PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind: Τιμολογιακές αλλαγές από 10/4/2015



Σελίδες : [1] 2 3

nnn
10-03-15, 13:23
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Wind, εφαρμόζονται οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές.


Η WIND ανακοινώνει ότι από 10/4/2015, θα ισχύσουν οι παρακάτω αλλαγές στον τιμοκατάλογο υπηρεσιών Σταθερής & Internet:


Μειώνεται το μηνιαίο τέλος του προγράμματος Telephony Unlimited από €30 σε €29
Μειώνεται το μηνιαίο τέλος του προγράμματος Telephony 400 από €22 σε €21
Μειώνεται το μηνιαίο τέλος του προγράμματος WIND ONE S από €44,9 σε €43,9
Οι υπηρεσίες αλλαγής τηλεφωνικού αριθμού, αποστολής αντίγραφου συμβολαίου και μεταβίβασης ενεργής τηλεφωνικής γραμμής θα παρέχονται με €5 εφάπαξ
Η μετατροπή γραμμής από PSTN σε ISDN και αντίστροφα θα παρέχεται με €30 εφάπαξ
Η χρέωση ενεργοποίησης πρόσθετων υπηρεσιών, 3€ εφάπαξ, επεκτείνεται στα: WIND Mobile 30, WIND Mobile 45, WIND Mobile 60, WIND Mobile 120
Η απενεργοποίηση των ακόλουθων, πρόσθετων υπηρεσιών θα χρεώνεται με €3 εφάπαξ: WIND National 120, WIND Fixed Unlimited, WIND International, WIND Mobile 30, WIND Mobile 45, WIND Mobile 60, WIND Mobile 120
Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,5€ για την υπηρεσία Αναγνώρισης κλήσεων στα προγράμματα WIND ONE XL, WIND ONE L, WIND Double Play S, WIND Telephony S
Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,5€ για τις λοιπές Ψηφιακές Ευκολίες στα προγράμματα WIND ONE XL, WIND ONE L, WIND Double Play S, WIND Telephony S
Η υπηρεσία e-mail της μορφής "user@windtools.gr" θα παρέχεται με μηνιαίο τέλος €2


Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.

Όλες οι παραπάνω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%

Πηγή : Wind (http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=364)

Hetfield
10-03-15, 14:22
Και καπως ετσι ξεφουσκωνουν οι υπερπροσφορες που εκαναν οι εταιριες.
Βεβαια τα ποσα δεν ειναι μεγαλα, αλλα βαραει καπως να σου λενε πληρωνε εξρα την αναγνωριση κλησης.

phantom77
10-03-15, 14:29
Έμαθε κανείς αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το email για να γλιτώσουμε τα €2;

Και τελικά ο ένας μήνας για καταγγελία της σύμβασης απο πότε μετράει; Απο σήμερα που βγήκε η ανακοίνωση στο site ή απο τις 20\2 όταν πήραμε τους λογαριασμούς με το γαλάζιο "φιρμάνι";

yiannis010
10-03-15, 14:33
Έμαθε κανείς αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το email για να γλιτώσουμε τα €2;

Και τελικά ο ένας μήνας για καταγγελία της σύμβασης απο πότε μετράει; Απο σήμερα που βγήκε η ανακοίνωση στο site ή απο τις 20\2 όταν πήραμε τους λογαριασμούς με το γαλάζιο "φιρμάνι";
''
Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.''
οπότε αναφέρεται λογικά σε αυτήν...άρα οι καταγγελίες γίνονται μέχρι 09/04

DrNo
10-03-15, 14:35
Αμα δεν θελουμε κατι απο τα παραπανω οπως για π.χ. την υπηρεσια e-mail:vava: Πως θα γινει;
Θα τους παρουμε τηλεφωνο και θα χρεωθουμε 3€ για να μην την εχουμε;

phantom77
10-03-15, 14:37
''
Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.''
οπότε αναφέρεται λογικά σε αυτήν...άρα οι καταγγελίες γίνονται μέχρι 09/04
Το ίδιο ακριβώς έγραφε και στον λογαριασμό που πήρα πριν 20 μέρες...

DREAMBOX
10-03-15, 15:03
Αμα δεν θελουμε κατι απο τα παραπανω οπως για π.χ. την υπηρεσια e-mail:vava: Πως θα γινει;
Θα τους παρουμε τηλεφωνο και θα χρεωθουμε 3€ για να μην την εχουμε;

Εγώ επικοινώνησα με το κέντρο και τους ανέφερα ότι δεν επιθυμώ την υπηρεσία και μετά από 1-2 λεπτά αναμονής μου είπαν ότι την απενεργοποίησαν...θα το ελέγχω και με το επόμενο λογαριασμό....

yiannis010
10-03-15, 15:10
Το ίδιο ακριβώς έγραφε και στον λογαριασμό που πήρα πριν 20 μέρες...

μπερδέμενα δηλ τα πράγματα.κοίτα συνήθως δίνουν 30 μέρες πριν την έναρξη των τιμολογιακών αλλαγών λογικά δηλ αφού ξεκινάει η νέα τιμολόγηση 10/4 μπορεί κάποιος να κάνει καταγγελία συμβασης απο 10/3

runner70
10-03-15, 15:12
Παγιο για την αναγνωριση κλησης; Παγιο για email; :shock: Εμπρος πισω...:down:

yiannis010
10-03-15, 15:14
Παγιο για την αναγνωριση κλησης; Παγιο για email; :shock: Εμπρος πισω...:down:

μην βιάζεστε...ερχονται όπου να ναι και οι τιμολογιακές αλλαγές στην κινητή.....συγκρατηθείτε να τους ριξουμε τα φάσκελα μαζεμένα

ermis333
10-03-15, 15:23
μην βιάζεστε...ερχονται όπου να ναι και οι τιμολογιακές αλλαγές στην κινητή.....συγκρατηθείτε να τους ριξουμε τα φάσκελα μαζεμένα

Στην κινητή τηλεφωνία δεν έχουμε φτηνές τιμές στην Ελλάδα, φτηνές τιμές παίρνεις μόνο με εκπτώσεις που σου κάνουν για να μην αλλάξεις πάροχο. Αντιθέτως στη σταθερή τηλεφωνία είναι οι τιμές αρκετά ανταγωνιστικές σε σχέση με το εξωτερικό.


Κρίση, λιτότητα, ανεργία και οι τιμές απάνω....αυτά είναι.

raspoutiv
10-03-15, 15:28
έπαψε ο αποπληθωρισμός

psyxakias
10-03-15, 15:34
Εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο 0,5€ για την υπηρεσία Αναγνώρισης κλήσεων στα προγράμματα WIND ONE XL, WIND ONE L, WIND Double Play S, WIND Telephony SΣίγουρα δεν είναι πρωταπριλιάτικο; :twisted::twisted::twisted:

jim_nut18
10-03-15, 15:37
και ξαναλεω..η forthnet ποτε θα βγαλει παρομοια ανακοινωση να φυγουμε και μεις?:p

blade_
10-03-15, 15:45
Σίγουρα δεν είναι πρωταπριλιάτικο; :twisted::twisted::twisted:
θελει να μοιασει στον οτε...αν ειναι δυνατον δηλαδη!

DrNo
10-03-15, 16:30
Υπηρεσία e-mail της μορφής "user@windtools.gr" ποιος εχει;
Εχει για πχ και το WIND Double Play με τα 20€ που ειναι και το πιο διαδεδομενο; ...γιατι δεν το βλεπω πουθενα... http://www.wind.gr/gr/promo/fixed/double-play-offer/?gclid=Cj0KEQjwrPqnBRD56dGe1o_WlZsBEiQAb5ugt1hf_CqPIR61f25PGgTIWFDRHQjUkr_LsBwtpqZum9MaAvUL8P8HAQ

netman
10-03-15, 17:00
ας κάνουν και οι άλλες εταιρίες τις ανάλογες αυξήσεις να ξαναγίνει ο ΟΤΕ μονοπώλιο.Και μετά φτου κι απ'την αρχή,ξέρουν αυτοί ;-)

aiolos.01
10-03-15, 17:08
Δε νομίζω η wind να τα κάνει ξεκάρφωτα αυτά χωρις να ξέρει οτι θα έρθουν αντίστοιχες κινήσεις και απο άλλους... Αν ήταν κινητή θα είμασταν σίγουροι. Για τα σταθερά κρατάω και μια επιφύλαξη.

phantom77
10-03-15, 18:12
Υπηρεσία e-mail της μορφής "user@windtools.gr" ποιος εχει;
Εχει για πχ και το WIND Double Play με τα 20€ που ειναι και το πιο διαδεδομενο; ...γιατι δεν το βλεπω πουθενα... http://www.wind.gr/gr/promo/fixed/double-play-offer/?gclid=Cj0KEQjwrPqnBRD56dGe1o_WlZsBEiQAb5ugt1hf_CqPIR61f25PGgTIWFDRHQjUkr_LsBwtpqZum9MaAvUL8P8HAQ

Απο τότε που θυμάμαι (σχεδόν 20 χρόνια δηλαδή), οι συνδρομές internet είχαν και ένα (τουλάχιστον) λογαριασμό email. Είναι τόσο αυτονόητο που δεν το γράφει κανείς πλέον.

Σε μένα η Tellas είχε δώσει 3, η Wind τους έκανε ένα και τώρα τον χρεώνει.

kmpatra
10-03-15, 18:57
Εγώ επικοινώνησα με το κέντρο και τους ανέφερα ότι δεν επιθυμώ την υπηρεσία και μετά από 1-2 λεπτά αναμονής μου είπαν ότι την απενεργοποίησαν...θα το ελέγχω και με το επόμενο λογαριασμό....
εμενα παλι με κρατησε πανω απο 5 λεπτα στη γραμμη και μου ειπε οτι θα το...προωθησει (ζητησα να κοπουν και οι ψηφιακες ευκολιες). Παρα λιγο να πειραξει και την αναγνωριση,ευτυχως που του τονισα οτι την αναγνωριση την θελω.Το θεμα είναι οτι και οι ευκολιες και το
email παιζουν ακομα...

DrNo
10-03-15, 19:38
Απο τότε που θυμάμαι (σχεδόν 20 χρόνια δηλαδή), οι συνδρομές internet είχαν και ένα (τουλάχιστον) λογαριασμό email. Είναι τόσο αυτονόητο που δεν το γράφει κανείς πλέον.

Σε μένα η Tellas είχε δώσει 3, η Wind τους έκανε ένα και τώρα τον χρεώνει.
Ξερω και γω ... δηλαδη που βλεπω το δικο μου;
Αμα παρει κανεις τηλ να μας πει Εγω θα τους καλεσω σε κανα δυο τρεις μερες

''
Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.''
οπότε αναφέρεται λογικά σε αυτήν...άρα οι καταγγελίες γίνονται μέχρι 09/04
Εμενα το εγραφε στον λογαριασμο που ηρθε στο myWIND (https://www.wind.gr/gr/mywind/mylogin/) στις 17/02/15 Αρα ισως "παιζει" αυτο που λες...
152220

yiannis010
10-03-15, 19:40
αν και δεν βρισκομαι στηn wind...για να καταλάβω ανεβάζει ενα ευρω το παγιο και επιπλέον θα χρεωνει την mail adress ,αναγνωριση κτλ ξεχωριστα?

jimakos
10-03-15, 20:30
Χρέωση αναγνώρισης κλήσης...
Που ζούμε, στον μεσαίωνα;
Δεν πειράζει, τα κόβουμε και ησυχάζουμε.

jimmy956
10-03-15, 20:40
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Wind, εφαρμόζονται οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές.


Ο συνδρομητής που δε συμφωνεί με τις ανωτέρω τροποποιήσεις μπορεί να καταγγείλει τη σύμβασή του με τη WIND Ελλάς εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ενημέρωση, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση.

Όλες οι παραπάνω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%

[b]Πηγή : Wind (http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=364)

Όπως έγραψα και σε άλλο σχετικό post, η λέξη "αζημίως" μου φαίνεται οτι απουσιάζει (και απο τη σύμβαση νομίζω οτι απουσιάζει), οπότε όσοι είχαν έκπτωση στο πάγιο θα πληρώσουν αναδρομικά τη διαφορά με την αορίστου χρόνου σύνδεση για όσο καιρό είχαν την έκπτωση; Με τα τέλη αποσύνδεσης τι γίνεται άραγε;

frap
10-03-15, 21:30
Το ότι δεν το γράφει δε σημαίνει πως δεν ισχύει κιόλας...

phantom77
10-03-15, 21:33
"σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σύμβαση." λένε. Ό,τι γράφει εκεί ισχύει, δεν χρειάζεται να γράψουν άλλους όρους στην ανακοίνωση.

Manolis_karas
10-03-15, 22:38
Αμα δεν θελουμε κατι απο τα παραπανω οπως για π.χ. την υπηρεσια e-mail:vava: Πως θα γινει;
Θα τους παρουμε τηλεφωνο και θα χρεωθουμε 3€ για να μην την εχουμε;
Να στείλεις email που είναι και πιο έγκυρο δεν γίνεται;

konenas
11-03-15, 11:12
Αν ζητήσεις να μιλήσεις μαζί τους σε χρεώνουν 0,50€, αν θες να δεις τις προσφορές τους σε χρεώνουν ...

Ακόμα, αν βήξεις στο τηλέφωνο χρεώνεσαι με 1,42€

DrNo
11-03-15, 11:54
Να στείλεις email που είναι και πιο έγκυρο δεν γίνεται;

Αυτο μαλλον το χρησιμοποιουν οποτε τους βολευει...
http://www.adslgr.com/forum/threads/860719-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-Wind?p=5619236#post5619236


Αν ζητήσεις να μιλήσεις μαζί τους σε χρεώνουν 0,50€, αν θες να δεις τις προσφορές τους σε χρεώνουν ...

Ακόμα, αν βήξεις στο τηλέφωνο χρεώνεσαι με 1,42€

ωχ 1,42€ πηγε το βηξιμο;

Αμα θελεις ρουτερ στο χρεωνουν
Αμα θελεις να παραμεινεις σε αυτους σε χρεωνουν
Αμα το προηγουμενο συμβολαιο σου ειναι broadband και πας σε double play (που ειναι το ιδιο γιαυτους στην ουσια) σε χρεωνουν στεγνα
Αμα ειναι να σου κανουν προσφορα απλα εφευρισκουν τροπους για να σε χρεωσουν: http://www.adslgr.com/forum/threads/860719-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-Wind?p=5618614#post5618614

anonymos1982
11-03-15, 12:08
μην βιάζεστε...ερχονται όπου να ναι και οι τιμολογιακές αλλαγές στην κινητή.....συγκρατηθείτε να τους ριξουμε τα φάσκελα μαζεμένα

Δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να καταγγείλω την σύμβαση στην κινητή, θέλω να αλλάξω πάροχο αλλά πρέπει να επιστραφούν οι εκπτώσεις που έχω πάρει οπότε βγαίνει μεγάλο το ποσό.

konenas
11-03-15, 12:25
Δεν θα με χαλούσε να μπορούσα να καταγγείλω την σύμβαση στην κινητή, θέλω να αλλάξω πάροχο αλλά πρέπει να επιστραφούν οι εκπτώσεις που έχω πάρει οπότε βγαίνει μεγάλο το ποσό.

Είναι δικό τους το πρόβλημα, άρα δεν επιστρέφεις τίποτα.
Αλλά με αυτούς όλα να τα περιμένει κανείς.
Ευρωφονιάδες

yiannis010
11-03-15, 12:52
Είναι δικό τους το πρόβλημα, άρα δεν επιστρέφεις τίποτα.
Αλλά με αυτούς όλα να τα περιμένει κανείς.
Ευρωφονιάδες
αυτής της άποψης είμαι και γω.δεν έχω ακουσει ποτέ να επιστρεφονται οι εκπτώσεις....υπάρχει κάτι τέτοιο μεσα στα συμβόλαια που υπογράφουμε;

anonymos1982
11-03-15, 14:23
αυτής της άποψης είμαι και γω.δεν έχω ακουσει ποτέ να επιστρεφονται οι εκπτώσεις....υπάρχει κάτι τέτοιο μεσα στα συμβόλαια που υπογράφουμε;

http://prntscr.com/6feems

και στην περίπτωση μου δεν είναι μόνο η έκπτωση 10% αλλά και κάμποσες άλλες που φαίνονται στον λαγαριασμό για να μπορέσουν να μου κάνουν χαμηλή προσφορά. Πρακτικά αν περάσουν μερικοί μήνες είναι ασύμφορο να το διακόψεις.

frap
11-03-15, 14:54
Δεν επιστρέφετε τίποτε.

Δεν ισχύει πια το συμβόλαιο που υπογράψατε, το αναίρεσαν εκείνοι πρώτοι αλλάζοντας τους όρους.
Εκπτώσεις, επιδοτήσεις, δωρεές, οτιδήποτε κι αν λάβατε βάση του συμβολαίου σας, δεν επιστρέφετε τίποτε.
Μπορεί να γανιάσουν (ειδικά για επιδοτήσεις συσκευών) αλλά είναι μόνο για εκφοβισμό.

Σπάσαν το συμβόλαιο που είχαν μαζί σας εκείνοι, όχι εσείς, αλλάζοντας τους όρους, οποιαδήποτε ρήτρα προβλεπόταν εκεί (και αφορούσε την περίπτωση διακοπής του συμβολαίου από εσάς) δε μπορεί να έχει εφαρμογή.

Με την ανακοίνωση ουσιαστικά, προτρέπουν τον κόσμο να δεχθεί νέο συμβόλαιο, με τους όρους που μόλις υπαγόρευσαν, ή να δηλώσει πως δεν το αποδέχεται οπότε και η μεταξύ σας σχέση διακόπτεται. Και επειδή είναι μεγάλος ο όγκος αυτών που επηρεάζονται, "δικαιολογούνται" να εκλαμβάνουν την σιωπή ως αποδοχή μιας και πρόκειται για μικρό μέρος (ασχέτως εάν είναι το πιο ενδιαφέρον για τον καταναλωτή) των όρων που ανατρέπονται.

Απευθυνθείτε στο Συνήγορο του Καταναλωτή ή σε οποιαδήποτε καταναλωτική οργάνωση.

reaper1
11-03-15, 15:54
αναμενουμε και τις επομενες αλλαγες
απο τις αλλες εταιρειες
καποια στιγμη θα πρεπει ομως καποιες υπηρεσιες να θεωρουνται αυτονοητες και δωρεαν στα βασικα πακετα πχ η αναγνωριση κλησης

phantom77
11-03-15, 15:59
Δεν επιστρέφετε τίποτε.

Δεν ισχύει πια το συμβόλαιο που υπογράψατε, το αναίρεσαν εκείνοι πρώτοι αλλάζοντας τους όρους.

Μήπως όμως το συμβόλαιο γράφει οτι μπορούν μονομερώς να αλλάξουν τους όρους ή\και τις χρεώσεις;

- - - Updated - - -


αναμενουμε και τις επομενες αλλαγες
απο τις αλλες εταιρειες
καποια στιγμη θα πρεπει ομως καποιες υπηρεσιες να θεωρουνται αυτονοητες και δωρεαν στα βασικα πακετα πχ η αναγνωριση κλησης

Η χρέωση της αναγνώρισης δεν με χάλασε τόσο (και ο ΟΤΕ το κάνει, ενώ έχει ακριβότερα τιμολόγια) , όσο η χρέωση του email.

kmpatra
11-03-15, 16:14
οσοι ζητησατε διακοπη e-mail - ψηφιακών ευκολιων σε ποσο χρονικο διαστημα διακοπηκαν?

Manolis_karas
11-03-15, 19:07
αναμενουμε και τις επομενες αλλαγες
απο τις αλλες εταιρειες...
Αυτό είναι σίγουρο

sv2evs
11-03-15, 20:10
έστειλα email διακοπής και του δικού μου email που δεν το χρησιμοποιώ πλέον, έχω αλλάξει τον κωδικό και δεν θυμάμαι τι είχα βάλει (τόσες φορές που σου ζητάει να τον αλλάζεις κάθε μήνα).

vinteakias
11-03-15, 21:20
δηλαδη για να καταλαβω,αν φυγεις τωρα ενω υπολοιπονται 15 μηνες συμβολαιου δεν εχει πεναλτυ? αθετησης συμφωνιας η οπως αλλοιως το λενε?

yiannis010
11-03-15, 21:26
δηλαδη για να καταλαβω,αν φυγεις τωρα ενω υπολοιπονται 15 μηνες συμβολαιου δεν εχει πεναλτυ? αθετησης συμφωνιας η οπως αλλοιως το λενε?
έτσι.τους πέρνεις τηλ και τους λες πως θέλεις να κάνεις καταγγελία το προωθουν και αποχωρείς

phantom77
11-03-15, 21:30
Ή, αν δεν θες να φύγεις αλλα δεν θες να πληρώνεις κερατιάτικα, κάνεις μια αίτηση μεταφοράς του αριθμού σε άλλο πάροχο. Θα αρχίσουν τις προσφορές σε τιμή-χώμα.

frap
11-03-15, 23:19
Μήπως όμως το συμβόλαιο γράφει οτι μπορούν μονομερώς να αλλάξουν τους όρους ή\και τις χρεώσεις;


ευτυχώς, για τους ... αγαθούς που θα υπέγραφαν συμβόλαιο με τέτοιο όρο, υπάρχει ακόμη ο νόμος που υπερισχύει και τους προστατεύει από τα όρνια.

φυσικά και δεν υπάρχει τέτοιος όρος, ούτε θα έστεκε ακόμη και να προσπαθούσαν να τον περάσουν. Λέγεται συμβόλαιο ακριβώς επειδή κανείς δεν έχει δικαίωμα να αλλάξει μονομερώς τη συμφωνία!

manila
11-03-15, 23:21
O OTE τα χρέωνε άλα αυτά και εξακολουθεί και τα χρεώνει και δίναμε και τα μαλλιά της κεφαλής μας σε πάγια. Anyway, φυσικά δεν είναι θετικές οι αυξήσεις, ωστόσο βλέπω και ορισμένες μειώσεις

runner70
12-03-15, 00:42
O OTE τα χρέωνε άλα αυτά και εξακολουθεί και τα χρεώνει και δίναμε και τα μαλλιά της κεφαλής μας σε πάγια. Anyway, φυσικά δεν είναι θετικές οι αυξήσεις, ωστόσο βλέπω και ορισμένες μειώσεις

Στα δινει απο την μια τσεπη για να στα παρει απο την αλλη και ετσι τα προγραμματα φαινονται πιο οικονομικα.

anthip09
12-03-15, 00:47
Ακομα και να θέλει κάποιος να φύγει, να πάει που;; Παρόμοιες αυξήσεις ανακοίνωσε κ η συτα απο 1 Απριλίου, η Χόλ έχει ήδη εφάρμοσει κάποιες, όποτε θεωρώ ότι ειναι θέμα χρόνο να το κάνει κ η φορθνετ. Για ΟΤΕ δε συζητάμε, ειναι πανάκριβος κ χωρίς αυξήσεις :p
Κ γω στη συτα που είμαι αυτή τη στιγμή, σκέφτομαι τι θα κάνω. Κυρίως γιατί δε γουστάρω αυτο το νταηλίκι ότι σου αλλάζω το συμβόλαιο γιατί έτσι θέλω. Εχω βέβαια κ κάτι θεματάκια κ με τη γραμμή, αλλα απο την άλλη σκέφτομαι ότι αν πάω φορθνετ θα δεσμευτώ με νέο 18 μηνο, θα έχω πληρώσει το 35αρι της φορητότητας, κανείς δεν μου εγγυάται αν λυθούν τα θεματάκια της γραμμής η θα γίνουν χειρότερα κ κυρίως ότι σε 1-2 μήνες δεν ανακοινώνει αυξήσεις κ η φορθνετ..χαχαχαχ...όποτε?? είδωμεν...

TeoT
12-03-15, 01:46
O OTE τα χρέωνε άλα αυτά και εξακολουθεί και τα χρεώνει και δίναμε και τα μαλλιά της κεφαλής μας σε πάγια. Anyway, φυσικά δεν είναι θετικές οι αυξήσεις, ωστόσο βλέπω και ορισμένες μειώσεις



Στα 24αρια douple play σταματησε να χρεώνει την αναγνωριση...οσο για email δινει 5 μέσα στην τιμή.

phantom77
12-03-15, 11:01
Έχουν και το απύθμενο θράσος να παίρνουν τηλέφωνο για προσφορές σε συνδρομητές τους. Μόλις μίλησα με μία κοπέλα η οποία (φυσικά...) δεν είχε ιδέα για τις αυξήσεις και τις νέες χρεώσεις. Τι είχε να μου δώσει; Πρόγραμμα €3 πιο ακριβό απο αυτό που έχω...

Αμα έχεις μυαλό και πρόγραμμα, πας μπροστά. Να τους κάνουμε κυβέρνηση για να μας σώσουν...

terko
12-03-15, 12:47
Στα 24αρια douple play σταματησε να χρεώνει την αναγνωριση...οσο για email δινει 5 μέσα στην τιμή.

Ελεγε (τώρα δεν ξέρω αν συνεχίζει να το λέει) συν 100 SMS, αλλά στην πραγματικότητα ήταν 100 SMS ανά email.

Manolis_karas
12-03-15, 18:58
ευτυχώς, για τους ... αγαθούς που θα υπέγραφαν συμβόλαιο με τέτοιο όρο, υπάρχει ακόμη ο νόμος που υπερισχύει και τους προστατεύει από τα όρνια.

φυσικά και δεν υπάρχει τέτοιος όρος, ούτε θα έστεκε ακόμη και να προσπαθούσαν να τον περάσουν. Λέγεται συμβόλαιο ακριβώς επειδή κανείς δεν έχει δικαίωμα να αλλάξει μονομερώς τη συμφωνία!
Τότε γιατί όλες οι εταιρείες αλλάζουν μονομερώς το συμβόλαιο;
Υπάρχει περίπτωση στις αλλαγές της να πεις δεν το δέχομαι και θα πληρώνω ότι λέει το συμβόλαιο μέχρι να λήξει;

@ ADSLgr.com All rights reserved.