PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομματικές διαμάχες, ήρεμες διαφωνίες



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

petran_18
08-04-15, 16:22
καμία εκτίμηση πόσο μακριά στο μέλλον είναι αυτά τα ΘΑ υπάρχει; εβδομάδα; ζωή; χιλιετία;

Να φανταστώ ότι έχεις κάνει όλα τα προαπαιτούμενα, παλεύεις ταξικά, στηρίζεις το ΚΚΕ και τους κομμουνιστές εντός και εκτος βουλής και ανησυχείς για το ποτε θα δρέψεις του καρπούς των αγώνων σου. Ίσως και πολύ αργότερα. Από εμάς εξαρτάται.

taguchi
08-04-15, 16:28
Να φανταστώ ότι έχεις κάνει όλα τα προαπαιτούμενα, παλεύεις ταξικά, στηρίζεις το ΚΚΕ και τους κομμουνιστές εντός και εκτος βουλής και ανησυχείς για το ποτε θα δρέψεις του καρπούς των αγώνων σου. Ίσως και πολύ αργότερα. Από εμάς εξαρτάται.

Spannungsbogen, KKE style!

Burning Skies
08-04-15, 16:43
Δε διαφωνούμε και σίγουρα οι εκτός ΠΑΜΕ είναι περισσότερο πουλημένοι

Αυτο ειναι το ανεκδοτο της ημερας νομιζω... :p

giwrgosth
08-04-15, 16:55
Αυτο ειναι το ανεκδοτο της ημερας νομιζω... :p
Δεν είμαι ΚΚΕ (απλά το συμπαθώ σε κάποιες περιπτώσεις :p ) και φυσικά καμία σχέση με ΠΑΜΕ και συνδικαλισμό γενικά, αλλά ως παρατηρητής και μόνο μπορώ να τους αναγνωρίσω πως δεν έχω δει να έχουν πουληθεί σε αφεντικά κλπ, σε αντίθεση με τους συνδικαλιστές άλλων παρατάξεων που έχουν πλουτίσει!
Πχ κάποια ψυχή που βρέθηκε με 1.100.000 από "ασφαλιστικό" πρόγραμμα, που αν τα βάλουμε κάτω για να βγει το ποσό αυτό μιλάμε για μηνιαίο ασφάλιστρο της τάξης των 3-4.000 ευρώ, λέγε με δηλαδή χρήμα κάτω από το τραπέζι, συνηθισμένη πρακτική αυτή.
Και πρόσεξε δεν είπα ότι είναι σωστοί συνδικαλιστές, ότι δεν είναι πουλημένοι είπα, έχει διαφορά!

Burning Skies
08-04-15, 17:50
Δεν είμαι ΚΚΕ (απλά το συμπαθώ σε κάποιες περιπτώσεις :p ) και φυσικά καμία σχέση με ΠΑΜΕ και συνδικαλισμό γενικά, αλλά ως παρατηρητής και μόνο μπορώ να τους αναγνωρίσω πως δεν έχω δει να έχουν πουληθεί σε αφεντικά κλπ, σε αντίθεση με τους συνδικαλιστές άλλων παρατάξεων που έχουν πλουτίσει!
Πχ κάποια ψυχή που βρέθηκε με 1.100.000 από "ασφαλιστικό" πρόγραμμα, που αν τα βάλουμε κάτω για να βγει το ποσό αυτό μιλάμε για μηνιαίο ασφάλιστρο της τάξης των 3-4.000 ευρώ, λέγε με δηλαδή χρήμα κάτω από το τραπέζι, συνηθισμένη πρακτική αυτή.
Και πρόσεξε δεν είπα ότι είναι σωστοί συνδικαλιστές, ότι δεν είναι πουλημένοι είπα, έχει διαφορά!

Το πουλημενοι εχει ευρεια εννοια. Πολλες φορες δεν ειναι εξωφθαλμο αλλα οδηγει σε εξισου δυστυχη για τους εργαζομενους αποτελεσματα. ;)

petran_18
08-04-15, 19:38
Αυτο ειναι το ανεκδοτο της ημερας νομιζω... :p

Καλώς τον Ντίτμαν.

Έπεσες να τον φας λες και σου είπε ότι στο χώρο εργασίας του το ΠΑΜΕ γλύφει τα αφεντικά, μονο για να σου αποκαλύψει αργότερα ότι δουλεύει σε Δημοσια Υπηρεσία (δεν έχει αφεντικά).

Burning Skies
08-04-15, 20:54
.... Δημοσια Υπηρεσία (δεν έχει αφεντικά).

Ετσι σου μαθανε να λες; :)

petran_18
08-04-15, 21:38
Ετσι σου μαθανε να λες; :)

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Φαντάσου να μουν και καραβανάς τι θα μου 'σερνες.

Burning Skies
08-04-15, 21:52
Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Φαντάσου να μουν και καραβανάς τι θα μου 'σερνες.

Ημουν εγω, τι θα σου εσερνα; :lol:
Να το προσεχεις παντως το trolling, σου ειπα δεν σου ταιριαζει και σε θετει εκτος πραγματικοτητας... Ο ΔΥ εχει αφεντικα ολοκληρο τον "Δημο" σε περιπτωση που δεν το εχεις υποψη.

Οσο για το ΠΑΜΕ στην πραξη δεν απεχει σε τιποτα για τον εργαζομενο απο τους συστημικους συνδικαλιστες. Το κατεστημενο στηριζει απολυτα με τις πρακτικες του.

petran_18
08-04-15, 21:54
Ημουν εγω, τι θα σου εσερνα; :lol:
Να το προσεχεις παντως το trolling, σου ειπα δεν σου ταιριαζει και σε θετει εκτος πραγματικοτητας... Ο ΔΥ εχει αφεντικα ολοκληρο τον "Δημο" σε περιπτωση που δεν το εχεις υποψη.

Οσο για το ΠΑΜΕ στην πραξη δεν απεχει σε τιποτα για τον εργαζομενο απο τους συστημικους συνδικαλιστες. Το κατεστημενο στηριζει απολυτα με τις πρακτικες του.

Δεν διαφωνούμε.

lalenium
08-04-15, 23:36
Δεν ξέρω σε τι είναι χειρότερος. Στο sex με την μιση πρωτεύουσα η στην ιστορία;

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο σοβιετικός ολοκληρωτισμός, που κατέστρεψε την Ανατολική Ευρώπη, ήταν κατά βάθος "καλό πράγμα" και απλώς ο πανταχού παρών ιμπεριαλισμός δεν άφησε να ανθήσουν οι αρετές του ,και ότι ότι ο Στάλιν ήταν ένας καλοκάγαθος γεράκος, ο οποίος απλώς προστάτευε τον σοσιαλισμό σφάζοντας όλους τους συντρόφους του και εξολόθρευσε δια της πείνας 7.000.000 Ουκρανούς; (εκτός των άλλων).

petran_18
08-04-15, 23:38
Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο σοβιετικός ολοκληρωτισμός, που κατέστρεψε την Ανατολική Ευρώπη, ήταν κατά βάθος "καλό πράγμα" και απλώς ο πανταχού παρών ιμπεριαλισμός δεν άφησε να ανθήσουν οι αρετές του ,και ότι ότι ο Στάλιν ήταν ένας καλοκάγαθος γεράκος, ο οποίος απλώς προστάτευε τον σοσιαλισμό σφάζοντας όλους τους συντρόφους του και εξολόθρευσε δια της πείνας 7.000.000 Ουκρανούς; (εκτός των άλλων).

Χρωστάς εσύ μια απάντηση εδώ και πολλές σελίδες. Μετά περνα και στην ερώτηση. Αλλα όχι στρίβειν διά του αρραβώνος γιατί δεν ξέρεις τι να μας πεις.

petran_18
09-04-15, 00:12
μολότωφ-ρίμπεντροπ

Που γραφει "πλακάκια" ακόμα ψάχνεις. Θα σε (σας) βγάλω από τον κόπο. Πουθενά, γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο.

no_logo
09-04-15, 00:18
Που γραφει "πλακάκια" ακόμα ψάχνεις. Θα σε (σας) βγάλω από τον κόπο. Πουθενά, γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο.

κάτσε διάβασε λίγο ιστορία και όχι μόνο ότι ξεπατικώνεις από το Ριζοσπάστη
Μετά την συμφωνία, ναζιστική Γερμανία και ΕΣΣΔ μοίρασαν μεταξύ τους την Πολωνία ;)

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE_%CF%83%CF%84%CE%B7%CE% BD_%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1_%281939%29

uncle_nontas
09-04-15, 00:19
κάτσε διάβασε λίγο ιστορία και όχι μόνο ότι ξεπατικώνεις από το Ριζοσπάστη
Μετά την συμφωνία, ναζιστική Γερμανία και ΕΣΣΔ μοίρασαν μεταξύ τους την Πολωνία ;)

Οτι τώρα εσύ έχεις διαβάσει.

petran_18
09-04-15, 00:24
κάτσε διάβασε λίγο ιστορία και όχι μόνο ότι ξεπατικώνεις από το Ριζοσπάστη
Μετά την συμφωνία, ναζιστική Γερμανία και ΕΣΣΔ μοίρασαν μεταξύ τους την Πολωνία ;)

Μιλάς για την διαλυμένη πλέον Πολωνια και την προσπάθεια των Σοβιετικών να υπερασπιστούν τον ζωτικό τους χώρο. Δεν ήξεραν ότι έπρεπε να σε ρωτήσουν και πολύ σωστά έπραξαν μάλιστα.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ήταν ιμπεριαλιστικός πόλεμος. Ποιο ξεπατίκωμα "ανεξάρτητης" ιστορίας ψοφάς λεεεέμε.

raspoutiv
09-04-15, 00:29
μολότωφ-ρίμπεντροπ :closed:

ντροπή

Νικαετός
09-04-15, 00:33
Να επανέλθουμε στο θέμα μας παρακαλώ. :rtfm:

Burning Skies
09-04-15, 08:19
Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο σοβιετικός ολοκληρωτισμός, που κατέστρεψε την Ανατολική Ευρώπη, ήταν κατά βάθος "καλό πράγμα" και απλώς ο πανταχού παρών ιμπεριαλισμός δεν άφησε να ανθήσουν οι αρετές του ,και ότι ότι ο Στάλιν ήταν ένας καλοκάγαθος γεράκος, ο οποίος απλώς προστάτευε τον σοσιαλισμό σφάζοντας όλους τους συντρόφους του και εξολόθρευσε δια της πείνας 7.000.000 Ουκρανούς; (εκτός των άλλων).

Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που δεν μπορούν να διαχωρισουν καταστάσεις. Ο σοβιετικος στρατός υπερασπιστηκε την πατρίδα του από την ναζιστικη εισβολή. Οι σοβιετικοι εν προκειμένω υπερασπιστηκαν την πατρίδα τους και τις οικογένειες τους. Και ευτυχώς για όλους μας πέτυχαν την κατάρρευση της ναζιστικης λαιλαπας.

Αυτό είναι γεγονός και δεν μπορεί να συγχεεται με τα πεπραγμενα του σταλινισμου και των ρόλο των σοβιετικων ενοπλων δυνάμεων σε αυτά. Όποιος τα συγχεει είναι ενδεχομένως ηλιθιος αλλά σίγουρα είναι επικίνδυνος.

Mike86
09-04-15, 09:21
κάτσε διάβασε λίγο ιστορία και όχι μόνο ότι ξεπατικώνεις από το Ριζοσπάστη
Μετά την συμφωνία, ναζιστική Γερμανία και ΕΣΣΔ μοίρασαν μεταξύ τους την Πολωνία ;)

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE_%CF%83%CF%84%CE%B7%CE% BD_%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1_%281939%29

Πάντως χθες ο 105.5 "Στο Κόκκινο" έκανε αναρτήσεις από τη χορωδία του Κόκκινου Στρατού στο facebook. Ξέρεις επίσης τι μουσικό background χρησιμοποιεί έτσι; Δεν τους μαθαίνεις και εσύ λίγη ιστορία από τη γουικιπίντια; Όχι τίποτα άλλο, να ξέρουν και αυτοί ότι "υποστηρτίζουν" (και καλά τώρα) συμμάχους των ναζί όπως φαίνεται ότι πιστεύεις εσύ από την ιστορία που έμαθες από την γουικιπίντια :crazy:. Διαβάσες "σύμφωνο μολότοφ−ρίμπεντροπ" και έβγαλες αμέσως συμπέρασμα, τέτοιο αστέρι στην πολιτική ανάλυση που είσαι. Μιλάμε για επίπεδο ΧΑ, τόσο υψηλό: το μπουζούκι είναι όργανο, ο μπάτσος είναι όργανο άρα...

giwrgosth
09-04-15, 09:26
Το πουλημενοι εχει ευρεια εννοια. Πολλες φορες δεν ειναι εξωφθαλμο αλλα οδηγει σε εξισου δυστυχη για τους εργαζομενους αποτελεσματα. ;)
Συμφωνούμε, απλά οι "άλλοι" το κάνουν σχεδόν επιδεικτικά :p

Burning Skies
09-04-15, 09:29
Συμφωνούμε, απλά οι "άλλοι" το κάνουν σχεδόν επιδεικτικά :p

Υπαρχουν και εξαιρέσεις που το παλεύουν αλλά δεν φαίνονται. Τους εμποδιζουν οι επιδεικτικοι και μη συστημικοι με τις πρακτικες τους.

petran_18
09-04-15, 11:11
Το πουλημενοι εχει ευρεια εννοια. Πολλες φορες δεν ειναι εξωφθαλμο αλλα οδηγει σε εξισου δυστυχη για τους εργαζομενους αποτελεσματα. ;)

Η λέξη πωλημένος έχει μια χαρά ξεκάθαρη και συγκεκριμένη έννοια. Μην παίζεις με τις λέξεις, λες και είσαι ο Αλέξης.:nono:

Δεν θα κάνουμε μαθήματα φιλολογίας και σίγουρα δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις πουλημένη μια δράση που πολλές φορες αποτυχγάνει λόγω συσχετισμών δύναμης. Οποιον τον καίει να πετύχει η ταξική πάλη ας πάρει μέρος σε αυτήν και να μιλήσει έπειτα από τον αγώνα του για τα παράπονα του. Όχι να κρίνει από έξω τους αριθμητικά λίγους -σε σχέση με τις ανάγκες του κινήματος- και να απογοητεύεται η να βγάζει συμπεράσματα από την άνεση της γωνίτσας του. Και εν πάση περίπτωση μιλάτε συγκεκριμένα και αφήστε τις γενικούρες.

Για τα βαρέα που ενώ τα διεκδίκησαν και τα πέτυχαν οι εργαζόμενοι και τα έκοψαν οι συνδικαλισταράδες του Σύριζα δεν άκουσα να μιλήσει κανεις από εδώ μέσα όμως.

Burning Skies
09-04-15, 11:31
Η λέξη πωλημένος έχει μια χαρά ξεκάθαρη και συγκεκριμένη έννοια. Μην παίζεις με τις λέξεις, λες και είσαι ο Αλέξης.:nono:


Δεν παίζω με τις λέξεις. Κυριολεκτω. Το ΠΑΜΕ είναι και αυτό πουλημενο στο σύστημα.
Επίσης εγώ δεν έβαλα ως αντιβαρο τους συνδικαλιστες του Συριζα (οι οποίοι άλλωστε -μέχρι πρότινος τουλάχιστον- δεν είχαν καν δυναμη) αλλά τις υγιείς απόπειρες εντός των συνδικατων που βρίσκουν εχθρό τους ΚΑΙ το ΠΑΜΕ.

petran_18
09-04-15, 11:51
Δεν παίζω με τις λέξεις. Κυριολεκτω. Το ΠΑΜΕ είναι και αυτό πουλημενο στο σύστημα.
Επίσης εγώ δεν έβαλα ως αντιβαρο τους συνδικαλιστες του Συριζα (οι οποίοι άλλωστε -μέχρι πρότινος τουλάχιστον- δεν είχαν καν δυναμη) αλλά τις υγιείς απόπειρες εντός των συνδικατων που βρίσκουν εχθρό τους ΚΑΙ το ΠΑΜΕ.

Αν κυριολεκτείς και τα πιστεύεις τότε είσαι εκτος πραγματικότητας. Με γενικότητες και αφορισμούς δεν μπορεί να γίνει κουβέντα. Επίσης ήρεμα με φράσεις όπως "υγιείς απόπειρες του Σύριζα" θα μας πλακώσει και ο ουρανός δηλαδή.

xhaos
09-04-15, 12:03
Αν κυριολεκτείς και τα πιστεύεις τότε είσαι εκτος πραγματικότητας. Με γενικότητες και αφορισμούς δεν μπορεί να γίνει κουβέντα. Επίσης ήρεμα με φράσεις όπως "υγιείς απόπειρες του Σύριζα" θα μας πλακώσει και ο ουρανός δηλαδή.

στα έγραψα και πιο πίσω. Ήρεμα και εσύ με τα περί ηθικής ανωτερότητας και και και του ΚΚ. Μια από τα ίδια είναι και το ΚΚ και ίσως χειρότερο.
Το ΚΚ έκανε κυβέρνηση με τη ΝΔ του Μητσοτάκη. Μην το ξεχνάς αυτό. Αυτόματα η ανωτερότητα και η αγνότητα έχουν πάει περίπατο.

Και οι ερωτήσεις προς τους ψηφοφόρους του ΚΚ ειναι:
1. το βρόμικο 89 ήταν πιο βρόμικο απο το 14;
2. Ο Σύριζα δεν είναι κομουνιστικό κόμμα, ΟΚ, ήταν η ΝΔ; Ποιο κόμμα απέχει ιδεολογικά περισσότερο από το ΚΚ; η ΝΔ ή ο Σύριζα;

petran_18
09-04-15, 12:13
στα έγραψα και πιο πίσω. Ήρεμα και εσύ με τα περί ηθικής ανωτερότητας και και και του ΚΚ. Μια από τα ίδια είναι και το ΚΚ και ίσως χειρότερο.
Το ΚΚ έκανε κυβέρνηση με τη ΝΔ του Μητσοτάκη. Μην το ξεχνάς αυτό. Αυτόματα η ανωτερότητα και η αγνότητα έχουν πάει περίπατο.

Και οι ερωτήσεις προς τους ψηφοφόρους του ΚΚ ειναι:
1. το βρόμικο 89 ήταν πιο βρόμικο απο το 14;
2. Ο Σύριζα δεν είναι κομουνιστικό κόμμα, ΟΚ, ήταν η ΝΔ; Ποιο κόμμα απέχει ιδεολογικά περισσότερο από το ΚΚ; η ΝΔ ή ο Σύριζα;

Τσούξιμο και ανοργάνωτη επίθεση. Ερασιτέχνες. :down:

1) Το 89 θέσεις υπουργικές ανέλαβαν τα μετέπειτα στελέχη του Συνασπισμού. Επίσης παραγραφόταν κάτι σκάνδαλα από όσο ξέρω.
2) Όλα, τι κουλα ρωτάς;

Νικαετός
09-04-15, 12:16
στα έγραψα και πιο πίσω. Ήρεμα και εσύ με τα περί ηθικής ανωτερότητας και και και του ΚΚ. Μια από τα ίδια είναι και το ΚΚ και ίσως χειρότερο.
Το ΚΚ έκανε κυβέρνηση με τη ΝΔ του Μητσοτάκη. Μην το ξεχνάς αυτό. Αυτόματα η ανωτερότητα και η αγνότητα έχουν πάει περίπατο.

Και οι ερωτήσεις προς τους ψηφοφόρους του ΚΚ ειναι:
1. το βρόμικο 89 ήταν πιο βρόμικο απο το 14;
2. Ο Σύριζα δεν είναι κομουνιστικό κόμμα, ΟΚ, ήταν η ΝΔ; Ποιο κόμμα απέχει ιδεολογικά περισσότερο από το ΚΚ; η ΝΔ ή ο Σύριζα;


Τι μακακίες είναι αυτό το επιχείρημα gmt. Όλοι οι (πρώην) ΠΑΣΟΚοι, έχουν ξεσκιστεί με αυτό. ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ το ΚΚΕ ΜΟΝΟ συγκυβέρνηση με την ΝΔ. Έκανε και ο τώρα ΣΥΡΙΖΑ και έκανε ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ αμέσως μετά. Επιτέλους ξεκολλείστε από αυτό. Υπήρχε σοβαρότατος λόγος και ήταν η παραπομπή των υπευθύνων του σκανδάλου της τράπεζας Κρήτης. Αμέσως μετά έγιναν ξανά εκλογές.

xhaos
09-04-15, 12:48
Τι μακακίες είναι αυτό το επιχείρημα gmt. Όλοι οι (πρώην) ΠΑΣΟΚοι, έχουν ξεσκιστεί με αυτό. ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ το ΚΚΕ ΜΟΝΟ συγκυβέρνηση με την ΝΔ. Έκανε και ο τώρα ΣΥΡΙΖΑ και έκανε ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ αμέσως μετά. Επιτέλους ξεκολλείστε από αυτό. Υπήρχε σοβαρότατος λόγος και ήταν η παραπομπή των υπευθύνων του σκανδάλου της τράπεζας Κρήτης. Αμέσως μετά έγιναν ξανά εκλογές.

1. Μια μ@λακια που δεν έχω κάνει πότε είναι να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ. (έχω ψηφίσει όμως κατά καιρούς κάτι άλλα φρούτα.... το ίδιο σάπια).
2. Επί της ουσίας, έχω βαρεθεί και σιχαθεί αυτή την δήθεν ανωτερότητα και αγνότητα του ΚΚ. Ειλικρινά. Δεν θα ξεχάσω ποτέ (εκτός και αν πάθω κανένα εγκεφαλικό ή Αλτζχαιμερ) που επί PSI τα ΚΝΑΤ γύρισαν πλάτη στη βουλή και την έπεσαν στον κόσμο. Από την κάτω πλευρά μας έσπρωχναν τα ΜΑΤ πάνω και από πάνω άνοιγαν κεφάλια τα ΚΝΑΤ. Δεν θα ξεχάσω επίσης τη δήλωση του εκπροσώπου τύπου της αστυνομίας τότε (πρώτα στο ΣΚΑΙ - ραδιόφωνο και μετά και στην τηλεόραση) που ευχαρίστησε το ΠΑΜΕ. Και η απάντηση του ΠΑΜΕ μετά ήταν ότι είχε δεχθεί δολοφονική επίθεση; ε και; δικαιολογεί αυτό τη δολοφονική επίθεση που έκανε το ίδιο προς άσχετο κόσμο; και πιο είναι το δίδαγμα; Μονο με το ΠΑΜΕ είσαι ασφαλής να διαδηλώσεις;
Την ώρα της μεγαλύτερης προσωδίας της χώρας από τo 74, το ΚΚ γύρισε πλάτη στη βουλή και βάραγε τον κόσμο.
nuff said. πραγματικά.

petran_18
09-04-15, 13:03
Εκτός πραγματικότητας άλλοι έχουν αποδείξει ότι είναι εδώ και καιρό. Επίσης εγώ έγραψα "υγιείς απόπειρες". Δεν έγραψα "υγιείς απόπειρες του Σύριζα".
Το ήρεμα λοιπόν πάει σε σένα όσον αφορά την διαστρευλωση του τι γράφει ο άλλος.

Καλά βρίσκεις και πιάνεσαι. Μου είναι αδιάφορος ο φορέας των υγειών αποπειρών.

Πράγματι αναγνωρίζεις ότι εδώ και καιρό είσαι εκτος πραγματικότητας και είναι κάτι και αυτό. Κάτσε τώρα από την μεριά σου να βλέπεις κάτι τύπους να έχουν ταξική πολιτική και να μην θέλουν διάλογο με τον αντίπαλο και να λες ότι είναι και πουλημένοι η δεν εκφράζουν τα εργατικά συμφέροντα. Δεν με εντυπωσιάζει τίποτα πλέον από ανθρώπους που έχουν πάρει εδώ και χρονια διαζύγιο από τον μαρξισμό (λεγε με σοσιαλδημοκρατία και οπορτουνισμό).

- - - Updated - - -


1. Μια μ@λακια που δεν έχω κάνει πότε είναι να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ. (έχω ψηφίσει όμως κατά καιρούς κάτι άλλα φρούτα.... το ίδιο σάπια).
2. Επί της ουσίας, έχω βαρεθεί και σιχαθεί αυτή την δήθεν ανωτερότητα και αγνότητα του ΚΚ. Ειλικρινά. Δεν θα ξεχάσω ποτέ (εκτός και αν πάθω κανένα εγκεφαλικό ή Αλτζχαιμερ) που επί PSI τα ΚΝΑΤ γύρισαν πλάτη στη βουλή και την έπεσαν στον κόσμο. Από την κάτω πλευρά μας έσπρωχναν τα ΜΑΤ πάνω και από πάνω άνοιγαν κεφάλια τα ΚΝΑΤ. Δεν θα ξεχάσω επίσης τη δήλωση του εκπροσώπου τύπου της αστυνομίας τότε (πρώτα στο ΣΚΑΙ - ραδιόφωνο και μετά και στην τηλεόραση) που ευχαρίστησε το ΠΑΜΕ. Και η απάντηση του ΠΑΜΕ μετά ήταν ότι είχε δεχθεί δολοφονική επίθεση; ε και; δικαιολογεί αυτό τη δολοφονική επίθεση που έκανε το ίδιο προς άσχετο κόσμο; και πιο είναι το δίδαγμα; Μονο με το ΠΑΜΕ είσαι ασφαλής να διαδηλώσεις;
Την ώρα της μεγαλύτερης προσωδίας της χώρας από τo 74, το ΚΚ γύρισε πλάτη στη βουλή και βάραγε τον κόσμο.
nuff said. πραγματικά.

Είσαι είτε ανίδεος είτε προβοκάτορας. Σου διαφεύγει ότι ο άσχετος κόσμος που επικαλείσαι για συναισθηματικά αντανακλαστικά, ήταν φασίστες και συριαζιαρηδες από το block του " Δεν πληρώνω ". Δεν αναφέρεις επίσης ότι σε κάθε απόπειρα επίθεσης προς το ΠΑΜΕ, πάντα κρατάμε πισινή. Δεν αναφέρεις τι θα είχε γίνει, τι προβοκάτσια και τι καταστολή στο κίνημα θα έδινε μια τέτοια επίθεση στην Βουλή. Στα παλαιότερα των υποδημάτων μας η αστυνομία και οι ευχαριστίες των αστικών κομματων. Δεν το κάναμε (και θα το ξανακάνουμε αν χρειαστεί) για να τους την χαρίσουμε. Δεν ξέρεις τι να πεις και πετάς οβίδες, δε μας λες όμως για να έχουμε και ένα κριτήριο τι σάπια φρούτα ψήφιζες, τι συνείδηση έχτιζες και τι δουλειά είπαμε πως κανεις;

Που θα μιλήσουν κάτι οχετοί σαν εσένα για το ΚΚΕ, χωρίς να ξεπλύνουν πρώτα το στόμα τους. Έφαγες και από την παρέμβαση άλλων ψωμί.

Burning Skies
09-04-15, 13:13
Καλά βρίσκεις και πιάνεσαι. Μου είναι αδιάφορος ο φορέας των υγειών αποπειρών.

Πράγματι αναγνωρίζεις ότι εδώ και καιρό είσαι εκτος πραγματικότητας και είναι κάτι και αυτό. Κάτσε τώρα από την μεριά σου να βλέπεις κάτι τύπους να έχουν ταξική πολιτική και να μην θέλουν διάλογο με τον αντίπαλο και να λες ότι είναι και πουλημένοι η δεν εκφράζουν τα εργατικά συμφέροντα. Δεν με εντυπωσιάζει τίποτα πλέον από ανθρώπους που έχουν πάρει εδώ και χρονια διαζύγιο από τον μαρξισμό (λεγε με σοσιαλδημοκρατία και οπορτουνισμό).


Α τώρα δεν σε νοιάζει ο φορέας. Κωλοτουμπιστας κουτσουμπιστας.

Τι αναγνωρίζω; χαχαχαχα
Μάλλον έχουν σοβαρο θέμα τα ελληνικά σου.
Αν ταξικη πολιτική θεωρούνται τα συμφεροντα της ηγεσίας της σεχτας του περισσου τότε έχεις δίκιο.
Αρκετά ασχολήθηκα πάντως με τους σεχταριστες για σήμερα. Καλό μεσημέρι να έχεις.

petran_18
09-04-15, 13:19
Τι αναγνωρίζω; χαχαχαχα
Μάλλον έχουν σοβαρο θέμα τα ελληνικά σου.
Αν ταξικη πολιτική θεωρούνται τα συμφεροντα της ηγεσίας της σεχτας του περισσου τότε έχεις δίκιο.
Αρκετά ασχολήθηκα πάντως με τους σεχταριστες για σήμερα. Καλό μεσημέρι να έχεις.

Εσύ είπες ότι κάποιοι είναι εκτος. Δεν φταίω εγώ αν αυτός είσαι εσύ ούτε τα ελληνικά μου φταίνε για τις αποψαρες σου η την παράξενη και αβάσιμη αντίληψη ότι η σέχτα*(; ) του Περισσού είναι κάποια τάξη. Tρολολολ.

*Σε αυτό μπορεί να έχεις δίκιο και αντί να είμαστε σταθεροί στην δικη μας άποψη, για να μην μας λένε και σέχτα θα την κάνουμε λίγο σαλάτα με διαφορες άλλες δυνάμεις όπως κάτι χουντοκομματα. Νομίζω θα μας εξασφαλίσει ποσοστά και -γιατί όχι- υπουργικές καρέκλες ένα σπάσιμο της μέσης. Appreciated Ebert. :oneup:

xhaos
09-04-15, 13:24
Είσαι είτε ανίδεος είτε προβοκάτορας. Σου διαφεύγει ότι ο άσχετος κόσμος που επικαλείσαι για συναισθηματικά αντανακλαστικά, ήταν φασίστες και συριαζιαρηδες από το block του " Δεν πληρώνω ".
1. μισό εκατομμύριο κόσμος φασίστες και συριαζιαρηδες. μπράβο και εις ανώτερα. μήπως ήταν και μερικοί ΛΑΘΡΟ εκεί; για σκέψου. (κοίτα να δεις τώρα τη λογική των δυο άκρων από την ανάποδη).

Δεν αναφέρεις επίσης ότι σε κάθε απόπειρα επίθεσης προς το ΠΑΜΕ, πάντα κρατάμε πισινή.
Πολύ βολικό αυτό, οποτε θέλει το κράτος να διαλύσει διαδήλωση, οι ασφαλίτες ρίχνουν μια πέτρα σε εσάς, και εσείς αναλαμβάνεται τη διάλυση της διαδήλωσης. μπράβο και εις ανώτερα.

Δεν αναφέρεις τι θα είχε γίνει, τι προβοκάτσια και τι καταστολή στο κίνημα θα έδινε μια τέτοια επίθεση στην Βουλή.
1. Τι αποτέλεσμα στο κίνημα έδωσε η επίθεση του ΠΑΜΕ; για θύμισε μου. τι έγινε τελικά; γιατί είμαι ανίδεος.
2. Πουθενά και ποτέ δεν έχω πει οτι ο κόσμος μπορούσε να μπει στη Βουλή.



Στα παλαιότερα των υποδημάτων μας η αστυνομία και οι ευχαριστίες των αστικών κομματων. Δεν το κάναμε (και θα το ξανακάνουμε αν χρειαστεί) για να τους την χαρίσουμε.
ναι καλά......


Δεν ξέρεις τι να πεις και πετάς οβίδες, δε μας λες όμως για να έχουμε και ένα κριτήριο τι σάπια φρούτα ψήφιζες, τι συνείδηση έχτιζες και τι δουλειά είπαμε πως κανεις;
Για πες μου εσύ ω μεγάλε μάγηστρε την μια και μοναδική αλήθεια. Όσο για το πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων, αφού το θέλεις, το 2004 είχα ψηφίσει Καραμανλή, μετά από το 2007 Πειρατές, και φέτος Σύριζα. Να πάω από καμία Σιβηρία ε; Όσο για τη δουλειά μου, προγραμματιστής είμαι, με μπλοκάκι.

Που θα μιλήσουν κάτι οχετοί σαν εσένα για το ΚΚΕ, χωρίς να ξεπλύνουν πρώτα το στόμα τους. Έφαγες και από την παρέμβαση άλλων ψωμί.
ad hominem full ε; και εις ανώτερα!

Mike86
09-04-15, 13:29
Πώς το καταφέρνετε πάντα ρε μπαγάσηδες να πετάτε την μπάλα στην εξέδρα και αντι για επικαιρότητα το γυρνάτε στο 2011, στο 1989 και σε ό,τι λαλεί του λολοστεφανή είναι εντυπωσιακό πραγματικά. Αν αυτό σας κάνει να αισθάνεστε άνετα για τη μία ζωή μλκία πολιτικές επιλογές που παίρνετε τότε να έρθω σας χτυπήσω στην πλάτη από συμπόνοια

petran_18
09-04-15, 13:50
Δεν είχε μισό εκατομμύριο κόσμος συμμετοχη στην επίθεση. Έλα με το τσουβάλιασμα.

2) έχεις παραβρεθεί σε διαδήλωση του ΠΑΜΕ και κατάλαβες ότι είμαστε τραμπούκοι η τα τσιράκια της καταστολής;
3)Ώρα είναι να πεις ότι το κίνημα είναι κάτω από τις απαιτήσεις γιατί υπάρχουν παμιτες στους δρόμους.
4)Πίστευε ότι σου κάνει. Δικαίωμα στη άρνηση.
5)Να κάτσεις εδώ και να βάλεις πλάτη στην χειραφέτηση του εργατικού κινήματος, ειδικά αφού ανήκεις σε τέτοια κατηγορια. Lol δηλαδή αν οι εργαζόμενοι τα λένε αυτά, να κλείσει το MEGA ρε παιδί μου.
6)Το τελευταίο βαριέμαι να το googlarw και λατινικά δεν ξέρω, "τειτζης" είμαι.
Πάντως όπως ήταν τα γραπτά έτσι τα αξιολόγησα κιόλας. Δεν άρχισα εγώ την κουβέντα για αγνότητες και ούτε είμαστε Παναγίες αλλα σε καμια περίπτωση οι διάολοι που θέλετε να μας περάσετε. Ο άλλος μιλάει για διαζύγιο από την πραγματικότητα την ώρα που ψάχνει κάτι να πει στο ΠΑΜΕ, γιατί έτσι ρε είναι το ΠΑΜΕ και είναι συστημικό λέμε και ο άλλος θεωρεί ότι το ξύλο σε συγκεκριμένες πολιτικές ομάδες και μετά από δικη τους πρόκληση, είναι επίθεση σε 500.000 κόσμο. E έχετε δίκιο και εγώ είμαι foux ελέφαντας. Έληξε το θέμα, ότι πείτε.

- - - Updated - - -


Πώς το καταφέρνετε πάντα ρε μπαγάσηδες να πετάτε την μπάλα στην εξέδρα και αντι για επικαιρότητα το γυρνάτε στο 2011, στο 1989 και σε ό,τι λαλεί του λολοστεφανή είναι εντυπωσιακό πραγματικά. Αν αυτό σας κάνει να αισθάνεστε άνετα για τη μία ζωή μλκία πολιτικές επιλογές που παίρνετε τότε να έρθω σας χτυπήσω στην πλάτη από συμπόνοια

E τι να σου πουν για σήμερα; Αυτό; :

https://www.youtube.com/watch?v=Yly0cc4I_0M

Ο λαϊκιστής του @#*% που έκανε συμμαχίες και έσπασε τις υποσχέσεις του αλλα δεν είναι απομονωμένος και σεχταριστής. Αλλα μάλλον κανένα μοντάζ του Σόιμπλε θα είναι για να χτυπήσει τον ελληνικό λαό που περήφανα λέει όχι στην πολιτική τους μέσω της πρώτης αριστερής κυβέρνησης. Μετά ξυπνήσαμε.

no_logo
09-04-15, 13:53
Πώς το καταφέρνετε πάντα ρε μπαγάσηδες να πετάτε την μπάλα στην εξέδρα και αντι για επικαιρότητα το γυρνάτε στο 2011, στο 1989 και σε ό,τι λαλεί του λολοστεφανή είναι εντυπωσιακό πραγματικά. Αν αυτό σας κάνει να αισθάνεστε άνετα για τη μία ζωή μλκία πολιτικές επιλογές που παίρνετε τότε να έρθω σας χτυπήσω στην πλάτη από συμπόνοια

όταν δεν βολεύει κοιτάμε τις χρονιές
μόνο το κώμα του Περισσού μπορεί να αναφέρεται σε παλιότερες χρονολογίες πχ το μααστριχτ

petran_18
09-04-15, 13:56
όταν δεν βολεύει κοιτάμε τις χρονιές
μόνο το κώμα του Περισσού μπορεί να αναφέρεται σε παλιότερες χρονολογίες πχ το μααστριχτ

Καλώς τον Ηρόδοτο ρε.

no_logo
09-04-15, 13:56
Δεν είχε μισό εκατομμύριο κόσμος συμμετοχη στην επίθεση. Έλα με το τσουβάλιασμα.



μάθε να διαβάζεις
Σου έγραψε για τον κόσμο που ήταν από την κάτω πλευρά της πλατείας και βρέθηκε να ξυλοφορτώνεται από τα ματ από την κάτω πλευρά και τα κνατ από την άνω

petran_18
09-04-15, 13:58
[QUOTE=petran_18;5656154]Δεν είχε μισό εκατομμύριο κόσμος συμμετοχη στην επίθεση. Έλα με το τσουβάλιασμα.

/QUOTE]

μάθε να διαβάζεις
Σου έγραψε για τον κόσμο που ήταν από την κάτω πλευρά της πλατείας και βρέθηκε να ξυλοφορτώνεται από τα ματ από την κάτω πλευρά και τα κνατ από την άνω

Εσύ μάθε να μην μπλέκεις τα μπούτια σου. Μιλάμε για τον άγριο ξυλοδαρμό του κόσμου από το ΠΑΜΕ.

Burning Skies
09-04-15, 14:02
Από τα πολλά νευρακια ούτε quote δεν μπορούν να κάνουν σωστά οι κουτσουμπιστας.

petran_18
09-04-15, 14:08
Όπως ήταν το αρχικό μήνυμα έτσι έγινε quote. Πες που ο Ηρόδοτος βιαζόταν να γράψει την εξυπνάδα του. Καλά εσύ κλασσικά με καθυστέρηση είδες κάτι και έβγαλες και συμπέρασμα τι φταίει.

Φαίνεται ότι είσαι στο Σύριζα όμως. Από τις υποσχέσεις που δεν κρατάς και από τα λόγια του αέρα. Δεν πάει μιση ώρα από όταν είπες ότι ασχολήθηκες αρκετά μαζί μας για σήμερα. Μια φορα Ebert, για πάντα Ebert.

Επίσης βλέπω ότι κάνουμε γαργάρα ότι αποδεικτικό δεν μας συμφέρει. Θα είναι και αυτό προσόν ενός αριστερού, μη σεχταριστη :rolleyes:

Burning Skies
09-04-15, 14:11
Έτσι έτσι πες τα...

xhaos
09-04-15, 14:12
Όπως ήταν το αρχικό μήνυμα έτσι έγινε quote. Πες που ο Ηρόδοτος βιαζόταν να γράψει την εξυπνάδα του. Καλά εσύ κλασσικά με καθυστέρηση είδες κάτι και έβγαλες και συμπέρασμα τι φταίει.

Φαίνεται ότι είσαι στο Σύριζα όμως. Από τις υποσχέσεις που δεν κρατάς και από τα λόγια του αέρα. Δεν πάει μιση ώρα από όταν είπες ότι ασχολήθηκες αρκετά μαζί μας για σήμερα. Μια φορα Ebert, για πάντα Ebert.

ειλικρινά, φιλική συμβουλή. κόψε το ad hominem (http://el.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem). και βγάζει μάτι, και χάνεις το όποιο δίκιο σου.

8anos
09-04-15, 14:15
Πληρωθηκε και η νεα δοση του ΔΝΤ και ειμαι ήσυχος.
Θα προχωρησουν και οι ιδωτικοποιησεις, θα μεινουν και στο ευρω παση θυσία και ειμαι ησυχος
Παραμενουν και τα φορολογικα μετρα που ειχαν παρει η κυβερνηση ΝΔ/Πασοκ και ειμαι ησυχος
Συνεχιζουν να κερδιζουν οι εργολαβοι απο τα διοδια και ειμαι ησυχος.
Παραμένουν σε ισχυ οι μνημονιακοι νομοι και ειμαι ησυχος.

Κατα τα αλλα φταινε οι σταλινικοι, το ΚΚΕ, το βρωμικο 89, τα ΚΝΑΤ. Εις ανωτερα παιδες ο αυριανισμος ειναι εδώ

Burning Skies
09-04-15, 14:20
ειλικρινά, φιλική συμβουλή. κόψε το ad hominem (http://el.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem). και βγάζει μάτι, και χάνεις το όποιο δίκιο σου.

Το βλέπεις λάθος. Για να υπάρχει φόβος μην χάσουν το δικιο τους οι κουτσουμπιστας θα πρέπει και να υπάρχουν ψηγματα δικιου. Άρα κανένας φόβος και το ad hominem αποτελεί μονόδρομο.
Απλά ξεφεύγουν και ουτε αυτό δεν κάνουν με στυλ και υιοθετουν πανεύκολα αγαρμπους χαρακτηρισμους που δεν μπορούν να στηρίξουν στην ροή της συζήτησης, κάτι που φανερώνει ότι έχουν χάσει τελείως την ψυχραιμία τους.
Όσο για τον πετραν συγκεκριμένα είχε ξεκινήσει διαλλακτικος και κοσμιος. Μπορεί να διαφωνουσες μαζί του αλλα χαιροσουν τον διαλογο. Σαν να του δώσανε γραμμή όμως και μετατράπηκε σε αγαρμπο troll χωρίς υπομονή και χωρίς καμία διάθεση για συζήτηση. Για μενα κανένα πρόβλημα. Διασκεδαζω με τα trolls ειδικά με αυτά που δεν κρατούν την ψυχραιμία τους. Αυτός αδικεί τον εαυτό του γιατί είχε δείξει άλλα δείγματα γραφής.

petran_18
09-04-15, 14:20
ειλικρινά, φιλική συμβουλή. κόψε το ad hominem (http://el.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem). και βγάζει μάτι, και χάνεις το όποιο δίκιο σου.

Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να τον προσβάλλω για να ψάχνω τα posts μου. Δεν τον είπα πατσαβούρι, τους σύγκρινα με ιστορικά πρόσωπα που μου φέρνουν στο μυαλό. Και εμενα μπορείς να με πεις Stalin και να μην στεναχωρηθώ, αυτό μπορεί να σου φέρνω στο μυαλό. Σχετικά με την καθυστέρηση και το quote, ξέρει ο no_λόγο. Όσο για την υπόσχεση και τον Σύριζα κάτι πρέπει και να λέμε. Έχετε περάσει το ΚΚΕ από γενιές 14 αλλα στην έμμεση σπόντα για τις επιλογές του Σύριζα, λυπηθήκατε.

petran_18
09-04-15, 14:25
Το βλέπεις λάθος. Για να υπάρχει φόβος μην χάσουν το δικιο τους οι κουτσουμπιστας θα πρέπει και να υπάρχουν ψηγματα δικιου. Άρα κανένας φόβος και το ad hominem αποτελεί μονόδρομο.
Απλά ξεφεύγουν και ουτε αυτό δεν κάνουν με στυλ και υιοθετουν πανεύκολα αγαρμπους χαρακτηρισμους που δεν μπορούν να στηρίξουν στην ροή της συζήτησης, κάτι που φανερώνει ότι έχουν χάσει τελείως την ψυχραιμία τους.
Όσο για τον πετραν συγκεκριμένα είχε ξεκινήσει διαλλακτικος και κοσμιος. Μπορεί να διαφωνουσες μαζί του αλλα χαιροσουν τον διαλογο. Σαν να του δώσανε γραμμή όμως και μετατράπηκε σε αγαρμπο troll χωρίς υπομονή και χωρίς καμία διάθεση για συζήτηση. Για μενα κανένα πρόβλημα. Διασκεδαζω με τα trolls ειδικά με αυτά που δεν κρατούν την ψυχραιμία τους. Αυτός αδικεί τον εαυτό του γιατί είχε δείξει άλλα δείγματα γραφής.

https://www.youtube.com/watch?v=Yly0cc4I_0M
Η αλήθεια είναι πως δύσκολα μένεις ήρεμος όταν η λογική βιάζεται και κάποιοι εθελοτυφλούν. Αναγκάζομαι να το ξαναβάλω κουράζοντας και εμενα μπας και δω να γραφεις έστω και ένα σχόλιο για το τι μετάλλαξη έχει συμβεί. Αν εγώ είμαι νευρικός εσύ που είσαι ήρεμος εξήγησε μου τι βλέπεις. Γιατί εγώ βλέπω ψέμματα και ψηφοθηρίες και κάποιοι να αρνούνται ότι η κυβέρνηση δεν είναι σε καθόλου καλο δρόμο.

megahead13
09-04-15, 14:35
https://www.youtube.com/watch?v=e2ETzt9VA78
:lol: :lol: :p

Burning Skies
09-04-15, 14:35
https://www.youtube.com/watch?v=Yly0cc4I_0M
Η αλήθεια είναι πως δύσκολα μένεις ήρεμος όταν η λογική βιάζεται και κάποιοι εθελοτυφλούν. Αναγκάζομαι να το ξαναβάλω κουράζοντας και εμενα μπας και δω να γραφεις έστω και ένα σχόλιο για το τι μετάλλαξη έχει συμβεί. Αν εγώ είμαι νευρικός εσύ που είσαι ήρεμος εξήγησε μου τι βλέπεις. Γιατί εγώ βλέπω ψέμματα και ψηφοθηρίες και κάποιοι να αρνούνται ότι η κυβέρνηση δεν είναι σε καθόλου καλο δρόμο.

Τέτοια βιντεακια σορι που θα σε στενοχωρησω αλλά δεν τα ανοίγω καν. Αν θες να μιλήσουμε συγκεκριμένα και καλοπροαιρετα για τα πάντα εδώ είμαστε αλλά μην μου ζητάς να σχολιάσω προεκλογικές μονταζιερες αγνωστων παπαγάλων.
Επίσης όταν το γυρίζεις στους αφορισμούς στον σεχταρισμο και στο trolling να αναμενεις ότι από μένα θα έχεις και την ανάλογη αντιμετώπιση. Σε αυτή την περίπτωση απλά θα παίζω μέχρι να βαρεθω.

xhaos
09-04-15, 14:37
Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να τον προσβάλλω για να ψάχνω τα posts μου. Δεν τον είπα πατσαβούρι, τους σύγκρινα με ιστορικά πρόσωπα που μου φέρνουν στο μυαλό. Και εμενα μπορείς να με πεις Stalin και να μην στεναχωρηθώ, αυτό μπορεί να σου φέρνω στο μυαλό. Σχετικά με την καθυστέρηση και το quote, ξέρει ο no_λόγο. Όσο για την υπόσχεση και τον Σύριζα κάτι πρέπει και να λέμε. Έχετε περάσει το ΚΚΕ από γενιές 14 αλλα στην έμμεση σπόντα για τις επιλογές του Σύριζα, λυπηθήκατε.

καλά είπες και σε εμένα, πχ να πλένω στόμα κλπ. απλά, κανε επίθεση όσο θέλεις σε όποια ιδέα και σε όποιο post. όταν κάνεις ad hominem εχεις φύγει για το νηπιαγωγείο. (<- και αυτό ad hominem είναι αν το σκεφτείς).
Στην ουσία, για έμενα προσωπικά αλλά και με τους περισσότερους από όσους μιλώ, ο Σύριζα έχει μια περίοδο χάριτος αν θέλεις για να κάνει πράγματα. αυτή η περίοδος τελειώνει μέσα στο καλοκαίρι. για άλλους νωρίτερα, για άλλους Σεπτέμβριο. ΑΝ δεν αρχίσει να κάνει όσα πρέπει να κάνει και όσα πρέπει να γίνουν, θα το κλάψει η μάνα του. τόσο απλά.

Σε κάθε περίπτωση, no hard feelings.

@ ADSLgr.com All rights reserved.