PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για WIND Double Play με δωρεάν 1GB Mobile Broadband



sakis.kom
01-06-15, 19:14
Στο πακέτο του Double Play της WIND λένε πως δίνουν μαζί: Δωρεάν 120' προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα
http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Αυτό το δωρεάν 1GB Mobile Broadband είναι μια SIM. Απλά την βάζουμε σε κάποιο Smart κινητό ή σε συμβατό tablet, και καταναλώνουμε το 1GB χωρίς κανένα συμβόλαιο και χωρίς να αγοράσουμε τίποτα?
Ή πρέπει να αγοράζουμε κάτι κάθε μήνα, ή κάθε 6μηνο, ή να κάνουμε συμβόλαιο, ή δεν ξέρω και εγώ τι, ώστε να έχουμε αυτό το "δωρεάν" σερφάρισμα?

Δεν έχω ιδέα από την κινητή της WIND όπως καταλάβατε...:lol:

- - - Updated - - -

Μίλησα με γνωστό μου που έχει αντίστοιχο της VODAFONE και με κατατόπισε όσο γνώριζε. Μίλησα και με την WIND και εκείνοι με βοήθησαν από την μεριά τους.
Αυτή η SIM φορτώνεται αυτόματα κάθε μήνα με 1GB data που αν τα καταναλώσεις θα περιμένεις τον άλλο μήνα να γίνει ξανά η φόρτωση, μου είπαν.

Αυτό είναι σωστό ή με το που τελειώσει το 1GB θα αρχίσουν να με χρεώνουν για να συνεχίζω να έχω δεδομένα και εγώ δεν θα έχω πάρει χαμπάρι τίποτα?
Αυτή η SIM μπορεί να λειτουργήσει σε κάποιο tablet, και αν ναι, το tablet θα πρέπει να είναι 3G ή να υποστηρίζει κάτι άλλο?



Ευχαριστώ.

Z€r0
04-06-15, 22:59
Επίσης μπορεί κάποιος να μας πεί εάν η κάρτα SIM με το 1GB έρχεται μαζί με στικάκι για χρήση και σε υπολογιστή;

sakis.kom
04-06-15, 23:13
Δεν νομίζω να έχει στικάκι. Βέβαιος δεν είμαι όμως.

Επίσης απαντάω στις δύο δικές μου απορίες που είχα πιο πάνω...

1) Όταν το 1GB τελειώσει, αυτόματα σταματάει και η χρήση, που αυτόματα συνεχίζει τον επόμενο μήνα που φορτώνει το νέο GB.
Δεν υπάρχει δηλαδή ανανέωση με χρέωση όταν το GB μας τελειώσει.

2) Η SIM λειτουργεί σε tablet 3G χωρίς αντάπτορα και χωρίς κάποιο άλλο εξάρτημα.

Chryssostomos
05-06-15, 11:46
Δε δίνουν στικάκι.
Μια σιμ από τις καινούριες δίνουν που γίνεται και Mirosim.
Λογικά δουλεύει και σε στικάκι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.