PDA

Επιστροφή στο Forum : Πειραιάς "πρόβλημα στην ευρύτερη περιοχή";



NLS
22-05-15, 11:51
Παιδιά είναι η τρίτη μέρα σήμερα και δεν έχω καθόλου τηλέφωνο, ενώ έχω ADSL (ας πούμε - δείτε πιο κάτω).

Δεν δουλεύουν ούτε εισερχόμενες ούτε εξερχόμενες (fast busy), ενώ το ADSL έχει πέσει 2-3 φορές και όσο ΔΕΝ έχει πέσει έχει γίνει χάλια.
Συνήθως κλειδώνω 10+ Mbit (11 - παλιότερα με 12 αλλά το έχω ξεχάσει πια), όμως αυτές τις τρεις μέρες έχω πέσει πολύ πιο κάτω με αποκορύφωμα αυτή τη στιγμή σπίτι ο AVM να μου δείχνει 2Mbit/44kbit!!!

Πήρα ΟΤΕ δυο φορές (χτες + προχτές), προχτές βγήκε σκέτο αυτοματοποιημένο μήνυμα, είπε για βλάβη στην ευρύτερη περιοχή (Καστέλα είμαι) που κατέγραψε το κινητό μου για να στείλουν SMS όταν φτιάξει, ενώ χτες που βγήκε help-desk, είδε και αυτή γενικότερη βλάβη χωρίς ημερομηνία πιθανής επισκευής!!!

1) Άλλος επηρεασμένος; (κατά το ψεκασμένος) Ξέρω ότι τουλάχιστον μια γειτόνισσα έχει επίσης θέμα, αλλά δεν έχω βγει στη γύρα να ρωτάω.

2) Έχει μάθει κανείς τι συμβαίνει; (τραμ; VDSL; ...εντάξει λέμε και κάνα ανεκδοτάκι να γελάμε)

3) Θα περίμενα αν πιάνει μια περιοχή, να έχουμε δει πια κάποια ανακοίνωση κάτι...

567agdop
22-05-15, 14:12
Παιδιά είναι η τρίτη μέρα σήμερα και δεν έχω καθόλου τηλέφωνο, ενώ έχω ADSL (ας πούμε - δείτε πιο κάτω).

Δεν δουλεύουν ούτε εισερχόμενες ούτε εξερχόμενες (fast busy), ενώ το ADSL έχει πέσει 2-3 φορές και όσο ΔΕΝ έχει πέσει έχει γίνει χάλια.
Συνήθως κλειδώνω 10+ Mbit (11 - παλιότερα με 12 αλλά το έχω ξεχάσει πια), όμως αυτές τις τρεις μέρες έχω πέσει πολύ πιο κάτω με αποκορύφωμα αυτή τη στιγμή σπίτι ο AVM να μου δείχνει 2Mbit/44kbit!!!

Πήρα ΟΤΕ δυο φορές (χτες + προχτές), προχτές βγήκε σκέτο αυτοματοποιημένο μήνυμα, είπε για βλάβη στην ευρύτερη περιοχή (Καστέλα είμαι) που κατέγραψε το κινητό μου για να στείλουν SMS όταν φτιάξει, ενώ χτες που βγήκε help-desk, είδε και αυτή γενικότερη βλάβη χωρίς ημερομηνία πιθανής επισκευής!!!

1) Άλλος επηρεασμένος; (κατά το ψεκασμένος) Ξέρω ότι τουλάχιστον μια γειτόνισσα έχει επίσης θέμα, αλλά δεν έχω βγει στη γύρα να ρωτάω.

2) Έχει μάθει κανείς τι συμβαίνει; (τραμ; VDSL; ...εντάξει λέμε και κάνα ανεκδοτάκι να γελάμε)

3) Θα περίμενα αν πιάνει μια περιοχή, να έχουμε δει πια κάποια ανακοίνωση κάτι...

η τεχνικη υποστηρηξη του οτε γνωριζει τι γινεται αν μπορεις μιλα με αυτους

NLS
22-05-15, 14:23
Μίλησα, δεν μου είπαν.
Αν γνωρίζεις γιατί δεν το λες;

tolis1989
22-05-15, 16:53
Λόγω της βροχής είναι

werty89
22-05-15, 17:06
Φίλε κι εγώ τα ίδια (είμαι forthnet). Καστέλλα κοντά στα σχολεία της Τζαβέλλας μένω. Έκανα δήλωση βλάβης και πήρα την εξής απάντηση: "Υπάρχει καλωδιακή βλάβη στη γραμμή σας, η οποία αναμένεται να επιδιορθωθεί σε συνεργασία με τον ΟΤΕ μετά τις 27/5". Το αστείο είναι ότι χθες πήρα το ίδιο μήνυμα αλλα αντί για 27/5 έλεγε 25/5. Δεν είναι πολύ μεγάλο το διάστημα ρε παιδιά;; Δεν ξέρω αν οι ΟΤΕτζήδες έχετε προτεραιότητα αλλά αφού είναι γενικό το θέμα μπορεί να μην έχει διαφορά.
Και ναι όντως η βροχή φταίει γτ τότε ξεκίνησε το πρόβλημα σε μένα.

PAVMK3
22-05-15, 17:23
καμιά συντηρηση στο δικτυο θα κάνουν.........σε εμάς έκαναν 1,5 μήνα ......
γιατί άλλαξαν πολλά μέτρα καλωδίων.

mike_871
22-05-15, 17:27
Φίλε κι εγώ τα ίδια (είμαι forthnet). Καστέλλα κοντά στα σχολεία της Τζαβέλλας μένω. Έκανα δήλωση βλάβης και πήρα την εξής απάντηση: "Υπάρχει καλωδιακή βλάβη στη γραμμή σας, η οποία αναμένεται να επιδιορθωθεί σε συνεργασία με τον ΟΤΕ μετά τις 27/5". Το αστείο είναι ότι χθες πήρα το ίδιο μήνυμα αλλα αντί για 27/5 έλεγε 25/5. Δεν είναι πολύ μεγάλο το διάστημα ρε παιδιά;; Δεν ξέρω αν οι ΟΤΕτζήδες έχετε προτεραιότητα αλλά αφού είναι γενικό το θέμα μπορεί να μην έχει διαφορά.
Και ναι όντως η βροχή φταίει γτ τότε ξεκίνησε το πρόβλημα σε μένα.

πρεπει να παρουν αδεια απο τον δημο για σκαψιμο 1-2 μερες και μετα πεζει ρολο και ο φορτος εργασιας.5 μερες που σου ειπαν ειναι αριστα παντος.

werty89
22-05-15, 19:33
ΜΕΤΑ τις 27/5 :-p για να δούμε...

NLS
23-05-15, 14:58
Εμένα σήμερα μου είπαν 27 το νωρίτερα.
Έπεσε τελείως και η ADSL μου τελικά... 3 μέρες άντεχε.
Κάνα κούρεμα καμιά χιλιαδα ζεύγη θα έκανε το τραμ...

- - - Updated - - -

Μπορεί και να έφτιαξε.

567agdop
24-05-15, 20:10
Μίλησα, δεν μου είπαν.
Αν γνωρίζεις γιατί δεν το λες;
μαλλον δεν καταλαβες το post μου.ρωτας κατι και εγω σου απαντω το αυτονοητο αν δεν γνωριζει η τεχνικη υποστηριξη ποιος γνωριζει???εγω ουτε πειραια ειμαι και ιντερνετ εχω ???

NLS
25-05-15, 09:47
Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι με καλές προσβάσεις - δεν είμαστε όλοι "χρήστες" σκέτο. Έχω βρεθεί και εγώ κατά καιρούς σε αυτή τη θέση.

GeorgeH
28-05-15, 19:55
Κι εδώ Μοσχάτο το adsl είναι κάτω δεν ξέρω τι γίνεται.
DSLAM Φαλήρου είμαι. Λέτε να τεστάρουν τις καμπίνες VDSL γι'αυτό και ο χαμός;

NLS
02-06-15, 16:16
ναι τεστάρουν VDSL και μετά ξυπνήσαμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.