PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη πακετου



stelios papastiliano
21-04-15, 21:57
ειμαι στην Wind μερικα χρονια
εχουμε τρεια τηλεφωνα συν σταθερο internet
προσφατα πριν τρεις μηνες ανανεωσα ξανα την συνδεση μου τηλεφωνικως
μου εκανε εκπτωση ...δηθεν
τωρα θελω να διακοψω και να κρατησω τον αριθμο μου
μου ειπαν οτι θα εχω πεναλτυ 95 ευρω

η τηλεφωνικη συμφωνεια ισχυει αφου δεν εχω υπογραψει συμβολαιο ?

stelios papastiliano
23-04-15, 12:09
καποιος ...
μια απαντηση ?

goana12
23-04-15, 13:16
Γι΄ αυτο τον λογο ηχογραφουνται οι συνομιλιες. Για να μπορουν να χρησιμοποιηθουν σαν αποδεικτικα. Αρα η συμφωνια και το πεναλτυ ισχυει...

stelios papastiliano
26-04-15, 16:57
.
μια ηχογραφημενη συνομιλια δεν ειναι συμβολαιο

αν δηλαδη σου πω απο το τηλεφωνο οτι το εξοχικο που εχω στην σαντορινη ειναι
απο αυριο δικο σου μπορεις να το παρεις?

sdikr
26-04-15, 17:18
.
μια ηχογραφημενη συνομιλια δεν ειναι συμβολαιο

αν δηλαδη σου πω απο το τηλεφωνο οτι το εξοχικο που εχω στην σαντορινη ειναι
απο αυριο δικο σου μπορεις να το παρεις?

Τότε γιατί ρωτάς αφού ήξερες την απάντηση; ή μάλλον περίμενες να πάρεις αυτή την απάντηση

Υπάρχει διαφορά στο κάνω νέο συμβόλαιο με το κάνω τηλεφωνικά ανανέωση.
Μπορείς να τους πας μέσω δικηγόρου αν θέλεις, αλλά απο την στιγμή που έγινε έκπτωση, πλήρωσες και τον 1ο λογαριασμό θα είναι δύσκολα τα πράγματα

goku
26-04-15, 17:29
Παιδιά, γιατί έχω την εντύπωση ότι οι τηλεφωνικές συμφωνίες έχουν καταργηθεί; Είτε κάνεις ανανέωση, είτε κάνεις αλλαγή πακέτου, είτε κάνεις νέα σύνδεση, σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να υπογράψεις κάποιο χαρτί; Η τηλεφωνική συμφωνία δεν μετράει, δεν έχει σημασία που την καταγράφουν. (Ερώτηση κάνω, το τονίζω για να μην μπερδέψω τον topic starter).

stelios papastiliano
27-04-15, 08:50
o συνηγορος του πολιτη θα μας λυση την απορια .....

nyannaco
27-04-15, 09:54
Παιδιά, γιατί έχω την εντύπωση ότι οι τηλεφωνικές συμφωνίες έχουν καταργηθεί; Είτε κάνεις ανανέωση, είτε κάνεις αλλαγή πακέτου, είτε κάνεις νέα σύνδεση, σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να υπογράψεις κάποιο χαρτί; Η τηλεφωνική συμφωνία δεν μετράει, δεν έχει σημασία που την καταγράφουν. (Ερώτηση κάνω, το τονίζω για να μην μπερδέψω τον topic starter).Παίζει και να έχεις δίκιο. Πρόσφατα ανανέωσα με μειωμένη τιμή και δέσμευση στην On, και μετά το τηλέφωνο μου έστειλαν φόρμα αποδοχής με e-mail, για υπογραφή, σκανάρισμα και επιστροφή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.