PDA

Επιστροφή στο Forum : έχτρα χρεώσεις



gmanis
30-04-15, 01:30
Καλησπέρα.
Ειμαι συνδρομητης 3play σας εδω και 4 χρονια.
Τα προβληματα μου αρχισαν λιγο πριν τις γιορτες των χριστουγενων.
Ενω οπως σαφώς θυμάμαι πέρυσι τον Δεκέμβριο ειχαμε προβει επειτα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με εκπροσωπο της εταιρίας σας σε ανενεωση της συμβασης με προσφορά που θα ήταν σε ισχυ για πάντα, φέτος τον Δεκέμβριο λαμβάνω τον λογαριασμό μου αυξημένο κατα 20 ευρω περίπου. Μετά απο τηλεφωνικη επικοινωνία και ζητώντας διακοπη της υπηρεσίας έρχομαστε σε συνεννόηση τον Ιανουάριο με εκπρόσωπο σας απο το τμημα διακοπων, για επεκταση της προσφορας που είχα απο πέρυσι, + δώρο διεθνής κλήσης και κλήσεις σε κινητα, για πάντα χωρίς υποχρέωση ελάχιστης παραμονής στο δίκτυο σας. Επειδή γενικά δεν είχα προβλήματα στο παρελθόν με την εταιρία σας, και κυρίως λόγο τον αθλητικών προγραμμάτων της νόβα, δέχτηκα την συμφωνία. είχα χρεωθεί είδη 2 λογαριασμούς με αυξημένο κατα 20 ευρω ποσο, αλλά λέω δεν πειράζει αφου δέχτηκαν να με εξυπηρετήσουν, και κατάλαβαν το λάθος τους προσφέροντας μου και το δώρο που ανάφερα, ας μην κάνω θέμα για τα 40 ευρώ. περίμενα όπως είχα ενημερωθεί να λάβω sms για την ολοκλήρωση της αλλαγής πακέτου, και μετα το sms ξεκίνησα την (ελάχιστη) χρήση κινητών και διεθνών κλήσεων.
Απο εδω και πέρα αρχίζουν τα απαράδεκτα.
Μου έρχεται ο πρώτος λογαριασμός και έχω 23 ευρώ επιπλέον χρεώσεις για κινητα και διεθνείς.
Μίλαω με εκπρόσωπο σας στο τηλέφωνο, παραδέχεται το λάθος, και μου εξηγεί ότι δεν πέρασε η προσφορά για τα κινητα και τα διεθνή απο λάθος υπαλλήλου, οτί θα το διορθώσει άμεσσα και θα ειδοποιηθώ με νέο sms για αλλαγή προγράματος, και οτι θα πρέπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσο και θα μου πιστωθεί η διαφορά στον επόμενο λογαριασμό. Καλόπιστα προχώρησα σε πληρωμή του αυξημένου λογαριασμού.
έρχεται ο νέος λογαριασμός τον επόμενο μήνα και εδω γελάμε..........
όχι πίστωση αλλα ξανά 28 ευρώ πάνω για χρεώσεις σε κινητα και διεθνείς κλήσεις.
Μιλάω τηλεφωνικα με την εξυπηρέτηση σας παραδέχεται πάλι οτί ο λογαριασμος είναι λάθος και ότι δεν θα έπρεπε να έχω τις έχτρα χρεωσείς αλλά πίστωση απο τον προηγούμενο λογαριασμό.
Ζητάω να γίνει εκκαθάριση των λογαριασμών να γίνουν οι πιστώσεις και να βγεί καινούργιος κωδικός πληρωμής για το υπόλοιπο του λογαριασμού.
Μου απάντησε οτί αυτο δεν γίνεται όσο και να επέμενα και μου είπε οτι πρεπεί να πληρώσω και παλι τον αυξημένο λογαριασμο και θα μου γίνει πίστωση στον επόμενο.
Οπως καταλαβαίνεται δεν προχώρησα (για πρώτη φορα μετα απο 4 χρόνια) στην πληρώμη του λογαριασμού.
Τελικά πριν 3-4 μέρες μου έρχεται sms οτί έγινε πίστωση στον λογαριασμο μου (χώρις να αναφέρει πόσο). Ανακουφιστηκα λίγο προς το παρών.
1 ώρα μετα το sms με την πίστωση μου έρχεται sms για υπενθύμιση ανεξόφλητου λογαριασμού (τον τελευταίο αυξημενο) και προς αποφυγη διακοπής να προβώ σε άμμεση πληρωμη του.
Δηλαδη θέλεται να μου πείτε ότι κινδυνεύω απο άμεση διακόπη μετα απο όλα αυτά και πρόσθετη χρέωση επανασύνδεσης?
Γιατί δεν γίνεται να γίνει εκαθάριση της καρτέλας μου να μου σταλεί με email εκαθαριστικός λογαριασμός με νέο κωδικό πληρωμής?
Σας στέλνω με pm τα στοιχεία μου

Forthnet.Nova.Rep1
30-04-15, 09:20
Καλημέρα gmanis,

Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει δημιουργηθεί λόγω των ζητημάτων που μας αναφέρεις και ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία που έχεις υποστεί.

Ωστόσο, όσον αφορά τις χρεώσεις που έχουν υπάρξει προς κινητά/διεθνή για το χρονικό διάστημα το οποίο είχες λάβει την αντίστοιχη προσφορά με δωρεάν χρόνο ομιλίας, θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι έχει δρομολογηθεί πίστωση σε επόμενο λογαριασμό με ποσό 34.18€ + ΦΠΑ καθώς και έχει διορθωθεί η καταχώρηση της αντίστοιχης προσφοράς.

Όπως αντίστοιχα έχεις ενημερωθεί και μέσω sms, είναι σημαντικό να γνωρίζεις ότι για να αποφευχθεί ενδεχόμενο προσωρινής φραγής στην υπηρεσία σου, θα χρειαστεί να πραγματοποιηθεί η εξόφληση του λογαριασμού σου με ποσό πληρωμής 68,20€. Η προγραμματισμένη ημερομηνία προσωρινής φραγής στην υπηρεσία σου είναι στις 4/5. Να σημειώσουμε ότι σε ενδεχόμενο προσωρινής φραγής σε υπηρεσία Nova 3 Play, ΔΕΝ υπάρχει πρόσθετη χρέωση επανασύνδεσης.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.