PDA

Επιστροφή στο Forum : CONN-X Προσφορές



Σελίδες : [1] 2

stefanou7
28-03-07, 11:09
[/OFFTOPIC]Ρε παιδιά έχετε μάθει κατί για νέες προσφορές απο τον ΟΤΕ? Είμαι εδώ και έναν χρόνο συνδεδεμένος με conn-x και περιμένω κάτι "καλό" για να αλλάξω σύνδεση. Εγώ πρωσοπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ΟΤΕ και για αυτό δεν θα ήθελα να αλλάξω πάροχο. Ετσι κι αλλιώς το να πείς οτι θα κάνεις το βήμα για άλλον πάροχο αυτό σημαίνει τουλαχιστον 2 μήνες χωρίς νετ. Απο την άλλη ομώς "καντε υπομονή νέα πακέτα θα βγουν στη αγορά" και όλο πακέτα δεν βλέπω. 26/4 τελιώνει και το συμβόλαιο και πάω για κανονικές χρεώσεις 768 36 ευρώ (ε όχι ΠΟΤΕ!).


Ξέρετε κάτι?????????????

manoulamou
28-03-07, 11:14
Ολο και κατι βγαινει: κοιταξες στο www.conn-x.gr και στο oteshop (http://www.oteshop.gr/home_menu.asp?hop=h&bid=54&aid=298)
και δεν βρηκες κατι καλο, που να σ ενδιαφερει;
πχ Conn-xView, Conn-x Talk κλπ...

grandstyle
28-03-07, 11:22
ενας φιλος μου αγοραασε η/υ ..δεν ξερει τπτ απο υπολογιστες κ ιντερνετ .. θελει να βαλει ενα φτηνο πακετο με χρονοχρεωση η ογκοχρεωση . υπαρχει κατι ? ξερει κανεις ?

stefanou7
28-03-07, 11:25
Οταν λέω προσφορές μιλάω για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ και όχι τις είδη υπάρχουσες. (Απλά αυτή την διαβεβαίωση περνω συνέχεια απο το 134 αλλα που είναι τα νέα πακέτα οεο)

deniSun
28-03-07, 11:33
Οι προσφορές του ΟΤΕ είναι από τα καλύτερα ανέκδοτα.

harmem
29-03-07, 20:19
Παιδια μια βοηθεια για το conn-x γιατι εχω τωρα vivod 2048/256 μεσω ΑΡΥΣ αλλα σκεφτομαι να αλλαξω εταιρεια και δεν κατεχω πολλα απο conn-x. Γνωριζει κανεις να μου τι γινεται με το χρονο αναμονης σε νεες συνδεσεις? Θα περιμενω εκατο χρονια ή γινεται αμεσα η ενεργοποιηση ? O παροχoς των υπηρεσιων του conn-x για το ιντερνετ ειναι η otenet ή δεν εχουν καμια σχεση? Δηλαδη αγοραζοντας καποιος conn-x παιρνει γραμμη απο ΟΤΕ και παροχη ιντερνετ απο otenet ή και η παροχη internet ειναι μεσω ΟΤΕ?
Eιδα στο site για μια προσφορα για 2048 με 36 ευρω το μηνα αλλα ισχυει μονο με 6 μηνη υποχρεωτικη παραμονη.Μετα λεει πως παραμενουν σταθερα οι ιδιες τιμες για 12 μηνες. Πως γινεται η πληρωμη? α)Μεσω του λογαριασμου του ΟΤΕ ανα διμηνο μαζι με τα τηλεφωνα δηλαδη 72 ευρω για το ιντερνετ+παγιο τηλεφωνικης γραμμης οτε+αξια κλησεων , β) ερχεται ξεχωριστος λογαριασμος ανα μηνα για ιντερνετ ή γ)το υποχρεωτικο εξαμηνο του ιντερνετ προκαταβαλεται?
Γενικα με το conn-x και τις ταχυτητες του τι λετε? Παει καλα γενικως ή υπαρχουν προβληματα?
Βασικα αν αποφασισω να αλλαξω εταιρεια και αν υπαρχει μονο μια εταιρεια για την οποια ισως δε θα χρειαστει να μεινω 1-2 μηνες εκτος net ειναι ο ΟΤΕ λογικα...

papdoux
29-03-07, 20:35
το conn-x ειναι προσφορα του ΟΤΕ οπου η γραμμη ειναι απο τον ΟΤΕ και το internet ειναι απο otenet.
Ο λογαριασμος ερχεται με το διμηνιαιο λογαριασμο του ΟΤΕ και ειναι conn-x (γραμμη + διαιδκτυο) + παγιο γραμμης (για τηλεφωνο) + κοστος απο τις κλησεις. Το 6μηνο ειναι υποχρεωτικο και η τιμη ειναι σταθερη για 12 μηνες. Αμα περασουν οι 6 μηνες τοτε αμα θελεις φευγεις.

Επειδη εχω conn-x, η αποδοση σε εμενα ειναι πολυ καλη και τωρα τελευταια παιζει πολυ σταθερα


Η προσφορα του 768 που ειναι στα 18,5 ευρα, δεν ειναι καλη;

harmem
29-03-07, 22:01
Σιγουρα ειναι πολυ καλη προσφορα απλα επειδη τωρα εχω 2048/256 δε θελω να κατεβω πιο κατω. Φαντασου οτι τωρα κατεβαζω σε torrent με Azureus μια Bluray ταινια 22,7 Gb με ταχυτητα ληψης περιπου 190-212 kb/s. Aν παω σε 768 θα χρειαζομαι 3πλασιο χρονο για κατεβασμα μεγαλου αρχειου.
Φοβαμαι μηπως η otenet επειδη εχει πολλους χρηστες δεν εχει πολυ καλες ταχυτητες.
Επισης υπαρχει καποια απαντηση για την αναμονη σχετικα με το χρονο ενεργοποιησης?
Στη Vivodi παντως το εξαμηνο κοστιζει 225 ευρω ενω στο conn-x 216.

prodromosfan
30-03-07, 23:27
κοιτα η ενεργοποιηση τωρα πλεον εχει πατησει γκαζια
σε μια βδομαδα που σου στελνουν το μοντεμ συνηθως η γραμμη ειναι ενεργοποιημενη
για την ταχυτητα καλα εισαι δεν βρισκω λογο να αλλαξεις(γενικος κανονας οτι δουλευει δεν το πειραζουμε)
απο δευτερα νεες προσφορες οτε(ετσι ειπανε οταν πηρε τηλεφωνο ενας γνωστος μου)
αντε να δουμε ΜΕΓΑΛΗ δευτερα

opener
31-03-07, 14:55
Απο 01-04-07 εως 15-05-07, conn-x + Εξωτερικος σκληρος δισκος USB Western Digital 80 GB
δες εδω
http://www.ote-shop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h

gtl
01-04-07, 11:45
Αυτός ο εξωτερικός δίσκος είναι 2.5 ή 3.5 ιντσών?

Wizard
01-04-07, 17:33
Απο 01-04-07 εως 15-05-07, conn-x + Εξωτερικος σκληρος δισκος USB Western Digital 80 GB
δες εδω
http://www.ote-shop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h

Όλες αυτές οι προσφορές ισχύουν και για τους υφυστάμενους πελάτες που θέλουν να ανανεώσουν τη συνδρομή ή μόνο για τους νέους;

prodromosfan
01-04-07, 23:15
μονο για νεους

sa1901
01-04-07, 23:39
Επισης υπαρχει καποια απαντηση για την αναμονη σχετικα με το χρονο ενεργοποιησης?

Μία βδομάδα ΤΟ ΠΟΛΥ. Το πιθανότερο σε 1-2 μέρες να έχουν ενεργοποιήσει την γραμμή.

Αν έχεις ήδη μόντεμ ή ρούτερ και δεις την γραμμή ενεργοποιημένη, παίρνεις στο 134 τηλέφωνο και λες ότι η γραμμή είνα έτοιμη και ζητάς τους κωδικούς. ;)

opener
04-04-07, 08:27
Αυτός ο εξωτερικός δίσκος είναι 2.5 ή 3.5 ιντσών?



Maker= Western Digital
Type = WD800UE-11KVT0 (WD Scorpio EIDE mobile hard drive, 2.5",5400rpm,Buffer 2MB)
Drive Parameters=LBA 156301488

opener
04-04-07, 08:32
Όλες αυτές οι προσφορές ισχύουν και για τους υφυστάμενους πελάτες που θέλουν να ανανεώσουν τη συνδρομή ή μόνο για τους νέους;

Ειχα αοριστου χρονου, εκανα διακοπη, νεα αοριστου με προυποθεση 6μηνης παραμονης.

lefteriz
04-04-07, 21:10
ρε παιδιά έκανα αίτηση για Conn-x την πεμπτη που μας πέρασε, τους κωδικους τους πήρα τηλεφωνικά χτες και ενεργοποιηθηκα κανονικά (είχα ADSL γραμμή OTE + ISP forthnet 768 , απλώς εκανα αναβαθμιση...)

και περιμένω τώρα το κούριερ με το speedtouch 585i

να υποθέσω ότι την χάνω την προσφορά με τον σκληρό έτσι ??? :mad:(:down:

ubiq
05-04-07, 12:00
το τηλεφωνο που δινει ο ΟΤΕ με το κονεξ-τοκ εχει κανεις λινκ να το δω?

Wizard
05-04-07, 14:35
Ειχα αοριστου χρονου, εκανα διακοπη, νεα αοριστου με προυποθεση 6μηνης παραμονης.

Όταν λες "έκανες διακοπή", τι εννοείς; Έκοψες τελείως την ADSL? Ήσουν μετά το 6μηνο;
Είμαι μετά το 6μηνο (δηλαδή αορίστου) και από το 134 μου είπαν ότι είναι για νέους πελάτες. Συνεχίζω να θεωρούμαι υφιστάμενος πελάτης του conn-x μετά το 6μηνο, αφού είμαι πια σε αορίστου; Αρχίζω να μπερδεύομαι :hmm:

prodromosfan
05-04-07, 15:06
νεος πελατης=δεν εχει γραμμη adsl απο οτε
υφισταμενος πελατης=εχει γραμμη απο οτε(οτιδηποτε)

vasmak
05-04-07, 19:57
Ειχα γραμμη ADSL απο ΟΤΕ και ISP otenet 768 6μηνη που ληγει σε 2 ημερες προπληρωμενη, προχθες πηγα σε ενα oteshop και αφου ρωτησα 2-3 φορες αν δικαιουμε την προσφορα του
conn-x και μου ειπαν ναι πηρα το πακετο 2048/256 με δωρο το σκληρο δισκο.

Η γραμμη το επομενο πρωι συγχρονιζει στα 2048 και απο οτι ειδα στο myotenet.gr η προσβαση θα αναβαθμιστει σε 2048 σε 2 ημερες (μολις ληξει η 768)

opener
05-04-07, 20:20
Όταν λες "έκανες διακοπή", τι εννοείς; Έκοψες τελείως την ADSL? Ήσουν μετά το 6μηνο;
Είμαι μετά το 6μηνο (δηλαδή αορίστου) και από το 134 μου είπαν ότι είναι για νέους πελάτες. Συνεχίζω να θεωρούμαι υφιστάμενος πελάτης του conn-x μετά το 6μηνο, αφού είμαι πια σε αορίστου; Αρχίζω να μπερδεύομαι :hmm:

Ειχα αγορασει conn-x (προπληρωμενο για 2μηνο), εκανα επεκταση για 4 μηνες ακομη παραμονη σε αοριστου και πηρα δωρο το SpeedTouch 585(i)v.6

Εν συνεχεια παρεμεινα με αοριστου χρονου (768=22,5 ευρω/μηνα).

Προχθες εκανα διακοπη της αοριστου χρονου συμβασης και εκανα νεα συνδεση conn-x (αοριστου χρονου 768=18,5 ευρω με 6μηνη παραμονη για να παρω δωρο τον εξωτερικο
δισκο).

Υποψιν οτι δεν ειχα καθολου διακοπη στο Ιντερνετ.

Wizard
05-04-07, 20:26
Ειχα αγορασει conn-x (προπληρωμενο για 2μηνο), εκανα επεκταση για 4 μηνες ακομη παραμονη σε αοριστου και πηρα δωρο το SpeedTouch 585(i)v.6

Εν συνεχεια παρεμεινα με αοριστου χρονου (768=22,5 ευρω/μηνα).

Προχθες εκανα διακοπη της αοριστου χρονου συμβασης και εκανα νεα συνδεση conn-x (αοριστου χρονου 768=18,5 ευρω με 6μηνη παραμονη για να παρω δωρο τον εξωτερικο
δισκο).

Υποψιν οτι δεν ειχα καθολου διακοπη στο Ιντερνετ.

Αχά!!! Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω γιατί είμαστε ακριβώς στην ίδια περίπτωση. Πού αποτάνθηκες για τη νέα σύνδεση (για να ξέρω τι να πω στο κοντινό μου oteshop αν μου κάνουν λαδιές για το σκληρό);

opener
05-04-07, 21:47
Αχά!!! Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω γιατί είμαστε ακριβώς στην ίδια περίπτωση. Πού αποτάνθηκες για τη νέα σύνδεση (για να ξέρω τι να πω στο κοντινό μου oteshop αν μου κάνουν λαδιές για το σκληρό);

Σε καταστημα του ΟΤΕ

Dimis
05-04-07, 22:18
παιδες οι προσφορές είναι καλές για όσους δεν καλύπτονται απο άλλους παρόχους !
αν τώρα είσαι σε περιοχή με άλλο πάροχο λογικά θα πάς εκεί αν και εγώ ΔΕΝ εμπιστεύομαι κανέναν μετά απο όσα έχω διαβάσει για ΜΗΝΕΣ αναμονής...
Κατα προτίμηση Τellas πρώτα και μετά Vivodi...
H προσφορά πάντως με δώρο τον 80άρη δίσκο είναι καλή!!!

DREAMBOX
05-04-07, 22:44
εγω φιλοι μου εχω το κονεξ με 6μηνο το οποιο εχει τελειωσει εδω (ειναι η 3 φορα που το ειχα ανανεωσει) και ενα μηνα και το εχω αφησει...περιμενωντας καποια προσφορα....δικαιουμαι τωρα απο αυτη που δινεται με την προσφορα του σκληρού δίσκου?

ευχαριστω

Vietmam
06-04-07, 03:14
Δηλαδή άμα πάρω τώρα την προσφορά του connX (έχω γραμμή αορίστου ote και forthnet isp η οποία λήγει σε περίπου 13 μέρες) ...
1.δικαιούμαι τον σκληρό?
2.θα μείνω χωρίς internet?
3.μπορώ αντί για σκληρό να επιλέξω modem ή κάτι άλλο???
4.δεσμεύομαι με οτε 6 μήνες?
5.Είναι η τελική προσφορά για το πάσχα???

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις

Edit: Η προσφορά που λένε για 16.5/month για 768 έχει τελιώσει?

pankostas
06-04-07, 05:34
Δηλαδη παιδια το € 35,9 ειναι το συνολικο που θα πληρωνω το μηνα ή ειναι μονο η προσβαση στο ιντερνετ και θα θα πρεπει να εχω και γραμμη ADSL?

tsioy
06-04-07, 10:50
Δηλαδή άμα πάρω τώρα την προσφορά του connX (έχω γραμμή αορίστου ote και forthnet isp η οποία λήγει σε περίπου 13 μέρες) ...
1.δικαιούμαι τον σκληρό?
2.θα μείνω χωρίς internet?
3.μπορώ αντί για σκληρό να επιλέξω modem ή κάτι άλλο???
4.δεσμεύομαι με οτε 6 μήνες?
5.Είναι η τελική προσφορά για το πάσχα???

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις

Edit: Η προσφορά που λένε για 16.5/month για 768 έχει τελιώσει?

1. Ναι.
3.Οχι, σου δίνει δώρο το σκληρό και ένα modem usb. Κατά τη γνώμη μου, πάρε με €16,6 επιπλέον το Speedtouch 536.
4,5. Ναι.
Η προσφορά με €16,5 είναι της Otenet (άλλη προσφορά εντελως) και σε δεσμεύει για 1 χρόνο.


Δηλαδη παιδια το € 35,9 ειναι το συνολικο που θα πληρωνω το μηνα ή ειναι μονο η προσβαση στο ιντερνετ και θα θα πρεπει να εχω και γραμμη ADSL?

Είναι το συνολικό ποσό που θα πληρώνεις.

pankostas
06-04-07, 16:11
tsioy ευχαριστω.Θα την κανω με γρηγορα πηδηματακια απο Τελλας που ειμαι τωρα.

Vietmam
07-04-07, 02:51
thanks tsioy...
Η προσφορά του 16,5 δίνει κάνα καλό modem? ή είναι ξερή??
Έχω ενα speedtouch 530 μερικά χρόνια και θα ήθελα να είχα άλλο ένα modem σε περίπτωση που τα παίξει.
Αν έπαιρνα απο την αρχή πακέτα αντί για αορίστου θα είχα καμιά 10αριά modem + δώρα :/

KGP
08-04-07, 03:10
απλα για να ξερετε οι προσφορες του οτε για dsl connx "ενφανιζονται" καθε μηνα στα μεσα του μηνα ελαχιστα λιγο μετα την ληξη της τρεχουσας προσφορας

vagelisb52
14-04-07, 00:03
Δεν εχω καταλάβει κάτι εγώ εχω συνδεση connex 1024 που λήγει το εξάμενο παραμονής μου στις 22 Μαιου και πληρώνω τώρα 30 ευρώ το μήνα τι πρέπει νά κάνω για νά κατέβω στο κόστος που εχει σήμερα η 1024 ,23 ευρώ το μήνα περίπου, διακοπή και μετά νέο συμβόλαιο?Θά γίνει διακοπή της συνδεσης 'η θα γίνει καπάκι η αλλαγή?

okopan
14-04-07, 13:59
Δεν εχω καταλάβει κάτι εγώ εχω συνδεση connex 1024 που λήγει το εξάμενο παραμονής μου στις 22 Μαιου και πληρώνω τώρα 30 ευρώ το μήνα τι πρέπει νά κάνω για νά κατέβω στο κόστος που εχει σήμερα η 1024 ,23 ευρώ το μήνα περίπου, διακοπή και μετά νέο συμβόλαιο?Θά γίνει διακοπή της συνδεσης 'η θα γίνει καπάκι η αλλαγή?

Πας οταν ληγει η συνδεση σου σε καποιο oteshop και κανεις ανανεωση της συνδρομής για 6 ακόμη μήνες με τιμή / μήνα 23,50 ( αν δεν έχουν αλλάξει παλι οι τιμές μεχρι τότε ) . Καμία ημέρα διακοπής της σύνδεσης .
Μόνη υποχρέωση η παραμονή για 6 μήνες ακόμα.
( εγω για 1024 πληρωνα 28,50 ευρώ , πηγα Γεναρη που έληξε το εξάμηνο το κατέβασα στα 26,00 τωρα τον Ιουλιο θα πάω να το κανω 23,50 ).

john84
14-04-07, 19:11
[/OFFTOPIC]Ρε παιδιά έχετε μάθει κατί για νέες προσφορές απο τον ΟΤΕ? Είμαι εδώ και έναν χρόνο συνδεδεμένος με conn-x και περιμένω κάτι "καλό" για να αλλάξω σύνδεση. Εγώ πρωσοπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τον ΟΤΕ και για αυτό δεν θα ήθελα να αλλάξω πάροχο. Ετσι κι αλλιώς το να πείς οτι θα κάνεις το βήμα για άλλον πάροχο αυτό σημαίνει τουλαχιστον 2 μήνες χωρίς νετ. Απο την άλλη ομώς "καντε υπομονή νέα πακέτα θα βγουν στη αγορά" και όλο πακέτα δεν βλέπω. 26/4 τελιώνει και το συμβόλαιο και πάω για κανονικές χρεώσεις 768 36 ευρώ (ε όχι ΠΟΤΕ!).


Ξέρετε κάτι?????????????

Stefane7 συμφωνα με εσωτερικη οδηγια του ΟΤΕ οσον αφορα την τιμολογιακη κλιμακα στην οποια θα μεταβεις αν συνεχισεις με Conn-x δεν θα ειναι η τιμη αοριστου (36 ευρω) αλλα η τιμη της ισχυουσας προσφορας που τρεχει το διαστημα της ληξης του ετος ενεργοποιησης του πακετου σου. Δηλαδη και μετα τις 26/4 θα συνεχιζεις να πλησωνεις 18,50 ευρω/μηνα χωρις εξαμηνο περιορισμο.
Παντως τωρα με νεα ενεργοποιηση Cοnn-x παιρνεις δωρο και ενα σκληρο δισκο 80GB (Western Digital)
Περισσοτερα στο: http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h

john84
14-04-07, 19:18
okopan και να μην πηγαινες σε oteshop παλι θα κατεβαινεσ στα 26 αυτοματα και χωρις την 6μηνη δεσμευση

hyperakos
14-04-07, 19:26
[quote=john84;1100607]Stefane7 συμφωνα με εσωτερικη οδηγια του ΟΤΕ οσον αφορα την τιμολογιακη κλιμακα στην οποια θα μεταβεις αν συνεχισεις με Conn-x δεν θα ειναι η τιμη αοριστου (36 ευρω) αλλα η τιμη της ισχυουσας προσφορας που τρεχει το διαστημα της ληξης του ετος ενεργοποιησης του πακετου σου. Δηλαδη και μετα τις 26/4 θα συνεχιζεις να πλησωνεις 18,50 ευρω/μηνα χωρις εξαμηνο περιορισμο.
Παντως τωρα με νεα ενεργοποιηση Cοnn-x παιρνεις δωρο και ενα σκληρο δισκο 80GB (Western Digital);[quote=john84;1100607]

αν πληρωνεις 18,50 ευρω/μηνα μολις ληξει, σε παει αυτοματα στην προσφορα που τρεχει εκεινη την στιγμη ακομα και αν ειναι κατω απο τα 18,50 και χωρις περιορισμο.

DREAMBOX
15-04-07, 16:51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

εμενα η συνδεση ειναι ΚΟΝΕΞ 1024 η οποια ομως ειναι απο ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ (ειχα 512) και στο λογαριασμο μου ηρθε ΞΑΦΝΙΚΑ (ηταν 23.5 περιπου) το εξης (ΓΙΑ ΔΙΜΗΝΟ):

ΟnDSL HOME ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ ---->8,890
ADSL OTE ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ--------->28,840

ειναι σωστα βρε παιδια?? (ΥΠ' ΟΨΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ......)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

(Υ.Γ. Πρεπει να κανω αυτο που λεει ο φιλοw okopan?? Τηλεφωνικα μπορω και να παρω την προσφορα που δινει??)

Vietmam
17-04-07, 17:44
Πήρα τηλέφωνο σήμερα στον οτέ και μου είπαν οτι άμα πάρω το connX δεν θα μείνω καθόλου χωρίς νετ (είμαι με γραμμή οτε στο όνομα μου και forthnet παροχέα) αλλά θα χάσω τα δώρα (σκληρός και ασύρματο αμα βάλω και το talk)...

Για να πάρω τα δώρα λένε οτι πρέπει να κόψω την γραμμή dsl και φτού και απο την αρχή.

Τους ρώτησα και τί γίνεται με την ταχύτητα (κατεβάζω με 10kbps με 768) και μου είπαν και καλά ότι με μια 50άρα θα είμαι άρχοντας (ενώ πρέπει κανονικά να πιάνω 96)

bond
20-04-07, 22:50
Παντως τωρα με νεα ενεργοποιηση Cοnn-x παιρνεις δωρο και ενα σκληρο δισκο 80GB (Western Digital)
Περισσοτερα στο: http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h


Λίγο ασχετο με ADSL, αλλά τη πήρε κανείς άλλος την προσφορά; Εγώ τον παρέλαβα σήμερα το σκληρό και φαίνεται να έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα. Και σε 3 PC που τον δοκιμασα, ήθελε δύο καλώδια USB για να πάρει μπρος (το κανονικό και εξτρα ρευμα). Τον έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

vasmak
20-04-07, 22:59
Ναι θελει να συνδεθουν και τα 2 usb, μπορεις να βαλεις ομως ενα μικρο μετασχηματιστη 5v
(προσοχη να ταιριαζει η πολικοτητα του βυσματος) και να μη χρειαζεται να πιανεις 2 usb θυρες.

opener
21-04-07, 08:04
Λίγο ασχετο με ADSL, αλλά τη πήρε κανείς άλλος την προσφορά; Εγώ τον παρέλαβα σήμερα το σκληρό και φαίνεται να έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα. Και σε 3 PC που τον δοκιμασα, ήθελε δύο καλώδια USB για να πάρει μπρος (το κανονικό και εξτρα ρευμα). Τον έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

Σε μενα δουλευει με 1 καλωδιο USB, δες και εδω:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=88190

Jazzer
21-04-07, 08:55
Πάντως ο σκληρός είναι super και δουλεύει άψογα, η συγκεκριμένη προσφορά του conn-x είναι παραπάνω από χρήσιμη.:oneup:

bond
21-04-07, 14:58
Πάντως ο σκληρός είναι super και δουλεύει άψογα, η συγκεκριμένη προσφορά του conn-x είναι παραπάνω από χρήσιμη.:oneup:

Καλή είναι η προσφορά και από τις πιο χρήσιμες και "ακριβες" που κυκλοφορούν για ADSL, αλλά ο σκληρός δεν είναι σουπερ και αψογος. Αν τον είχα αγοράσει, θα είχα πολύ σοβαρά παράπονα.
Περισσότερα για το σκληρο έκανα ποστ στο αντίστοιχο thread.
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1112516&postcount=19

gtl
21-04-07, 22:05
Καλή είναι η προσφορά και από τις πιο χρήσιμες και "ακριβες" που κυκλοφορούν για ADSL, αλλά ο σκληρός δεν είναι σουπερ και αψογος. Αν τον είχα αγοράσει, θα είχα πολύ σοβαρά παράπονα.
Περισσότερα για το σκληρο έκανα ποστ στο αντίστοιχο thread.
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1112516&postcount=19

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες για όσους αναλογιζόμαστε την προσφορά. Δυστυχώς φαίνεται να μην είναι στο επίπεδο προκατασκευασμένων λύσεων τύπου Passport της Western Digital (το οποίο δουλεύει πάνω σε μια μόνο θύρα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων), αν και αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και άχρηστη. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ τον Bond που κατέγραψε τις εντυπώσεις από την λειτουργία της συσκευής. :oneup:

Dimis
22-04-07, 02:56
Εμένα η αδερφή μου δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με το σκληρό...
Μια χαρά παίζει χωρίς το τροφοδοτικό ακόμα και σε λάπτοπ ...
Μήπως μερικοί έχουν φορτώσει το σύστημα με καμιά 10άρια USBs ???

bond
23-04-07, 19:12
Εμένα η αδερφή μου δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με το σκληρό...
Μια χαρά παίζει χωρίς το τροφοδοτικό ακόμα και σε λάπτοπ ...
Μήπως μερικοί έχουν φορτώσει το σύστημα με καμιά 10άρια USBs ???

Εγώ το δοκίμασα σε ολοκαίνουριο notebook (Toshiba A100-011) που δεν είχε τίποτα άλλο πάνω και σε desktop με μόνο ένα mouse (ενσύρματο) και δεν δούλευε. Δεν ξέρω μήπως έχουν διαφορέτικές version θήκης/σκληρού. Εμένα ο σκληρός μέσα είναι ο WD800UE και η θήκη η WLXKJ-204.

grandstyle
23-04-07, 19:16
παντως εμενα ο θειος μου που εβαλε conn-x σε μαγαζι και σπιτι με δωρο δυο σκληρους και οι δυο ηταν χαλασμενοι και περιμενει αντικατασταση

panoc
23-04-07, 19:21
δοκιμασα το δισκο απο ενα φιλο, οσον αφορα τη τροφοδοσια εκξαρατατε απο τη μητρικη, στο laptop μου και στη dfi laparty παιζει μια χαρα με το ενα καλώσιο, στο laptop τοπυ φιλου (sony) και στο file server μου θελει και τα δύο.
Παντωε σαν σετακι ειναι αρκετα γρηγορο θα ελεγα.
απο ενα προχειρο hdtach εβγαλε 35ΜΒ/s

Dimis
23-04-07, 20:38
Σημείωση: Ο σκληρός θέλει απο το Computer Managment να γίνει INITIALISED και PARTITIONED!!
Στο πακέτο που πήρε η αδερφή μου είχε μέσα ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΕΣ οδηγίες!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.