PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιτέλους είδα 40άρια HOL ενώ με Otenet 37 και πολύ ήταν



spartacus
09-09-04, 12:38
Είδα φως ρε παιδί μου, κατεβάζω πια με 40 έως και 42 kb/sec όλες τις ώρες, ενώ πριν με οτενετ 37kb/sec και μου έλεγαν ότι πρέπει να είμαι και ευχαριστημένος, έκανα υπομονή να δω μην και στρώσουν τα πράγματα αλλά πουυυυυυυυ!!!! κύριοι της οτενετ δεν είμαι ιθαγενής μαο μαο, είμαι ΈΛΛΗΝ με νοημοσύνη, αντε γειααααααααααααααααααααααααααααα.

Lord_Flasheart
09-09-04, 23:34
Για 3kbps δεν μπορεις να λες οτι βελτιώθηκε δραματικά η σύνδεση σου. Άσε που μπορει να ήταν τυχαίο γεγονός. Υπάρχουν πάρα πολλοι παράγοντες που συμβάλλουν στην ταχύτητα...

WAntilles
09-09-04, 23:47
Καλώς τον πάλι πίσω.

Αυτό το εκπληκτικό avatar, γιατί το πετσοκόβεις;

spartacus
10-09-04, 21:45
Φίλε Lord_Flasheart τα 37kb/sec δεν είναι η σωστή ταχύτητα μιας σύνδεσης 384/128, τα 40 με 42kb/sec όμως είναι, γνωρίζω επίσης ότι πολλοί παράγοντες συμβάλουν στο να έχει κανείς μια καλή ταχύτητα, ας είναι καλά το adslgr.com και φυσικά η κοινή λογική, πόσο όμως θα έπρεπε να ανεβεί η ταχύτητα μου δηλαδή για να χαρακτηριστεί η αύξηση δραματική; και τα 37 kb/sec με την οτενετ που αναφέρω ήταν από το απόγευμα και μετά γιατί κατά την διάρκεια της ημέρας είχα 35kb/sec και μου έλεγαν ότι πρέπει να είμαι και ευχαριστημένος γιατί τα 37kb/sec είναι μια καλή ταχύτητα, όχι δεν είμαι ευχαριστημένος και για αυτό πήγα στην hol, δοκίμασα το demo της και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, τώρα πια κατεβάζω με 40 έως και 41,5 kb/sec οποιαδήποτε ώρα της ημέρας, τα pings μου είναι τα ίδια και καλύτερα με αυτά που είχα πριν , παίζω online το enemy territory το οποίο απαιτεί καλά pings και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα για να μην πω ότι παίζω καλύτερα και φανώ υπερβολικός, η γραμμή στο DU METER είναι ίσια, ενώ με την οτενέτ αίσχος, τα καρδιογραφήματα που βγάζω έχουν πιο ίσια γραμμή, πολλά μπορώ να ανεχτώ όχι όμως την κοροϊδία, τα 37kb/sec είναι λίγα, φυσικά δεν απαιτώ να έχω συνεχώς 40άρια, αλλά όχι να μου λένε ότι πρέπει να είμαι και ευχαριστημένος, αν δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν τους πελάτες τους ή να αναβαθμιστούν ή να μην δέχονται άλλους, δεν μπορεί σε ένα δυάρι να ζήσουν 10 άτομα πως να το κάνουμε δηλαδή, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές, όσοι έχετε παράπονα μην κάθεστε, ψάξτε να βρείτε το καλύτερο, το μονοπώλειο ψόφησε!!!!!!!
Οι παρατηρήσεις μου δεν ήταν περιστασιακές γιατί εδώ και τέσσερις μήνες είμαι καρφωμένος στο σπίτι λόγω ενός σοβαρού τροχαίου, ελπίζω σε δυο μήνες να ξαναβγώ έξω, αυτούς τους τέσσερις μήνες λοιπόν όπως καταλαβαίνεις τις περισσότερες ώρες τις περνάω στο ίντερνετ ε σε πληροφορώ ότι με την οτενετ δεν είδα ούτε για μια στιγμή 40kb/sec μα πρωί μα απόγευμα μα βράδι το ίδιο χάλι.

lewton
11-09-04, 14:17
Καλά έκανες, η ΟΤΕΝΕΤ είναι ότι χειρότερο.

kubiak
11-09-04, 19:25
Για 3kbps δεν μπορεις να λες οτι βελτιώθηκε δραματικά η σύνδεση σου. Άσε που μπορει να ήταν τυχαίο γεγονός. Υπάρχουν πάρα πολλοι παράγοντες που συμβάλλουν στην ταχύτητα...

προσωπικά, τα +3kbps τα θεωρώ άξια και ικανά σαν λόγο να αλλάξει κάποιος ISP...

και επίσης θα ενθάρρυνα όποιο χρήστη μπορεί να παρατηρήσει τέτοια διαφορά να "τιμωρήσει" αμέσως μία χάλια υπηρεσία ενώ την πληρώνει "χρυσή" σε σχέση με άλλες χώρες...

και φυσικά δε λέω να πάμε όλοι HOL καθώς η δημοσίευση του spartacus μπορεί να ειναι και διαφημιστική - ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ spartacus...

φιλικά...

spartacus
11-09-04, 19:42
<<και φυσικά δε λέω να πάμε όλοι HOL καθώς η δημοσίευση του spartacus μπορεί να ειναι και διαφημιστική - ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ spartacus...>>

φιλικά...


φίλεkubiak δεν διαφημίζω τίποτα, μήπως έχω μετοχές στην hol; το καλό όμως πρέπει να λέγεται :D :D :D

kubiak
11-09-04, 21:17
και φυσικά δε λέω να πάμε όλοι HOL καθώς η δημοσίευση του spartacus μπορεί να ειναι και διαφημιστική - ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ spartacus...




φίλεkubiak δεν διαφημίζω τίποτα, μήπως έχω μετοχές στην hol; το καλό όμως πρέπει να λέγεται :D :D :D

εννοείται ότι το καλό πρέπει να λέγεται και καλό είναι να γνωρίζουμε όλοι τέτοιες περιπτώσεις...

απλά, για να τονίσω την ενθάρρυνση προς όποιο ISP χωρίς να φάινεται ότι μεροληπτώ έγραψα και αυτό...

ευχαριστώ που κατανόησες το πνεύμα μου...

φιλικά...

Lord_Flasheart
16-09-04, 08:56
@WAntilles: Το άβαταρ το πετσοκόβω για να μπαίνει η φαντασία σε λειτουργία...


@Kubiak: Ο καθένας κρίνει όπως νομίζει. Αυτό που είπα είναι οτι δεν λες πως ο ένας provider είναι καλύτερος απο τον άλλο για 3kbps ... (by the way, τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω...)

@ ADSLgr.com All rights reserved.