PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψάχνω ποντίκι



yiannis010
12-05-15, 15:04
ρε παιδια εχετε να μου προτεινεται ασυρματο ποντικι που δεν κανει θορυβο;.εχω ενα της microsoft που οταν κανω κλικ εδω, και ακουγεται στο αλλο δωματιο.γενικα ψαχνω ενα ποντικι απλο γιατι δεν ασχολουμαι με gaming μεγαλο μεγεθος και οσο γινεται να μην κανει θορυβο.

yiannis010
14-05-15, 11:03
σε απαντηση της ςρωτησης σε περιπτωση που ψαχνει καποιος αθορυβο ποντικι.....δεν υπαρχει στην ελλαδα πουθενα.μονο αν ψαξει καποιος σε ξενα site ,amazon κτλ θα μπορεσει να βρει....αν παντως βρει καποιος καποιος καταστημα στην ελλαδα με αθορυβα ποντικια ας το αναφερει στο νημα θα βοηθησει πολυ κοσμο

euri
14-05-15, 11:49
Ένα εξωτερικό touchpad θα σε βόλευε;

yiannis010
14-05-15, 12:05
Ένα εξωτερικό touchpad θα σε βόλευε;
οχι προτιμω το ποντικι.οταν χρησιμοποιεις ποντικι 20 χρονια μετα ολα σου φαινονται αναποδα

dimitris.taxideytis
14-05-15, 18:16
Ποσο θορυβο κανει δηλαδη το ποντικι; Ενα κλικ ειναι και ακουγεται σχεδον οπως τα πληκτρα του λαπτοπ που πληκτρολογω τωρα...
Εγω παντως χρησιμοποιω ενα Logitech M525 και δεν νομιζω το κλικ να ακουγεται περισσοτερο απο 2- 2,5 μετρα.... Το space στο πληκτρολογιο ειναι πιο δυνατο....

euri
14-05-15, 20:50
Ποσο θορυβο κανει δηλαδη το ποντικι; Ενα κλικ ειναι και ακουγεται σχεδον οπως τα πληκτρα του λαπτοπ που πληκτρολογω τωρα...
Εγω παντως χρησιμοποιω ενα Logitech M525 και δεν νομιζω το κλικ να ακουγεται περισσοτερο απο 2- 2,5 μετρα.... Το space στο πληκτρολογιο ειναι πιο δυνατο....

Εξαρτάται από το ποντίκι, το επίπεδο θορύβου στο χώρο. Πχ νύχτα που δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα, μπορεί το κλικ του ποντικιού να ακούγεται εκκωφαντικό...

Και εγώ πάντως με ένα Logitech M705 δεν έχω κάποιο θέμα, θεωρώ ότι ο θόρυβος των πλήκτρων είναι σε λογικά πλαίσια.

cranky
14-05-15, 23:28
Και εγώ πάντως με ένα Logitech M705 δεν έχω κάποιο θέμα, θεωρώ ότι ο θόρυβος των πλήκτρων είναι σε λογικά πλαίσια.
Κι' εσύ τον «Μαραθώνα», έέέ ; :yahoo:

yiannis010
15-05-15, 00:05
Ποσο θορυβο κανει δηλαδη το ποντικι; Ενα κλικ ειναι και ακουγεται σχεδον οπως τα πληκτρα του λαπτοπ που πληκτρολογω τωρα...
Εγω παντως χρησιμοποιω ενα Logitech M525 και δεν νομιζω το κλικ να ακουγεται περισσοτερο απο 2- 2,5 μετρα.... Το space στο πληκτρολογιο ειναι πιο δυνατο....
δεν εχεις χρησιμοποιησει μαλλον ποντικι της microsoft

dimitris.taxideytis
15-05-15, 01:33
δεν εχεις χρησιμοποιησει μαλλον ποντικι της microsoft

To πρωτο ποντικι που αγορασα ηταν ασυρματο Logitech, δοκιμασα κανα δυο αλλα και ξαναγυρισα σε Logitech. To βαρος και η εργονομια τους με καλυπτουν.
Οποτε καθομαι σε υπολογιστη με ενσυρματο ποντικι , νοιωθω οτι με τραβαει,αντιστεκεται στην κινηση.
Τα περισσοτερα που εχω πιασει ηταν Microsoft. Δεν ακουσα κανενα δυνατο θορυβο. Δεν ξερω τι παιζει με τα ασυρματα τους...

@ ADSLgr.com All rights reserved.