδια, κανείς δε θελει να χασει τον πελατη της, εγω παω σε καταστηματα της περιοχης μου και κανω την δουλεια μου, ειναι δικαιωμα σου να ψαχνεις το καλυτερο για την τσεπη σου , δεν ειναι κατι το παρανομο , νομιζω αν δε κανω λαθος εχεις επιλογη ακυρωσης 2 εβδομαδες, ας απαντησει καποιος αλλος που ξερει την διαδικασια με internet

FuS
24-03-15, 17:29
Οταν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια μεσω on-line, την ιδια μερα σε παιρνει η εταιρεια που ανηκεις και σου κανει καλυτερη προσφορα?Μεχρι ποτε μπορεις να την ακυρωσεις αν την κανεις μεσω ιντερνετ??Σε ολες ισχυει αυτο?

Ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις και αφορά όλους τους παρόχους.
Αλλά δεν είναι ο κανόνας.
Έχε το αυτό κατά νου.

Το διάστημα για να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης είναι 14 ημερολογιακές ημέρες εφόσον την κάνεις online ή τηλεφωνικά.

yiannis010
25-03-15, 01:09
Ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις και αφορά όλους τους παρόχους.
Αλλά δεν είναι ο κανόνας.
Έχε το αυτό κατά νου.

Το διάστημα για να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης είναι 14 ημερολογιακές ημέρες εφόσον την κάνεις online ή τηλεφωνικά.
ετσι ειναι και αφορα ολους τους παροχους.ρχω περιπτωσεις που καποιος εκανε αιτηση για ψαρωμα σε αλλο παρροχο και ουτε καταλαβε ποτε μεταφερθηκε χωρις να παρει αντιπροσφορα

@ ADSLgr.com All rights reserved.