PDA

Επιστροφή στο Forum : απαραδεκτη συμπεριφορα



asxetos_23
05-03-15, 00:01
Tην καλησπερα μου, επειδη εδω ειναι ενα σαιτ ενημερωσης και καλο ειναι να ενημερωνουμε τον κοσμο. Θα σας γραψω τα απεριοριστα προβληματα που βιωσα με την εν λογο εταιρια.

Η γιαγια μου μενωντας μονη ειχε γουιντ για απεριοριστα αστικα υπεραστικα και ιντερνετ με 22€ το μηνα. Λιγο πριν κλεισουμε 1 χρονο στην εν λογο εταιρια με καλουνε, αφου εγω διαχειριζομαι τη γραμμη παρ ολο που μενω σε διπλανο διαμερισμα και με ενημερωνουν οτι θα κανουν αυξηση στο ποσο στα 25€ το μηνα.

Θεωρωντας αυτη την κινηση απαραδεκτη, τους τονιζω κανενα προβλημα αλλαζω εταιρια και παω στη χολ. Οταν εκανα τα χαρτια για να ενεργοποιηθω με καλουνε και μου κανουν αντιπροταση για 22€, παλι τους λεω θα το ξανασκεφτω και θα ξαναεπικοινωνησω τους λεω σε ποιον αριθμο??? και μου λενε δεν εχουμε αριθμο εδω που σας καλεσαμε!!!!!!! για να μας παρετε πισω καλεστε στο 13800. Το σκεφτηκα λεω ας παραμεινω αφου υπαναχωρησαν στην τιμη. Καλω στο 13800 και μαντεψτε μου λενε οτι για την εν λογο υπηρεσια θα πληρωσω παλι 25€ το μηνα, τους λεω ωραια ευχαριστω, καλη συνεχεια, και συνεχιζω κανονικα την ενεργοποιηση.

Μετα με ξαναπερνουν απο το λεγομενο τμημα φορητοτητας και μου τα δινουν ολα για 18€ το μηνα. Τους λεω ωραια επειδη δεν σας εμπιστευομε πλεον στειλτε μου την προσφορα εγραφος με ενα ε-μαιλ και αν προλαβουμε, θα παραμεινω στην εταιρια σας γιατι σε 7 μερες ενεργοποιουμε στη χολ. Ε κανανε 4 μερες για να μου στειλουν ενα ε-μαιλ, λεω δεν πειραζει δεν θελουν πελατες. Ετσι κι αλλιως υπαρχει πληθωρα εταιριων αφου δεν μπορουν να κρατησουν πελατες δεν πειραζει.

Για να μην υπαρξει προβλημα στη μεταφορα της γραμμης, πληρωνα κανονικα τους λογαριασμους. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα η γουιντ να μου χρωσταει ενα ποσο 18,80€. Παιρνω τηλεφωνο στο αγαπητο 13800, μιλαω με τη Κα Νικο******υ και μου λεει οτι αυτο το ποσο μπορειτε να το εισπραξετε μετα απο 2 εργασιμες σε ενα καταστημα γουιντ, η σε ενα καταστημα παμπλικ. Μονο που μπορει να τα εισπραξει η ιδια η γιαγια μου ηλικιας 75 χρονων, εκτος αν κανει εξουσιοδοτηση.

Λεω ωραια, για να μην τρεχουμε με τις εξουσιδοτησεις, παω μετα απο δυο εργασιμες στα παμπλικ. Εκει γινετε το θαυμα!!! Μου λενε οτι δεν μπορω να τα εισπραξω. Παιρνουν τηλεφωνο στο 13800 και μου δινουν και μιλαω με μια υπαλληλο Κα. Κον**α Φλ**α και με ενημερωνουν, οτι αυτο το ποσο μπορω να το εισπραξω μονο απο καταστημα γουιντ. Λεω καλα δεν βλεπετε οτι ειναι ενας ανθρωπος 75 χρονων, ποιος ο λογος να μας ταλαιπωρειτε παλι. Οπως γιατι δεν με ενημερωσε η υπαλληλος, οτι μπορω να εισπράξω το ποσο μονο απο καταστημα γουιντ.

Λυσεις που μου προτεινετε να κανω περα απο τη δυσφημιση καθως σε ολους προτεινω μακρια απο τη γουιντ

nyannaco
05-03-15, 09:31
Δεν θα διαφωνησω μαζι σου σε τιποτα απο αυτα που λες αλλα βαζε βρε παιδι μου και κανενα κομμα και καμμια τελεια ποτε ποτε να μπορουμνε να διαβασουμε αυτα που γραφεις χωρις να χρειαζεται να προσπαθουμε να μαντεψουμε αυτο το πραγμα με την υιοθετηση των κακων συνηθειων του τεξτινγκ παντου σας εχει καταστρεψει την ικανοτητα γραπτης επικοινωνιας ενα πραγμα μας εχει μεινει που δεν μπορουν να πειραξουν τοικες και θεσμοι η γλωσσα μας και το καταστρεφουμε μονοι μας ειναι κριμα και πολυ με στενοχωρει

asxetos_23
05-03-15, 21:17
καλητερα τωρα

- - - Updated - - -


Δεν θα διαφωνησω μαζι σου σε τιποτα απο αυτα που λες αλλα βαζε βρε παιδι μου και κανενα κομμα και καμμια τελεια ποτε ποτε να μπορουμνε να διαβασουμε αυτα που γραφεις χωρις να χρειαζεται να προσπαθουμε να μαντεψουμε αυτο το πραγμα με την υιοθετηση των κακων συνηθειων του τεξτινγκ παντου σας εχει καταστρεψει την ικανοτητα γραπτης επικοινωνιας ενα πραγμα μας εχει μεινει που δεν μπορουν να πειραξουν τοικες και θεσμοι η γλωσσα μας και το καταστρεφουμε μονοι μας ειναι κριμα και πολυ με στενοχωρει

καλητερα τωρα

nyannaco
05-03-15, 22:20
καλητερα τωρα

- - - Updated - - -



καλητερα τωραΠολύ καλυτερα! Νομίζω εμφανής η δισφορά :oneup:

Godian
06-03-15, 15:22
Όλες οι εταιρείες έχουν τα καλά τους και τα στραβά τους

DrNo
07-03-15, 20:15
...Σου στειλαν κανα e-mail τελικα;
http://www.adslgr.com/forum/threads/860719-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-Wind?p=5619236#post5619236

manila
08-03-15, 14:20
Αυτό μπορείς να το συναντήσεις σε οποιαδήποτε εταιρία. Να δεις μπάχαλο με Cosmote να σου φύγει το μυαλό, πήγα σε Γερμανό να ακυρώσω την σύνδεση που είχα μου λένε δεν μπορούμε εμείς να ακυρώσουμε πρέπει να πάρεις τηλέφωνο από εδώ στα κεντρικά, παίρνω τηλέφωνο και μου λένε θα σας το κάνουν από κατάστημα. Στο τέλος τσακώνοντας οι υπάλληλοι με τα κεντρικά !

LikeABoss
10-03-15, 01:03
Λιγο πριν κλεισουμε 1 χρονο στην εν λογο εταιρια με καλουνε, αφου εγω διαχειριζομαι τη γραμμη παρ ολο που μενω σε διπλανο διαμερισμα και με ενημερωνουν οτι θα κανουν αυξηση στο ποσο στα 25€ το μηνα.

Εγώ θα έλεγα ευχαριστώ αν με ενημέρωνε κάποιος πριν την αύξηση. Σε άλλες εταιρίες δεν ενημερώνουν καθόλου.


...ξαναεπικοινωνησω τους λεω σε ποιον αριθμο??? και μου λενε δεν εχουμε αριθμο εδω που σας καλεσαμε!!!!!!! για να μας παρετε πισω καλεστε στο 13800.


Λογικό, μιας και καλούνε απο τηλ. κέντρο με καμία ενενηνταριά γρμμές...


Τους λεω ωραια επειδη δεν σας εμπιστευομε πλεον στειλτε μου την προσφορα εγραφος με ενα ε-μαιλ και αν προλαβουμε, θα παραμεινω στην εταιρια σας γιατι σε 7 μερες ενεργοποιουμε στη χολ.

Έκαναν τεράστιο λάθος αν σου έστειλαν με e-mail συμβόλαιο, διοτι μπορούσες να τροποποιήσεις τους όρους κατα βούληση και να υπογράψεις ο ίδιος στο όνομα της γιαγιάς σου. Κανονικά, θα έπρεπε να σου στείλουν έντυπο το συμβόλαιο, ώστε να το διαβάσεις και να το υπογράψει η γιαγιά σου σε κάποιο κατάστημα της Wind.


Μονο που μπορει να τα εισπραξει η ιδια η γιαγια μου ηλικιας 75 χρονων, εκτος αν κανει εξουσιοδοτηση.

Αυτό έιναι το πλήρως λογικό, εφόσον υπάρχει ένα πιστωτικό υπόλοιπο σε λογαριασμό που εκδόθηκε στο όνομα της, θα πρέπει να το εισπράξει αυτήν και μόνο αυτήν, εκτός βέβαια άν εξουσιοδοτήσει εγγράφως κάποιον τρίτο. Η διαδικασία της επιστροφής πιστωτικών υπολοίπων σε οποιαδήποτε εταιρία (τηλεποικινωνιακή και μή) είναι ένα λεπτό θέμα και πρέπει να καταβάλλεται πολύ συγκεκριμένα...


...ενημερωνουν, οτι αυτο το ποσο μπορω να το εισπραξω μονο απο καταστημα γουιντ. Λεω καλα δεν βλεπετε οτι ειναι ενας ανθρωπος 75 χρονων, ποιος ο λογος να μας ταλαιπωρειτε παλι.

Σε βάζουν να το εισπράξεις απο "ιδιόκτητο" κατάστημα για να μπορεί να δικαιολογηθεί λογιστικά η επιστροφή του πιστωτικού.

Τα παραπάνω δεν τα γράφω απο κακία, ούτε για να υποστηρήξω την κάθε wind. Τα γράφω γιατί όλα τα παραπάνω θα μπορούσαν να λυθούν με τον εξής απλούστατο τρόπο: να μεταβίβαζες τον αριθμό στο όνομά σου.

Δυστυχώς υπάρχει εκεί εξώ αρκετός κόσμος, ο οποίος αφήνει ως κατόχους τηλεφωνικών γραμμών, ανθρώπους ηλικιωμένους, και μετά ξεσπόυν όταν τους ζητoύν την υπογραφή του κατόχου. Βρίζουν, οδύρονται και δυσφημίζουν άλλους ανθρώπους οι οποίοι κάνουν σωστά την δουλειά τους έχοντας στην πραγματικότητα αυτόι το φταίξιμο απλά πρέπει κάπου να τα πούν, κάπου να "ξεμπουκώσουν"...

Οπότε ως πρώην επαγγελματίας στην εξυπηρέτηση πελατών σε τηλεπικοινωνιακή εταιρία, και
αφου εγω διαχειριζομαι τη γραμμη παρ ολο που μενω σε διπλανο διαμερισμα θα σου συνιστούσα να μεταβιβάσεις την γραμμή στο όνομα σου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.