PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα στα νεα update 20/5 ΚΒ3055999



stamka
20-05-15, 11:48
Μετα το update ΚΒ3055999 δημιουργήθηκε πρόβλημα και τα win κολανε στην εμφάνιση του wallpaper
Δεν προλαβαίνει να φορτώσει driver ATI και δεν ανταποκρίνεται σε καμία ενέργεια
restart με κουμπί σε safe mode και απεγκατάσταση του ΚΒ3055999
Δεν ξέρω αν οφείλεται σε conflict με driver ΑΤΙ (που δεν φόρτωναν) αλλά προτείνω να μην κάνετε ενημέρωση το ΚΒ3055999 (Update APN database entry for SaskTel (Canada) in Windows 8.1 and 8)

biggeo65
20-05-15, 14:55
Καλά που το ανέφερες, αλλά μου κάνει μεντύπωση γιατί να δημιουργεί πρόβλημα,
αφού το μόνο που κάνει αυτή η αναβάθμιση είναι ενημέρωση μιας βάσης δεδομένων.


Αλλά δεν χρειάζεται να περαστεί αυτή η αναβάθμιση. Είναι προεραιτική,
κι αναφέρεται σε έναν συγκεκριμένο πάροχο SaskTel (Canada).
Εκτός κι αν έχεις σκοπό να πας Canada και να χρησημοποιήσεις το δίκτυο της SaskTel .

Επίσηα από ότι αναφέρει (https://support.microsoft.com/en-us/kb/3055999) η MS για να περαστεί αυτή η αναβάθμιση,
θα πρέπει να είναι εγκατεστημένη η αναβάθμιση KB2919355

stamka
20-05-15, 15:28
της εχω ολες περασμενες εκτος απο KB3022345 ...
οσες φορες και αν εκανα ρεσταρτ κολουσε παντα πριν φορτωσει driver της καρτας γραφικων (δεν ξερω αν εινα τυχαιο) και μου εκανε εντυπωση τι σχεση μπορουν να εχουν ενας παροχος με την καρτα ... μπορει να μην εχουν σχεση αλλα μονο με απεγκατασταση ανοιγε ο υπολογιστης

biggeo65
20-05-15, 15:43
της εχω ολες περασμενες εκτος απο KB3022345 ...
οσες φορες και αν εκανα ρεσταρτ κολουσε παντα πριν φορτωσει driver της καρτας γραφικων (δεν ξερω αν εινα τυχαιο) και μου εκανε εντυπωση τι σχεση μπορουν να εχουν ενας παροχος με την καρτα ... μπορει να μην εχουν σχεση αλλα μονο με απεγκατασταση ανοιγε ο υπολογιστης

Προφανώς πάλι κάτι θα έμπλεξε η MS, ή ίσως δεν είχες την ενημέρωση KB2919355
Αλλά είναι προεραιτική, οπότε και να μην την βάλεις δεν χάνεις κάτι

@ ADSLgr.com All rights reserved.