PDA

Επιστροφή στο Forum : 24Mbps Κλειδώνει πάντα στα 16383



mezzanine
21-04-15, 11:38
Υπάρχει περίπτωση να μου έχουν κλειδώσει την γραμμή σε κάποια συγκεκριμένη ταχύτητα; Εδω και κάποιες μέρες και όσα restart και να κάνω το modem κλειδώνει πάντα στα 16383. Το παρατήρησα μετά απο βλάβη που ειχα δώσει στην γραμμή για θόρυβο. Εγινε αποκατάσταση και μάλλον απο τότε ξεκίνησε το πρόβλημα. Τα στατιστικά της γραμμής μου είναι πολύ καλά, συνήθως κλείδωνε κόντα στα 18 και αν άλλαζα το snr είχα φτάσει μέχρι και 22. Το modem είναι ενα TP-Link TD-W8960N V5 και γενικά είναι βραχος, πέφτει μόνο οταν πέφτει το ρέυμα. Επίσης οταν δίνω εντολή να αλλαξει το SNR δεν αλλάζει τίποτα (αν θυμάμαι καλα η εντολη είναι adsl configure --snr 50).

154168

OxAp0d0
21-04-15, 11:44
Με 11 snr παίζει να σε έχουν κλειδώσει σε κάποιο profile όταν έκαναν ενέργειες για την αποκατάσταση της βλάβης που ανέφερες. Πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πουν.

babis3g
21-04-15, 20:21
ειναι κλειδωμενη η γραμμη (& σνρ) :lock:

Σε κλειδωμενο προφιλ δεν αλλαζει σνρ γιατι δεν μπορει να κανει override αυτο που εχει ορισει ο παροχος (στο dslam) μονο σε ελευθερο προφιλ

mezzanine
26-04-15, 11:32
ειναι κλειδωμενη η γραμμη (& σνρ) :lock:

Σε κλειδωμενο προφιλ δεν αλλαζει σνρ γιατι δεν μπορει να κανει override αυτο που εχει ορισει ο παροχος (στο dslam) μονο σε ελευθερο προφιλ

Πραγματι ηταν κλειδωμενο το προφιλ σε 16 και interleaved mode. Μου το γυρισαν και ειμαι παλι στα 20 με snr 6 και 7ms ping. Ευχαριστω για την βοηθεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.