PDA

Επιστροφή στο Forum : Εθελοντική Αιμοδοσία ADSLgr.com ...έως 24/9/2004



Σελίδες : 1 2 3 [4]

wintech2003
13-09-04, 22:22
Εγώ απο Χαλκίδα θα μαζεψω και 2-3 φιλαράκια μου και θα πάμε στο Νοσοκομειο Χαλκίδας.

Δεν έχουμε πρόβλημα στην μέρα, και μας βολευει οποιαδήποτε πρωινη ώρα.

Πρέπει να στείλω και e-mail στο adslgr_aimodosia@yahoo.gr ΠΡΙΝ την αιμοδοσία ή μόνο μετα?

opimis
13-09-04, 22:33
Εγώ απο Χαλκίδα θα μαζεψω και 2-3 φιλαράκια μου και θα πάμε στο Νοσοκομειο Χαλκίδας.

Δεν έχουμε πρόβλημα στην μέρα, και μας βολευει οποιαδήποτε πρωινη ώρα.

Πρέπει να στείλω και e-mail στο adslgr_aimodosia@yahoo.gr ΠΡΙΝ την αιμοδοσία ή μόνο μετα?


Μετά την αιμοδοσία στέλνεις mail, μαζί με τις βεβαιώσεις που θα πάρετε από το νοσοκομείο, ότι έχετε αιμοδοτήσει.

Ίσως γίνομαι λίγο κουραστικός, αλλά είναι σημαντικό να μην το ξεχάσετε αυτό, ότι στην αιμοδοσία του νοσοκομείου, θα πείτε ότι δώσατε αίμα, για την ομάδα ADSLgr.com, το οποίο θα πρέπει να το γράψουν στην βεβαίωση, που θα σας δώσουν.



Μέχρι στιγμής έχουμε τα εξής:


Από Αθήνα:

kostthem αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας

Α.Κ. Τετάρτη 22/9/2004 πρωινές ώρες στο ΚΑΤ . Έχει την ευκαιρία όμως και 23&24/9/2004 από την στιγμή που κανονιστεί κάποια συγκέντρωση μελών.

ckbond αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας


Από Θεσσαλονίκη:

maria, PReD, opimis Παρασκευή 24/9/2004 απόγευμα
(Εκτός από την Παρασκευή 24/9/2004 , εγώ μπορώ να είμαι και όποια άλλη μέρα βολεύει σε κάποιο μέλος να αιμοδοτήσει.)


Από Ηράκλειο:

tvelocity χωρίς πρόβλημα ημέρας και ώρας


Από Χαλκίδα:

wintech2003 πρωινές ώρες, όλες τις μέρες 20-24/9/2004

opimis
13-09-04, 23:12
Θα είναι και συμπαραστάτης στα μέλη που θα αιμοδοτήσουν!
Μα καλά τόσο δύσκολο είναι??? :P …

Μπορώ όλες τις μέρες και ώρες, αλλα δεν νομίζω να βρώ το θάρος να πάω μόνος μου :oops: αμα βρεθεί και και κάποιος άλλος ευχαρίστως :)

Γι’ αυτό λέμε ότι όλοι μπορούν να συμμετάσχουν, ασχέτως αν μπορούν η δεν μπορούν να δώσουν αίμα!

Ένα άτομο που δεν μπορεί να δώσει αίμα, για οποιοδήποτε λόγο:
α) ενθαρρύνει με την παρουσία του έναν υποψήφιο αιμοδότη (ιδίως όταν είναι πρώτη φορά)
β) είναι ευκαιρία να γνωρίσει αλλά μέλη του φόρουμ. Προσπάθειες για να συναντηθούν μέλη, έχουν γίνει κι άλλες φορές.
γ) μπορεί να ενημερώσει κάποιο φίλο για την αιμοδοσία που οργανώσαμε.





e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
14-09-04, 15:30
ΔΕΝ θέλω κάρτα αιμοδότη διότι αν καθίσω να σας εξιστορίσω τι έπαθα μέχρι να πάρω την προσωπική κάρτα ΔΩΡΗΤΗ ΟΡΓΑΝΩΝ θα με δικαιολογήσετε....
http://www.adslgr.com/forum/thread9085-138677.html#138677


Όσοι δεν έχουν αιμοδοτήσει ποτέ, είτε έχουν δώσει αίμα και δεν έχουν δελτίο αιμοδότη, θα το πάρουν από την αιμοδοσία που διοργανώνουμε. Όχι γιατί το λέμε εμείς, αλλά γιατί είναι υποχρεωμένα τα κέντρα και οι σταθμοί αιμοδοσίας να δίνουν.
Ο υποψήφιος αιμοδότης , το μόνο που δεν πρέπει να ξεχάσει είναι να ζητήσει και να πάρει την βεβαίωση αιμοληψίας του, για λογαριασμό της ομάδας ADSLgr.com.

Εμείς απλά θα φροντίσουμε να μην αδιαφορήσουν στο θέμα αυτό! :wink:

aimodosia
14-09-04, 23:25
Με χαρά βλέπω πως η ιδέα για την εθελοντική προσφορα αίματος πάει καλά.Τα θερμά μου συγχαρητήρια opimis και σε όλη την ομάδα του adslgr.com. Ο Πανελληνιος Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών του Υπουργείου Υγείας είναι κοντά σας. Ο Πρόεδρος Σ.Γ.

maria
14-09-04, 23:50
Να'σαι καλά Πρόεδρε! Και να'μαστε κι εμείς να δίνουμε αίμα!

ckbond
15-09-04, 00:14
Βλέπω ότι μερικά παιδιά έχουν ορίσει τι ώρα θα πάνε περίπου για να δώσουν αίμα, επειδή νυστάζω και δεν μπορώ να διαβάσω όλο το thread μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνετε γιατί έχω κανονίσει να πάω αύριο από το υπουργείο κατά τις 19:00 για να δώσω αίμα…!!!
Μήπως θα έπρεπε να ενημερώσω κανέναν ???

opimis
15-09-04, 00:53
Βλέπω ότι μερικά παιδιά έχουν ορίσει τι ώρα θα πάνε περίπου για να δώσουν αίμα, επειδή νυστάζω και δεν μπορώ να διαβάσω όλο το thread μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνετε γιατί έχω κανονίσει να πάω αύριο από το υπουργείο κατά τις 19:00 για να δώσω αίμα…!!!
Μήπως θα έπρεπε να ενημερώσω κανέναν ???

Στο πίνακα που βλέπεις πιο πάνω, είναι τα παιδιά που έχουν δηλώσει μέρες και ώρες. Το θέμα είναι να ορίσετε μια κοινή ώρα, για να βρεθείτε!

Όσοι έχουν δηλώσει ώρα και τόπο, εννοείται ότι θέλουν να βρεθούν με αλλά μέλη από το φόρουμ. Θα είναι άδικο για μια ώρα διαφορά να μην βρίσκεστε!

opimis
15-09-04, 01:11
Τετάρτη 15/9/2004 ώρα 09:00 έως 19:30


Από αύριο ξεκινάει το τριήμερο αιμοδοσία που οργανώνει ο πανελλήνιος σύλλογος εθελοντών αιμοδοτών στην Αθήνα, στο χώρο του υπουργείου υγείας (Αριστοτέλους 17)

Εκεί θα μπορούν τα μέλη που τους βολεύει το υπουργείο υγείας να αιμοδοτήσουν. Θα λένε στην αιμοδοσία ότι είναι μέλη από το ADSLgr.com και θα παίρνουν την βεβαίωση που θα τους δίνουν.

Ο πρόεδρος του συλλόγου κκ Σπύρος Γραμμένος, είναι ενήμερος ότι θα συμμετάσχουν και δικά μας μέλη, όποτε δεν θα υπάρχει πρόβλημα, ως αναφορά τις βεβαιώσεις.




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

kostthem
15-09-04, 18:33
Παιδιά, όσοι δώσετε αίμα στο Υπουργείο Υγείας, για ότι χρειαστείτε να πάτε στον Κο Γραμμένο, είναι πολύ o.k. τύπος.

ckbond
15-09-04, 19:21
Ουφ !!! πάει και αυτό, μόλις απέστρεψα από την αιμοδοσία πήγα στο υπουργείο υγείας :D :mrgreen: :D
kostthem Για λίγο δεν σε πρόλαβα :) :) :)

Άντε παιδιά πάμε για την επόμενη σε 4 μήνες :D :mrgreen: :D

opimis
15-09-04, 22:55
Η αρχή έγινε σήμερα από δυο μέλη του φόρουμ: kostthem και ckbond . ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΑΣ :wink:

Αύριο Πέμπτη 16/9/2004 στο υπουργείο υγείας (Αριστοτέλους 17-Αθήνα) η αιμοδοσία θα γίνει τις ώρες 09:00 έως 14:30.

Κι οποίος φυσικά θέλει, μπορεί να ζητήσει να δει και τον κκ Σπύρο Γραμμένο, πρόεδρο του πανελληνίου συλλόγου εθελοντών αιμοδοτών, θα είναι όλες τις ώρες εκεί και θα χαρεί να γνωρίσει μέλη από την ομάδα μας!



e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

kostthem
15-09-04, 23:53
Φίλε ckbond, πρέπει να κανονίσουμε να βρεθούμε όλοι μαζί να γνωριστούμε πριν την επόμενη αιμοδοσία (θεωρώ δεδομένο πως θα υπάρξει και επόμενη), να γνωριστούμε ρε παιδί μου!

opimis
16-09-04, 00:06
kostthem-ckbond, άσχετα αν δεν ήταν η πρώτη φορά που δώσατε αίμα, καλά είναι να γράψετε δυο λόγια για την αιμοδοσία που συμμετείχατε σήμερα! Πόση ώρα σας πήρε όλη η διαδικασία, αν νιώσατε κάτι μετά από την αιμοληψία και ότι άλλο θέλετε από την σημερινή αιμοδοσία! :wink:

Μπορεί να έχουν ειπωθεί πολλές φορές, αλλά αξίζει να γράψετε δυο λόγια!!!

Επίσης οποίος αιμοδοτεί, ας μας ενημερώνει με ποστ στο νήμα η e-mail, για να αλλάζουμε το πίνακα πιο πάνω!




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

kostthem
16-09-04, 07:43
Λοιπόν, πρώτα από όλα (και τα γράφω κυρίως για αυτούς που το σκέφτονται να δώσουν) αισθάνεσαι πολύ όμορφα κατά την διάρκεια της διαδικασίας. Όλοι οι άνθρωποι εκεί μέσα σου εκπέμπουν θετική ενέργεια. Κυρίως οι αιμοδότες που θα συναντήσεις εκεί. Μιλούσα με μια κοπελιά η οποία δίνει αίμα τα τελευταία 4 χρόνια ανά 4-5 μήνες ασταμάτητα! Μπορώ να πω ότι εκεί έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου να μην το ξανααμελήσω!

2 με 3 λεπτά περίπου για να συμπληρώσω τα χαρτιά, ένα λεπτάκι να μου πάρει την πίεση η γιατρίνα και δέκα λεπτά για να δώσω αίμα.


Παντού βλέπεις μια ηρεμία και αισθάνεσαι μια θετική ενέργεια. Δείτε το σαν βόλτα παιδιά όπου θα συναντήσετε χαρούμενες φατσούλες, θα κάνετε μια καλή πράξη και θα νιώσετε καλύτερα!


Edit:
Προηγήθηκε και μια συζήτηση με τον Κο Γραμμένο όπου θέλησε να μάθει περισσότερα για το internet και την ομάδα μας (αν οι fans της τεχνολογίας εργάζονται σε ανάλογες θέσεις κλπ).


Α.. και κάτι άλλο! Ούτε μελανιά δεν έμεινε στο χέρι!

opimis
16-09-04, 13:38
… 2 με 3 λεπτά περίπου για να συμπληρώσω τα χαρτιά, ένα λεπτάκι να μου πάρει την πίεση η γιατρίνα και δέκα λεπτά για να δώσω αίμα…
Όντως η διαδικασία είναι τόσο απλή! Από την στιγμή που κάποιος μπει στο χώρο της αιμοδοσίας μέχρι να πιει το χυμό του μετά την αιμοληψία, δεν ξεπερνάει τα 15 με 20 λεπτά.

Σπανιότερα ίσως ο χρόνος να είναι περισσότερος, αν τύχει εκείνη την ώρα να έχει κόσμο στην αιμοδοσία.
…Παντού βλέπεις μια ηρεμία και αισθάνεσαι μια θετική ενέργεια… όπως αναφέρει ο kostthem το όλο κλίμα στο χώρο της αιμοδοσίας είναι τέτοιο, που δεν σε κάνει να δυσανασχετείς, όπως συνήθως νιώθουμε σε άλλες υπηρεσίες.

Αν κάποιος βιάζεται και πέσει σε αυτήν την περίπτωση, δεν έχει παρά να ζητήσει να αιμοδοτήσει πρώτος. 99% (για να μην πω 100% και φανώ υπερβολικός), θα του παραχωρήσουν την σειρά τους. :wink:

Μέχρι στιγμής έχουμε τα εξής:


Από Αθήνα:

kostthem αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας

Α.Κ. Τετάρτη 22/9/2004 πρωινές ώρες στο ΚΑΤ . Έχει την ευκαιρία όμως και 23&24/9/2004 από την στιγμή που κανονιστεί κάποια συγκέντρωση μελών.

ckbond αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας


Από Θεσσαλονίκη:

maria αιμοδότησε στις 24/9/2004 στο ΑΧΕΠΑ
PReD, opimis


Από Ηράκλειο:

tvelocity χωρίς πρόβλημα ημέρας και ώρας


Από Χαλκίδα:

wintech2003 πρωινές ώρες, όλες τις μέρες 20-24/9/2004




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
17-09-04, 12:38
Για τρίτη και τελευταία μέρα συνεχίζεται η αιμοδοσία στο υπουργείο υγείας (Αριστοτέλους 17 Αθήνα).

Αν σε κάποιον βολεύει το υπουργείο, μπορεί να αιμοδοτήσει μέχρι τις 14:30





e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
17-09-04, 19:30
Ζητούμε συγνώμη, αλλά τα περισσότερα τηλέφωνα από τα κέντρα και σταθμούς αιμοδοσίας που είχαμε δώσει, είναι λάθος! :oops:

Μπορείτε να κατεβάσετε το καινούριο αρχείο .doc με διορθωμένα τα τηλέφωνα.

Η διόρθωση έγινε από τον online τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ και η τελευταία ενημέρωση αυτού, έγινε στις 14/9/2004




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

A. K.
17-09-04, 21:47
opimis που ειναι αυτο το αρχείο με τα τηλέφωνα?

opimis
18-09-04, 14:26
opimis που ειναι αυτο το αρχείο με τα τηλέφωνα?


Μερικές φορές μπορεί ανοίγοντας ένα νήμα, να μην φαίνεται το αρχείο, που κάποιος έχει επισυνάψει στο ποστ του. Σε αυτήν την περίπτωση κάνοντας ανανέωση στη σελίδα, λύνει το πρόβλημα.

Αυτά φυσικά είναι προσωρινά, γιατί οι ιδιοκτήτες και υπεύθυνοι του φόρουμ αυτήν την εποχή αναβαθμίζουν την σελίδα.



e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
18-09-04, 17:02
• ΑΧΕΠΑ Θεσσαλονίκης : πρωί: 08:30 έως 13:30 απόγευμα: 17:30 έως 19:30

• ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ Θεσ/νίκης πρωί: 08:30 έως 13:30 απόγευμα: 17:00 έως 19:00

• ΠΓΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ πρωί: 08:30 έως 13:30 απόγευμα: 16:30 έως 19:30

• ΝΓΝ ΕΔΕΣΣΑΣ πρωί: 08:30 έως 13:30

• Π ΠΑΝΕΠ. ΓΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ πρωί: 08:30 έως 14:30 απόγευμα: 18:00 έως 20:00 σαββατοκύριακα και αργίες: 10:00 έως 14:00

• ΝΓΝ ΡΟΔΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ πρωί: 08:30 έως 13:30 απόγευμα: 15:00 έως 19:00 σαββατοκύριακα και αργίες: 08:30 έως 13:00

• ΝΓΝ ΚΑΛΑΜΑTΑΣ πρωί: 08:30 έως 13:30 απόγευμα: 18:00 έως 20:00 σαββατοκύριακα: πρωί: 09:30 έως 12:30. Τα Σάββατα λειτουργεί η αιμοδοσία και απόγευμα: 18:00 έως 20:00

• ΝΓΝ ΛΑΜΙΑΣ πρωί: 09:00 έως 13:30 απόγευμα: 18:00 έως 20:00 Σάββατο: πρωί: 10:00 έως 12:00

• ΠΓΝ ΑΘΗΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ πρωί: 08:30 έως 14:00 απόγευμα: 15:00 έως 19:00 σαββατοκύριακα: 08:30 έως 14:00

• ΠΓΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΖΑΝΕΙΟ πρωί: 08:30 έως 16:30 σαββατοκύριακα: 09:00 έως 13:30



Επικοινώνησα με διάφορους σταθμούς και κέντρα αιμοδοσίας, για να δούμε περίπου τι ωράρια λειτουργούν οι αιμοδοσίες.

Όπως φαίνεται, δεν ισχύει το ίδιο ωράριο σε όλα τα νοσοκομεία.

Γι’ αυτό λέμε ότι καλύτερα πριν ξεκινήσετε να πάτε σε κάποιο κέντρο η σταθμό αιμοδοσίας, να επικοινωνήσετε μαζί τους. Έτσι θα αποφύγετε την ταλαιπωρία.



e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

maria
19-09-04, 11:49
Εμείς τελικά Ιπποκράτειο ή ΑΧΕΠΑ θα πάμε?
Στο ΑΧΕΠΑ πάντως μπορούμε να παρκάρουμε μέσα στο πανεπιστήμιο...

opimis
19-09-04, 13:06
Εμείς τελικά Ιπποκράτειο ή ΑΧΕΠΑ θα πάμε?
Στο ΑΧΕΠΑ πάντως μπορούμε να παρκάρουμε μέσα στο πανεπιστήμιο...

Παρασκευή 24/9/2004 ΑΧΕΠΑ ώρα 17:00-17:30

Βολεύει και στον PReD, όπως είπε είναι 10’ από το σπίτι του.




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
20-09-04, 12:43
Από σήμερα και για πέντε μέρες Δευτέρα 20/9/2004 έως Παρασκευή 24/9/2004
ξεκινάει η εβδομάδα εθελοντικής αιμοδοσίας της ομάδας ADSLgr.com.

Συνοπτικά τι πρέπει να γνωρίζουν οι υποψήφιοι αιμοδότες:

1. Αν αιμοδοτούν πρώτη φορά, να έχουν μαζί τους την ταυτότητα τους η φοιτητικό πάσο η άδεια οδηγήσεις κτλ

2. Όσοι έχουν δελτίο αιμοδότη να το έχουν μαζί τους. (αν το έχουν χάσει η δεν το βρίσκουν, δεν υπάρχει πρόβλημα)

3. Όσοι αιμοδοτήσουν πρωί, μπορούν πάρουν πρωινό και καφέ, ενώ αν αιμοδοτήσουν απόγευμα, πρέπει να περάσουν 2-3 ώρες από το μεσημεριανό γεύμα τους.

4. Δεν πρέπει να έχουν πάρει ασπιρίνη της τρεις προηγούμενες ημέρες, μπορούν να κάνουν χρήση όμως DEPON ή PANADOL.

5. Να είναι ξεκούραστος και να μην έχει πιει αλκοόλ υπερβολικά την προηγούμενη μέρα της αιμοδοσίες.

6. Να μην ξεχάσει να ζητήσει από την αιμοδοσία την βεβαίωση και να αναφέρει ότι η αιμοληψία έγινε για λογαριασμό της ομάδας ADSLgr.com

7. Τα κέντρα και οι σταθμοί αιμοδοσίας, δεν έχουν το ίδιο ωράριο λειτουργίας. Είναι καλύτερα να επικοινωνεί ο υποψήφιος αιμοδότης με το κέντρο η σταθμό αιμοδοσίας, που πρόκειται να αιμοδοτήσει, για να αποφύγει την ταλαιπωρία της άσκοπης μετακίνησης.

Εκτός από τα μέλη του φόρουμ www.adslgr.com, στην αιμοδοσία μπορούν να λάβουν μέρος, συγγενείς, φίλοι, γνωστοί των μελών και επισκέπτες του φόρουμ, που δεν είναι εγγεγραμμένοι.

Αν κάποιο μέλος (και όχι μόνο), για οποιοδήποτε λόγο, σκέφτεται να αιμοδοτήσει, αλλά δεν το έχει αποφασίσει, μπορεί να συμμετάσχει σε κάποιες συναντήσεις μελών για την αιμοδοσία.

Όπως έχουμε πει, είναι μια ευκαιρία γνωριμίας των μελών μεταξύ τους. Από την άλλη, είναι μια ευκαιρία να δει από κοντά τον χώρο της αιμοδοσίας και την όλη διαδικασία που γίνεται εκεί.

Εννοείται ότι κανένας δεν πρόκειται να εξαναγκάσει κανέναν να αιμοδοτήσει!!! Η αιμοδοσία είναι εθελοντική!!! Η απόφαση στο να συμμετάσχει κάποιος στην αιμοδοσία είναι αποκλειστικά δική του!



e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
23-09-04, 23:23
e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
25-09-04, 00:05
Από Αθήνα:

kostthem αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας



ckbond αιμοδότησε στις 15/9/2004 στο υπουργείο υγείας


Από Θεσσαλονίκη:

maria αιμοδότησε στις 24/9/2004 στο ΑΧΕΠΑ
PReD, opimis δεν αιμοδοτήσαμε εγω κι ο PReD, αλλά είμασταν παρέα με την maria.


Από Ηράκλειο:

tvelocity Σ.Σ opimis: πιστεύω την επόμενη φορά να βρεθεί κάποιος για παρέα στην αιμοδοσία. Ίσως να μην χρειαστεί κιόλας… θα δείξει! Μέτρησε η πρόθεση σου πάντως! :wink:






Την άλλη εβδομάδα, θα ξανά είμαι στο κέντρο αιμοδοσίας του ΑΧΕΠΑ στη Θεσσαλονίκη, γιατί θα αιμοδοτήσει κάποιος φίλος μου για την ομάδα. Αν κάποιος θέλει να έρθει, για να αιμοδοτήσει η απλά να γνωριστούμε, ας μου στείλει μήνυμα.




e-mail επικοινωνίας με την Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

adslgr_aimodosia@yahoo.gr

κινητό επικοινωνίας : 6979 942-665

Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών ADSLgr.com

opimis
31-03-05, 18:30
delete

ipo
04-04-05, 17:16
Επιτρέψτε μου να συγχαρώ όλα τα μέλη της ομάδας εθελοντικής αιμοδοσίας του ADSLgr για την οργάνωση της.

Έδωσα αίμα πρόσφατα για λογαριασμό κάποιου που το είχε ανάγκη, επομένως δεν μου έδωσαν δελτίο εθελοντή αιμοδότη.

Αν αιμοδοτήσω για λογαρισμό της ομάδας αίματος του ADSLgr, θα μου δώσουν δελτίο εθελοντή αιμοδότη ή απλώς θα πάρω βεβαίωση ότι έδωσα αίμα για λογαριασμό της ομάδας; Τις επόμενες φορές θα καταχωρείται στο δελτίο που θα αποκτήσω (αν αποκτήσω) καθεμία από τις μελλοντικές αιμοδοσίες που θα κάνω για λογαριασμό της ομάδας;

Με βολεύει ιδιαίτερα το νοσοκομείο ΚΑΤ, διότι είναι το κοντινότερό μου. Δεν μπόρεσα να το βρω στο λίστα που υπάρχει στο αρχείο .doc με τα κέντρα αιμοδοσίας. Παρόλα αυτά πριν από λίγες εβδομάδες εκεί έδωσα αίμα και μου είπαν ότι δέχονται κανονικά εθελοντές αιμοδότες. Μπορώ να πηγαίνω εκεί;

Σας παρακαλώ πείτε μου τι θα πρέπει να πω στους γιατρούς ή τις νοσοκόμες του κέντρου αιμοδοσίας ώστε να καταχωρηθεί η αιμοδοσία μου στην ομάδα του ADSLgr.

Δυστυχώς επειδή έδωσα αίμα πρόσφατα, δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ στην προσεχή ομαδική αιμοδοσία. Θα πάω ξανά τον Ιούλιο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.