PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL - η γραμμή του σπιτιού πέθανε



LOUKAS32
22-03-15, 19:23
ξαφνικά η γραμμή του σπιτιού πέθανε..έχω πληρώσει τον λογαριασμό κανονικά...περίεργα πράγματα. ΧΟΛ ..άλλος με ΧΟΛ καλλιθέα?

elsar
22-03-15, 19:30
Πειραιάς μια από τα ίδια.

Isp Timeout

LOUKAS32
22-03-15, 19:33
Πειραιάς μια από τα ίδια.

Isp Timeout


η γραμμής σου κάνει beep beep beep? και το lapmaki του modem είναι κόκκινο?

JoeBar
22-03-15, 19:39
Και στο Π Φάληρο τα ίδια. Μόλις επανήλθε όμως.. :)

lazarefa
22-03-15, 19:53
Καλησπερα. Χαιδαρι μια απ τα ιδια. Εδω και 20 λεπτα: Κοκκινο λαμπακι στο ιντερνετ αναμμενο. Dsl συγχρονιζει και μπιπ μπιπ στο σταθερο τηλεφωνο. Ο λογαριασμος πληρωθηκε στην ωρα του. Τι παιζει παιδια; γενικη βλαβη;

- - - Updated - - -

Και σε μενα βγαζει το μηνυμα στην καρτελα του μοντεμ: isp time out. Τι σημαινει αυτο;

LOUKAS32
22-03-15, 19:59
Και στο Π Φάληρο τα ίδια. Μόλις επανήλθε όμως.. :)

όντως επανήλθε - καμια επαφή από ΧΟΛ να μας πει τι έγινε?

cnp5
22-03-15, 20:00
Και στο κέντρο αλυσίδας πρόβλημα στο internet και τηλέφωνο. Στο 13884 παίζει ηχογραφημένο μήνυμα ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα στην Αττική (τηλεφωνία. & internet) και οτι η βλάβη αποκαθίσταται σιγά σιγά.

maxtak
22-03-15, 20:01
αναφερει η ΗΟL γενικευμενο πρόβλημα στην Αττικη

LOUKAS32
22-03-15, 20:02
δεν με καλύπτει αυτό - θέλω να μάθω τι πρόβλημα υπάρχει.

maxtak
22-03-15, 20:12
το πρωι κατα τις 9:30 ειχε γενικο blackout στο Περιστερι για κάνα μισαωρο. το περίεργο,για εμένα, είναι πως σε αυτό το διάστημα χτύπαγε ο συναγερμός στο κτίριο του ΟΤΕ
και στο τηλ. είχε το ίδιο μήνυμα αλλά αναφερόταν για το Περιστέρι και μόνο

LOUKAS32
22-03-15, 20:13
κατάλαβα.. ο ΟΤΕ έχει θέματα..

lazarefa
22-03-15, 20:35
Παιδιά πριν 2 λεπτά επανήλθε το ίντερνετ σε μένα (Χαιδάρι). Ωστόσο το τηλέφωνο εξακολουθεί να μη λειτουργεί (ακούγεται το μπιπ μπιπ). Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

- - - Updated - - -

Μόλις τσέκαρα ότι λειτουργεί και το τηλέφωνο...

balandis
22-03-15, 21:07
παλι καλα νομιζα πως ειχε θεμα η γραμμη μου.πηρα τηλ και ειπαν πως υπαρχει τεχνικο θεμα.ολα καλα τωρα;)

LOUKAS32
22-03-15, 21:11
εγώ τι έκανα? έστειλα και φωτογραφία hahahahaha

την αποδείξει ότι πλέρωσα

έλεος

vasim
23-03-15, 00:30
Παιδιά έχει επανέλθει σε ολους; Γιατί εμένα παραμένει νεκρή η γραμμή

LOUKAS32
23-03-15, 09:49
Παιδιά έχει επανέλθει σε ολους; Γιατί εμένα παραμένει νεκρή η γραμμή

περιοχή? σου κάνει η γραμμή beep beep? έκανες reset modem?

maxtak
23-03-15, 15:13
..την επόμενη ημέρα του "σοβαρού προβλήματος" παρατηρώ πως οι "συνήθως λαλίστατοι" ενημερωτές δεν έχουν καν σχολιάσει για τις πιθανές αιτιες

LOUKAS32
23-03-15, 19:32
ναι δεν βλεπω κατι....ουτε καν τον λογο!!

dikal
23-03-15, 21:34
..την επόμενη ημέρα του "σοβαρού προβλήματος" παρατηρώ πως οι "συνήθως λαλίστατοι" ενημερωτές δεν έχουν καν σχολιάσει για τις πιθανές αιτιες

Ποιοί είναι αυτοί στους οποίους αναφέρεσαι ;:hmm: :)
Νομίζω πως δεν είναι κακό κάποιο μέλος που γνωρίζει, να απαντά - βοηθά ένα άλλο μέλος που δημοσιεύει το πρόβλημά του ζητώντας λύση. Αντίθετα αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του forum.
Η άλλη εκδοχή θα ήταν: Έχω πρόβλημα - κράζω:rant:, απαντάς - κράζοντας :rant:(μόνο) και εσύ κλπ. :):):)

vOOz
24-03-15, 18:21
για να επεσε ολη η αττικη, τι λογο θες? λογικα εχασε την διασυνδεση σε καποιο σημειο ο παροχος. θες να μαθεις ακριβως αν εφταιγε καλωδιο, ρουτερ ή ποιος ρουτερ ακριβως?

balandis
24-03-15, 18:29
συμβαινουν αυτα για 1-2 ωρες που υπηρχε προβλημα..λεμε οκ.αν ηταν 2-3 μερες θα ειχαμε φρικαρει...

Giwrgos19802
29-03-15, 18:49
δεν με καλύπτει αυτό - θέλω να μάθω τι πρόβλημα υπάρχει.

Δλδ αν σου πούνε εσένα ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιο Core IP Router που έπεσε θα πας να το σηκώσεις και σε κόφτει τόσο και δεν σε καλύπτει το ότι απλά έχει γενικό πρόβλημα που επιρρεάζει της υπηρεσίες στην Αττική......γελάνε και τα τσιμέντα με ορισμένους εδώ μέσα.....

maxtak
29-03-15, 19:42
.........γελάνε και τα τσιμέντα με ορισμένους εδώ μέσα.....

..πραγματικά..
(μόνο που δεν "καταλαβαίνουμε" τα συμφέροντα που εξυπηρετούν μερικοί...!!)

dikal
29-03-15, 20:28
..την επόμενη ημέρα του "σοβαρού προβλήματος" παρατηρώ πως οι "συνήθως λαλίστατοι" ενημερωτές δεν έχουν καν σχολιάσει για τις πιθανές αιτιες


Ποιοί είναι αυτοί στους οποίους αναφέρεσαι ;:hmm: :)
Νομίζω πως δεν είναι κακό κάποιο μέλος που γνωρίζει, να απαντά - βοηθά ένα άλλο μέλος που δημοσιεύει το πρόβλημά του ζητώντας λύση. Αντίθετα αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του forum.
Η άλλη εκδοχή θα ήταν: Έχω πρόβλημα - κράζω:rant:, απαντάς - κράζοντας :rant:(μόνο) και εσύ κλπ. :):):)


..πραγματικά..
(μόνο που δεν "καταλαβαίνουμε" τα συμφέροντα που εξυπηρετούν μερικοί...!!)

Πραγματικά κι εγώ δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ... :hmm::)
Ούτε και διευκρινίζεις επιτέλους ποιοι είναι αυτοί οι "μερικοί" και οι ""συνήθως λαλίστατοι" ενημερωτές", για να τους έχουν όλοι υπ' όψη τους όταν "εξυπηρετούν" αυτά τα "συμφέροντα" (ποια συμφέροντα ???) .... :whistle:
Με τη λογική σου, οποιοσδήποτε ποστάρει (χωρίς να εξαιρούμαι εγώ αλλά ούτε και εσύ), εν δυνάμει "εξυπηρετεί" κάποια "συμφέροντα" :whistle:

maxtak
29-03-15, 20:46
Πραγματικά κι εγώ δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ... :hmm::)
Ούτε και διευκρινίζεις επιτέλους ποιοι είναι αυτοί οι "μερικοί" και οι ""συνήθως λαλίστατοι" ενημερωτές", για να τους έχουν όλοι υπ' όψη τους όταν "εξυπηρετούν" αυτά τα "συμφέροντα" (ποια συμφέροντα ???) .... :whistle:
Με τη λογική σου, οποιοσδήποτε ποστάρει (χωρίς να εξαιρούμαι εγώ αλλά ούτε και εσύ), εν δυνάμει "εξυπηρετεί" κάποια "συμφέροντα" :whistle:

..μάστορα, εκτιμώ πως αυτοί στους οποίους απευθυνόμουν το κατάλαβαν....!
τώρα για την λογική μου( που προσπαθείς να ερμηνεύσεις), θα σου πω πως ΔΕΝ αναφέρομαι στον οποιονδήποτε ποστάρει... αλλά σε συγκεκριμένους , που προφανώς άμα ψάξεις λίγο , μάλλον θα τους ανακαλύψεις και εσύ...!!!

dikal
29-03-15, 21:26
Επειδή διαβάζω όλα σχεδόν τα post και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο ρωτάω ... Και όχι, δεν προσπαθώ (άλλο) να ερμηνεύσω τη λογική σου ...

Giwrgos19802
01-04-15, 11:44
Δλδ τι συμφέροντα εξυπηρετώ? Για πές μου κι εμένα να μάθω? Εγώ μια εύλογη ερώτηση έκανα στον συμφορουμίτη που είπε ότι δεν τον καλύπτει ότι υπήρχε γενικό πρόβλημα στην Αττική.....και επίσης είπα ότι εαν μάθαινε ότι υπήρχε πρόβλημα σε κάποιο Core Ip Switch θα έκανε κάτι για να επανέλθει πιό σύντομα ή θα του λειτουργούσαν οι υπηρεσίες?
Οπότε αδελφέ για πές μου τι δεν καταλαβαίνεις να το εξηγήσω αλλά κι εσύ να μου πείς τι συμφέροντα εξυπηρετω για να το μάθω κι εγώ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.