PDA

Επιστροφή στο Forum : Broadband εμπειρία νέας γενιάς στο σπίτι και το γραφείο με VDSL από τη WIND



nnn
01-04-15, 17:49
Αθήνα, 1 Απριλίου 2015. Μια εντελώς νέα εμπειρία οικιακού Broadband που μεταβάλλει το σπίτι στο απόλυτο κέντρο της διασκέδασης , της εκπαίδευσης και της επικοινωνίας με όλο τον ψηφιακό κόσμο, προσφέρει η WIND στους πελάτες της με την υπηρεσία VDSL.

Η υπηρεσία WIND VDSL είναι διαθέσιμη στους ήδη πελάτες σταθερής WIND ως add –on στο υφιστάμενο πακέτο τους, με μόλις 10€ επιπλέον το μήνα, ώστε να μπορούν να αναβαθμίσουν εύκολα και απλά την εμπειρία σύνδεσης τους στο Internet.

Η υπηρεσία VDSL εγγυάται υψηλές ταχύτητες και αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά σύνδεσης προσφέροντας άριστη σχέση τιμής/ προϊόντος.

Μετρήσεις πελατών που βρίσκονται ήδη στο δίκτυο VDSL της WIND έδειξαν κατά μέσο όρο :

Τουλάχιστον 3 φορές μεγαλύτερες ταχύτητες στο download και στην περιήγηση στο διαδίκτυο
Τουλάχιστον 9 φορές μεγαλύτερες ταχύτητες στο upload


Οι νέοι πελάτες που ενδιαφέρονται για την υπηρεσία WIND VDSL μπορούν να επιλέξουν το πακέτο που τους ταιριάζει περισσότερο μεταξύ των λύσεων που τους προσφέρει η WIND σταθερή, ώστε να απολαμβάνουν τη μεγαλύτερη δυνατή αξία για τα χρήματά τους.

Συνεχίζοντας με σταθερούς ρυθμούς τις επενδύσεις της σε υποδομές(Οι συνολικές επενδύσεις της WIND από το 2010 σε δίκτυα και υποδομές ξεπερνούν τα 500 εκατομμύρια ευρώ ενώ το επενδυτικό πλάνο της εταιρείας ως το 2019 προβλέπει επενδύσεις ύψους 300 εκατομμυρίων ευρώ κατά κύριο λόγο σε δίκτυα νέας γενιάς τόσο στην κινητή όσο και στη σταθερή τηλεφωνία και το Internet. ), η WIND εισέρχεται δυναμικά στα ευρυζωνικά δίκτυα νέας γενιάς ξεκινώντας με το VDSL. Σήμερα η εταιρεία δίνει πρόσβαση σε υπηρεσίες VDSL σε περισσότερα από 850.000 νοικοκυριά και επιχειρήσεις σε όλη την επικράτεια, ενώ ως το τέλος του έτους περισσότεροι από 2 εκατομμύρια χρήστες θα μπορούν να πάρουν υπηρεσίες VDSL από τη WIND.

Πηγή : Wind

vforvendetta85
01-04-15, 18:07
Κάλλιο αργά, παρά αργότερα.

SPIROS1979
01-04-15, 18:12
ειναι αληθεια αυτο η ψεμα ;

babis_sougias
01-04-15, 19:09
Κάλλιο αργά, παρά αργότερα.

Καλύτερα νωρίτερα παρά μια ώρα αρχύτερα! (https://www.youtube.com/watch?v=1JWDB7w7JO0)

anthip09
01-04-15, 19:21
Το ότι προσφέρει VDSL το ξέρουμε...το καινούριο που μας λένε ποιο ειναι ακριβώς???

cyberten
01-04-15, 19:39
Το ότι προσφέρει VDSL το ξέρουμε...το καινούριο που μας λένε ποιο ειναι ακριβώς???

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να καταλάβω...

nnn
01-04-15, 19:57
Είπαν να το διαφημίσουν...

sktheo
01-04-15, 20:36
Είπαν να το διαφημίσουν...

Πέτυχαν τη μερα. :p

jim_nut18
01-04-15, 20:51
πριν λιγες εβδομαδες ηταν 5 ευρω, οχι 10

anthip09
01-04-15, 20:53
Ήταν 5 για 6 μήνες και 10 για τους υπόλοιπους 18 μήνες..

Bignickftw
01-04-15, 21:33
Εδώ κόβουν ταχύτητες στο ADSL με το έτσι θέλω, το VDSL τους μάρανε...

Veldrin
01-04-15, 21:37
Απόψε δε μπαίνει ούτε facebook :P Τα δελτία τους μαράνανε...

MitsosDaBest13
01-04-15, 21:49
Εδώ κόβουν ταχύτητες στο ADSL με το έτσι θέλω, το VDSL τους μάρανε...

Δεν τις κόβουν... Σας βάζουν όλους μαζί να κολλάτε, με το ανύπαρκτο bandwidth... :whistle:

Kαι, όντως, εγώ διάβασα 3 φορές το άρθρο και δεν κατάλαβα τι είναι το καινούργιο... :p

gravis
01-04-15, 22:43
Παντως και η wind δινει VDSL απο το Α/Κ. Η μονη που δεν παρέχει πλεον ειναι η HOL

Vitruvian78
01-04-15, 23:15
Ετσι οπως το παρουσιάζουν νομίζει κανείς οτι είναι κατι που όλοι μπορουν να το εχουν, ενώ στην ουσία είναι διαθεσιμο μόνο οπου έχουν στηθεί καινούριες καμπίνες ΟΤΕ και είναι σε λειτουργία. Δεν λένε οτι είναι subject to availability.

marcus1
02-04-15, 00:22
Παντως και η wind δινει VDSL απο το Α/Κ. Η μονη που δεν παρέχει πλεον ειναι η HOL

Νομίζω άρχισε και η HOL πλέον (σε δύο περιοχές που δεν υπάρχουν καμπίνες αλλά υπάρχει κατάλληλη απόσταση από το α/κ δείχνει διαθεσιμότητα vdsl)

JustChris
02-04-15, 02:02
...καλό το VDSL αλλά να αυξήσουν και καμία διασύνδεση με εξωτερικό πρώτα. Όλοι τους ...όχι μόνο η Wind. Δε γίνεται να προσφέρεις σε όλο και περισσότερους πελάτες όλο και πιο γρήγορες ονομαστικές ταχύτητες και η διασύνδεση με το εξωτερικό να παραμένει σε επίπεδα 2010. Αν όλοι έχουν πλέον τη "ικανότητα" να κατεβάζουν με ταχύτητα VDSL αλλά όχι την "δυνατότητα" να κατεβάζουν με ταχύτητα VDSL τότε πιο το νόημα.

Άρε τι σου είναι το marketing. Είναι σαν να έβγαινε το Υπ. Δημοσίων Έργων (...ή οπως λέγεται) και να σου έλεγε "Αύξηση του ορίου ταχύτητας σε 150χιλ/ώρα από 120χιλ/ώρα !!!". Τι να το κάνω αν κάθε μέρα έχει μποτιλιάρισμα? :)

...ή ακόμη χειρότερα σιγά μην πας με 150 στον κ@λ@χωματόδρομο της Άνω Ραχούλας. Πρέπει να φτιάξουν και δρόμους άξιους για 150 ...και στην περίπτωσή μας γραμμές για VDSL ή περισσότερα ΑΚ. Εδώ είναι σε καλύτερο δρόμο τα πράγματα αλλά πάλι θέλει δουλειά.

Geros7
02-04-15, 07:42
Εγώ που έχω σκύλο να το βάλω η θα φύγει από κάνα παράθυρο πετώντας; :p

Helene
06-04-15, 23:52
Δεν έχω καταλάβει να υπάρχει κάτι καινούριο εδώ. Νομίζω απλή υπενθύμιση είναι. Εγώ πάντως θα την αλλάξω τη γραμμή σε vdsl, δεν είναι ακριβή η συγκεκριμένη και συμφέρει για κατεβάσματα κλπ.

Bignickftw
09-04-15, 21:01
Δεν έχω καταλάβει να υπάρχει κάτι καινούριο εδώ. Νομίζω απλή υπενθύμιση είναι. Εγώ πάντως θα την αλλάξω τη γραμμή σε vdsl, δεν είναι ακριβή η συγκεκριμένη και συμφέρει για κατεβάσματα κλπ.

Βασικά πιστεύω μόνο για κατέβασμα/ανέβασμα αρχείων συμφέρει κι αυτό αν οι ταχύτητες που δίνει είναι ικανοποιητικές. Από θέμα gaming/streaming δε νομίζω να ικανοποιήσει κάποιον. Εδώ με fastpath το latency ανεβοκατεβαίνει από το 60 μέχρι το 100, για να μη μιλήσω για τις τακτικές αποσυνδέσεις τις οποίες οι ίδιοι παραδέχονται ως "ανανέωση IP".

enakos
11-04-15, 09:58
εχω ADSL 24 και πιανω 4-5
εαν βαλω VDSL 50 λετε να πιασω 8-10?
χλωμο το βλεπω

ThReSh
11-04-15, 12:18
εχω ADSL 24 και πιανω 4-5
εαν βαλω VDSL 50 λετε να πιασω 8-10?
χλωμο το βλεπω

αν δεν έχεις νέο ΚΑΦΑΟΥ στην περιοχή σου δεν πρόκειται καν να προχωρήσει η αίτηση...

cyberten
11-04-15, 12:29
Παντως και η wind δινει VDSL απο το Α/Κ. Η μονη που δεν παρέχει πλεον ειναι η HOL

Περιμένει τη μελλοντική συνεργασία με voda-wind & Forthnet :rofl:....

- - - Updated - - -


Εγώ που έχω σκύλο να το βάλω η θα φύγει από κάνα παράθυρο πετώντας; :p

Φίλε σκύλο έχεις ή τον "κρύπτο";;;;; :rofl: Συνεχίζω την πλακίτσα σου (και μόνο)!

Σημείωση: ο Κρύπτο ήταν ο σκύλος του Σούπερμαν με υπερφυσικές δυνάμεις....

Geros7
11-04-15, 12:48
Περιμένει τη μελλοντική συνεργασία με voda-wind & Forthnet :rofl:....

- - - Updated - - -



Φίλε σκύλο έχεις ή τον "κρύπτο";;;;; :rofl: Συνεχίζω την πλακίτσα σου (και μόνο)!

Σημείωση: ο Κρύπτο ήταν ο σκύλος του Σούπερμαν με υπερφυσικές δυνάμεις....

:respekt:

RASTAVIPER
12-04-15, 09:25
Απόλυτα ευχαριστημένος τα 2 χρόνια που την είχα και φυσικά αξίζει τα 10€ για όσους έχουν κοντά καμπίνες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.