PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ενεργοποίηση



Il Duca
28-05-15, 00:02
Καλησπέρα σας. Μετά από format σε Windows 7, δεν μπορώ να κάνω ενεργοποίηση ούτε τηλεφωνικώς ούτε μεσω Internet. Υπάρχει λύση; Σας ευχαριστώ.

sweet dreams
28-05-15, 00:25
To τηλεφωνικώς ποιο είναι;;; με την αυτοματοποιημένη διαδικασία ή μίλησες με εκπρόσωπο;;;

shocked
28-05-15, 03:54
και όταν πας να κανεις τηλεφωνικη ενεργοποιηση, σου βγαζει καποιο σφαλμα? καποιο μηνυμα?

Il Duca
28-05-15, 10:29
Δεν μιλάω με εκπρόσωπο αλλά με το αυτομαποιημενο σύστημα. Το οποίο μου λέει ότι έχω πέσει θύμα πειρατείαΣ.

cranky
28-05-15, 10:35
Πόσες φορές έχεις ενεργοποιήσει το λειτουργικό σου, και τί έκδοση είναι ;
Νομίζω οτι οι DSP εκδόσεις μπορούν να ενεργοποιηθούν μόνο λίγες φορές.

sweet dreams
28-05-15, 11:02
Δεν μιλάω με εκπρόσωπο αλλά με το αυτομαποιημενο σύστημα. Το οποίο μου λέει ότι έχω πέσει θύμα πειρατείαΣ.

Δοκίμασε πάλι και διαφορετική ώρα, μερικές φορές μπορεί να αποτύχει ή ενεργοποίηση. Η μόνη περίπτωση να μην μπορέσεις να την κάνεις είναι

να έχει γίνει ενεργοποίηση με τον ίδιο κωδικό σε πάνω από 3 υπολογιστές.

Niepce 68
28-05-15, 11:11
Καλημέρα Αγαπητά φίλε cranky.
Δεν τις έχω μετρήσει τις φορές που έχω κάνει format.Πάντως μου έχει ξανασυμβεί με δυο άδειες xp και μια vista.
Σε ευχαριστώ


Υ.Γ πάντως όταν κάνω validation μου τα βγάζει καθαρά.

- - - Updated - - -

Πάντως ο υπολογιστής είναι ένας και μοναδικός.

sweet dreams
28-05-15, 11:23
Δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με τις φορές, ούτε με τους υπολογιστές. Mια άδεια για 7pro 32bit που έχω, την έχω ενεργοποιήσει μερικές δεκάδες φορές

και σε διαφορετικούς υπολογιστές. Αυτή την στιγμή έχω με το ίδιο κλειδί 7pro 64bit σε έναν υπολογιστή και στον άλλον 7pro 32bit και τους δουλεύω

συγχρόνως. Μερικές φορές μάλιστα, γιατί το δοκιμάζω πρώτα, γίνεται και κατευθείαν η ενεργοποίηση, αν αποτύχει πάω στην αυτοματοποιημένη.

Η άδεια φυσικά είναι ΟΕΜ/DSP, το ίδιο έχω κάνει και με κωδικούς από Laptop που πήρα με προεγκατεστημένα λειτουργικά.

Niepce 68
28-05-15, 13:32
Δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με τις φορές, ούτε με τους υπολογιστές. Mια άδεια για 7pro 32bit που έχω, την έχω ενεργοποιήσει μερικές δεκάδες φορές

και σε διαφορετικούς υπολογιστές. Αυτή την στιγμή έχω με το ίδιο κλειδί 7pro 64bit σε έναν υπολογιστή και στον άλλον 7pro 32bit και τους δουλεύω

συγχρόνως. Μερικές φορές μάλιστα, γιατί το δοκιμάζω πρώτα, γίνεται και κατευθείαν η ενεργοποίηση, αν αποτύχει πάω στην αυτοματοποιημένη.

Η άδεια φυσικά είναι ΟΕΜ/DSP, το ίδιο έχω κάνει και με κωδικούς από Laptop που πήρα με προεγκατεστημένα λειτουργικά.

Μίλησα με την MS και απλά μου είπαν ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των ενεργοποιήσεων.

sweet dreams
28-05-15, 13:44
Μίλησα με την MS και απλά μου είπαν ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των ενεργοποιήσεων.

Αυτοί τι θα σου πούνε, ότι τους συμφέρει για να σου φορτώσουνε καινούργια άδεια, :p εμένα τότε θα έπρεπε να με έχουν εξορίσει στο πύρ

το εξώτερον. :lol: Δοκίμασε αυτό που είπα ποιο πάνω.

sdikr
28-05-15, 13:53
Δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με τις φορές, ούτε με τους υπολογιστές. Mια άδεια για 7pro 32bit που έχω, την έχω ενεργοποιήσει μερικές δεκάδες φορές

και σε διαφορετικούς υπολογιστές. Αυτή την στιγμή έχω με το ίδιο κλειδί 7pro 64bit σε έναν υπολογιστή και στον άλλον 7pro 32bit και τους δουλεύω

συγχρόνως. Μερικές φορές μάλιστα, γιατί το δοκιμάζω πρώτα, γίνεται και κατευθείαν η ενεργοποίηση, αν αποτύχει πάω στην αυτοματοποιημένη.

Η άδεια φυσικά είναι ΟΕΜ/DSP, το ίδιο έχω κάνει και με κωδικούς από Laptop που πήρα με προεγκατεστημένα λειτουργικά.

Μια αδεία dsp είναι για εναν υπολογιστή, αν θέλεις σου δίνω και λινκ απο την ms ;)

- - - Updated - - -


Μίλησα με την MS και απλά μου είπαν ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των ενεργοποιήσεων.

Θα επιλέξεις τηλεφωνική ενεργοποίηση, κάποια στιγμή θα σε ρωτήσει "σε πόσους υπολογιστές έχετε ενεργοποίηση αυτά τα windows" εσύ θα επιλέξεις 1.

sweet dreams
28-05-15, 13:55
Μια αδεία dsp είναι για εναν υπολογιστή, αν θέλεις σου δίνω και λινκ απο την ms ;)

Δεν χρειάζομαι Link, δουλεύω δύο και άλλη έκδοση(32/64bit), μια δοκιμή ή μια ερώτηση σε κομπιουτεράδικο θα σε πείσει. :)

sdikr
28-05-15, 14:02
Δεν χρειάζομαι Link, δουλεύω δύο και άλλη έκδοση(32/64bit), μια δοκιμή ή μια ερώτηση σε κομπιουτεράδικο θα σε πείσει. :)

η ms αλλά λέει https://www.microsoft.com/en-us/Search/result.aspx?q=oem+license&x=0&y=0

sweet dreams
28-05-15, 14:30
η ms αλλά λέει https://www.microsoft.com/en-us/Search/result.aspx?q=oem+license&x=0&y=0

Επειδή μάλλον δεν φτάνει αυτό που είπα..............

155924 155925 155926 155927

Mόνο γι' αυτήν (http://www.adslgr.com/forum/threads/875576-ανευρεση-κωδικου-windows?p=5677056#post5677056) την δοκιμή μπορεί να έχω κάνει και 10 ενεργοποιήσεις, εκτός που παλιότερα από κάλο στον εγκέφαλο έκανα κάθε 3~4 μήνες format

με τον ίδιον αυτόν κωδικό....

Πιστέψτε τώρα την MS και όχι ότι έχουμε δοκιμάσει εδώ μέσα. :rolleyes:

sdikr
28-05-15, 14:33
Επειδή μάλλον δεν φτάνει αυτό που είπα..............

155924 155925 155926 155927

Mόνο γι' αυτήν (http://www.adslgr.com/forum/threads/875576-ανευρεση-κωδικου-windows?p=5677056#post5677056) την δοκιμή μπορεί να έχω κάνει και 10 ενεργοποιήσεις, εκτός που παλιότερα από κάλο στον εγκέφαλο έκανα κάθε 3~4 μήνες format

με τον ίδιον αυτόν κωδικό....

Πιστέψτε τώρα την MS και όχι ότι έχουμε δοκιμάσει εδώ μέσα. :rolleyes:


Κοίτα μπορείς να λές ότι θέλεις, δικαίωμα σου, η πραγματικότητα όμως σύμφωνα με τον κατασκευαστή είναι άλλη.

sweet dreams
28-05-15, 14:36
Κοίτα μπορείς να λές ότι θέλεις, δικαίωμα σου, η πραγματικότητα όμως σύμφωνα με τον κατασκευαστή είναι άλλη.

Δεν λέω απλώς, κάνω και το αποδεικνύω , αυτό είναι το βασικό. :)

sdikr
28-05-15, 14:41
Δεν λέω απλώς, κάνω και το αποδεικνύω , αυτό είναι το βασικό. :)

Και όλα αυτά σε ένα νήμα που κάποιος έχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση, οκ δεν λέω σε εσένα μπορεί να δούλεψε, στο παλικάρι που έχει το θέμα όμως τι γίνεται;

Λες να πάρει την ms και να τους δίξει το νήμα;

sweet dreams
28-05-15, 14:52
Και όλα αυτά σε ένα νήμα που κάποιος έχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση, οκ δεν λέω σε εσένα μπορεί να δούλεψε, στο παλικάρι που έχει το θέμα όμως τι γίνεται;

Λες να πάρει την ms και να τους δίξει το νήμα;


Δοκίμασε πάλι και διαφορετική ώρα, μερικές φορές μπορεί να αποτύχει ή ενεργοποίηση . Η μόνη περίπτωση να μην μπορέσεις να την κάνεις είναι

να έχει γίνει ενεργοποίηση με τον ίδιο κωδικό σε πάνω από 3 υπολογιστές.

Είπα ποιο πάνω τι να κάνει και τι μπορεί να συμβαίνει, αυτό που λέω έχει συμβεί και σε μένα και όταν προσπαθήσω πάλι γίνεται η ενεργοποίηση.

Aν πάρει την MS θα του πεί ότι είπε και στον άλλον στο post #9 (http://www.adslgr.com/forum/threads/879347-Πρόβλημα-με-ενεργοποίηση?p=5691288#post5691288):
Μίλησα με την MS και απλά μου είπαν ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των ενεργοποιήσεων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.