PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναπηρικο αμαξιδιο Γνωμες -Προτασεις



DrNo
05-04-15, 20:17
Αναζητω αμαξιδιο για την θεια μου που ειναι 75 ετων
Εχουν εκφυλιστει οι χονδροι των γονατων και δεν μπορει να σταθει ορθια καθολου εδω και 5 περιπου χρονια

Το καροτσακι που εχει τωρα εχει χαλασει αλλα απο την αρχη δεν τσουλαγε σωστα ειδικα επανω απο μοκετες και χαλια

Καποια γνωμη για οχι πολυ ακριβο και αξιοπρεπες αμαξιδιο για μεσα στο σπιτι και μια στις τοσες και για εξω; Ευχαριστω:)

- - - Updated - - -

Βρηκα εδω καποιες βασικες πληροφοριες: http://www.disabled.gr/odigos-epilogis-chirokinitou-amaxidiou/ αλλα δεν βλεπω πουθενα ανοιχτο φορουμ!..
...(Αμα εχει δει καποιος που εχουνε μαζευτει για να συζητανε θεματα για αμεα ας πει)

DrNo
08-04-15, 14:20
Τελικα θελει να μετρησουν υψος βαρος κτλ για να γινει η παραγγελια;
Ετσι μου ειπε ενας εισαγωγεας... που το εχει και σημαντικα φτηνοτερο ενα που ειδα, αλλα δεν κανουν και δειγματισμους στο σπιτι ενω δεν μπορει και να μετακινηθει σχεδον καθολου εξω για να παει προς τα εκει να τα δοκιμασει εστω.

Απο την αλλη μαγαζι που εχει το ιδιο με 60€ παραπανω κανει δειγματισμο στο σπιτι - αλλα τωρα τι να δινουν αυτοι; ...ετοιμα μοντελα;

...Ειναι μαλλον μπλεξιμο λιγο...

sdikr
08-04-15, 14:31
Τελικα θελει να μετρησουν υψος βαρος κτλ για να γινει η παραγγελια;
Ετσι μου ειπε ενας εισαγωγεας... που το εχει και σημαντικα φτηνοτερο ενα που ειδα, αλλα δεν κανουν και δειγματισμους στο σπιτι ενω δεν μπορει και να μετακινηθει σχεδον καθολου εξω για να παει προς τα εκει να τα δοκιμασει εστω.

Απο την αλλη μαγαζι που εχει το ιδιο με 60€ παραπανω κανει δειγματισμο στο σπιτι - αλλα τωρα τι να δινουν αυτοι; ...ετοιμα μοντελα;

...Ειναι μαλλον μπλεξιμο λιγο...

Απο όσο βλέπω έχεις μόνο μια λύση, δίνεις τα 60 και κάνεις την δουλειά σου χωρίς τρεχάματα κλπ

DrNo
08-04-15, 19:33
Ναι αυτο σκεφτηκα και εγω τελικα (ηταν μεχρι να συνειδητοποιησω πως αυτα δεν ειναι οπως οταν αγοραζεις ενα κανονικο αυτοκινητο η ενα ποδηλατο)...Θα δω αργοτερα πως παει και με τα υπολοιπα που λενε (δηλαδη για παραγγελια αναλογα τον σωματοτυπο κτλ)...Ευχαριστω
- - - Updated - - -

...Θα επανελθω μετα το Πασχα τωρα για να πω -αμα μαθω- περισσοτερες πληροφοριες για καποιον που θα τις θελει...

wesker
14-04-15, 03:47
Τελικα θελει να μετρησουν υψος βαρος κτλ για να γινει η παραγγελια;
Ετσι μου ειπε ενας εισαγωγεας... που το εχει και σημαντικα φτηνοτερο ενα που ειδα, αλλα δεν κανουν και δειγματισμους στο σπιτι ενω δεν μπορει και να μετακινηθει σχεδον καθολου εξω για να παει προς τα εκει να τα δοκιμασει εστω.

Απο την αλλη μαγαζι που εχει το ιδιο με 60€ παραπανω κανει δειγματισμο στο σπιτι - αλλα τωρα τι να δινουν αυτοι; ...ετοιμα μοντελα;

...Ειναι μαλλον μπλεξιμο λιγο...
Κι εγω αν θελεις την γνώμη μου θα εδινα τα 60€ μονο και μονο λογω του δειγματισμού στο σπιτι. Υποθέτω οτι σωματοτυπος κλπ μετράει για να ειναι άνετα ο ασθενής στο αμαξίδιο του, και να τον βολευει χωρις να τον κουράζει κατα τις μετακινήσεις του. Οποτε γιατι να ταλαιπωρεισαι για 60€ παραπανω, της κανει, δεν της κανει, δεν την βολευει, την βολευει, παρε στο καταστημα, συνεννοήσου, φορτωνε το, ξεφορτωνε το, τρέχα μεχρι το κατάστημα.... Οποτε καλύτερα η γυναικα να τα δει απο κοντα πρωτού το αγοράσετε.

DrNo
17-04-15, 18:17
Μας δειγματισανε τα καροτσια στο σπιτι την ιδια μερα που πηγα στο μαγαζι και τους τα ζητησα
Τωρα...Υπαρχει προβλημα στην κινηση τους στο χαλι ενω το ακριβο που δεν το κανει εισαγωγη αυτος -αυτο δηλαδη που το εχει και 60€ ακριβοτερα- μας το εφερε με λαθος ροδες!.. (πως και καλα δεν το εχει ετσι οπως το θελουμε αυτη τη στιγμη)...

Τελικα...πηραμε ενα οτι ναναι (τωρα που δεν θα εχει χαλια στο σπιτι που θα δυσκολευουν την κινηση) με 200€ και με συμπαγεις ροδες που το πληρωσα εγω και τωρα περιμενω απαντησεις για να παρουμε κανα καλυτερο -που να τσουλαει ρε αδερφε!- για τον ερχομενο χειμωνα!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.