PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 4 Μbit



geokalpas
28-03-07, 19:39
Ξέρει κανείς πότε θα αρχίσουν οί αναβαθμίσεις γιά μάς που έχουμε από περσι,hol broadband pack 1000 στά 4 Mbit;Μένω στό παγκράτι καί πρίν από 2 μέρες πλήρωσα τήν ανανέωση γιά τόν επόμενο χρόνο.:hmm:

lazy
28-03-07, 20:26
κοιτα αυτο που μου είπαν ειναι πως και αυτους τους συμφερει να παμε στα δικα τους dslam.
Κάποια στιγμη λέει θα γίνει και το παλέυουν να έχουν downtime απο 2 μέρες έως ελάχιστο....
Με αυτα που μου έχουν συμβεί ομως σε αυτη την εταιρια κρατάω μικρο καλάθι........

geokalpas
28-03-07, 21:40
Εμένα μού είπαν μέσα στήν άνοιξη,αλλά δέν ξέρω πότε ακριβώς...:down:

xrokos
28-03-07, 23:59
Αν ξέρει κάποιος τίποτα έγκυρο ας μας το πει. Περιμένω και εγώ τις αναβαθμίσεις. Ελπίζω να μην αργήσουν περισσότερο απο 2 μήνες!

nm96027
29-03-07, 01:09
Αν ξέρει κάποιος τίποτα έγκυρο ας μας το πει. Περιμένω και εγώ τις αναβαθμίσεις. Ελπίζω να μην αργήσουν περισσότερο απο 2 μήνες!

Να ελπίζεις να μην ξεπερνά τις λιγες μέρες το downtime. Η HOL ειναι η μοναδική εταιρεία που εχει θέσει ως προτεραιότητα της να αναβαθμίσει του παλιους συνδρομητες της (αντι να πουλάει νεες συνδέσεις σε νέους). Οχι για την καλη της ψυχη αλλα γιατι το δικο της δίκτυο εχει πολλαπλάσια κέρδη.
Το ζήτημα δεν ειναι ποτε θα αρχίσει η μεταφορα των υπαρχόντων χρηστων απο AΡΥΣ σε shared αλλα ποσο ομαλη θα ειναι αυτη η διαδικασία. Γιατί αλλιώς...

xrokos
29-03-07, 20:36
Ε εννοείται ότι ο χρόνος δε θα ξεπερνάει την εβδομάδα ή καλύτερα τις 2 ημέρες αλλιώς δε νομίζω οι συνδρομητές να δεχθούν να πάνε στο δίκτυο τους. Εν αναμονεί λοιπόν μπας και φύγουμε από τα πιταρισμένα dslam του ΟΤΕ (που τώρα ανακοίνωσε και για 8mbps τρομάρα του!) μπας και μας δουλέψει το voip και πιάσουμε καμιά ταχύτητα της προκοπής!

geroplatanos
29-03-07, 22:53
Είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης και τελευταίο καιρό βλέπω πως η Forthnet ολοκλήρωσε το δίκτυο της στην πόλη μου και η Vivodi σε κάποιες περιοχές. Από την HOL όμως ακόμα δεν έχω ακούσει τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.