PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητότητα από OnTelecoms σε Wind (?)



antonis556
17-04-15, 01:33
Καλησπέρα σε όλους, χρόνια πολλά και χρηστός ανέστη. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη Wind, ως προς μερικά στοιχεία. Youtube, VDSL, Downloading, Pings. Έλαβα προσφορά από τη Wind, στα 25€ DP + VDSL (αστικά-υπεραστικά + κάποιες ώρες κινητά). Ως προς το youtube, θέλω να stremarei κανονικά, χωρίς buffering και να μπορεί να σηκώσει και HD video. Στο Downloading, κατανοώ, ότι δεν μπορώ να έχω πάντα full speed, αλλά να έχω τουλάχιστον το 90% της γραμμής και τέλος στα pings, να είναι σε normal επίπεδα, μιας και το online gaming, δεν είναι πλέον πρώτο στις προτεραιότητές μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Slackulator
17-04-15, 10:30
Αν πάρεις VDSL από καμπίνα αξίζει, έχω σχεδόν 1 χρόνο και δεν έχω δει disconnects, που είναι και λογικό. Στο youtube σε ώρες απογευματινές κάποιες φορές αργούν τα videos αλλά αυτό έχουμε πει πως είναι και θέμα του youtube αλλά και της Wind, τώρα το πρωί πριν λίγο έβλεπα 4k video χωρίς buffering στο youtube. Από ping μια χαρά BF4 π.χ στον server browser βλέπω 48-49 με fastpath. Καλό είναι να ελέγξεις ότι είναι εντάξει και τα καλώδια στο σπίτι πριν βάλεις.

valantis1985
19-04-15, 12:34
Μακριά,μπέικα και εγώ πρόσφατα στην wind από ΟΝ (δεν έχω κλίση μηνά) στο λέω μακριά θα το μετανιώσεις πικρά μην πω για παράσιτα τηλεφώνου ή το ότι από το πρώτο δευτερόλεπτο που πήγα στην wind έχω προβλήματα και έχω πάρει τηλέφωνο το 1212 γύρω στης 20 φορές για διάφορα προβλήματα ειλικρινά για την ψυχική σου υγεία μακριά απλά δεν αξίζει.

manila
20-04-15, 23:24
Είμαι αρκετό καιρό στην Wind και εδώ και ένα χρόνο με VDSL, όλα πάνε καλά, πάρα πολύ καλά χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Γνώμη μου αν σε συμφέρει η τιμή, προχώρα, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

antonis556
21-04-15, 08:54
Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Θα σας ενημερώσω εν καιρώ που θα γίνει και η φορητότητα !

Chryssostomos
11-05-15, 19:59
Πήγα και εγώ απο ΟΝ στην Wind εδώ και ένα μήνα περίπου και σχεδόν όλα είναι καλύτερα.
Κάτι αποσυνδέσεις μου κάνει σήμερα μόνο και θα δω πως μπορούν να λυθούν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.