PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play



nemecis202
06-05-15, 03:06
Καλησπέρα,

Κλείνω προσ συμβόλαιο με την Forthnet για την περιοχή του Θησείου, έχει κανεί υπόψη του αν απο ταχύτητες είναι καλά στην περιοχή? Μη βάλω και το μετανιώνω....

ps.yellow
06-05-15, 12:13
Γενικά η Forthnet μια χαρά είναι από θέμα ταχυτήτων . Το καλό είναι ότι έχει στο double play και 12 ώρες δωρεάν προς κινητά http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296

nemecis202
06-05-15, 18:37
Μηπως ξέρει κανέις πόσο καιρό κάνει για να συν΄δεσει νεα γραμμή εφόσον γίνει η αίτιση??

madvam
06-05-15, 23:51
Νομιζω πλεον στο 10ημερο περιπου

Mike1988m
07-05-15, 19:58
Εχω κανει αιτηση απο τις 20 του Απριλιου και ακομα τπτ μου ειπαν οτι μπορει να περασουν στις 15 Μαιου για να μου δωσουν αριθμο βρογχου και μετα εχουμε αλλη διαδικασια ελπιζω πριν τα χριστουγεννα να ξεμπερδεψουμε ,δεν ξερω σκεφτομαι να ακυρωσω το συμβολαιο και να παω σε wind h OTE.

Vitruvian78
09-05-15, 12:42
Οι 10 μερες που σου είπε ο φίλος πριν ειναι για ήδη υπάρχουσα γραμμη που τη μεταφέρεις απο τον ένα πάροχο στον αλλο. Απο τα λεγόμενα σου μαλλον εσυ δεν διαθετεις γραμμη και εχεις ζητησει νεα γραμμη μαζι με αριθμό. Αυτο παίρνει περιπου 1 μηνα και οι χρεώσεις είναι περίπου στα 80 Ευρώ.

mike_871
10-05-15, 12:11
Οι 10 μερες που σου είπε ο φίλος πριν ειναι για ήδη υπάρχουσα γραμμη που τη μεταφέρεις απο τον ένα πάροχο στον αλλο. Απο τα λεγόμενα σου μαλλον εσυ δεν διαθετεις γραμμη και εχεις ζητησει νεα γραμμη μαζι με αριθμό. Αυτο παίρνει περιπου 1 μηνα και οι χρεώσεις είναι περίπου στα 80 Ευρώ.

αν δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη.....?μεχρι να φυγει καποιος αλλος .

homo_digital
26-05-15, 17:01
Παιδιά εχει κανεις γνώση για το πως ειναι οι γραμμες στο μαρουσι μεταξυ κτιριου οτε και ψυχικου; Εχει μια προσφορα για δωρεαν κινητα για παντα με το double play και με ψηνει :-)

Z€r0
01-06-15, 02:12
Είμαι στην ON Telecoms που μάλλον κλείνει και ψάχνομαι αναγκαστικά μετά από χρόνια για αλλαγή παρόχου. Είχα Forthnet παλιότερα και σκέφτομαι να επιστρέψω, το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα ήταν ο υπερβολικά μεγάλος χρόνος αναμονής στην τηλεφωνική τεχνική εξυπηρέτηση καθώς και ότι τα βράδια σερνόταν το Youtube αλλά πολλές φορές και το σερφάρισμα γενικότερα.

Από χρόνο αναμονής στην τεχνική εξυπηρέτηση έχει βελτιωθεί η κατάσταση; Πόσο περιμένετε εάν σας έχει χρειαστεί;
Το internet σε σερφάρισμα, youtube είναι ΟΚ πλέον όλες τις ώρες; 'Η εξακολουθεί τις ώρες αιχμής να σέρνεται;
Τα κυκλώματα πέφτουν ακόμα κάθε τρεις και λίγο; Παλιότερα κάθε Σ/Κ τα ping ήταν στον θεό.

orestian
01-06-15, 20:59
Είμαι στην ON Telecoms που μάλλον κλείνει και ψάχνομαι αναγκαστικά μετά από χρόνια για αλλαγή παρόχου. Είχα Forthnet παλιότερα και σκέφτομαι να επιστρέψω, το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα ήταν ο υπερβολικά μεγάλος χρόνος αναμονής στην τηλεφωνική τεχνική εξυπηρέτηση καθώς και ότι τα βράδια σερνόταν το Youtube αλλά πολλές φορές και το σερφάρισμα γενικότερα.

Από χρόνο αναμονής στην τεχνική εξυπηρέτηση έχει βελτιωθεί η κατάσταση; Πόσο περιμένετε εάν σας έχει χρειαστεί;
Το internet σε σερφάρισμα, youtube είναι ΟΚ πλέον όλες τις ώρες; 'Η εξακολουθεί τις ώρες αιχμής να σέρνεται;
Τα κυκλώματα πέφτουν ακόμα κάθε τρεις και λίγο; Παλιότερα κάθε Σ/Κ τα ping ήταν στον θεό.

2119552000... για να διαπιστώσεις μόνος σου την όποια αναμονή...

Z€r0
01-06-15, 23:07
2119552000... για να διαπιστώσεις μόνος σου την όποια αναμονή...Δηλαδή είναι ΟΚ; Ευχαριστώ.

orestian
02-06-15, 08:20
Δηλαδή είναι ΟΚ; Ευχαριστώ.

Είναι με τις μέρες του. Γενικά τα πράγματα είναι πολύ βελτιωμένα σε σχέση με πριν. Τσέκαρέ το και μόνος σου καλύτερα

ps.yellow
02-06-15, 11:54
Είμαι στην ON Telecoms που μάλλον κλείνει και ψάχνομαι αναγκαστικά μετά από χρόνια για αλλαγή παρόχου. Είχα Forthnet παλιότερα και σκέφτομαι να επιστρέψω, το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα ήταν ο υπερβολικά μεγάλος χρόνος αναμονής στην τηλεφωνική τεχνική εξυπηρέτηση καθώς και ότι τα βράδια σερνόταν το Youtube αλλά πολλές φορές και το σερφάρισμα γενικότερα.

Από χρόνο αναμονής στην τεχνική εξυπηρέτηση έχει βελτιωθεί η κατάσταση; Πόσο περιμένετε εάν σας έχει χρειαστεί;
Το internet σε σερφάρισμα, youtube είναι ΟΚ πλέον όλες τις ώρες; 'Η εξακολουθεί τις ώρες αιχμής να σέρνεται;
Τα κυκλώματα πέφτουν ακόμα κάθε τρεις και λίγο; Παλιότερα κάθε Σ/Κ τα ping ήταν στον θεό.

σε γενικές γραμμές η forthnet έχει γρήγορη σύνδεση και χαμηλά pings . Τώρα αν έχεις πρόβλημα μπορείς τους στείλεις μύνημα στο forum http://www.adslgr.com/forum/forums/217-Forthnet-Support που σου απαντάνε γρήγορα

spyrakos81
02-06-15, 15:27
Καλησπέρα,

Κλείνω προσ συμβόλαιο με την Forthnet για την περιοχή του Θησείου, έχει κανεί υπόψη του αν απο ταχύτητες είναι καλά στην περιοχή? Μη βάλω και το μετανιώνω....

Κι εγώ στο Θησείο κατοικώ και η Forthnet είναι ένας από τους παρόχους που σκέφτομαι λόγω χρεωκοπίας της ΟΝ. Αυτή τη στιγμή το router είναι κλειδωμένω στα 12 Mbit και δε θα ήθελα με τίποτα να πέσω πιο χαμηλά... Αν υπάρχει κάποιος φίλος στην περιοχή με Forthnet ας μας πει κάτι περισσότερο...

Z€r0
02-06-15, 18:12
Έχει κάνει σε κανένα προσφορά ή αντιπροσφορά η Forthnet αντίστοιχη με τους υπόλοιπους παρόχους, δηλαδή με 300 λεπτά κινητά και όχι 720 με χαμηλότερη τιμή από τα 24,90€ της τρέχων προσφοράς της; Ή 24,90€ take it or leave it?

Z€r0
03-06-15, 20:15
Ο αναλυτικός έντυπος λογαριασμός είναι ακόμα χρεώσιμος στην Forthnet; Το online σύστημα διαχείρισης του λογαριασμού ενημερώνεται; Παρέχει κάποιο συγκεντρωτικό αρχείο τύπου .xls, .pdf ή άλλο με συγκεντρωμένες αναλυτικά τις κλήσεις κάθε μήνα;

Ionlab
04-06-15, 11:52
Ο αναλυτικός έντυπος λογαριασμός είναι ακόμα χρεώσιμος στην Forthnet; Το online σύστημα διαχείρισης του λογαριασμού ενημερώνεται; Παρέχει κάποιο συγκεντρωτικό αρχείο τύπου .xls, .pdf ή άλλο με συγκεντρωμένες αναλυτικά τις κλήσεις κάθε μήνα;

1. Δεν ξέρω είχα πάντα ηλεκτρονικό.
2. Να ενημερώνεται ως προς τι; Εμφανίζονται οι τρέχουσες χρεώσεις αν αυτό ρωτάς και το υπολοιπο χρόνου ομιλίας.
3. Ναι pdf και xls για τις τρέχουσες αλλά και για παλαιότερους λογαριασμούς. Εχει και φίλτρα ανά τύπο κλήσης (αστικα, υπεραστικά, κινητά, συντομους κωδικούς, 800 κτλ)

Z€r0
04-06-15, 18:18
Κάτι ακόμα, ο λογαριασμός στην Forthnet είναι μηνιαίος ή διμηνιαίος;


2. Να ενημερώνεται ως προς τι; Εμφανίζονται οι τρέχουσες χρεώσεις αν αυτό ρωτάς και το υπολοιπο χρόνου ομιλίας.
3. Ναι pdf και xls για τις τρέχουσες αλλά και για παλαιότερους λογαριασμούς. Εχει και φίλτρα ανά τύπο κλήσης (αστικα, υπεραστικά, κινητά, συντομους κωδικούς, 800 κτλ)Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και αυτό αρκεί γιατί θέλω να κρατάω αρχείο, γιατί με τους λογαριασμούς είχα θέμα παλιότερα.

Θέλω να ενημερώνομαι πιο πολύ για τις χρεώσιμες κλήσεις για να ξέρω τί θα μου έρθει στον επόμενο λογαριασμό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.