PDA

Επιστροφή στο Forum : ξυλοδαρμος



Σελίδες : [1] 2

gregluffy
11-03-15, 00:05
παιδια για πειτε μου λιγο την γνωμη σας,ειναι ενα ατομο που με προκαλει συνεχεια,ξερω οτι εκ των προτερων θααπαντησετε τραβα αστυνομια,αλλα εγω θελω να μου απαντησετε στο εξης αν μου επιτεθει και τον σαπισω εφοσον μο επιτεθηκε πρωτος θα εχω κυρωσεις αν υπαρουνμαρτυρες οτι μου επιτεθηκε?

sweet dreams
11-03-15, 00:51
Και πρώτος να έχει επιτεθεί, αν του προξενήσεις σωματικές βλάβες θα κάνει και αυτός μήνυση. Εδώ η απλή εξύβριση έχει αυτόφωρο και όχι ο

ξυλοδαρμός. Πάρε και το χειρότερο σενάριο να πάθει κάτι σοβαρότερο πάνω στην φάση και να τον πληρώνεις για όλη σου την ζωή ή να την περάσεις

πίσω από τα κάγκελα. Ρώτα τον δικηγόρο σου και πράξε ανάλογα με το τι θα σε συμβουλέψει.

anonymos1982
11-03-15, 15:01
Υπάρχει η νόμιμη άμυνα άλλα δεν μπορεί να υπερβαίνει το μέτρο. Αν πάει να σου τσαμπουκαλευτεί και εσύ τον "σαπίσεις" στο ξύλο ενώ εσύ δεν έχεις πάθει τίποτα κανένα δικαστήριο δεν θα το θεωρήσει νόμιμη άμυνα επειδή απλώς ξεκίνησε ο άλλος πρώτα.

giwrgosth
11-03-15, 18:19
Υπάρχει η νόμιμη άμυνα άλλα δεν μπορεί να υπερβαίνει το μέτρο. Αν πάει να σου τσαμπουκαλευτεί και εσύ τον "σαπίσεις" στο ξύλο ενώ εσύ δεν έχεις πάθει τίποτα κανένα δικαστήριο δεν θα το θεωρήσει νόμιμη άμυνα επειδή απλώς ξεκίνησε ο άλλος πρώτα.
Ε ας κάνει μια μαχαιριά κάπου ανώδυνα να πει ότι τον μαχαίρωσε και γι΄ αυτό τον έδειρε! :p

Manolis_karas
11-03-15, 19:51
Η νόμιμη άμυνα είναι "άμυνα" μόνο.

Ε ας κάνει μια μαχαιριά κάπου ανώδυνα να πει ότι τον μαχαίρωσε και γι΄ αυτό τον έδειρε!
Αυτό είναι αυτοδικία.

Terminator
11-03-15, 23:13
Ε ας κάνει μια μαχαιριά κάπου ανώδυνα να πει ότι τον μαχαίρωσε και γι΄ αυτό τον έδειρε! :p


Αυτομάτος του δίνεις το δικαίωμα μαζί με την μήνυση για σωματική βλάβη και εξύβριση να σου κανει και για ψευδή καταμήνυση.Ας πάει στον εισαγγελέα να ζητήσει σύσταση προς συμμόρφωση και θα τον καλέσουν στο τμήμα να του κάνουν συστάσεις.

goku
12-03-15, 01:50
Εγώ λέω κάτι άλλο, αν θα είστε μόνοι σας, ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Το θέμα είναι να έχεις μάρτυρες που θα σε υποστηρίξουν.

yiannis010
12-03-15, 03:04
απορώ πως καταφέρνεις να ΄χεις την ψυχραιμια να σκεφτεις τετοια θεματα οταν σου επιτεθει και αν σου επιτεθει.διαβασα πιο πάνω πως σε προκαλει και θα σου πουμε τραβα στην αστυνομια....απορω τι είδους προκληση ειναι αυτη που καποιος θα μπορουσε να παει στην αστυνομαι για να ανεφερει κατι τετοιο. εκτος αν μιλάμε για απειλη.αν λοιπον είναι απειλη και σου επιτεθει σαπισε τον εφόσων υπάρχουν αυτες οι απειλες σε καποια μηνυματα κινητου σελίδες κοινωνικής δικτύωσης κτλ. ή αν θπάρχουν μαρτυρες που μπορουν να ανφερουν αυτες τις απειλες στο διακστηριο αν υπαρξει δικαστηριο γαι τι αν δεν ειναι αυτοφορη διαδικασια προβλέπω να γινει σε 5-6 χρόνια. στο δια ταυτα και στο διακτηριο να πας θα έχεις 10 μερες φυλακη με αναστολη αν ειναι και 10.απλώς θα χρειαστεις τα δικαστικα εξοδα.ετσι καια λλιως και οι 2 θα αλληλομηνυθειτε γαι εξυβριση και επιθεση με σκοπο τον ξυλοδαρμο κτλ....απο τη άλλη ρε παιδιά τι να πω έχουμε φτασει σε αυτο το σημειο να σκεφτομαστε αν μας ορμησει ο αλλος μηπως δεν πρεπει να τον χτυπησω γαιτι μπορει να μου κάνει μηνυση και να με παει στο δικαστηριο;δεν ξέρω μάλλον εχουν αλλάξει πολύ τα πραγματα απο τότε που ημουν 20+30

29gk
12-03-15, 03:33
Αν καποιος σε ενοχλει, απειλει, εκβιαζει, τρομοκρατει κτλ και θες να εισαι πολιτισμενος, νομιμος, σωστος και προπαντων αποτελεσματικος, απευθυνεσαι αναλογα στην αστυνομια, στον εισαγγελεα υπηρεσιας ή εστω συμβουλευτικα σε ενα δικηγορο και προχωρεις τα νομιμα. Στο 99% των περιπτωσεων τον τυλιγεις σε μια κολλα χαρτι και το θεμα ληγει οπως πρεπει.

Αν εισαι λεβεντης, ψιλοπαρανομος, ψιλοθυτης, ψαχνεσαι, θες να δειξεις κατι σε καποιον και για καποιο λογο, σκεφτεσαι - καθοτι το πραττειν δεν διαθετει την πολυτελεια του χρονου του κατσε να δω τι θα μου πουν στα φορα και στο facebook - να πιαστεις στα χερια με τον αλλο, παιζεις προφανως το παιχνιδι του ασχετα αν ειναι και δικο σου παιχνιδι και ρισκαρεις ειτε να παθεις ζημια μικρη ή μεγαλη, ειτε μια ισοπαλια, ειτε να κερδισεις και να ακολουθησει κλιμακωση και το θεμα να διαιωνιζεται.

Στην τελικη καλη και αγια η λεβεντια και η μαγκια, αλλα ενιοτε δουλεια δεν κανει. Αντιθετα μπορει να εχει αλλα αποτελεσματα.


@yiannis010
Μια ποινη που μπορει να σου καταλογισει ενα ποινικο δικαστηριο, να ξερεις οτι θα γραφτει στο ποινικο σου μητρωο και θα σε ακολουθει μια ζωη. Και αυτο εχει συνεπειες σε παρα πολλα πραγματα που μπορει να το χρειαστεις και οποιος το διαβασει σιγουρα δεν θα σε ρωτησει για τις λεπτομερειες μιας υποθεσης που και εσυ ο ιδιος θα εχεις ξεχασει. ΘΑ σου βγαλει απλως το εμποδιο.

gregluffy
12-03-15, 10:51
Αυτομάτος του δίνεις το δικαίωμα μαζί με την μήνυση για σωματική βλάβη και εξύβριση να σου κανει και για ψευδή καταμήνυση.Ας πάει στον εισαγγελέα να ζητήσει σύσταση προς συμμόρφωση και θα τον καλέσουν στο τμήμα να του κάνουν συστάσεις.

φιλε,τι εννοεις,οταν καποιος σε πειραξει σε ενα βαθμο που εσυ κρινεις οτι δεν θες να ασχοληθεις νομικα,πας στον εισαγγελεα της πολης σου ,καταθετεις αυτα που εχεις να πεις και η αστυνομια τον παιρνει τηλ και τ κανει συστασεις?εκτος και καταλαβα αλλα νταλον

giwrgosth
12-03-15, 12:15
Αυτομάτος του δίνεις το δικαίωμα μαζί με την μήνυση για σωματική βλάβη και εξύβριση να σου κανει και για ψευδή καταμήνυση.Ας πάει στον εισαγγελέα να ζητήσει σύσταση προς συμμόρφωση και θα τον καλέσουν στο τμήμα να του κάνουν συστάσεις.
Πλάκα κάνω βρε παιδιά.
Μα είναι δυνατόν να ρωτάς "τι θα γίνει αν δείρω κάποιον?" Να είμαστε και λίγο σοβαροί!
Ε αν σου επιτεθεί να σε δείρει θα αμυνθείς, δε θα κάτσεις να τις φας!
Αν του ρίξεις περισσότερες του έριξες. Δεν θα τον στείλεις και στο νοσοκομείο! 2-3 ψιλές για να πάρει το μάθημά του.
Προσωπικά αν πάω να δείρω κάποιον και με τουλουμιάσει θα κάνω την κότα, δε θα λέω μετά "μαμά, με έδειρε".

yiannis010
12-03-15, 12:58
απαιτω νομοθεσια που να απαγορευει στους ηλιθιους και στις πατσαβουρες να υποβαλουν μηνυση. Να εξεταζεται στα αστυνομικα τμηματα το ΙQ του μηνυτη και να προχωραει η διαδικασια αναλογως. Γεμισε η αστυνομια και τα δικαστηρια με τονους αρχεια γεματο μ@λ@κιες επειδη η καθε κοταρα και ο καθε καραγκιοζης εκδικειται καποιον. η μηνυση ειναι σοβαρη υποθεση και πρεπει να γινεται για σοβαρο λογο.

sdikr
12-03-15, 13:25
απαιτω νομοθεσια που να απαγορευει στους ηλιθιους και στις πατσαβουρες να υποβαλουν μηνυση. Να εξεταζεται στα αστυνομικα τμηματα το ΙQ του μηνυτη και να προχωραει η διαδικασια αναλογως. Γεμισε η αστυνομια και τα δικαστηρια με τονους αρχεια γεματο μ@λ@κιες επειδη η καθε κοταρα και ο καθε καραγκιοζης εκδικειται καποιον. η μηνυση ειναι σοβαρη υποθεση και πρεπει να γινεται για σοβαρο λογο.


Να τους κάνεις μήνυση :p

yiannis010
12-03-15, 13:32
:oneup::oneup::oneup:

Terminator
12-03-15, 14:28
φιλε,τι εννοεις,οταν καποιος σε πειραξει σε ενα βαθμο που εσυ κρινεις οτι δεν θες να ασχοληθεις νομικα,πας στον εισαγγελεα της πολης σου ,καταθετεις αυτα που εχεις να πεις και η αστυνομια τον παιρνει τηλ και τ κανει συστασεις?εκτος και καταλαβα αλλα νταλον


Πρωτού υποβάλεις μήνυση και εφόσων κρίνεις οτι δεν αξίζει η δικαστική διαμάχη για το συγκεκριμένο θέμα πάς στον Εισαγγελέα Παραπόνων στο κτήριο της εισαγγελίας πρωτοδικών αθηνών στην Πρώην σχολή ευελπίδων (για την επαρχία είναι ο εισαγγελέας υπηρεσίας) και αφού του υποβάλεις προφορικά τα παράπονα σου συντάσει εισαγγελική παραγγελία την οποία αποστέλει στο Α.Τ της περιοχής σου.Ο διοικητής ή Αξυπ του τμήματος θα τον πάρουν τηλέφωνο και θα του ζητήσουν να παρουσιαστεί στο τμήμα οπου θα του κάνουν συστάσεις.Στην συνέχεια το περιστατικό γράφεται στο βιβλιάριο παραπόνων και συμβάντων και μπορείς εντός 3 μηνών απο τη στιγμή που γίνει η σύσταση να υποβάλεις μήνυση εφόσων το θέλεις.Τώρα απο εκεί και πέρα εφόσων προκύψει οτι τελέσθηκε κάποιο αδίκημα αυταπάγγελτο το τμήμα θα συντάξει απο μόνο του δικογραφία και θα την παραπέμψει στον εισαγγελέα ποινικής δίωξης.

Manolis_karas
12-03-15, 18:47
...... με τουλουμιάσει θα κάνω την κότα, δε θα λέω μετά "μαμά, με έδειρε".
Αν είσαι σοβαρός άνθρωπος, οπότε δεν θα προκαλέσης εσύ καυγά. Αλλά εκείνοι που "σύρνουν το ζωνάρι τους" προφανώς δεν είναι.

raspoutiv
12-03-15, 22:28
εσύ είσαι σίγουρος ότι τον έχεις; για να σε προκαλεί συνέχεια πρέπει να σαι του χεριού του

giwrgosth
13-03-15, 10:12
Αν είσαι σοβαρός άνθρωπος, οπότε δεν θα προκαλέσης εσύ καυγά. Αλλά εκείνοι που "σύρνουν το ζωνάρι τους" προφανώς δεν είναι.
Αυτό εννοείτε, οπότε αν πας γυρεύοντας θα υποστείς και τις όποιες συνέπειες, θα τρέχεις ή σε ΑΤ, ή σε ΚΑΤ! :p

gregluffy
13-03-15, 22:25
Πρωτού υποβάλεις μήνυση και εφόσων κρίνεις οτι δεν αξίζει η δικαστική διαμάχη για το συγκεκριμένο θέμα πάς στον Εισαγγελέα Παραπόνων στο κτήριο της εισαγγελίας πρωτοδικών αθηνών στην Πρώην σχολή ευελπίδων (για την επαρχία είναι ο εισαγγελέας υπηρεσίας) και αφού του υποβάλεις προφορικά τα παράπονα σου συντάσει εισαγγελική παραγγελία την οποία αποστέλει στο Α.Τ της περιοχής σου.Ο διοικητής ή Αξυπ του τμήματος θα τον πάρουν τηλέφωνο και θα του ζητήσουν να παρουσιαστεί στο τμήμα οπου θα του κάνουν συστάσεις.Στην συνέχεια το περιστατικό γράφεται στο βιβλιάριο παραπόνων και συμβάντων και μπορείς εντός 3 μηνών απο τη στιγμή που γίνει η σύσταση να υποβάλεις μήνυση εφόσων το θέλεις.Τώρα απο εκεί και πέρα εφόσων προκύψει οτι τελέσθηκε κάποιο αδίκημα αυταπάγγελτο το τμήμα θα συντάξει απο μόνο του δικογραφία και θα την παραπέμψει στον εισαγγελέα ποινικής δίωξης.

φιλε τι πληροφορια φωτια ηταν αυτη δεν την γνωριζα,ετσι μπορεις να ξεμπερδευεις απο καθε μαλκα και να μην μπαινεις σε παλιοκαταστασεις.Νασε καλα παλικαρε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -


εσύ είσαι σίγουρος ότι τον έχεις; για να σε προκαλεί συνέχεια πρέπει να σαι του χεριού του

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!ποτε δεν εισαι σιγουρος για την εξελιξη μιασ τετοιας καταστασης,αλλα επειδη κανω πολεμικες ποιο πολυ φοβαμαι μην του προκαλεσω κανενα μεγαλο και μετα τρεχω παρα να τις φαω!!!!

Φανερός Πράκτωρ
13-03-15, 22:33
προσπαθώ να φανταστώ για ποιο λόγο να κράζει κάποιος κάποιον που μπορεί να τον ξυλοφορτώσει...
λες; :p
152390

Επιπλέον μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό που λες ενώ είσαι 30.

Terminator
13-03-15, 22:45
φιλε τι πληροφορια φωτια ηταν αυτη δεν την γνωριζα,ετσι μπορεις να ξεμπερδευεις απο καθε μαλκα και να μην μπαινεις σε παλιοκαταστασεις.Νασε καλα παλικαρε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Οτι πει στο τμημα που θα του γινουν συστάσεις μαζι με το περιστατικο καταγράφεται στο βιβλιάριο συμβάντων και μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο του ώστε σε μια μήνυση στην συνέχεια αμα σου υποβάλει και αυτός ψευδός μήνυση να μπορέσεις να την αντικρούσεις στο δικαστήριο με αυτό το χαρτί.Τώρα απο εκεί και πέρα μόλις πας και κινήσεις την διαδικασία υποβολής παραπόνων και δει οτι έχει κινητοποιηθεί εισαγγελέας θα κανει την πάπια

gregluffy
13-03-15, 22:58
προσπαθώ να φανταστώ για ποιο λόγο να κράζει κάποιος κάποιον που μπορεί να τον ξυλοφορτώσει...
λες; :p
152390

Επιπλέον μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό που λες ενώ είσαι 30.

χαχαχαχαχαχ.27 ειμαι.τι ακριβως σου κανει εντυπωση δεν καταλαβα

- - - Updated - - -


Οτι πει στο τμημα που θα του γινουν συστάσεις μαζι με το περιστατικο καταγράφεται στο βιβλιάριο συμβάντων και μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο του ώστε σε μια μήνυση στην συνέχεια αμα σου υποβάλει και αυτός ψευδός μήνυση να μπορέσεις να την αντικρούσεις στο δικαστήριο με αυτό το χαρτί.Τώρα απο εκεί και πέρα μόλις πας και κινήσεις την διαδικασία υποβολής παραπόνων και δει οτι έχει κινητοποιηθεί εισαγγελέας θα κανει την πάπια

φιλε σε αυχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,ειναι οντως πολυ χρησιμες!!!!!

Φανερός Πράκτωρ
13-03-15, 23:01
Απλά, νομίζω ότι τα πειράγματα και οι εμπαιγμοί σταματάνε σε κάποια ηλικία. Π.χ λύκειο, λίγο μετά
Μου κάνει εντύπωση που ένας μεγάλος άντρας κάνει τέτοια (θεωρώ ότι και ο άλλος είναι συνομήλικος) μια που και μεγάλα "παιδιά" είμαστε πια αλλά και η αντίδραση μπορεί να μην περιοριστεί στο "θα πέσει καμία σφαλιάρα και τελείωσε".

Όπως και να έχει, καλά ξεμπερδέματα.

raspoutiv
14-03-15, 00:47
γιατί δε δοκιμάζεις να τον τρομοκρατήσεις πρώτα;
ξέρεις τηλέφωνα περίεργες ώρες που να του ζητάς ραντεβού εδώ και τώρα, απειλητικά λογάκια, και ντριιιιιιν το θυροτηλέφωνο στις 2 τη νύχτα. "κατέβα μωρή λινάτσα να σου δώσουμε κάτι"
μετά θα τις αρπάξει και πιο εύκολα
καλύτερα δεν είναι απ το να τρέχεις στα μπατσικά και να σε παίρνει στο ψιλό ο αυδμ;

yiannis010
14-03-15, 13:34
φιλε τι πληροφορια φωτια ηταν αυτη δεν την γνωριζα,ετσι μπορεις να ξεμπερδευεις απο καθε μαλκα και να μην μπαινεις σε παλιοκαταστασεις.Νασε καλα παλικαρε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!ποτε δεν εισαι σιγουρος για την εξελιξη μιασ τετοιας καταστασης,αλλα επειδη κανω πολεμικες ποιο πολυ φοβαμαι μην του προκαλεσω κανενα μεγαλο και μετα τρεχω παρα να τις φαω!!!!

μεταξύ μας δεν κανεις πολεμικες τεχνες.αν έκανες θα γνωριζες πολυ καλά το τι συμβαινει όταν δειχνεις ταυτοτητα αθλητη πολεμικων τεχνων καθως επίσης και δεν θα εμπαινες σε τετοιες ερωτησεις γιατι υπαρχει ενημερωση της σχολης στους αθλητες για τετοια θεματα

Manolis_karas
14-03-15, 21:27
... ταυτοτητα αθλητη πολεμικων τεχνων καθως επίσης και δεν θα εμπαινες σε τετοιες ερωτησεις γιατι υπαρχει ενημερωση της σχολης στους αθλητες για τετοια θεματα
Ο γιος μου έκανε στο λύκειο Taekwondo, σε μία μικρή νόμιμη σχολή (μαθητές της είχαν πάρει πανελλήνια πρωταθλήματα) δεν είχε ποτέ την παραπάνω ταυτότητα (είχε μαύρη ζώνη). Βέβαια ο δάσκαλος δεν προήγαγε καθόλου την επιθετικότητα, όταν ήταν μικροί τους έλεγε ότι αν κάποιος (από τους μαθητές) εμπλακεί σε καυγά θα τον έκανε μαύρο (στο ξύλο).

xmperop1
14-03-15, 21:56
Οτι πει στο τμημα που θα του γινουν συστάσεις μαζι με το περιστατικο καταγράφεται στο βιβλιάριο συμβάντων και μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο του ώστε σε μια μήνυση στην συνέχεια αμα σου υποβάλει και αυτός ψευδός μήνυση να μπορέσεις να την αντικρούσεις στο δικαστήριο με αυτό το χαρτί.Τώρα απο εκεί και πέρα μόλις πας και κινήσεις την διαδικασία υποβολής παραπόνων και δει οτι έχει κινητοποιηθεί εισαγγελέας θα κανει την πάπια

Και φυσικά έχει το δικαίωμα να ξαναπάει στον εισαγγελέα και τότε αν θυμάμαι καλά δεν του γίνονται συστάσεις από το αστυνομικό τμήμα αλλά τον καλούνε στην εισαγγελία.
Από εκεί και μετά θα παρακαλάει μην τρυπηθεί από αγκάθι κουρεύοντας την τριανταφυλιά του.;)

Terminator
14-03-15, 22:35
Ναι αν δεν λύση το πρόβλημα του ούτε τώρα η επόμενη λύση είναι αυτό που λέει ο xmperop1 να πάει στον εισαγγελέα ακροάσεως (Πρώη Σχολή Ευελπίδων Ισόγειο 210 8828744) και να ζητήσει ακρόαση προς αντιπαράθεση οπου εκεί καλούν και τους δυο να λύσουν ενώπιον του εισαγγελέα το θέμα και αν δεν γίνει αυτό ο εισαγγελέας σε παραπέμπει στο γραφείο κατάθεσης μηνύσεων (ισόγειο).

gregluffy
14-03-15, 22:49
Και φυσικά έχει το δικαίωμα να ξαναπάει στον εισαγγελέα και τότε αν θυμάμαι καλά δεν του γίνονται συστάσεις από το αστυνομικό τμήμα αλλά τον καλούνε στην εισαγγελία.
Από εκεί και μετά θα παρακαλάει μην τρυπηθεί από αγκάθι κουρεύοντας την τριανταφυλιά του.;)
αυτο πιστευω ειναι πολυ καλο,γτ απο διαφορες περιπτωσεις που ακουγα το καθε καρναβαλι παλιοτερα πηγενε και εκανε μυνηση για το καθε τι.Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια να εισαι καλα!!!!

yiannis010
15-03-15, 00:20
Ο γιος μου έκανε στο λύκειο Taekwondo, σε μία μικρή νόμιμη σχολή (μαθητές της είχαν πάρει πανελλήνια πρωταθλήματα) δεν είχε ποτέ την παραπάνω ταυτότητα (είχε μαύρη ζώνη). Βέβαια ο δάσκαλος δεν προήγαγε καθόλου την επιθετικότητα, όταν ήταν μικροί τους έλεγε ότι αν κάποιος (από τους μαθητές) εμπλακεί σε καυγά θα τον έκανε μαύρο (στο ξύλο).

σε ενήλικους διστυχως η ευτυχως δίνουν δεν μπορεί να του την αρνηθει ο συλλογος .η ταυτοτητα δινεται για να μην πουλανε μου ρη αλλα να ενημερωνουνε καποιον οταν θελει αν επιτεθει.αν του την διξει πριν την φασαρια και παρ ολα αυτα του επιτεθει δεν φερει καμια ευθυνη

anonymos1982
16-03-15, 12:22
σε ενήλικους διστυχως η ευτυχως δίνουν δεν μπορεί να του την αρνηθει ο συλλογος .η ταυτοτητα δινεται για να μην πουλανε μου ρη αλλα να ενημερωνουνε καποιον οταν θελει αν επιτεθει.αν του την διξει πριν την φασαρια και παρ ολα αυτα του επιτεθει δεν φερει καμια ευθυνη

Δεν ισχύει αυτό που λες, το δικαστήριο λαμβάνει υπόψιν τα περιστατικά και κρίνει ανάλογα ανεξάρτητα αν ο άλλος δείχνει ταυτότητες όποιου είδους.

goku
16-03-15, 13:10
Ρε παιδιά τι ταυτότητες λέτε; Δηλαδή αν εγώ ξέρω καράτε και έρθει ο άλλος και μου επιτεθεί, και εγώ που ξέρω καράτε τον κάνω τόπι στο ξύλο, έχει σημασία αν έχω ταυτότητα ή όχι; Ο άλλος μου επιτέθηκε, δηλαδή θα μου την πούνε στο δικαστήριο επειδής ξέρω να αμύνομαι;

gcf
16-03-15, 13:17
Aν τον κάνεις τόπι στο ξύλο δεν αμύνεσαι, περνάς στην αντεπίθεση. Αν χρησιμοποιησεις υπέρμετρη βία θα καταδικαστείς γι' αυτό. Πχ αν σε πιάσει από το χέρι και εσύ σπάσεις το δικό του. Επίσης δεν ξέρεις τι προβλήματα έχει ο άλλος, μπορεί με μια ψιλή να πάθει ανακοπή και καλά ξεμπερδέματα.
Τέλος μπορεί απλά να τις φάει και μετά από κανα δυο μήνες να βάλει κανα δυο ( ή τρία ή τέσσερα) καλόπαιδα και να στη φορέσουν κανονικά.

goku
16-03-15, 13:20
Aν τον κάνεις τόπι στο ξύλο δεν αμύνεσαι, περνάς στην αντεπίθεση. Αν χρησιμοποιησεις υπέρμετρη βία θα καταδικαστείς γι' αυτό. Πχ αν σε πιάσει από το χέρι και εσύ σπάσεις το δικό του. Επίσης δεν ξέρεις τι προβλήματα έχει ο άλλος, μπορεί με μια ψιλή να πάθει ανακοπή και καλά ξεμπερδέματα.
Τέλος μπορεί απλά να τις φάει και μετά από κανα δυο μήνες να βάλει κανα δυο ( ή τρία ή τέσσερα) καλόπαιδα και να στη φορέσουν κανονικά.

Εντάξει, το να τον κάνω τόπι στο ξύλο ίσως είναι λίγο ακραίο, αλλά από την στιγμή που αυτός έρχεται και μου ρίχνει κλωτσιές και μπουνιές, και εγώ τις προσπερνάω και τον βαράω και εγώ για να τον κάνω να σταματήσει;

wesker
16-03-15, 14:10
Mην λέτε ότι θέλετε, και κυρίως μην εμπλέκεστε σε καυγάδες που δεν ξέρετε την κατάληξή τους. Καλά τα καράτε και τα βαράτε, αλλά επειδή οι καιροί ειναι περίεργοι, δεν ξέρετε αν ο άλλος παρ'ολο πο φαινεται μισή μερίδα, δεν εχει σωας τας φρένας, και κουβαλάει κανένα περίστροφο μαζι του, χωρις να εχει ενδοιασμους στο να το χρησιμοποιήσει, κανένα καράτε δεν θα σας σώσει απο μια σφαίρα (η και πολλές) που θα σας στειλει στον αγύριστο (ή αν ειστε πιο τυχεροι στο νοσοκομείο).

pts
16-03-15, 16:39
σε ενήλικους διστυχως η ευτυχως δίνουν δεν μπορεί να του την αρνηθει ο συλλογος .η ταυτοτητα δινεται για να μην πουλανε μου ρη αλλα να ενημερωνουνε καποιον οταν θελει αν επιτεθει.αν του την διξει πριν την φασαρια και παρ ολα αυτα του επιτεθει δεν φερει καμια ευθυνη
Γράφοντας ταυτότητα αναφέρεσαι στο δελτίο αθλητή ή εννοείς κάτι άλλο; Και είναι σίγουρο ότι με μια απλή ενημέρωση αυτού που θέλει να σου επιτεθεί δεν φέρεις καμία ευθύνη; Γιατί εγώ λ.χ. έχω ακούσει ότι όσοι έχουν από 1ο νταν και πάνω και χτυπήσουν κάποιον διώκονται και για το αδίκημα της οπλοχρησίας.

Ελπίζω πάντως να καταφέρεις να βρεις την λύση εντός των ορίων απεμπλοκής.

xouzoura
16-03-15, 17:02
Βασικά θα συμφωνήσω με όσους λένε να μην εμπλέκεστε - προκαλείτε καυγάδες καθώς (νομίζω) τα τελευταία χρόνια η κατάσταση έχει ξεφύγει.
Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις απέναντί σου. Ποιος σου λέει ότι (αν όχι πάνω σε αυτόν τον καυγά) ο τύπος αύριο μεθαύριο δε θα σου τη φυλάει και με πολύ χειρότερο τρόπο?
Και πες ότι τον ψιλοσπάς στις μπουνιές. Πιστεύεις πραγματικά ότι θα κερδίσεις κάτι? Γενικά κατανοώ το συναίσθημά σου (και εγώ πολύ θα ήθελα να σπάσω τα μούτρα ορισμένων) αλλά, αν το δεις προσεκτικά δε νομίζω ότι επιτυγχάνεις κάτι με αυτό.

Επίσης όταν λές σε προκαλεί τι εννοείς ? λεκτικά? σωματικά ? Σε απειλεί? Σε κάθε περίπτωση (για εμένα) το καλύτερο είναι να απομακρυνθείς από αυτόν εάν είναι εύκολο και ίσως - εάν νομίζεις ότι είναι επικίνδυνος -να καταφύγεις σε νόμιμα μέσα.

Terminator
18-03-15, 01:49
Γράφοντας ταυτότητα αναφέρεσαι στο δελτίο αθλητή ή εννοείς κάτι άλλο; Και είναι σίγουρο ότι με μια απλή ενημέρωση αυτού που θέλει να σου επιτεθεί δεν φέρεις καμία ευθύνη; Γιατί εγώ λ.χ. έχω ακούσει ότι όσοι έχουν από 1ο νταν και πάνω και χτυπήσουν κάποιον διώκονται και για το αδίκημα της οπλοχρησίας.

Ελπίζω πάντως να καταφέρεις να βρεις την λύση εντός των ορίων απεμπλοκής.

Δεν ισχύει αυτό υπάρχει συγκεκριμένη λίστα αντικειμένων που αμα χρησιμοποιήσεις διώκεσαι για οπλοχρησία.Εαν εσυ πάρεις ενα σπρέι πιπεριού ή εναν εκκενωτή ηλεκτρικο΄ρεύματος ή ενα γκλομπ η μαχαίρι και το χρησιμοποιήσεις θα διωχθείς αυταπαγγέλτως για την οπλοφορία και οπλοχρησία (αυτόφωρη διαδικασία) και στην συνέχεια αν σου κανει μήνυση για ξυλοδαρμό θα περάσεις αυτόφωρο και γι αυτό.Το να σου λερωθεί το ποινικό μητρώο θα σου προξενήσει χοντρό πρόβλημα οχι μόνο για μια μελλοντικη δουλειά στο δημόσιο αλλα ακόμα και στο να ταξιδέψεις έκτός ΕΕ.Καλο είναι να μην μπλέκεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο οι νόμοι μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό αρκεί να ξέρεις να τους χρησιμοποιείς προς το συμφέρον σου και να μην σε πιάνουν μ@λ@κ@ οι εκάστοτε δικηγόροι για να σου πάρουν τα λεφτά (τάχα μου αα δεν λύνεται το θέμα πάμε για μήνυση (100 ευρώ) και ασφαλιστικά μέτρα (250 ευρώ) + πόσα θα πάρει για την αμοιβή του

vasilimertzani
18-03-15, 12:20
σε ενήλικους διστυχως η ευτυχως δίνουν δεν μπορεί να του την αρνηθει ο συλλογος .η ταυτοτητα δινεται για να μην πουλανε μου ρη αλλα να ενημερωνουνε καποιον οταν θελει αν επιτεθει.αν του την διξει πριν την φασαρια και παρ ολα αυτα του επιτεθει δεν φερει καμια ευθυνη

πλακα κανεις??
Εγω προσωπικα οπως και οσους ξερω με ταυτοτητα και διεθνης πιστοποιηση απο jka απο 1o dan και ανω ποτε δεν εχουν την ταυτοτητα πανω τους .Ασε πουυ ουτε για αστειο δεν χωνεις το χερι σε ενα καυγα στην τσεπη η σε τσαντακι .
Οι γνωστες πολεμικων τεχνων δεν διωκονται οτι χρησιμοποιουν οπλα κλπ αν χρησιμοποιησουν χερια η ποδια.
Για να βρεθει οτι καποιος ειναι γνωστης των πολεμικων τεχνων πρεπει να διαθετει πιστοποιηση απο πανελληνιο η διεθνη συλλογο ,σε σχολη ειναι θεωρητικα αδυνατο να πιστοποιηθει η γνωση πολεμικων τεχνων.

pts
18-03-15, 13:40
Δεν ισχύει αυτό υπάρχει συγκεκριμένη λίστα αντικειμένων που αμα χρησιμοποιήσεις διώκεσαι για οπλοχρησία.Εαν εσυ πάρεις ενα σπρέι πιπεριού ή εναν εκκενωτή ηλεκτρικο΄ρεύματος ή ενα γκλομπ η μαχαίρι και το χρησιμοποιήσεις θα διωχθείς αυταπαγγέλτως για την οπλοφορία και οπλοχρησία (αυτόφωρη διαδικασία) και στην συνέχεια αν σου κανει μήνυση για ξυλοδαρμό θα περάσεις αυτόφωρο και γι αυτό.Το να σου λερωθεί το ποινικό μητρώο θα σου προξενήσει χοντρό πρόβλημα οχι μόνο για μια μελλοντικη δουλειά στο δημόσιο αλλα ακόμα και στο να ταξιδέψεις έκτός ΕΕ.Καλο είναι να μην μπλέκεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο οι νόμοι μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό αρκεί να ξέρεις να τους χρησιμοποιείς προς το συμφέρον σου και να μην σε πιάνουν μ@λ@κ@ οι εκάστοτε δικηγόροι για να σου πάρουν τα λεφτά (τάχα μου αα δεν λύνεται το θέμα πάμε για μήνυση (100 ευρώ) και ασφαλιστικά μέτρα (250 ευρώ) + πόσα θα πάρει για την αμοιβή του

Όντως το διασταύρωσα και εγώ δεν ισχύει. Όσον αφορά τα υπόλοιπα που αναφέρεις προσωπικά πιστεύω ότι νικητής μιας διαμάχης είναι αυτός που κατάφερε να την αποτρέψει. Τώρα αν δεν γίνεται διαφορετικά καλό θα ήταν ο γνώστης της πολεμικής τέχνης να προτιμήσει απλά να εξουδετερώσει τον αντίπαλο αποφεύγοντας να χτυπήσει ευαίσθητα σημεία. Σε κάθε περίπτωση πάντως όλα τα εμπλεκόμενα μέρη θα υποστούν συνέπειες.

prometheas
18-03-15, 15:55
Ο γιος μου έκανε στο λύκειο Taekwondo, σε μία μικρή νόμιμη σχολή (μαθητές της είχαν πάρει πανελλήνια πρωταθλήματα) δεν είχε ποτέ την παραπάνω ταυτότητα (είχε μαύρη ζώνη). Βέβαια ο δάσκαλος δεν προήγαγε καθόλου την επιθετικότητα, όταν ήταν μικροί τους έλεγε ότι αν κάποιος (από τους μαθητές) εμπλακεί σε καυγά θα τον έκανε μαύρο (στο ξύλο).

Ετσι είναι το σωστό

Αν οντως ασχολείσαι με πολεμικές τέχνες και σκέφτεααι για "σαπισματα του αντίπαλου" μάλλον πηγαίνεις ή πήγαινες σε λάθος σχολή. Τα αθλήματα αυτά ειναι πρωτίστως εκγύμνανση του μυαλού και πρέπει να μας οδηγούν σε πνευματική βελτίωση και όχι στο να γινόμαστε μαχητές των δρόμων. Ακομα και αν χρειαστει να αφοπλίσουμε κάποιον ή να αυτοαμυνθούμε μπορουμε να το κάνουμε ευκολα χωρίς να χρειαστεί να σαπίσουμε στο ξύλο τον αντίπαλο ...

Και να είσαι σιγουρος οτι στις μέρες μας που το να βρεί κάποιος όπλο ειναι απίστευτα εύκολο, δεν έχει πολύ σημασία ποιος ειναι καλύτερα εκπαιδευμένος αλλά ποιός ειναι περισσότερο ψύχραιμος και γνωρίζει τον νομο..

- - - Updated - - -


Mην λέτε ότι θέλετε, και κυρίως μην εμπλέκεστε σε καυγάδες που δεν ξέρετε την κατάληξή τους. Καλά τα καράτε και τα βαράτε, αλλά επειδή οι καιροί ειναι περίεργοι, δεν ξέρετε αν ο άλλος παρ'ολο πο φαινεται μισή μερίδα, δεν εχει σωας τας φρένας, και κουβαλάει κανένα περίστροφο μαζι του, χωρις να εχει ενδοιασμους στο να το χρησιμοποιήσει, κανένα καράτε δεν θα σας σώσει απο μια σφαίρα (η και πολλές) που θα σας στειλει στον αγύριστο (ή αν ειστε πιο τυχεροι στο νοσοκομείο).

Ετσι δυστυχώς..

Manolis_karas
18-03-15, 18:54
Δεν ισχύει αυτό υπάρχει συγκεκριμένη λίστα αντικειμένων που αμα χρησιμοποιήσεις διώκεσαι για οπλοχρησία....
Κάνεις λάθος.
Για οπλοκατοχή ναι, αλλά για οπλοχρησία διώκεσαι αν χρησιμοποιήσεις ή έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε αντικείμενο σαν όπλο. Υπάρχουν βέβαια πολλές παράμετροι που θα εξετάσει το δικαστήριο πριν βγάλει απόφαση αν έκανες οπλοχρησία, αλλά η αστυνομία σε παραπέμπει για οπλοχρησία με συνοπτικές διαδικασίες αν συντρέχουν οι λόγοι.
Γι αυτό ορισμένοι επαγγελματίες που δουλεύουν νύχτα και έχουν αυξημένο κίνδυνο να υποστούν επίθεση, έχουν πρόχειρο μαζί τους μεγάλο κατσαβίδι ή γρύλο ή λεβιέ. Αν τους γίνει έλεγχος είναι ένα εργαλείο, αν όμως το χρειαστούν για άμυνα ή επίθεση είναι όπλο.

petran_18
20-03-15, 16:28
Τι γίνεται σε περίπτωση που θελήσει να τον παγιδεύσει? Όχι με ηλεκτρονικά μέσα (εκτος αν πάρει άδεια από νομικής πλευράς) αλλα να του την στήσει με ένα-δυο μάρτυρες και να τον προκαλέσει να του πει όλες τις ύβρεις/προκλήσεις/απειλές που μπορεί να φανταστεί. Στην συνεχεια οι μάρτυρες και το θύμα πάνε αμέσως για μήνυση, αναφέροντας ότι ακούστηκε και διαδραματίστηκε.

Καλή θα ήταν και μια προσπάθεια συνεννόησης (και καλά) από κινητό ώστε να κρατηθούν τα sms

gregluffy
12-04-15, 19:25
Ναι αν δεν λύση το πρόβλημα του ούτε τώρα η επόμενη λύση είναι αυτό που λέει ο xmperop1 να πάει στον εισαγγελέα ακροάσεως (Πρώη Σχολή Ευελπίδων Ισόγειο 210 8828744) και να ζητήσει ακρόαση προς αντιπαράθεση οπου εκεί καλούν και τους δυο να λύσουν ενώπιον του εισαγγελέα το θέμα και αν δεν γίνει αυτό ο εισαγγελέας σε παραπέμπει στο γραφείο κατάθεσης μηνύσεων (ισόγειο).
φιλε τελικα θα παω εισαγγελεια να κανω αιτηση παραπονων,απλα αν δεν γνωριζω το ατυνομικο τμημα αυτουνου που με ενοχλει και δεν ξερω την ακριβη διευθυνση του αλλα μονο το ονομα του και που δουλευει θα γινει κατι,πως θα τον βρουνε?
Επισης θελω να ρωτησω αυτο γινετε αμεσα και μπορω να λαβω την εκθεση παραπονων αμεσα απο την αστυνομια?

OxAp0d0
12-04-15, 22:54
Για να δώσω τα 2 ευρωλεπτάκια μου στη συζήτηση...

Ρε είστε ενήλικοι ή όχι; Τι μιλάτε για ξυλοδαρμούς, πεσίματα, καράτε και πολεμικές τέχνες για ξύλο λες και και είστε 7 χρονών; Αν κάποιος παρενοχλεί υπάρχει και η αστυνομία, μπορεί να γίνει καταγγελία, μήνυση, οτιδήποτε.

Όσο δίκιο ηθικά και να έχει κάποιος η επίθεση είναι αδίκημα. Το χωράει ο νους μερικών (και ειδικά του απαράδεκτου O.P.) ;

Έλεος.

Terminator
14-04-15, 17:21
gregluffy όταν ο εισαγγελέας συντάξει την σχετική παραγγελία την στέλνει ΑΡΜΟΔΙΩΣ στο Α.Τ του δήμου που διαμένει ο ίδιος και απο εκεί και πέρα οι αστυνομικοί είναι υποχρεωμένοι βάση του αρθρου 13 του ΚΠΔ θα προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες διαδικάσίες (ΔΟΥ/τηλεφωνικός κατάλογος/δελτίο ταυτότητας) για να εξακριβώσουν τα στοιχεία του δράστη.Εαν εσυ υποδείξεις τον τόπο εργασίας του θα πάρουν τηλέφωνο στην δουλειά του να ρωτήσουν και εαν δεν έρθουν πάλι σε επαφή μαζί του θα στείλουν αστυνομικό σταθμό του οικείου τμήματος να τον αναζητήσει στην δουλειά του.Απο τη στιγμή που τον βρούν και εκτελεστεί η σχετική παραγγελία γίνεται καταγραφή στο βιβλιάριο συμβάντων οπότε μπορείς να πάρεις και αντίγραφο του.

vasilimertzani
15-04-15, 08:26
και ολα αυτα βεβαια αν ΔΕΝ ειναι μεταναστης.Γιατι αν ειναι μεταναστης την εκατσες,:whistle:



ΥΓ να δω τι θα παει να πει στον εισαγγελεα για να πει στον δημο για να πει στο ΑΤ για να πει στον αξιωματικο για να πει στο οργανο για να πει στον αλλον.ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ??:clap:

Terminator
16-04-15, 01:15
και ολα αυτα βεβαια αν ΔΕΝ ειναι μεταναστης.Γιατι αν ειναι μεταναστης την εκατσες,:whistle:



ΥΓ να δω τι θα παει να πει στον εισαγγελεα για να πει στον δημο για να πει στο ΑΤ για να πει στον αξιωματικο για να πει στο οργανο για να πει στον αλλον.ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ??:clap:

Οι διατάξεις των άρθρων 24 παρ.2 και 25 παρ.1 εδ. δ' και παρ.4 εδ. α' του ν. 1756/1988 ορίζουν τα ακόλουθα: 1) η εισαγγελία έχει ως αποστολή την τήρηση της νομιμότητας, την προστασία του πολίτη και τη διαφύλαξη των κανόνων της δημόσιας τάξης (άρθρο 24 παρ.2), 2) στην αρμοδιότητα του εισαγγελέα υπάγεται η εποπτεία των αστυνομικών αρχών αναφορικά με την πρόληψη και τη δίωξη των εγκλημάτων (άρθρο 25 παρ.1 εδ. δ') και 3) ο Εισαγγελέας Πρωτοδικών έχει δικαίωμα να συνιστά σε όσους φιλονικούν να αποφύγουν την τέλεση αξιόποινων πράξεων και να επιδιώξουν την ειρηνική λύση της διαφοράς τους (άρθρο 25 παρ.4 εδ. α'). Από τις τελευταίες αυτές διατάξεις παρέχεται στον Εισαγγελέα το δικαίωμα να καλεί ενώπιόν του τους πολίτες που έχουν μεταξύ τους διαφορές και φιλονικούν, προκειμένου να επιτευχθεί η ειρηνική επίλυση των διαφορών τους και η αποφυγή της τέλεσης αξιόποινων πράξεων

Αυτό το τελευταίο είναι η εισαγγελική ακρόαση που είχα αναφερθεί σε παλαιότερο ποστ μου.Εϊναι η αμέσως μετά νομική κίνηση που μπορεί να κάνει ο gregluffy εαν δεν συμμορφωθεί ο ''δράστης''.Οσο για την σύσταση προς συμμόρφωση όπως διαβάζειςκ αι πιο πάνω ο εισαγγελέας έχει το δικαίωμα να συνιστά σε όσους φιλονικούν να επιδιωξουν την ειρηνική επίλυση γι αυτό το λόγο και εκδίδεται η εισαγγελική παραγγελία για να αποφευχθεί η τέλεση αξιόποινων πράξεων και απο τις δυο πλευρές.Ο αστυνομικός είναι υποχρεωμένος να εξαντλήσει κάθε ενέργεια με σκοπό να εξακριβώση την ταυτότητα του δράστη μόνο και μόνο επειδή έχει εκδοθεί ή σχετική παραγγελία.Εαν δεν γίνει τίποτα που δεν νομίζω γιατί μόλις μάθει ο κουραδόμαγκας οτι έχει κινητοποιηθεί εισαγγελέα θα του φύγουν απο το μπατζάκι του παντελονιού πάει στον εισαγγελέα ακροάσεων και ζητά να έρθει σε αντιπαράθεση με τον άλλο.Οπου εκεί με εκ νέου κλητήριο που θυροκολείται στο σπίτι του δράστη τον καλή να παρουσιαστει στο γραφείο του εισαγγελέα και να λύσουν το πρόβλημα επιτόπου μπροστα στον ίδιο τον εισαγγελέα

vasilimertzani
16-04-15, 23:04
Οι διατάξεις των άρθρων 24 παρ.2 και 25 παρ.1 εδ. δ' και παρ.4 εδ. α' του ν. 1756/1988 ορίζουν τα ακόλουθα: 1) η εισαγγελία έχει ως αποστολή την τήρηση της νομιμότητας, την προστασία του πολίτη και τη διαφύλαξη των κανόνων της δημόσιας τάξης (άρθρο 24 παρ.2), 2) στην αρμοδιότητα του εισαγγελέα υπάγεται η εποπτεία των αστυνομικών αρχών αναφορικά με την πρόληψη και τη δίωξη των εγκλημάτων (άρθρο 25 παρ.1 εδ. δ') και 3) ο Εισαγγελέας Πρωτοδικών έχει δικαίωμα να συνιστά σε όσους φιλονικούν να αποφύγουν την τέλεση αξιόποινων πράξεων και να επιδιώξουν την ειρηνική λύση της διαφοράς τους (άρθρο 25 παρ.4 εδ. α'). Από τις τελευταίες αυτές διατάξεις παρέχεται στον Εισαγγελέα το δικαίωμα να καλεί ενώπιόν του τους πολίτες που έχουν μεταξύ τους διαφορές και φιλονικούν, προκειμένου να επιτευχθεί η ειρηνική επίλυση των διαφορών τους και η αποφυγή της τέλεσης αξιόποινων πράξεων

Αυτό το τελευταίο είναι η εισαγγελική ακρόαση που είχα αναφερθεί σε παλαιότερο ποστ μου.Εϊναι η αμέσως μετά νομική κίνηση που μπορεί να κάνει ο gregluffy εαν δεν συμμορφωθεί ο ''δράστης''.Οσο για την σύσταση προς συμμόρφωση όπως διαβάζειςκ αι πιο πάνω ο εισαγγελέας έχει το δικαίωμα να συνιστά σε όσους φιλονικούν να επιδιωξουν την ειρηνική επίλυση γι αυτό το λόγο και εκδίδεται η εισαγγελική παραγγελία για να αποφευχθεί η τέλεση αξιόποινων πράξεων και απο τις δυο πλευρές.Ο αστυνομικός είναι υποχρεωμένος να εξαντλήσει κάθε ενέργεια με σκοπό να εξακριβώση την ταυτότητα του δράστη μόνο και μόνο επειδή έχει εκδοθεί ή σχετική παραγγελία.Εαν δεν γίνει τίποτα που δεν νομίζω γιατί μόλις μάθει ο κουραδόμαγκας οτι έχει κινητοποιηθεί εισαγγελέα θα του φύγουν απο το μπατζάκι του παντελονιού πάει στον εισαγγελέα ακροάσεων και ζητά να έρθει σε αντιπαράθεση με τον άλλο.Οπου εκεί με εκ νέου κλητήριο που θυροκολείται στο σπίτι του δράστη τον καλή να παρουσιαστει στο γραφείο του εισαγγελέα και να λύσουν το πρόβλημα επιτόπου μπροστα στον ίδιο τον εισαγγελέα

ναι καλα τα λες δεν διαφωνω,Ομως δεν υπαρχει φιλονικια.Ενα 'μου την λεει' ή 'μου χωνεται' ειναι φιλονικια?δηλαδη μπορω να παω εγω να ζητησω να γινει συσταση σε σενα?χωρις κατι χειροπιαστο?

raspoutiv
17-04-15, 00:11
καλά αυτός ακόμα το σκέφτεται; τόσο καιρό ο άλλος τον έχει κάνει κουρέλι κι αυτός ψάχνεται εδώ μέσα πως να τη γλυτώσει κι ακόμα ασχολείστε.
λογικά τις έχει ήδη αρπάξει και λούφαξε ο topic starter

@ ADSLgr.com All rights reserved.