PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΟΧΗ!! Ο ΟΤΕ ΒΓΗΚΕ ΠΑΓΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ



Decoder
30-03-07, 08:55
Χαιρετώ!

πήρα το λογαριασμό του ΟΤΕ και προς μεγαλη μου έκπληξη είδα χρεώσεις 0.887 ΕΥΡΩ και 2.5 ΕΥΡΩ για ONDSLHOME τι στιγμή που έχω TELLASINTERNET εδώ και 5 μήνες.

Στο 134 δεν ήξεραν τίποτα και με συνδέσανε στο ONDSL τμήμα απο όπου πληροφορήθηκα
ότι έχω σύνδεση ONDSL απο 09/09/06 χωρίς να το ξέρω. Αυτή πάντως είναι η ημερομηνία που έκοψα το conn-x που είχα βάλει 20/03/06.......

Εντωμεταξύ στο προηγούμενο λογαριασμό μου δεν είχα καθόλου χρεώσεις ONDSL......αν
είναι δυνατόν.....

Παιδιά τσεκάρετε τους λογαριασμούς σας γιατι τώρα με την αλλαγή του συστήματος
χρεώσεων του ΟΤΕ πάνε να βγάλουνε το ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ. Αλλά δε θα ρθούνε εναλλάκτικοι στη Πάτρα; Τα λέμε τοτε πΟΤΕ, Θα πεινάσετε.......

symplektis
30-03-07, 12:07
Αυτο δεν ειναι τιποτα. Ειχα 384kbps ΑΡΥΣ με forthnet. Καποια στιγμη αποφασισα να το γυρισω σε shared LLU. Οταν πηρα τηλ για διακοπη μου ειπαν οτι μπορω να το κανω connx για να γλυτωσω τις 40 μερες της απενεργοποιησης και ενεργοποιησης. Το δεχτηκα. Στον επομενο λογαριασμο μου ηρθε τοσο το παγιο του ΑΡΥΣ οσο και το παγιο του Connx! Πως σου φαινεται αυτο??

Decoder
02-04-07, 10:32
Φιλε συμφωνω οτι η δικη σου περιπτωση ειναι χειροτερη αλλα και 4 ευρω (με το ΦΠΑ) γιατι
να τα χαρισουμε;

4 απο δω 4 απο κει μαζευονται χιλιαδες. Θα παω αυριο στο μαγαζακι τους να δω πως
θα τα δικαιολογησουνε.

LOL θα γελασουμε!!

manoulamou
02-04-07, 12:20
Εδω δεν μπορουσε να βγαλει διαβατηριο ενας γερακος
γιατι καποιος φωστηρας στην εφορια εβγαλε βεβαιωση χρεους για 5δρχ(!)
και βεβαια δεν δεχονταν εξοφληση λογω ευρω με μεγαλυτερο ποσον:p
Να το προσεξετε αυτο με τον ΟΤΕ δεν θα δεχονται να σας βαλουν τηλεφωνο
μετα εαν τους χρωστατε:rolleyes:

symplektis
02-04-07, 13:04
Για μικρα νουμερα σε συνδιασμο με οικονομιες κλιμακας πιστεψε με το νοημα το εχουν πιασει! Ποσες φορες εχω δει κουφα στον λογαριασμο του στυλ κλησεις σε αλλα δικτυα κλπ. με μικροχρεωσεις που ποτε δεν ρωτησα τι ειναι! Αντε να βγαλεις ακρη. €1 παραπανω να χρεωσει ο ΟΤΕ για ολους τους συνδρομητες του φαντασου τι κερδος βγαινει.. Αλλα τι να πεις..

stroggoff
03-04-07, 15:22
Να πω και εγώ τον πόνο μου γιατί αλλιώς κάποιον θα τον πάρει ο διάολος...
Εχω από Ο.Τ.Ε. μόνο τη γραμμή ADSL 1Μbps (ISP έχω Tellas).
Ήρθε σήμερα Μεγάλη Τρίτη ο λογαριασμός.
1. Σήμερα ήρθε και σήμερα λήγει. Εγώ πχ αύριο φέυγω ξημερώματα, για το Πάσχα (σα φυσιολογικός άνθρωπος). Θα πρέπει να τους πληρώσω κερατιάτικα "τόκους ηπερημερίας" όταν γυρίσω;
2. Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες στο λογαριασμό με τον τίτλο 'αναδρομικά'. Πχ για ADSL 2μηνο πληρώνω 37 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ) και τσουπ... προστίθεται ένα αναδρομικό 13 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ). Υπόψη έχω την γραμμή ADSL χρόνια τώρα.
(Το ίδιο με τα αναδρομικά συμβαίνει σε βασικά τέλη (8,8 ευρώ) και σε τέλη συντήρησης (0,3 ευρώ).
Συνολικό αναδρομικό φέσι (για να μη το πω το πιο βαρύ μεσημεριάτικα) 22 ευρώ (26 με το ΦΠΑ) στα καλά καθούμενα... Παίρνω και αναλυτικό λογαριασμό τρομάρα μου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ξόδευψαν 2-3 γραμμές να πουν τι σκ**** είναι αυτά τα αναδρομικά....

Ρε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ με αυτα που βλέπω.

nrg_polini
03-04-07, 16:28
Εκει που θα πας δεν εχει ενα ταχυδρομειο, μια τραπεζα κατι; Αλλα παρολο αυτα για μια βδομαδα καθυστερηση κανεις δεν θα σε ενοχλησει.

amora
03-04-07, 17:01
Να πω και εγώ τον πόνο μου γιατί αλλιώς κάποιον θα τον πάρει ο διάολος...
Εχω από Ο.Τ.Ε. μόνο τη γραμμή ADSL 1Μbps (ISP έχω Tellas).
Ήρθε σήμερα Μεγάλη Τρίτη ο λογαριασμός.
1. Σήμερα ήρθε και σήμερα λήγει. Εγώ πχ αύριο φέυγω ξημερώματα, για το Πάσχα (σα φυσιολογικός άνθρωπος). Θα πρέπει να τους πληρώσω κερατιάτικα "τόκους ηπερημερίας" όταν γυρίσω;
2. Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες στο λογαριασμό με τον τίτλο 'αναδρομικά'. Πχ για ADSL 2μηνο πληρώνω 37 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ) και τσουπ... προστίθεται ένα αναδρομικό 13 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ). Υπόψη έχω την γραμμή ADSL χρόνια τώρα.
(Το ίδιο με τα αναδρομικά συμβαίνει σε βασικά τέλη (8,8 ευρώ) και σε τέλη συντήρησης (0,3 ευρώ).
Συνολικό αναδρομικό φέσι (για να μη το πω το πιο βαρύ μεσημεριάτικα) 22 ευρώ (26 με το ΦΠΑ) στα καλά καθούμενα... Παίρνω και αναλυτικό λογαριασμό τρομάρα μου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ξόδευψαν 2-3 γραμμές να πουν τι σκ**** είναι αυτά τα αναδρομικά....

Ρε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ με αυτα που βλέπω.

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα με τα αναδρομικά. Πήρα το 134 και μου εξήγησαν ότι ο λογαριασμός αφορά διάστημα μεγαλυτερο του διμήνου (όντως έτσι ήταν) και τα αναδρομικά αναφέρονταιο στον επιπλέον χρόνο. Με διαβεβαίωσαν ότι η έκδοση του λογαριασμού γιε μεγαλύτερο διάστημα έγινε μόνο τώρα, μάλιστα σε άλλους εστάλη ο λογαριασμός νωρίτερα από το δίμηνο.

symplektis
03-04-07, 17:02
nrg_polini αν διαβασεις λιγο πιο προσεκτικα το προηγουμενο post θα δεις οτι για καποιο περιεργο λογο ο λογαριασμος παραδωθηκε την μερα που εληγε! Οποτε δεν θα τον ενοχλησουν απλα θα πρεπει να πληρωσει ενα μικρο παγιο.. Ασε που δεν νομιζω οτι αν ληγει σημερα μπορει απο αυριο να τον πληρωσει ουτε σε ταχυδρομειο ουτε σε τραπεζα. Πρεπει να τον πληρωσει σε ΟΤΕ και δεν ξερω καν αν μπορει να γινει η πληρωμη εκπροθεσμων λογαριασμων σε καταστημα εκτος αυτου που υπαγεται η συνδεση. Εκτος αν κανω λαθος καποιο λαθος η εχουν αλλαξει τα πραγματα απο την τελευταια φορα που το επαθα εγω (ας οψεται η παγια εντολη που σωζει κοσμο)..

sakis_the_fraud
03-04-07, 17:50
θα κοιταξω καλυτερα τον επομενο λογαριασμο... :oneup:

Decoder
04-04-07, 11:04
Χαιρετω και παλι,

πηγα χτες στο μαγαζι και μου ειπαν οτι θα επιστραφουν τα αναδρομικα τον επομενο

μηνα, τα οποια δεν επρεπε να χρεωθουν αφου ΔΕΝ εχω ADSL ΟΤΕ. Για καποιο
περιεργο λογο το συστημα του ΟΤΕ νομιζε οτι εχω ADSL απο αυτους. :rofl:


Παντως ο υπαλληλος δε μπορεσε να εξηγησει πως συνεβει αυτο.:whistle:

manoulamou
04-04-07, 12:27
Να πω και εγώ τον πόνο μου γιατί αλλιώς κάποιον θα τον πάρει ο διάολος...
Εχω από Ο.Τ.Ε. μόνο τη γραμμή ADSL 1Μbps (ISP έχω Tellas).
Ήρθε σήμερα Μεγάλη Τρίτη ο λογαριασμός.
1. Σήμερα ήρθε και σήμερα λήγει. Εγώ πχ αύριο φέυγω ξημερώματα, για το Πάσχα (σα φυσιολογικός άνθρωπος). Θα πρέπει να τους πληρώσω κερατιάτικα "τόκους ηπερημερίας" όταν γυρίσω;
2. Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες στο λογαριασμό με τον τίτλο 'αναδρομικά'. Πχ για ADSL 2μηνο πληρώνω 37 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ) και τσουπ... προστίθεται ένα αναδρομικό 13 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ). Υπόψη έχω την γραμμή ADSL χρόνια τώρα.
(Το ίδιο με τα αναδρομικά συμβαίνει σε βασικά τέλη (8,8 ευρώ) και σε τέλη συντήρησης (0,3 ευρώ).
Συνολικό αναδρομικό φέσι (για να μη το πω το πιο βαρύ μεσημεριάτικα) 22 ευρώ (26 με το ΦΠΑ) στα καλά καθούμενα... Παίρνω και αναλυτικό λογαριασμό τρομάρα μου. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ξόδευψαν 2-3 γραμμές να πουν τι σκ**** είναι αυτά τα αναδρομικά....
Ρε ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ με αυτα που βλέπω.

Οι λογαριασμοι ΟΤΕ πληρωνονται σε πολλα σημεια εκτος ΟΤΕ
και επιπλεον δεν κοβονται πριν περασουν 15 ημερες:)...
Σουβλισε καναν οβελια και για λογου μας, που δεν εχουμε σπιτι στο χωριο
ή αυθαιρετο εκτος αστικων περιοχων:p

makisathanos
07-04-07, 21:21
Με μια πάγια εντολή σε κάποια τράπεζα, δεν ξανασχολείσαι πότε λήγει ο λογαριασμός. Τώρα για το τι περιέχει ο λογαριασμός . . .

l3ft3r1s
17-04-07, 22:25
εμένα στον προηγούμενο είχε λιγότερο adsl περίπου 10€. στον καινούριο όμως είχε αναδρομικά 18€. δλδ 8€ κλέψιμο. λέτε αν το ψάξω να βρω άκρη ή δεν αξίζει τον κόπο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.