PDA

Επιστροφή στο Forum : Χωρις Internet απο την Κυριακη



StamatisK
02-04-07, 15:32
Ειμαι συνδρομητης Zisto ( tel + DsL ) στο Χαλανδρι.

Μετα απο 3-4 μερες προβληματικης λειτουργιας ( αυξομοιωσεις ταχυτητας , συχνα disconnect κλπ ) την Κυριακη τα ξημερωματα ( γυρω στις 4.00 πμ ) η συνδεση μου στο Internet επεσε.

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια χθες το πρωι με το Τεχνικο τμημα , μου ειπαν οτι γινονται εργασιες αναβαθμισης του server που θα διαρκουσαν ολη την ημερα και απο Δευτερα θα ειχα και παλι συνδεση.

Αυτη την στιγμη που γραφω ( Δευτερα 3.30 μμ ) η συνδεση δεν εχει ακομη επανελθει και συμπληρωνω 36 ωρες χωρις μια υπηρεσια για την οποια πληρωνω.

(Τ)ελλας το μεγαλειο σου !

yiapap
02-04-07, 15:42
Μετά τις 48 ώρες (αν δεν κάνω λάθος) μπορείς να εγείρεις θέμα αποζημίωσης δλδ μη χρέωσης της υπηρεσίας για αυτό το διάστημα. Κάπου πρέπει να το γράφει στη σύμβασή σου.

Thuglife
02-04-07, 19:27
Κι εγώ μια από τα ίδια. Δεν είχα γραμμή DSL από Παρασκευή μεσημέρι έως και Σάββατο απόγευμα με ορισμένες διακοπές και στην τηλεφωνία. Στο 13800 μου είπαν για αναβάθμιση και συγκεκριμένα αναβάθμιση που κάνει ο ΟΤΕ, τρέχα γύρευε…

polo_cult
03-04-07, 08:27
Κι εγώ Χαλάνδρι, κανένα πρόβλημα αυτές τις μέρες.

lx911
03-04-07, 09:57
Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως οταν καποιος εχει προβλημα με το internet του λενε απο την Tellas οτι γινεται λογο αναβαθμισεων για να το γλυκανουνε!!!
Εξυπνο παντος...

Davout
03-04-07, 10:49
Εμένα σήμερα έρχεται ο courrier για υπογραφή και είμαι κέντρο Χαλανδρίου. Άντε να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για τυχόν προβλήματα.

StamatisK
03-04-07, 11:58
Τριτη μεσημερι και το προβλημα παραμενει.
Γραμμη DSL εχω αλλα συνδεση στο Internet γιοκ .
Εκαναν αναφορα βλαβης στο τμημα δικτυων και περιμενω τι θα ακουσω και απο εκει.
Εν τω μεταξυ κρυβομαι να μην με σκοτωσει ο γιος μου που περιμενε πως και πως να ελθουν οι διακοπες των σχολειων για να παιξει λιγο Warcraft , οπως του ειχα υποσχεθει , και τωρα βλεπει τις μερες να περνουν ....

DiM
03-04-07, 12:11
Κι εγώ μια από τα ίδια. Δεν είχα γραμμή DSL από Παρασκευή μεσημέρι έως και Σάββατο απόγευμα με ορισμένες διακοπές και στην τηλεφωνία. Στο 13800 μου είπαν για αναβάθμιση και συγκεκριμένα αναβάθμιση που κάνει ο ΟΤΕ, τρέχα γύρευε…


Ρε συνδημότη εγώ δεν είχα καμια απόλυτος διακοπή στο dsl πως γίνετε αυτό? Όλα παίζουν μια χαρά και το τηλέφωνο επίσης.

Λέω μήπως επειδή εγώ δεν είμαι με φορητότητα αλλα είμαι με νέα γραμμή με αριθμοδότηση τελλας μπας και για αυτό δεν είχα κανένα πρόβλημα?

obrax
03-04-07, 12:18
Τριτη μεσημερι και το προβλημα παραμενει.
Γραμμη DSL εχω αλλα συνδεση στο Internet γιοκ .
Εκαναν αναφορα βλαβης στο τμημα δικτυων και περιμενω τι θα ακουσω και απο εκει.
Εν τω μεταξυ κρυβομαι να μην με σκοτωσει ο γιος μου που περιμενε πως και πως να ελθουν οι διακοπες των σχολειων για να παιξει λιγο Warcraft , οπως του ειχα υποσχεθει , και τωρα βλεπει τις μερες να περνουν ....

O μικρος δε μπορει να παιξει warcraft με dial up?
Moνο 240 δρχ. την ωρα ειναι:)

Παιδια, ειστε σιγουροι οτι φταιει παντα η tellas οταν δεν εχετε νετ?
Εμενα, για παραδειγμα, χτες η μανα μου ειχε βαζει το πριζακι του τηλεφωνου στη θεση modem του φιλτρου... με αποτελεσμα να μπλοκαρει το μοντεμ και να μην ανοιγει σελιδα.

limassol
03-04-07, 12:20
StamatisK: Είχα πάθει κάτι παρόμοιο, έτρωγα disconect κάθε 1 ώρα περίπου για 3-4 sec, είχα αυτο το πρόβλημα 3-4 μέρες τους πείρα τηλ και μου είπαν θα το κοιτάξουν...ακόμα τηλεφωνο δεν με έχουν πάρει αλλά το πρόβλημα φένεται να λύθηκε
χαλάνδρι και εγώ κοντά στο eshop είμαι εσύ?

StamatisK
03-04-07, 12:56
O μικρος δε μπορει να παιξει warcraft με dial up?
Moνο 240 δρχ. την ωρα ειναι:)

Παιδια, ειστε σιγουροι οτι φταιει παντα η tellas οταν δεν εχετε νετ?
Εμενα, για παραδειγμα, χτες η μανα μου ειχε βαζει το πριζακι του τηλεφωνου στη θεση modem του φιλτρου... με αποτελεσμα να μπλοκαρει το μοντεμ και να μην ανοιγει σελιδα.

Warcraft (και σχεδον καθε online game ) με Dial up ειναι σαν να προσπαθεις να πας στην Θεσσαλονικη με ποδηλατο... ισως καποτε φτασεις ....
Οσο για τα πριζακια και τα λοιπα , τα εχω ελεγξει ολα δυο και τρεις φορες φιλε μου.Εξαλλου την μια στιγμη δουλευαν ολα κανονικα και την επομενη το λαμπακι του internet εσβησε ...και απο τοτε παραμενει σβηστο :(

Limassol διπλα ειμαστε ( Παπανικολη και Εθν. Αντιστασεως εγω )

fernandes
03-04-07, 14:02
Και σε μένα τα ίδια απο κυριακή, το πρόβλημα δέν πρέπει να έιναι τοπικό πάντως, σίγουρα κάτι κάνουν και δέν το λένε, κοιτάξτε λίγο τα uptime των routers σας, και δείτε μπάς και δέν το έχετε παρατηρήσει.

Davout
03-04-07, 14:08
Εγώ πάντως όταν είχα παρόμοια προβλήματα έφταιγε το modem (ήταν για πέταμα). Εσείς βέβαια λέτε πως δεν είναι εντοπισμένο...

DiM
03-04-07, 14:41
Αίντε το γκαντεμιάσαμε και το τηλέφωνο είναι off για τεχνικούς λόγους λέει.

obrax
03-04-07, 14:53
Warcraft (και σχεδον καθε online game ) με Dial up ειναι σαν να προσπαθεις να πας στην Θεσσαλονικη με ποδηλατο... ισως καποτε φτασεις ....
Οσο για τα πριζακια και τα λοιπα , τα εχω ελεγξει ολα δυο και τρεις φορες φιλε μου.Εξαλλου την μια στιγμη δουλευαν ολα κανονικα και την επομενη το λαμπακι του internet εσβησε ...και απο τοτε παραμενει σβηστο :(

Koιταξε, απ οτι ξερω αυτα τα online rpg-strategies οπως το WOW δεν χρειαζονται μεγαλη ταχυτητα οπως τα action. Aρα μπορει και και με dial up.
Aλλα ακομα και στα action/fps η ταχυτητα για να εχεις ενα καλο ping δεν ειναι το παν. Θυμαμαι οτι στο multi του Call of Duty, ειχα καλυτερο ping με την isdn παρα με την adsl384!

Oσο για την διακοπη, το εαν φταιει κατι στο μοντεμ σου ή εχουν κανει διακοπη απ την εταιρια, αυτο μπορουν να στο πουν με σιγουρια αν τους παρεις τηλ. Μπορουν να δουν αν ειναι ενεργο ή μη το username σου.

zachos
03-04-07, 16:39
Limassol διπλα ειμαστε ( Παπανικολη και Εθν. Αντιστασεως εγω )

Μια απ`τα ιδια παιδια, εκει μενω και γω. Απ`την Κυριακη το πρωϊ συνχρονιζει το router αλλα δεν μπορω να παρω ip. Ελπιζω να το φτιαξουν για τις διακοπες.

Limassol εσενα τωρα ειναι ok?

polo_cult
03-04-07, 18:41
Εγώ είμαι πιο ψηλά στο Χαλάνδρι, ίσως γι αυτό να μην έχω πρόβλημα.

selinunte
03-04-07, 20:27
χαλανδρι εδω αλλα tellas ΑΡΥΣ ειμαι (να το ξερω, καμια σχεση αλλα...), αντιμετοπιζω προβληματα εδω και καποιες μερες οπος ανεφερα και εδω (http://www.adslgr.com//forum/showpost.php?p=1084400&postcount=11).
Το προβλημα εμφανιστηκε και σημερα μολις εβαλα για download ενα file στο bitcomet...αμεσως εχασα την ip και ετσι επεσε η συνδεση.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει, ειναι το προγραμμα (το οποιο ομως δεν μου εδεινε ποτε τετοιου ειδους προβληματα) ειναι το modem που ξαφνικα δεν καταφερνει να μεταχειριστει πολλαπλες συνδεσεις, η παιζει κατι με την γραμμη;

εκανα καποια tests για την ταχυτητα της γραμμης και τα αποτελεσματα στο down ηταν αθλεια: το καλυτερο down rate που πετυχα (απο αγγλικο server) ηταν λιγο παραπανο απο 500 kbps, ενω για up stream τα αποτελεσματα ηταν καλα. Το QoS τωρα, ηταν αρκετα τρομακτικο σε test με αμερικανικο server αφου εφτασε και το 1%.
Αργοτερα θα κανω και αλλα tests και θα δοκημασω και αλλα p2p προγραμματα.

namygd
04-04-07, 00:15
ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ... ΠΛΕΟΝ ΤΟΝ 40 ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ 10 ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΣΕΡΒΕΡ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΙ!!! ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΝΤΟΥ ΕΡΓΑ (ΠΟΤΕ ΦΟΡΘΝΕΤ ΤΡΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ!!)
ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ!!

ΤΡΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΡΜΗΓΚΙΑ ΤΟ ΣΚΑΣΑΝ!!!!

limassol
04-04-07, 01:11
Δεν πάει η κατάσταση άλλο κάθε 7 λεπτά πέφτει discko, η κατάσταση πάει απο το κακό στο χειρότερο, λέω να πάμε όλοι και να βάλουμε φωτιά στους server της βρ@μ@ ΤΡελλας...
P.S zachos απέναντι απο eshop είμαι...
Παω να βάλω dial up θα είναι better
LoL

zachos
04-04-07, 11:25
Χθες μου ειπανε στο 1212 ο,τι εχουν σοβαρο προβλημα με τους servers και προσπαθουνε να το φτιαξουνε οσο πιο γρηγορα γινεται. Οποτε μαλλον δεν θα εχουμε internet στις διακοπες. Υπομονη, δεν θα περασει ο χρονος. Πρεπει να ρωτησουμε και στην ΕΕΤΤ, σε ποσο διαστημα μη παροχης της υπηρεσιας εχουμε το δικαιωμα ακυρωσης του συμβολαιου χωρις να πληρωσουμε αποζημιωση. Αν ξερει κανεις ασ' το γραψει.

StamatisK
04-04-07, 12:19
Τι να πω βρε zachos, δεν ξερω πια τι να πιστεψω. Το παραμυθι που σερβιρουν σε μενα ειναι οτι η βλαβη εχει παραπεμφθει στο τμημα δικτυων , εχει χαρακτηρησθει "υψηλης προτεραιοτητας " και θα διορθωθει "συντομα".

Εκεινο που με κανει πραγματικα εξαλλο ειναι η ανευθυνοτητα και η ελαφροτητα με την οποια αντιμετωπιζομαστε ως πελατες απο την συγκεκριμενη εταιρεια.

Καμμια επισημη ενημερωση δεν υπαρχει και εχουμε μεινει ομηροι στο τι θα σκαρφιστει να ξεφουρνισει ο εκαστοτε υπαλληλος του 1212 η του 13800 με τον οποιο μιλαμε.

Ας υποθεσουμε οτι αυτο που ειπαν στον zachos ειναι αληθεια. Δεν θα επρεπε να βγει η επισημη Tellas με μια ανακοινωση και να πει " Αυτο και αυτο συμβαινει , εργαζομαστε να το διορθωσουμε , πιστευουμε οτι θα επανελθετε σε 5 -10-15 μερες. Ζηταμε συγγνωμη." ?
Ποιος θα μπορουσε να τους κατηγορησει τοτε ? Ειναι δυνατον αντι γι αυτο να βασιζομαστε στις "προσωπικες εκμυστηρευσεις " καποιου τεχνικου που ξαφνικα τον επιασε κριση ειλικρινειας και αποφασισε να μας αποκαλυψει το μεγαλο μυστικο ?

Απο την αλλη πως ειναι δυνατον να εχουν "σοβαρο προβλημα στους servers" και εδω να φωναζουν μονο 2-3 ατομα αντι να εχει παρει το forum φωτια ?

zachos
04-04-07, 12:37
Ειλικρινα δεν ξερω και γω τι γινεται. Δυστυχως την αντιμετωπιση αυτη την εχουμε απο ολες τις εταιρειες και οχι μονο απ`τις τηλεπικοινωνιακες, απο την δημοσια υπηρεσια μεχρι και το περιπτερο μας αντιμετωπιζουνε σαν ζωα. Και στο θεμα μας, τι Ελλας τι Τελλας και οι δυο της ταλαιπωριας ειναι. Μηπως πρεπει να αλλαξουμε χωρα τελικα;

StamatisK
04-04-07, 13:05
Τωρα βεβαια σκεφτηκα οτι οι ανθρωποι μπορει να θελουν να μας προστατεψουν , μηπως και μπουμε σε τιποτα "πονηρα" site και αμαρτησουμε αγιες μερες που ειναι.
Αν ειναι ετσι απο Δευτερα του Πασχα θα ειμαστε παλι online :)

tiber
04-04-07, 15:32
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ από Σάββατο μεσημέρι. (Η γραμμή είναι συγχρονισμένη αλλά δεν μπορεί να πάρει ip). Περιοχή: Πολύδροσο - Χαλάνδρι. Tellas Zisto Tel+DSL (Full LLU)

Τηλεφώνησα στο 1212 (3 φορές μέχρι σήμερα) και κλασσικά πήρα την αντιμετώπιση οτι το περιβόητο Τμήμα Δικτύων εξετάζει το πρόβλημα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Πάντως να πω την αλήθεια το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά μέχρι τώρα.

StamatisK
05-04-07, 09:20
Τελικα η συνδεση επανηλθε την Τεταρτη 4/4 κατα τις 8 το βραδυ.

Μερικα Disconnect υπαρχουν ακομη ( οχι τοσο συχνα οσο πριν ) κατα τα αλλα ολα καλα.

Αντε καλο Πασχα και μη χειροτερα .

ngeo1977
05-04-07, 14:51
Απο τα μέσα Νοεμβρίου μου συνέδεσαν το DSL μέσα Μαρτίου,δούλεψε μέχρι τις 26/3 και έκτοτε σιγή!!!
Αυτό όσον αφορά την DSL γιατί το τηλέφωνο δεν έπαιξε ποτέ!!!!
Δέν κάνουν αναβάθμιση server οι αλήτες απλά δεν έχουν την δυνατότητα να μας εξυπηρετήσουν όλους μέσω των RAS servers που έχουν εγκαταστήσει!!
Κανείς απο Παγκράτι που λειτυοργεί κανονικά υπάρχει?

namygd
06-04-07, 00:06
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΒΥΡΩΝΑ ΚΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
ΕΚΤΟΤΕ ΟΧΙ ΔΙΑΚΟΠΗ!! (ΤΟ ΤΗΛ ΚΟΠΗΚΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙ)
ΠΑΝΤΟΣ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ Η ΤΕΛΛΑΣ,ΤΑ ΜΥΡΜΗΓΚΑΚΙΑ ΔΕ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΤΙ ΒΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΑΡ ΟΥΕΣΤ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΔΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΒΓΑΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ.ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ) ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΛ..... ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ Ο ΟΤΕ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛA ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΑ FULL LLU,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΚΑΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ
ΑΝ ΜΑΣ ΧΑΣΟΥΝ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΠΟΤΕ...ΟΤΕ...ΠΟΤΕ!!!

lx911
06-04-07, 22:55
Λογικα λιωσατε τα μπριζακια απο το πολυ κατευασμα και κοπηκε το Internet... :p

namygd τα κεφαλαια απαγορευονται...

StamatisK
10-04-07, 09:45
Μεγαλο Σαββατο 4 το απογευμα παλι τα ιδια . Η γραμμη DSL ενταξει αλλα ΙΡ δεν παιρνω και η συνδεση internet νεκρη .
Φυσικα ουτε λογος για επισκευη Πασχαλιατικα και ετσι περασα το πασχα παραδοσιακα χωρις internet και αλλα τετοια ....
Συνολικα απο 1/4 εως σημερα 10/4 ειχα internet 3 μερες και 7 μερες ειμαι disconnected .
Σκεφτομαι πλεον σοβαρα να καταγγειλω την συμβαση , αφου ειναι προφανες οτι η Τελλας αδυνατει να εκπληρωσει τις συμβατικες της υποχρεωσεις .Το μονο πραγμα που με συγκρατει ειναι οτι δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι υπαρχει καποιος αλλος παροχος που μπορει να ανταποκριθει στις υποχρεωσεις του με μεγαλυτερη υπευθυνοτητα.

englishman
10-04-07, 10:25
Επειδή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα (είχα dsl αλλά όχι σύνδεση στο net), το γύρισα σε pppoe και έπαιξε. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει αλλά για δες....

StamatisK
10-04-07, 11:03
Το εχω ηδη δοκιμασει χωρις επιτυχια φιλε Englishman. Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

zachos
10-04-07, 11:35
Και σε μενα παλι τα ιδια, για να δουμε ποσες φορες θα φτιαξουνε το ιδιο πραγμα. Ελπιζω να μην αρχισω να αναπολω τον δημοσιο Οτε.

obrax
11-04-07, 11:31
Ελπιζω να μην αρχισω να αναπολω τον δημοσιο Οτε.
Mα δε νομιζω οτι περιμενε κανεις να υπαρχει συγκριση με τον ΟΤΕ που εχει τεραστια υποδομη και χιλαδες εργαζομενους. Μπροστα του οι νεοι παροχοι μοιαζουν με μαγαζακια. Το πολυ χαμηλοτερο κοστος ειναι το δελεαρ.

zachos
11-04-07, 12:54
Δεν εννοουσα το μεγεθος της καθε εταιρειας αλλα την αποτελεσματικοτητα με την οποια δουλευει.
Και απο οτι φαινεται ουτε ο ιδιωτικος τομεας μπορει να οργανωθει ωστε να ειναι αποτελεσματικος. Αλλα ας μην αρχισουμε ακομα τις καταδικες.

obrax
11-04-07, 13:09
Oταν αυτος ο ιδιωτικος τομεας εχει ελαχιστους υπαλληλους και κοιτα κυριως πως να τα κονομησει και να γραπωσει το δυνατον περισσοτερους πελατες χωρις να ενδιαφερεται ιδιαιτερτα το εαν μπορει να αντεπεξελθει, τι αποτελεσματικοτητα να εχει? Βλεπεις τι γινεται, σε πλακωνουν με διαφημισεις, σου ταζουν λαγους με πετραχειλια... Αν θες να γραφτεις βγαινουν αμεσως στο τηλεφωνο, αν αργοτερα που γινεις πελατης τους, τους παρεις στο τηλ. για καποιο προβλημα σε αφηνουν 1 ωρα στην αναμονη...

zachos
11-04-07, 13:18
Αυτη ειναι η ελληνικη αντιληψη για την επιχειρηματικοτητα. Δυστυχως ειμαστε ακομη σε τριτοκοσμικο σταδιο και με το μυαλο που κουβαλαμε γενικοτερα σαν κοινωνια δεν βλεπω να μπουμε ποτε στο σταδιο πραγματικης αναπτυξης, οχι μονο οικονομικης.

StamatisK
11-04-07, 13:36
Το θεμα ειναι οτι οταν ξεκινησε το Zisto δικαιολογησαμε ολοι τις μεγαλες καθυστερησεις στην ενεργοποιηση της υπηρεσιας με τον μεγαλο αριθμο αιτησεων , την γραφειοκρατια , τον "κακο" ΟΤΕ κτλ.
Τωρα αποδεικνυεται περιτρανα οτι η Τελλας δεν διαθετει ουτε την απαραιτητη τεχνικη υποδομη για να υποστηριξει τους ενεργοποιημενους πελατες της και καταριπτεται και ο μυθος της "αψογης τεχνικης εξυπηρετησης ".
Πειραματοζωα ειμαστε και τιποτε παραπανω.

Α και για να μην ξεχνιομαστε :

Πεμπτη ( 5 ) συνεχης ημερα χωρις internet και συνολικα απο 1/4 οκτω (8) μερες disconnected !!! Μας εφαγε η αναβαθμιση :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.