PDA

Επιστροφή στο Forum : Μερικές απορίες



nikosnikolakis
09-04-15, 23:16
Καλησπέρα
Εχω το πακετο της HOL με TV στα 20€ περιπου.
Συντομα θα ανοιξω μαγαζι και θελω να μεταφερω αυτον τον αριθμο εκει και να αλλαξω στο σπιτι.
Τι με συμβουλευετε για ποιο οικονομικά;

Να μεταφερω τον αριθμο σε εταιρεια voip (omnvoice, intertelecom ή καποια αλλη);

Αν το κρατησω σαν οικιακο, θα το παρει χαμπάρι η HOL κατά τη μεταβίβαση/νέα συνδεση;

nicolasdr
10-04-15, 11:21
Καλησπέρα
Εχω το πακετο της HOL με TV στα 20€ περιπου.
Συντομα θα ανοιξω μαγαζι και θελω να μεταφερω αυτον τον αριθμο εκει και να αλλαξω στο σπιτι.
Τι με συμβουλευετε για ποιο οικονομικά;

Να μεταφερω τον αριθμο σε εταιρεια voip (omnvoice, intertelecom ή καποια αλλη);

Αν το κρατησω σαν οικιακο, θα το παρει χαμπάρι η HOL κατά τη μεταβίβαση/νέα συνδεση;

Κρατα το οικιακο. Εχω δει πολλες φορες για παραδειγμα την Forthnet σε επιχειρηση να προτεινει η ιδια οικιακο για πιο οικονομικα αρκει να μην χρειαστει να ερθει τεχνικος για μικτονομιση(του παροχου) αν και πολλοι απο αυτους δεν καθονται να ασχοληθουν καν σε τι πακετο εισαι. Δηλαδη να εχεις ηδη αναμονη καλωδιου στην εισαγωγη και να σε συνδεσει απλα ο οτε στο box. Αφου θα ανοιξεις μαγαζι και θες να μεταφερεις τον αριθμο,θα κανεις μεταφορα της συνδεσης στην νεα διευθυνση(με αφαιρεση της hol tv) και νεα συνδεση για το σπιτι.

Με εκτιμηση

nikosnikolakis
13-04-15, 23:49
Τυχαία έπεσα σε αυτό:

https://www.hol.gr/basic-page/16390/ekptosi-sto-spiti-kai-stin-doyleia


Οπότε λογικά θα πάω σε αυτό το πακέτο, με 29,60€
2400 λεπτά προς αστικά,
υπεραστικά κινητά & διεθνή
2 τηλεφωνικές γραμμές

Τι λέτε;

nicolasdr
14-04-15, 13:38
Τυχαία έπεσα σε αυτό:

https://www.hol.gr/basic-page/16390/ekptosi-sto-spiti-kai-stin-doyleia


Οπότε λογικά θα πάω σε αυτό το πακέτο, με 29,60€
2400 λεπτά προς αστικά,
υπεραστικά κινητά & διεθνή
2 τηλεφωνικές γραμμές

Τι λέτε;

Εξαιρετικο πακετο. Go for it!

nikosnikolakis
14-04-15, 15:52
Λοιπον, μιλησα μαζί τους σημερα.
Μου ειπαν ότι δεν τους ενδιαφερει αν θα έχω επαγγελματικό ή οικιακό σε επαγγελματική στέγη.
Αν βάλω το πακέτο που ανεφερα πιο πάνω, θα πληρώσω 50€ και θα μου κανουν μεταφορά τον αριθμό που έχω στο σπίτι και θα βάλουν έναν άλλο αριθμό εκει με αριθμοδοτηση 213
Απλά εχει αλλο τέλος ενεργοποιησης το VDSL, αλλο το ADSL οικιακό και άλλο το ADSL επαγγελματικό.

Κατ'α τ' αλλα χρησιμοποιώ όποιο θέλω.

Πάντως, βλέπω να βάζω το ευέλικτο 2400 (80'/ημέρα ειναι υπερ αρκετά, βγαλε και τις Κυριακές/αργίες πάμε στα 100'/ημέρα περίπου)

nicolasdr
14-04-15, 18:12
Λοιπον, μιλησα μαζί τους σημερα.
Μου ειπαν ότι δεν τους ενδιαφερει αν θα έχω επαγγελματικό ή οικιακό σε επαγγελματική στέγη.
Αν βάλω το πακέτο που ανεφερα πιο πάνω, θα πληρώσω 50€ και θα μου κανουν μεταφορά τον αριθμό που έχω στο σπίτι και θα βάλουν έναν άλλο αριθμό εκει με αριθμοδοτηση 213
Απλά εχει αλλο τέλος ενεργοποιησης το VDSL, αλλο το ADSL οικιακό και άλλο το ADSL επαγγελματικό.

Κατ'α τ' αλλα χρησιμοποιώ όποιο θέλω.

Πάντως, βλέπω να βάζω το ευέλικτο 2400 (80'/ημέρα ειναι υπερ αρκετά, βγαλε και τις Κυριακές/αργίες πάμε στα 100'/ημέρα περίπου)

Γι αυτο σου ειπα οτι ειναι εξαιρετικο. Εχεις και την ευελιξια να κανεις και αρκετα τηλεφωνα σε κινητα οποτε ειναι οτι καλυτερο οπως το βλεπω στην παρουσα φαση.

Με εκτιμηση

nikosnikolakis
16-04-15, 23:56
Για να ανενεώσω το πακέτο στο οικιακό το οποίο συνδέθηκε πέρσυσι 12/5 και να πάρω καποια καλή προσφορά, τι προτείνετε;
Εχω προσφορά στο hol tv (δεν με καιει και πολύ, οποτε αν δεν μου την ανανεωσουν την κοβω)
Επισης όλες τις κλήσεις τις κάνω απο το κινητό, οποτε λεπτά ομιλίας δεν με καινε.


Κοινώς, δίνω 20€ / μήνα (χωρίς κλήσεις, και hol tv).
Βέβαια αν μου πουν με 22-23€ θα πάρεις το ευέλικτο 300 και την τηλεόραση, δεν θα πω όχι.

nicolasdr
17-04-15, 09:35
Για να ανενεώσω το πακέτο στο οικιακό το οποίο συνδέθηκε πέρσυσι 12/5 και να πάρω καποια καλή προσφορά, τι προτείνετε;
Εχω προσφορά στο hol tv (δεν με καιει και πολύ, οποτε αν δεν μου την ανανεωσουν την κοβω)
Επισης όλες τις κλήσεις τις κάνω απο το κινητό, οποτε λεπτά ομιλίας δεν με καινε.


Κοινώς, δίνω 20€ / μήνα (χωρίς κλήσεις, και hol tv).
Βέβαια αν μου πουν με 22-23€ θα πάρεις το ευέλικτο 300 και την τηλεόραση, δεν θα πω όχι.

Καπου εκει θα σου πουν και με λιγο πιεση μεχρι τα 18 ευρω ισως να παιξει προσφορα.

Με εκτιμηση

a.libe
17-04-15, 10:48
εμενα λογω vf στην τριτη ανανεωση-τωρα ειναι διετης-μου δωσανε το dpGR aperiorista+24mbs internet και δωρο 240 σε κινητα στην τελικη τιμη των 14,25 ευρω , πριν ειχα το ευελικτο 300 και πληρωνα 15,1 ευρω!!!

nicolasdr
17-04-15, 10:59
εμενα λογω vf στην τριτη ανανεωση-τωρα ειναι διετης-μου δωσανε το dpGR aperiorista+24mbs internet και δωρο 240 σε κινητα στην τελικη τιμη των 14,25 ευρω , πριν ειχα το ευελικτο 300 και πληρωνα 15,1 ευρω!!!

Λογικο σαν συνδυαστικη προσφορα. Και ιδιαιτερα οικοινομικη.

Με εκτιμηση

nikosnikolakis
20-04-15, 21:03
Λοιπον:
ανανέωσα το οικιακό με 21,90€ (πληρωμή μέσω e-bill)
-ευλικτο 300 με τηλεόραση

Επιπλέον μου είχαν δώσει τις εξής προσφορές:
-ευέλικτο 300 χωρίς τηλεόραση 17,90€
-24άρι με τηλεόραση 20,90€

nikosnikolakis
27-04-15, 09:33
Καλημέρα.
Τελικά μάλλον βιαστηκα να ανανεωσω. Με πήραν προχθές από ΟΤΕ και μου είπαν για ΟΤΕ TV και Internet / τηλέφωνο (νομίζω 200-250') στα 30€ και μάλλον θα το κόψω στο σπίτι.
Δεδομένου ότι ανανεωσα τηλεφωνικώς, έχει ισχύ το συμβόλαιο; Ισχύει το "14 ημέρες υπαναχωρηση για αγορές από απόσταση";

a.libe
27-04-15, 13:52
προσεχε τι σου ειπαν!!!παιζει η προσφορα να ειναι για το α 6μηνο

nicolasdr
27-04-15, 14:51
Καλημέρα.
Τελικά μάλλον βιαστηκα να ανανεωσω. Με πήραν προχθές από ΟΤΕ και μου είπαν για ΟΤΕ TV και Internet / τηλέφωνο (νομίζω 200-250') στα 30€ και μάλλον θα το κόψω στο σπίτι.
Δεδομένου ότι ανανεωσα τηλεφωνικώς, έχει ισχύ το συμβόλαιο; Ισχύει το "14 ημέρες υπαναχωρηση για αγορές από απόσταση";

Ειναι για το πρωτο εξαμηνο η προσφορα και δεν το λενε για να πιασουν πελατες.Μετα ισχυουν τιμες τιμοκαταλογου που ειναι αρκετα ανεβασμενες. Επιπροσθετα αναφερεται σε 4Mbps ταχυτητα,250 λεπτα σταθερα και OTE TV Family Pack.Προσεξε μην την πατησεις. Το πακετο που ανανεωσες ειναι πιο οικονομικο.

Με εκτιμηση

zaf_4
28-04-15, 19:49
Καπου εκει θα σου πουν και με λιγο πιεση μεχρι τα 18 ευρω ισως να παιξει προσφορα.

Με εκτιμηση

Εμένα μου έληγε το συμβόλαιο και πίεσα για καλύτερη προσφορά. 300' προς όλους, ιντερνετ και hol tv 18 ευρώ για έξι μήνες. Μετά θα πληρώνω +4 ευρώ για την hol tv ως προσφορά (μισή τιμή). Οπότε ναι, εάν επιμείνει κάποιος και είναι πελάτης καιρό, όπως εγώ το κάνουν!

nikosnikolakis
29-04-15, 00:00
Ειναι για το πρωτο εξαμηνο η προσφορα και δεν το λενε για να πιασουν πελατες.Μετα ισχυουν τιμες τιμοκαταλογου που ειναι αρκετα ανεβασμενες. Επιπροσθετα αναφερεται σε 4Mbps ταχυτητα,250 λεπτα σταθερα και OTE TV Family Pack.Προσεξε μην την πατησεις. Το πακετο που ανανεωσες ειναι πιο οικονομικο.

Με εκτιμηση

Σίγουρος;

@ ADSLgr.com All rights reserved.