PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ Αναβάθμιση Γραμμής Ν. Ηρακλείου



DVader
03-04-07, 09:49
Εμ ...Δεν βρήκα αντίστοιχο thread και για αυτό ανοίγω νέο !!

Εκανα μέσω του 134 αίτηση για αναβάθμιση από 1024 σε 2048 και μου είπαν ότι θέλουν μια εβδομάδα για να το κάνουν και ότι θα μείνω μια μέρα το πολύ χωρίς ADSL. Είναι λογικό ..? Εχει συμβεί σε άλλον ? Θα μου αλλάξουν DSLAM ? :hmm: Οταν φεύγεις από τα 1024 και πας σε 2048 σε αλλάζουν κέντρο ? Περίεργο δεν είνα ..?


Ανησυχώ πολύ και τους φοβάμαι και επειδή ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα .....έχω αγωνία μην αρχίσω να έχω....:hmm:

ownagE_
03-04-07, 09:52
Μπορει να σε μεταφερουν στα νεα IP DSLAMs (ΗUAWEI ADSL2+) :oneup:

evantigger
03-04-07, 10:19
Βασικά κάποιες ώρες θα μείνεις χωρίς Internet... Απλά το λένε για να είναι καλυμμένοι.

slipknot
03-04-07, 10:21
Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τα 1024 τι βιάζεσαι να πάς στα 2048;Περίμενε λίγο να βγάλει ο ΟΤΕ τις νέες ταχύτητες,να διαμορφωθούν και οι τιμές και κάνεις τότε την επιλογή σου.Τώρα για το αν θα έχεις πρόβλημα ή όχι θα πρέπει να μας πεις και τον ωροσκόπο της σύνδεσης σου πλέον του ζωδίου για να το μελετήσουμε και να σου απαντήσουμε.
Όλα εξαρτώνται από το κέντρο και την ενδεχόμενη υπερφόρτωση του

DVader
03-04-07, 10:23
Μάλιστα !!!!! Αρα είναι λογικό .... Βασικά δεν είναι το ότι θα μείνω χωρίς Internet :rofl: αλλα περισσότερο με νοιάζει να μην έχω προβλήματα μετά....

Θα δείξει όμως ...

Τα ΗUAWEI ADSL2+ που λες Theos είναι καλά ή κακά ..?

DVader
03-04-07, 10:24
Α !!! Ελπίζω να μην θέλω και νέο router.... Δεν το είχα υπολογίσει αυτο ..:whistle:

slipknot
03-04-07, 10:27
Καινούρια dvd θα θες για να γράφεις αυτά που θα κατεβάζεις...
Και σε adsl2+ να σε γυρίσουν θα μπορείς να συγχρονίζεις και με απλό modem αλλά θα συγχρονίζεις σε απλό adsl.Μια χαρά είναι τα νέα dlam όσο είναι άδεια,όμως όταν γεμίσουν θα έχουμε ολοκληρωμένη άποψη

DVader
03-04-07, 10:29
slipknot δεν είχα πρόβλημα από πλευράς τεχνικών προβλημάτων όχι από ταχύτητας όμως !!!
Με το traffic που κάνω η 1024 είχε πρόβλημα. Ετσι και αλλίως εγώ δεν έχω πακέτο προπληρωμένο να δεσμεύομαι σε κάτι. Αν αύριο θελήσω την κάνω από τον ΟΤΕ το κάνω χωρίς πρόβλημα !!! Ετσι έφυγα από HOL σε ΟΤΕ !!!!!

DVader
03-04-07, 10:31
Μάλιστα Thanks slipknot !!! Θα πάρω ένα νέο routeraki αλλά δεν το θέλω να το πάρω τώρα τώρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.