PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ 211-211-9500



abeness
16-04-15, 16:42
Παίρνουν τηλέφωνο απο το 211-211-9500 στης 3:00 το μεσημέρι για «προσφορές» και δεν σέβονται τίποτα!!!
Ο άλλος μπορεί να έχει μικρό παιδί στο σπίτι ή άρρωστο άνθρωπο… δεν τους νοιάζει ΤΙΠΟΤΑ
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ…

OxAp0d0
20-04-15, 17:03
Αν και δεν είναι αποκλειστικότητα της Wind, έχεις δίκιο. Μπορείς να βάλεις το τηλέφωνό σου στο blacklist πάντως και να ξενοιάσεις από όλους που παίρνουν για πώληση (παρόχους, τράπεζες, ερωτηματολόγια κτλ).

iznodur
21-04-15, 12:21
Είσαι λίγο υπερβολικός, είναι μια τακτική νόμιμη των εταιριών εδώ και αρκετά χρόνια.Αν δεν θες να σε παίρνουν ζήτα εγγραφήσ το μητρώο 11 νομίζω ονομάζεται.

psylos
21-04-15, 17:45
Είσαι λίγο υπερβολικός, είναι μια τακτική νόμιμη των εταιριών εδώ και αρκετά χρόνια.Αν δεν θες να σε παίρνουν ζήτα εγγραφήσ το μητρώο 11 νομίζω ονομάζεται.

Μητρώο του άρθρου 11

SPIROS1979
22-04-15, 22:37
ακομα και στο μητρωο 11 μου εχει τυχει να με παρουν τηλ και να μου λενε προσφορα για τηλεφωνια και αλλα δεν λεω την δουλεια τους κανουν και αυτοι που τους βαζουν ειναι σε 4 ωρη εργασια με πολυ χαμηλο μισθο και αλλα απανθρωπα που μερικες φορες γινονται .... αλλα και σε μπλακλιστ τους βαζεις αλλα μετα παιρνουν απο αλλο τηλεφωνο .... και περνουν κατι ωρες πολυ ασχετες ...

psylos
23-04-15, 22:41
Υποτίθεται οι λίστες που έχουν στη διάθεσή τους οι διαφημιστικές εταιρείες ανανεώνονται ανά μήνα. Έτσι ουσιαστικά ακόμα και να μπεις στο μητρώο του άρθρου 11 στην επόμενη ανανέωση θα είσαι ουσιαστικά καλυμμένος.

SPIROS1979
23-04-15, 23:53
μερικες φορες δεν εισαι αυτοι εχουν ανθρωπους απο μεσα και τους δινουν τις λιστες ακουγετε ακραιο σεναριο αλλα καπως ετσι γινετε ...

nyannaco
24-04-15, 09:58
Οσοι τυχαίνει να έχουμε αριθμό με μεταβίβαση από άλλο άτομο, συχνά διαπιστώνουμε ότι πολλές εταιρείες τηλεπώλησης δουλεύουν χωρίς να νανανεώνουν συχνά τις λίστες τους (σιγά μην πλήπωναν λίστες κάθε μήνα)!
Δεν είμαι σίγουρος ότι ισχύει για τους συνεργάτεςς της Wind, αλλά κι αυτοί δεν είναι ένας και δύο, ούτε και οι πιο επαγγελματίες σε θέματα τήρησης δεοντολογίας, οπότε δεν θα μου έκανε καμμία εντύπωση να συμβαίνει και με (κάποιους από) αυτούς.

techgirl
27-04-15, 13:53
Δυστυχώς όλες οι εταιρίες ενοχλούν, χωρίς να νοιάζονται για την ώρα. Δεν είναι "προνόμιο" της wind

Dimeos
27-04-15, 21:18
το Θεικό είναι όταν μου λένε ότι μου τηλεφωνούν (και καλά) από τη WIND και θελουν να μου κάνουν προσφορά.....ενώ τα έχω όλα στη WIND....ό,τι να ναι

goku
27-04-15, 21:35
το Θεικό είναι όταν μου λένε ότι μου τηλεφωνούν (και καλά) από τη WIND και θελουν να μου κάνουν προσφορά.....ενώ τα έχω όλα στη WIND....ό,τι να ναι

Εμένα τον τελευταίο καιρό με έχουν ζαλίσει στα τηλέφωνα από την Nova. Στο σπίτι δεν έχουμε Nova ούτε σκοπεύουμε να βάλουμε. Επειδή τον τελευταίο μήνα με πήραν τουλάχιστον 10 φορές, ε την τελευταία φορά τι έκανα;

τηλεφωνητής: Γειά σας, σας καλώ από την Nova, ενδιαφέρεστε;
εγώ: Έχω ήδη Nova στο σπίτι, και μάλιστα δεχτήκαμε μια προσφορά την προηγούμενη εβδομάδα, ήδη έχουν δρομολογηθεί οι διαδικασίες για να τεθεί σε λειτουργία η προσφορά.
τηλεφωνητής: Μα, δεν βλέπω κάτι στο ονομά σας.
εγώ: Είναι στο όνομα της κοπέλας μου.
τηλεφωνητής: Γειά σας..................

graal
29-04-15, 00:50
όταν καλούν σε νορμάλ ώρες, τους απαντάω ευγενικά πως δεν ενδιαφέρομαι, τους ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους κλπ και το κλείνω. Όταν όμως παίρνουν σε ώρες ακατάλληλες, τότε τους τρολάρω αλύπητα. Πρόσφατη συνομιλία μεσημεριάτικα στις 15:40

- Παρακαλώ?
- Καλησπέρα, έχω καλέσει για μια προσφορά από τη wind.
-Από μέσα?
- Ορίστε?
- λέω, από μέσα από τη wind? ή βγήκες έξω και με πήρες?
- Για μια προσφορά που τρέχει.
- Γιατί? Που πάει και τρέχει?
- ... εεε ....
- Απομακρύνθηκε?
- Κοιτάξτε κύριε, κι εγώ τη δουλειά μου κάνω..
- Δουλεύεις και εν ώρα εργασίας καλείς αγνώστους? Κοίτα, δεν είναι αυτό το στυλ μου και ούτε με ενδιαφέρουν οι άντρες..
-..... τουουτ τουουτ τουουτ....
:twisted::twisted::twisted:

Dimeos
29-04-15, 15:30
όταν καλούν σε νορμάλ ώρες, τους απαντάω ευγενικά πως δεν ενδιαφέρομαι, τους ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους κλπ και το κλείνω. Όταν όμως παίρνουν σε ώρες ακατάλληλες, τότε τους τρολάρω αλύπητα. Πρόσφατη συνομιλία μεσημεριάτικα στις 15:40

- Παρακαλώ?
- Καλησπέρα, έχω καλέσει για μια προσφορά από τη wind.
-Από μέσα?
- Ορίστε?
- λέω, από μέσα από τη wind? ή βγήκες έξω και με πήρες?
- Για μια προσφορά που τρέχει.
- Γιατί? Που πάει και τρέχει?
- ... εεε ....
- Απομακρύνθηκε?
- Κοιτάξτε κύριε, κι εγώ τη δουλειά μου κάνω..
- Δουλεύεις και εν ώρα εργασίας καλείς αγνώστους? Κοίτα, δεν είναι αυτό το στυλ μου και ούτε με ενδιαφέρουν οι άντρες..
-..... τουουτ τουουτ τουουτ....
:twisted::twisted::twisted:
xaxaxaxaxaxaxaxax....πολύ καλό

Kinnison
29-04-15, 21:11
όταν καλούν σε νορμάλ ώρες, τους απαντάω ευγενικά πως δεν ενδιαφέρομαι, τους ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους κλπ και το κλείνω. Όταν όμως παίρνουν σε ώρες ακατάλληλες, τότε τους τρολάρω αλύπητα. Πρόσφατη συνομιλία μεσημεριάτικα στις 15:40

- Παρακαλώ?
- Καλησπέρα, έχω καλέσει για μια προσφορά από τη wind.
-Από μέσα?
- Ορίστε?
- λέω, από μέσα από τη wind? ή βγήκες έξω και με πήρες?
- Για μια προσφορά που τρέχει.
- Γιατί? Που πάει και τρέχει?
- ... εεε ....
- Απομακρύνθηκε?
- Κοιτάξτε κύριε, κι εγώ τη δουλειά μου κάνω..
- Δουλεύεις και εν ώρα εργασίας καλείς αγνώστους? Κοίτα, δεν είναι αυτό το στυλ μου και ούτε με ενδιαφέρουν οι άντρες..
-..... τουουτ τουουτ τουουτ....
:twisted::twisted::twisted:

αντι να φερνεις σε δυσκολη θέση τον άμοιρο υπάλληλο που ακούει 3235233 πίπες κάθε μέρα για 350 ευρω, μπορουσες απλα να αναφερεις οτι καλει σε ακαταλληλη ωρα και να το κλεισεις, πιο εποικοδομητικο θα ηταν...

goku
29-04-15, 21:56
αντι να φερνεις σε δυσκολη θέση τον άμοιρο υπάλληλο που ακούει 3235233 πίπες κάθε μέρα για 350 ευρω, μπορουσες απλα να αναφερεις οτι καλει σε ακαταλληλη ωρα και να το κλεισεις, πιο εποικοδομητικο θα ηταν...

Το θέμα είναι ότι ακόμη και να τον πάρεις με το καλό, μετά θα σε πάρει κάποιος άλλος τηλέφωνο. Και θα σε ξαναπάρουν, και θα σε ξαναπάρουν, και θα σε ξαναπάρουν...... Το θέμα είναι να κάνεις κάποιο κόλπο όπως αυτό που ανέφερα εγώ παραπάνω, είπα ότι έχουμε ήδη Nova στο σπίτι απλώς είναι σε άλλο όνομα, μετά δεν με ξαναενόχλησαν.

graal
30-04-15, 03:11
αντι να φερνεις σε δυσκολη θέση τον άμοιρο υπάλληλο που ακούει 3235233 πίπες κάθε μέρα για 350 ευρω, μπορουσες απλα να αναφερεις οτι καλει σε ακαταλληλη ωρα και να το κλεισεις, πιο εποικοδομητικο θα ηταν...
Έχω υπάρξει ευγενικός, έχω υπάρξει συγκαταβατικός, υπομονετικός, κόσμιος για τον λόγο που προανέφερες. Μια μέρα πήραν σε ακατάλληλη ώρα, τους έκανα παρατήρηση για το ακατάλληλο της ώρας, ρωτάνε τι ώρα να ξαναπάρουν, απαντάω ευγενικά
πως δεν ενδιαφέρομαι και για να μην χάνουν τον χρόνο τους δεν θα πάρω. Μου ζητάει συγνώμη και κλείνει. Και ο ίδιος ξανακάλεσε το απόγευμα σε πιο νορμάλ ώρα. Πρόσεξε, ενώ έχω απαντήσει ευγενικά πως δεν ενδιαφέρομαι, δεν το σεβάστηκε, με έγραψε και ξαναπήρε. Οκ, την δουλειά του κάνει, προσπαθεί να πουλήσει, το σέβομαι, αλλά όταν δεν με σέβονται, λυπάμαι ούτε κι εγώ θα σεβαστώ. Και πόσο μάλλον όταν καλούν σε ακατάλληλες ώρες! Έχω μωρό παιδί στο σπίτι και έχω φτάσει στο σημείο να βάζω φραγή εισερχομένων κλήσεων τα μεσημέρια για να μην ξυπνήσει το μωρό!

MitsosDaBest13
30-04-15, 04:04
Παίρνουν τηλέφωνο απο το 211-211-9500 στης 3:00 το μεσημέρι για «προσφορές» και δεν σέβονται τίποτα!!!
Ο άλλος μπορεί να έχει μικρό παιδί στο σπίτι ή άρρωστο άνθρωπο… δεν τους νοιάζει ΤΙΠΟΤΑ
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ…

Καλά ρε φίλε, πρώτη φορά στη ζωή σου ήρθες αντιμέτωπος με υπάλληλο εταιρίας που προσπαθεί να σου πουλήσει κάτι και τσαντίστηκες τόσο, που έγραψες Copy-Paste το ίδιο πράγμα σε 10 φόρουμ? :p :facepalm:

Επίσης αυτός που σε κάλεσε παίζει να μην εργάζεται καν για τη WIND, αλλά για κάποια εταιρία-συνεργάτη, που προσπαθεί να πουλήσει συμβόλαια WIND, ώστε να τσιμπήσει κι αυτή ένα μικρό ποσοστό από τους πελάτες που θα φέρει... H WIND μπορεί να μην έχει ιδέα τι ώρα σε παίρνουν και πως συμπεριφέρονται γενικά...

nyannaco
30-04-15, 08:43
H WIND μπορεί να μην έχει ιδέα τι ώρα σε παίρνουν και πως συμπεριφέρονται γενικά...Το πιστεύεις σοβαρά τώρα αυτό;;;
Μόνο αν δουλεύεις στη Wind θα καταλάβαινα μια τέτοια απάντηση (μόνο που θα ήταν πιο τίμιο να το πεις ευθέως).

MitsosDaBest13
30-04-15, 13:06
Το πιστεύεις σοβαρά τώρα αυτό;;;
Μόνο αν δουλεύεις στη Wind θα καταλάβαινα μια τέτοια απάντηση (μόνο που θα ήταν πιο τίμιο να το πεις ευθέως).

Απλά το λέω, γιατί τ' όνομα μιας εταιρίας δε μπορεί να αμαυρώνεται από κατορθώματα συνεργατών της... Όπως π.χ. διαβάζαμε τις προάλλες κάτι παραμύθια, πως η HOL στη Βόρεια Ελλάδα περνάει οπτικές ίνες και χτυπούσαν συνεργάτες της (αυτοί έλεγαν τα προηγούμενα) τα κουδούνια, φορώντας ταμπελάκι "HOL" και λέγοντας ψέματα για να ψαρέψουν πελάτες και φυσικά αυτοί κάτι θα κέρδιζαν από τα νέα συμβόλαια που θα έφερναν στη HOL... Μετά οι πελάτες θα έκραζαν τη HOL, που τους κορόιδεψε, ενώ αυτή δεν είχε ιδέα...

Μία με βγάζετε υπάλληλο της HOL, μία της WIND, μία της Forthnet... Αποφασίστε τελικά που εργάζομαι, γιατί ούτε εγώ ξέρω... :sorry: Τι πιο χρήσιμος ένας μάγειρας για τη WIND... :rofl:

nyannaco
30-04-15, 13:17
Και πάλι θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Ολος ο κόσμος διαμαρτύρεται στα fora (και ναι, τα διαβάζουν πότε-πότε), γίνονται διαμαρτυρίες τόσο στα καταστήματα όσο και τηλεφωνικά από ανθρώπους που την πάτησαν, γίνονται καταγγελίες στην ΕΕΤΤ, που τους κοινοποιούνται. Απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μην τα ξέρουν. Επομένως αν τους ενδιέφερε να μην γίνονται, θα βάζανε χέρι στους συνεργάτες, ή και θα τους έκοβαν - οι καταγγελίες στην ΕΕΤΤ επαρκούν και με το παραπάνω, τουλάχιστον για το πρώτο. Απλά δεν τους ενδιαφέρει, τα πάντα στο βωμό της πώλησης. Η δική σου στάση απλά τους δίνει πάτημα να συνεχίζουν.
Και για να είμαι δίκαιος, αυτά δεν αφορούν μόνο τη Wind, αλλά και άλλους παρόχους (αυτό με τους συνεργάτες της HOL που τάζουν FTTH στους αδαείς, έχει καταγγελθεί ξανά στο forum).

Hex
30-04-15, 13:46
Αυτοι που τηλεφωνουν σε πωλησεις δια τηλεφωνου δεν ειναι υπαλληλοι της εταιριας
αλλα περιστασιακοι υπαλληλοι αλλης εταιριας marketing που πληρωνονται με ποσοστα
επι των πελατων που θα ψαρεψουν.
--

nyannaco
30-04-15, 13:54
Σωστά, έτσι είναι. Αυτό όμως δεν αναιρεί της ευθύνες της (ό,ποιας) Wind.

nikraven
30-04-15, 14:56
Σωστά, έτσι είναι. Αυτό όμως δεν αναιρεί της ευθύνες της (ό,ποιας) Wind.
Aυτό ακριβώς.
ΟΛΕΣ οι εταιρίες-πάροχοι έχουν ευθύνη και πολύ καλά γνωρίζουν ότι αυτές οι συνεργαζόμενες εταιρίες/γραφεία θα πρήξουν
τηλεφωνικά τον κόσμο με τις προσφορές τους αλλά στον βωμό του κέρδους και της αύξησης του μεριδίου πελατών
ΔΕΝ τους νοιάζει τίποτα.

fakylas
30-04-15, 17:13
Και εγώ έχω Forthnet εδώ και 4 χρόνια και μου παίρνουν να μου πουλήσουν Forthnet ,, ότι νάναι είναι οι άνθρωποι !!!!!

stelios papastiliano
01-05-15, 21:49
στις 3 το μεσημερι ο κοσμος δουλευει δεν κοιμαται

goku
01-05-15, 21:55
στις 3 το μεσημερι ο κοσμος δουλευει δεν κοιμαται

ναι, αλλά αν ο άλλος είναι νυχτοφύλακας; ή μπάρμαν;

nyannaco
01-05-15, 22:22
στις 3 το μεσημερι ο κοσμος δουλευει δεν κοιμαται
Κοιμαμαι ή οχι, ανεξαρτητως ωρας, δεν εχει το δικαιωμα ο καθενας ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ να με ενοχλει.

nikraven
01-05-15, 22:49
Κοιμαμαι ή οχι, ανεξαρτητως ωρας, δεν εχει το δικαιωμα ο καθενας ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ να με ενοχλει.
πολύ σωστό αλλά η wind η cosmote η vodafone κλπ κλπ έχουν άλλη άποψη.:)

nyannaco
01-05-15, 23:53
Και οχι μονο αδερφε... Προσθεσε και τις ασφαλιστικες και τα ιδιωτικα νοσοκομεια, και παει λεγοντας. Ευτυχως γλιτωσαμε τουλαχιστον απο τις καρτες και τα δανεια!

Lagman
02-05-15, 17:33
Aυτό ακριβώς.
ΟΛΕΣ οι εταιρίες-πάροχοι έχουν ευθύνη και πολύ καλά γνωρίζουν ότι αυτές οι συνεργαζόμενες εταιρίες/γραφεία θα πρήξουν
τηλεφωνικά τον κόσμο με τις προσφορές τους αλλά στον βωμό του κέρδους και της αύξησης του μεριδίου πελατών
ΔΕΝ τους νοιάζει τίποτα.

Και ΕΜΕΙΣ έχουμε ευθύνη όταν δεν κάνουμε τίποτα για αυτό.

DrNo
02-05-15, 17:51
αντι να φερνεις σε δυσκολη θέση τον άμοιρο υπάλληλο που ακούει 3235233 πίπες κάθε μέρα για 350 ευρω, μπορουσες απλα να αναφερεις οτι καλει σε ακαταλληλη ωρα και να το κλεισεις, πιο εποικοδομητικο θα ηταν...

Ναι Ωραια δουλεια κανει! Να ενοχλει γεροντακια και αρρωστους μεσημεριατικα
Σορι αλλα εγω προσωπικα δεν δειχνω κανεναν σεβασμο! σε αυτους!!!


Και οσο για τις πιπες που λες ...Η δουλεια του ειναι;)

- - - Updated - - -

Απο την αλλη σε κανονικους εκδιδομενες/ους δειχνω σεβασμο γιατι δεν ενοχλουν κανεναν ...Εκει φυσικα νο προμπλεμ

SPIROS1979
02-05-15, 21:06
καλησπερα εγω τους λεω το αλλο οταν περνουν οτι ηχογραφω την ομιλια τους οταν με καλουν εκει αμεσως το κλεινουν και κανουν καποιες μερες να ξαναπαρουν .

hellasyoda
02-05-15, 22:01
Νομίζω απαγορεύονται να καλούν σε ώρες κοινής ησυχίας στο σταθέρο, Εκτός και αν είναι κινήτο όπου μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο. Δεν είμαι σίγουρος οπότε αν υπάρχει κάποιος νομικός. http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/FEK432_146_2007.pdf

Το παρακάτω αναφέρεται στο παραπάνω σύνδεσμο.

9. Οι πάροχοι οφείλουν να σέβονται την ιδιωτική ζωή
των οικιακών χρηστών και ειδικότερα τις ώρες κοινής
ησυχίας καθώς και την εκπεφρασμένη επιθυμία τους να
μην ενοχλούνται για σκοπούς προώθησης προϊόντων

Και από το site της Αστυνομίας
Σύμφωνα με τη Αστυνομική Διάταξη 3 του 1996 οι ώρες μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας είναι οι ακόλουθες:

Κατά τη θερινή περίοδο από 15:00 έως 17:30 και από 23:00 έως 07:00.
Κατά τη χειμερινή περίοδο από 15:30 έως 17:30 και από 22:00 έως 07:30.
Θερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα από την 1 Απριλίου έως την 30 Σεπτεμβρίου.
Χειμερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα, από την 1 Οκτωβρίου έως την 31 Μαρτίου.

SPIROS1979
03-05-15, 10:19
τα λει πολυ καλα αυτο που εβαλες αλλα κανεις δεν το τηρει απο αυτες τις εταιριες .....

Lagman
03-05-15, 16:43
Νομίζω απαγορεύονται να καλούν σε ώρες κοινής ησυχίας στο σταθέρο, Εκτός και αν είναι κινήτο όπου μπορείς να το βάλεις στο αθόρυβο. Δεν είμαι σίγουρος οπότε αν υπάρχει κάποιος νομικός. http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/FEK432_146_2007.pdf

Το παρακάτω αναφέρεται στο παραπάνω σύνδεσμο.

9. Οι πάροχοι οφείλουν να σέβονται την ιδιωτική ζωή
των οικιακών χρηστών και ειδικότερα τις ώρες κοινής
ησυχίας καθώς και την εκπεφρασμένη επιθυμία τους να
μην ενοχλούνται για σκοπούς προώθησης προϊόντων

Και από το site της Αστυνομίας
Σύμφωνα με τη Αστυνομική Διάταξη 3 του 1996 οι ώρες μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας είναι οι ακόλουθες:

Κατά τη θερινή περίοδο από 15:00 έως 17:30 και από 23:00 έως 07:00.
Κατά τη χειμερινή περίοδο από 15:30 έως 17:30 και από 22:00 έως 07:30.
Θερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα από την 1 Απριλίου έως την 30 Σεπτεμβρίου.
Χειμερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα, από την 1 Οκτωβρίου έως την 31 Μαρτίου.

Ο νόμος σχετικά με τις ώρες κοινής ησυχίας ισχύει για τους πωλητές που βγαίνουν με τα μεγάφωνα στις γειτονίες αλλά όχι για τους τηλεπωλητές .

Υπάρχει νομικό κενό για αυτό και όλες αυτές οι εταιρίες δεν υπολογίζουν τις ώρες.
Αν έχει κάποιος κανένα γνωστό δικηγόρο με όρεξη, αν είναι να καταθέσουμε αίτημα στην βουλή για τροποποίηση του νόμου και αν είναι να οργανωθούμε στο adslgr να το κυνηγήσουμε.

techgirl
04-05-15, 15:03
όταν καλούν σε νορμάλ ώρες, τους απαντάω ευγενικά πως δεν ενδιαφέρομαι, τους ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο τους κλπ και το κλείνω. Όταν όμως παίρνουν σε ώρες ακατάλληλες, τότε τους τρολάρω αλύπητα. Πρόσφατη συνομιλία μεσημεριάτικα στις 15:40

- Παρακαλώ?
- Καλησπέρα, έχω καλέσει για μια προσφορά από τη wind.
-Από μέσα?
- Ορίστε?
- λέω, από μέσα από τη wind? ή βγήκες έξω και με πήρες?
- Για μια προσφορά που τρέχει.
- Γιατί? Που πάει και τρέχει?
- ... εεε ....
- Απομακρύνθηκε?
- Κοιτάξτε κύριε, κι εγώ τη δουλειά μου κάνω..
- Δουλεύεις και εν ώρα εργασίας καλείς αγνώστους? Κοίτα, δεν είναι αυτό το στυλ μου και ούτε με ενδιαφέρουν οι άντρες..
-..... τουουτ τουουτ τουουτ....
:twisted::twisted::twisted:

LoL. μακάρι να χε χιούμορ και να γέλασε και αυτός :D

iptamenos
04-05-15, 15:14
Εμένα ρε παιδιά με παίρνανε 11 με 12 το βράδυ ! Τρεις μέρες συνεχόμενα για το ίδιο πράγμα, απλά ήταν διαφορετικοί οι υπάλληλοι. Όντος αίσχος και ντροπή. Και εγώ τους τρολάρω όσο μπορώ και εννοείται ότι πάντα μιλάω ευγενικά. Αλλά τέτοιες ώρες δεν μου βγαίνει :rofl: Και από την vodafone με έπαιρναν μεσημεριάτικα επί πόσες μέρες για μια προσφορά που δεν δικαιούμαι τελικά αλλά πάλι οι υπάλληλοι ήταν διαφορετικοί και μου λέγανε το ίδιο πράγμα μέχρι που τους την είπα και σταμάτησαν. Σε έναν υπάλληλο της vodafone είπα να δώσει το τηλέφωνο στην κοπέλα που με πήρε την προηγούμενη μέρα γιατί είχε ωραία φωνή, πρώτη φορά έτυχε να μου το κλείσουν στα μούτρα :rofl:

Kinnison
04-05-15, 17:49
Και οχι μονο αδερφε... Προσθεσε και τις ασφαλιστικες και τα ιδιωτικα νοσοκομεια, και παει λεγοντας. Ευτυχως γλιτωσαμε τουλαχιστον απο τις καρτες και τα δανεια!


Σωστος, σωστος... !!!!

hellasyoda
06-05-15, 02:22
Δε ξέρω ακριβώς τι νομοθεσία για να σου πω, Απλά θυμάμαι όταν δούλευα σε εταιρεία τηλεπικοινωνιών τα παιδιά που έπαιρναν τηλ μου ανέφεραν ότι υπάρχει νομοθεσία και δε μπορούσαν να πάρουν σε ώρες κοινής ησυχίας σε σταθερό το πελάτη.

Godian
06-05-15, 14:18
Εγω πηρα τηλεφωνω στην εταιρια μου. εκανα αιτηση να μπω στο αρθρο 11 και εχω την ησυχία μου

SPIROS1979
06-05-15, 20:41
καλησπερα , μια φορα πριν ενα χρονο περιπου παλι καλοκαιρι με περνει μια κοπελια 8 το πρωι γεια σας καλημερα σας καλω για μια νεα συνδεση ... εγω ημουν κοματια απο ενα μπατσελορ παρτυ αυπνος και καπακι δουλεια .... της λεω γεια σου και αλλα τετοια ... ενδιαφερεστε μου για σενα λεω ναι μετα κολησε και μετα μου το κλεισε :) ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.