PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύντομος Χαιρετισμός-Ερώτηση....



McAli
06-09-04, 10:40
Γεια χαρά σε όλους.Μετά από 14 μήνες επιστέφω πάλι στην κοινότητα, μιας και τώρα μάλλον, είμαι έτοιμος (αν ο ΟΤΕ είναι έτοιμος) να μπω και εγω στην ADSL τεχνολογία.

Όμως :

"Στη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL). Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να υποβάλλετε το αίτημα σας online και να είστε σε σειρά προτεραιότητας ώστε το αίτημα σας να ικανοποιηθεί όταν υπάρξει διαθεσιμότητα προσβάσεων."

Μπορείτε να μου πείτε επί τη πράξη τη σημαίνει το παραπάνω μήνυμα από τη σελίδα τοθ ΟΤΕ; Πόσο περιμένει ο καθένας μετά που θα κάνει την αίτηση; Είναι όντως έτσι τα πράγματα ή απλως μια κάλυψη για να διακιολογήσουν την γραφεικρατία τους;

Αυτά τα ολίγα για την ώρα.Φαντάζομαι πως θα έχω και άλλες απορείες στην συνέχεια, αλλά ξέρω ότι πάντα απαντάτε και στηρίζετε όλους εμάς τους "νέους" (χαίρομαι να το βλέπω να ισχύει αυτό και μετά από 15 μήνες, από την πρώη φορά που "συναντηθήκαμε").

Λοιπόν ευχαριστώ , και την επόμενη φορά υπόσχομαι να είμαι πιο σύντομος.

ΥΓ: Συγχα/ρια για την πολιτική κατά των γρεκοαγγλικών...εστω και αν δεν με συμφέρει και πολύ αυτό από άποψη ορθρογραφίας!!Ελπίχω τουλάχιστον να με βελτιώσει!

McAli
06-09-04, 10:46
Αμαν......Το θέμα μου είναι το υπ' αριθμό 666.Λέτε να μου πάει γκαντεμιά;

sdikr
06-09-04, 10:46
Αυτό σημαίνει πως ναι μεν υπάρχει dslam αλλά δυστηχώς έχει γεμίσει , το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις αίτηση και να περιμένεις

McAli
06-09-04, 10:47
:cry:

kalm
06-09-04, 11:29
Μην περιμένεις και πολλά. Αυτό το μύνημα μου το έβγαζε στην περιοχή μου (Ν.Ιωνία) από τον Απρίλιο ή Μάϊο -δεν θυμάμαι καλά- μέχρι τις αρχές Αυγούστου όπου έκανα αίτηση στην HOL μέσω Vivodi. Τώρα που το ξανακοίταξα υπάρχει διαθεσιμότητα πλέον, αλλά αν ο πΟΤΕ κάνει 3-4 μήνες για να την προσφέρει καταλαβαίνεις.... :wink:

McAli
06-09-04, 17:21
Βλέπω εδώ ότι η Vivodi "παρέχεται μέσω DSL πρόσβασης ΟΤΕ" ...πράγμα το οποίο σημαίνει "περίμενε" έστω και για την λύση που έμεσα πρότεινε ο προηγούμενος φίλος (kalm),ε;

Κάτι είχα υποψιαστεί εγώ με αυτό το 666..... :evil:

McAli
06-09-04, 17:30
:shock: Καλά δεν το πιστεύω!!!!....Μόλις τώρα "μπήκα" στη σελίδα του ΟΤΕ για να αποθηκεύσω στα αγαπημένα τον "οδηγό αναζήτησης διαθεσιμότητας" και ελέγχοντας το, όλο απογοήτευση για μια ακόμη φορά, με πέταξε κατευθείαν στη φόρμα παραγγελείας!!!!!

Απίστευτο! :lol: :lol:

nnn
06-09-04, 21:02
Όρμα στην παραγγελία.
:wink:

kalm
07-09-04, 16:14
Στην κυριολεξία όρμα. Όταν έγραψα το χθεσινό post κοίταξα στο site της oteshop και ο πΟΤΕ μου έδειχνε διαθεσιμότητα. Σήμερα 24 ώρες αργότερα, αυτή δεν υπάρχει πλέον! Ούτε για PSTN, ούτε για ISDN. :!: Μα καλά πότε πρόλαβαν; :?: :?:

McAli
07-09-04, 18:16
Καλά οι τύποι είναι απίστευτοι.....Πήγα σήμερα αυτοπροσώπος και μου είπανε ότι στη πόλη μου, το DSL παρέχεται μόνο σε χρήστες ISDN...Θα μοθ πείτε ότι 3,5Ευρώ το δίμηνο παραπάνω λόγω της παροχής ISDN δεν είναι δα και πολύ πράμα όταν θα δείνω ούτως ή αλλως 70Ευρώ παγείος, όμως να, για άλλη μία φορά ένοιωσα ότι μου "αγγίζουν τα οπίσθια"...
Όταν το βάλω θα ενημερώσω σχετικά για επιδόσεις σε αντίστοιχα πεδία συζήτησης.
JohnGR, χθες το βράδυ καθόμουν και μελετούσα τα κείμενά σου για διάφορες "λεπτομέρεις"...υπόσχομαι να μην σας ξαναπασχολήσω με πράγματα που έχουν ήδη ειπωθεί.
Γειά χαρά και ευχαριστώ και πάλι!

@ ADSLgr.com All rights reserved.