PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΓΡΑΜΜΗΣ ΑΣΥΝΕΝΟΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ



spartacus
13-03-15, 23:28
5/3/2015 τηλεφωνικη άιτηση για μεταφορά φορητότητα της τηλ. γραμμής και vdsl απο τον οτε, 6/3/2015 υπογραφή της αιτησης που έφερε ο κουριερ με αριθμ. 53740775, την ιδια μερα 6/3/2015 στέλνω με φαξ αίτηση ακυρωσης της μεταφοράς της γραμμής μου, την επόμενη ημερα 7/3/2015 κατοπιν επικοινωνίας μου με συναδελφους σας, ζήτησα να ακυρωθει η αίτηση υπαναχωρησης, εστειλα την ιδια ημερα και το σχετικό φαξ και στην wind kai ston ote, με διαβεβαίωναν οτι η αιτηση συνεχιζει να προχωράει κανονικά χωρίς προβλημα, σχεδόν καθε μερα επικοινωνουσα με το τμημα εξυπηρετησης μιλησα με τουλάχιστον 4 διαφορετικους υπαλλήλους και με διαβεβαίωναν οτι αφου εστειλα το φαξ ακύρωσης της αιτησης υπαναχώρησης να μην ανησυχώ,

ώσπου πριν απο λίγο ηρθε ενα μήνυμα στο κινητό ενημερώνοντας με οτι η αιτηση ακυρωσης που ειχα κανει στις 7/3/2015 εχει αρχειοθετηθεί και οτι η αιτηση μου ακυρώθηκε, επικοινωνω με το τμημα εξυπηρετησης και μου λενε οτι δεν γινεται τιποτα γιατι εχει αρχειοθετηθεί και να κάνω καινουρια αίτηση, δεν το καταλαβαίνω συνενοείστε σε αυτην την εταιρεία μεταξύ σας ναι ή όχι;;; δεν μεσολάβησε ουτε ενα 24ωρο που εστειλα φαξ όπως μου υποδείξατε ζητώντας να συνεχιστεί κανονικά η αιτηση μου, γιατι μπήκα σε αυτην την διαδικασία και εχασα τοσες ημερες, ας μου λεγατε την ιδια ημερα να κανω νεα αιτηση, τι νοημα εχει το φαξ αφου δεν υπάρχει συνεργασία μεταξυ σας και ενημέρωση,

δηλαδή τωρα πρεπει εκ νεου αιτηση να περιμενω τον κουριερ για να υπογράψω και αντί να ενεργοποιηθώ την δευτερα στις 16/3 γύρευε πόσες ημερες θα χρειαστουν, τα στοιχεία μου τα έχετε και απο την στιγμή που εστειλα αμεσως το φαξ ακυρωσης της υπαναχωρησης θα έπρεπε η αιτηση μου να εχει τελειωσει, θέλω να κανετε κατι για να μην ξανακάνω την ιδια διαδικασία και να ενεργοποιηθώ κανονικά, πρέπει να σας παρακαλάμε δηλαδή για τα αυτονόητα;;;;

Godian
14-03-15, 13:30
Η WIND ειναι τραγικη στην εξυπηρέτηση

yiannis010
14-03-15, 14:01
αν κατάλαβα καλά εφυγες απο τον οτε για να μεταφερθεις στην wind αλλα έκανες υπαναχωρηση...και μετα ζήτησες ακυρωση υπαναχωρησης; δεν το καταλαβα ακριβως

theopan
14-03-15, 14:07
Πρέπει κάποια στιγμή να μάθετε να βάζετε σωστούς τίτλους και να εκφράζεστε και σωστά για να παίρνετε σωστές απαντήσεις. Αυτό που -μάλλον- ήθελες να κάνεις, λέγεται "φορητότητα αριθμού/σύνδεσης" και όχι "μεταφορά γραμμής". Μεταφορά γραμμής είναι μένω "Κολοκοτρώνη 10 και επειδή μετακομίζω Καραϊσκάκη 54, ζητώ να μεταφερθεί η σύνδεσή μου από την παλιά διεύθυνση στη νέα".

spartacus
14-03-15, 18:31
εχεις δικιο φορητοτητα εννοούσα, η ακυρωση υπαναχωρησης εγινε 12 ωρες μετα την αρχικη αιτηση, περασαν 4 ημερες και μου ελεγαν να μην ανησυχω η αιτηση προχωράει κανονικά

mike_871
14-03-15, 19:43
ξεκαθαρισε πρωτα τι θες και μετα προχωρα μην τα ριχνουμε ολα στους αλους

spartacus
14-03-15, 20:09
ας μου ζηταγαν να κάνω νεα αίτηση και οχι να στειλω φαξ ακυρωσης της υπαναχώρησης

xmperop1
14-03-15, 22:01
ας μου ζηταγαν να κάνω νεα αίτηση και οχι να στειλω φαξ ακυρωσης της υπαναχώρησης

Είναι κοινό μυστικό ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει ακύρωση φορητότητας στους παρόχους.
Ακόμα και στον ΟΤΕ δύσκολα γίνεται, όταν γίνεται και αυτό γιατί έχεις κάποιον απέναντι σου να φωνάξεις.

Unknown
06-04-15, 04:45
Απλά, όταν παραθέτεις ένα email ή ένα fax ή κάτι από φόρμα επικοινωνίας, γράψε προς ποιόν το έστειλες

a.libe
14-04-15, 12:53
απο την στιγμη που παει η αιτηση φορητοτητας στον παροχο δεν μπορει να την αρνηθει,απλα ελεγχει τα στοιχεια της γραμμης με το οννυμο του αιτουντα,αφμ,αν ειναι ενεργη η γραμμη και την δινει πισω εντος 6 ωρων

spartacus
14-04-15, 17:12
ακομα δεν εχω τελειωσει, η wind δηλώνει βλάβη από τις 27 μαρτιου, ο οτε την μια λεει οτι δεν υπαρχει βλάβη και την άλλη οτι το κοιταει, ειμαι χωρις τηλεφωνο απο τοτε αλλα ευτυχως εχω ιντερνετ

Godian
15-04-15, 16:38
Δε πιστεύω να μη σου κάνουν πίστωση για το μισό πάγιο τουλάχιστον. Αφού έχεις μισές υπηρεσίες

spartacus
21-04-15, 22:21
21 Απριλιου και ακομα τιποτα, εστειλα σημερα καταγγελια στην επιτρ. τηλεπικ. 25 ημερες χωρις υπηρεσιες, η wind πιεζει λεει τον οτε και εγω λέω στο μπανανιστάν ο εκαστοτε οτε τα γραφει στα αρχ.....α του και κανει οτι νομιζει και γουσταρει

SPIROS1979
22-04-15, 22:38
μολις λαβουν την αναφορα στον εετ θα σε παρουν τηλεφωνο λιγες μερες υπομονη ακομα μονο με αναφορες καπως στρωνουν ... και τωρα που δεν εισαι χωρις τηλεφωνια η ιντερνετ να πεις στην wind να σου κανει δωρο τα παγια αυτα που να στα αφαιρεσει δικος του λαθος ειναι οχι δικο σου .

spartacus
30-04-15, 21:26
33 ημερες και τιποτα ακομα, ποσο άχρηστοι πια;;;;; η επιτροπη τηλ. δεν απάντησε ακομα απο τις 21/4

Kinnison
07-05-15, 17:58
Οταν περνεις τηλ. και τους ζητας ακυρωση της υπαναχωρησης, αν δεν τον εκφρασεις επακριβως σωστα και με απολυτη προσοχη στις λεξεις σου (και απο το πρωτο σου post καταλαβαινω οτι και εσυ καπου δεν εχεις ξεκαθαρα τις ορολογιες στο μυαλο σου) ειναι 90% οτι ο υπαλληλος που μιλας θα καταλαβει οτι θες απλα ακυρωση της αιτησης σου και ακυρωση της ακυρωσης. Στο κατω κατω ακυρωση της ακυρωσης δεν γνωριζω καν κατα ποσο υφισταται ως δυνατοτητα. Και αν και η εξυπηρετηση της wind ειναι χαλια, πιστευω οτι σε τετοια περιπτωση και απο αλλους παροχους μπορει να ειχες ταλαιπωρηθει καθως ειναι πολυ ευκολο να γινει λαθος απο εσενα, απο το πως εχει γραφει το αιτημα σου στο φαξ, απο το πως θα ερμηνευτει απο τον υπαλληλο που το λαμβανει, απο το τι καταλαβαινει αυτος που θα μιλησεις στο τηλεφωνο-- μην ξεχνας οτι ολοι αυτοι συνηθως εργαζονται υπο συνθηκες μεγαλης πιεσης και οτι οταν περνεις και μιλας και εκνευρισμενα/ωρυομενος το κανει ακομα δυσκολοτερο να εξυπηρετηθεις...

spartacus
07-05-15, 19:21
Οταν περνεις τηλ. και τους ζητας ακυρωση της υπαναχωρησης, αν δεν τον εκφρασεις επακριβως σωστα και με απολυτη προσοχη στις λεξεις σου (και απο το πρωτο σου post καταλαβαινω οτι και εσυ καπου δεν εχεις ξεκαθαρα τις ορολογιες στο μυαλο σου) ειναι 90% οτι ο υπαλληλος που μιλας θα καταλαβει οτι θες απλα ακυρωση της αιτησης σου και ακυρωση της ακυρωσης. Στο κατω κατω ακυρωση της ακυρωσης δεν γνωριζω καν κατα ποσο υφισταται ως δυνατοτητα. Και αν και η εξυπηρετηση της wind ειναι χαλια, πιστευω οτι σε τετοια περιπτωση και απο αλλους παροχους μπορει να ειχες ταλαιπωρηθει καθως ειναι πολυ ευκολο να γινει λαθος απο εσενα, απο το πως εχει γραφει το αιτημα σου στο φαξ, απο το πως θα ερμηνευτει απο τον υπαλληλο που το λαμβανει, απο το τι καταλαβαινει αυτος που θα μιλησεις στο τηλεφωνο-- μην ξεχνας οτι ολοι αυτοι συνηθως εργαζονται υπο συνθηκες μεγαλης πιεσης και οτι οταν περνεις και μιλας και εκνευρισμενα/ωρυομενος το κανει ακομα δυσκολοτερο να εξυπηρετηθεις...

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ βημα βημα οτι μου ειπαν απο την εξυπηρετηση πελατων, δεν εκανα τιποτα αλλο παρα να ακολουθησω επακριβως τις οδηγιες τους.

spartacus
21-05-15, 10:43
μετα από 55 ημέρες και αφού χρειάστηκε να γινει συνδυαστικό ραντεβού με τον οτε η γραμμη λειτουργει κανονικά, τι να πει κανεις;;;;; ποιος φταίει;;;;;;; εκανα ομως πολύ υπομονή ετσι!!!

Godian
21-05-15, 13:45
μετα από 55 ημέρες και αφού χρειάστηκε να γινει συνδυαστικό ραντεβού με τον οτε η γραμμη λειτουργει κανονικά, τι να πει κανεις;;;;; ποιος φταίει;;;;;;; εκανα ομως πολύ υπομονή ετσι!!!

Η υπομονη ειναι η μεγαλυτερη αρετη

yiannis010
21-05-15, 14:26
μετα από 55 ημέρες και αφού χρειάστηκε να γινει συνδυαστικό ραντεβού με τον οτε η γραμμη λειτουργει κανονικά, τι να πει κανεις;;;;; ποιος φταίει;;;;;;; εκανα ομως πολύ υπομονή ετσι!!!
το βασικο δεν μας ειπες.τι εφταιγε και πως λυθηκε

spartacus
21-05-15, 20:20
δεν μου εδωσαν επαρκεις εξηγήσεις, η wind λέει οτι φταίει ο οτε και ο οτε οτι φταίει η wind, αντε βγάλε άκρη, σε αυτο που συμφώνησαν και οι δυο ηταν οτι υπηρχε τελικά προβλημα στο αστικο κέντρο

yiannis010
21-05-15, 20:28
δεν μου εδωσαν επαρκεις εξηγήσεις, η wind λέει οτι φταίει ο οτε και ο οτε οτι φταίει η wind, αντε βγάλε άκρη, σε αυτο που συμφώνησαν και οι δυο ηταν οτι υπηρχε τελικά προβλημα στο αστικο κέντρο

καταλαβα..απο τον Άννα στον Καιάφα.αντε καλοριζικη η γραμμη και χωρις αλλα προβληματα

spartacus
21-05-15, 20:31
καταλαβα..απο τον Άννα στον Καιάφα.αντε καλοριζικη η γραμμη και χωρις αλλα προβληματα

ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.