PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά από ΟΤΕ?



Cyanide
03-06-15, 16:15
Γεια σας και από μένα παιδιά.Έκανα λοιπόν εγγραφή εδώ γιατί θέλω τα φώτα σας σχετικά με τη συνδρομή μου στον ΟΤΕ.Το πακέτο μου λοιπόν λήγει στις 10 Ιουνίου και μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας και να φύγω μετά από χρόνια από τον ΟΤΕ.Σημειωτέον πιάνω καλή ταχύτητα 20Mbps περίπου και την χρειάζομαι αυτή την ταχυτήτα.Αντιθέτως δε χρειάζομαι και πολύ το τηλέφωνο.Το μόνο που μου πρότεινε ο φωστήρας της εξυπηρέτησης πελατών είναι η μείωση της ταχύτητας για να πετύχω καλύτερη τιμή από τα 65 ευρώ νομίζω που δίνω σε κάθε λογαριασμό.Και σας ρωτάω δε τους νοιάζει καθόλου για το αν θα φύγει ο πελάτης?Ούτε καν μπήκε στον κόπο να μου κάνει αντιπροσφορά και είμαι χρόνια εκεί.Υπάρχει περίπτωση να πετύχω κάποια μείωση ή τζάμπα χαλάω το χρόνο μου?

body125z
03-06-15, 18:06
Φορητότητα, φορητότητα, αα και φορητότητα για επίτευξη καλύτερης τιμής!;)

FuS
03-06-15, 19:04
Γεια σας και από μένα παιδιά.Έκανα λοιπόν εγγραφή εδώ γιατί θέλω τα φώτα σας σχετικά με τη συνδρομή μου στον ΟΤΕ.Το πακέτο μου λοιπόν λήγει στις 10 Ιουνίου και μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας και να φύγω μετά από χρόνια από τον ΟΤΕ.Σημειωτέον πιάνω καλή ταχύτητα 20Mbps περίπου και την χρειάζομαι αυτή την ταχυτήτα.Αντιθέτως δε χρειάζομαι και πολύ το τηλέφωνο.Το μόνο που μου πρότεινε ο φωστήρας της εξυπηρέτησης πελατών είναι η μείωση της ταχύτητας για να πετύχω καλύτερη τιμή από τα 65 ευρώ νομίζω που δίνω σε κάθε λογαριασμό.Και σας ρωτάω δε τους νοιάζει καθόλου για το αν θα φύγει ο πελάτης?Ούτε καν μπήκε στον κόπο να μου κάνει αντιπροσφορά και είμαι χρόνια εκεί.Υπάρχει περίπτωση να πετύχω κάποια μείωση ή τζάμπα χαλάω το χρόνο μου?

Ο "φωστήρας" της εξυπηρέτησης πελατών..
Μάλιστα :rolleyes:

(η όποια όρεξη μου να σου πω τι να κάνεις χάθηκε στην παραπάνω πρόταση)


Φορητότητα, φορητότητα, αα και φορητότητα για επίτευξη καλύτερης τιμής!;)

Ναι μεν, αλλά...
(δεν καλούν πάντα -και όλους- από το retention για αντιπροσφορά)

Cyanide
03-06-15, 22:35
Ο "φωστήρας" της εξυπηρέτησης πελατών..
Μάλιστα :rolleyes:

(η όποια όρεξη μου να σου πω τι να κάνεις χάθηκε στην παραπάνω πρόταση)



Ναι μεν, αλλά...
(δεν καλούν πάντα -και όλους- από το retention για αντιπροσφορά)

Γράφτηκα εδώ για να ακούσω από άτομα που είναι γνώστες και ασχολούνται με το αντικείμενο κάποιες γνώμες.Εκτός κι αν είσαι υπάλληλος του ΟΤΕ και προσβλήθηκες που και πάλι δε με νοιάζει γιατί ναι "φωστήρες" είναι, απαντήσεις του τύπου "μου χάθηκε η όρεξη" δε χρειάζονται και δεν αξίζουν καν τον κόπο του να σπαταλήσεις τη μηδαμινή ενέργεια για να τις πληκτρολογήσεις εκτός κι αν είχες κάτι ουσιαστικό να προσφέρεις.

HuX_FluX
03-06-15, 22:52
Γράφτηκα εδώ για να ακούσω από άτομα που είναι γνώστες και ασχολούνται με το αντικείμενο κάποιες γνώμες.Εκτός κι αν είσαι υπάλληλος του ΟΤΕ και προσβλήθηκες που και πάλι δε με νοιάζει γιατί ναι "φωστήρες" είναι, απαντήσεις του τύπου "μου χάθηκε η όρεξη" δε χρειάζονται και δεν αξίζουν καν τον κόπο του να σπαταλήσεις τη μηδαμινή ενέργεια για να τις πληκτρολογήσεις εκτός κι αν είχες κάτι ουσιαστικό να προσφέρεις.

Αν θες παντως, εξηγησε λιγο για ποιο λογο μιλας ειρωνικα αναφερομενος στους τηλεφωνητες του ΟΤΕ.

Cyanide
03-06-15, 23:47
Αν θες παντως, εξηγησε λιγο για ποιο λογο μιλας ειρωνικα αναφερομενος στους τηλεφωνητες του ΟΤΕ.

Κι εσύ στον ΟΤΕ δουλεύεις ρε φίλε? Λογικό φαντάζομαι σε φόρουμ που αφορά το ίντερνετ.Πάντως εστιάζετε όλοι στο τι γνώμη έχω για τους τηλεφωνητές του ΟΤΕ παρά στην ουσία.Φοβερό.

- - - Updated - - -


Φορητότητα, φορητότητα, αα και φορητότητα για επίτευξη καλύτερης τιμής!;)

Αυτό θα κάνω μάλλον φίλε.Ευχαριστώ για την απάντηση νασαι καλά.

HuX_FluX
04-06-15, 00:39
Eπειδη σε ρωτησα τι εννοεις με μια ειρωνικη αναφορα που εκανες, σημαινει οτι ειμαι μετοχος/εργαζομενος του ΟΤΕ; Ειλικρινης ερωτηση ειναι, χωρις μεχρι στιγμης, ειλικρινη απαντηση.

Παντως για νεο μελος, εχεις μπει αρκετα φουριοζος προς τα υπολοιπα μελη κι εγω προσωπικα δεν εχω διαθεση να το συνεχισω. Καλη συνεχεια.

bill27
12-06-15, 20:31
Γεια σας και από μένα παιδιά.Έκανα λοιπόν εγγραφή εδώ γιατί θέλω τα φώτα σας σχετικά με τη συνδρομή μου στον ΟΤΕ.Το πακέτο μου λοιπόν λήγει στις 10 Ιουνίου και μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών γιατί σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας και να φύγω μετά από χρόνια από τον ΟΤΕ.Σημειωτέον πιάνω καλή ταχύτητα 20Mbps περίπου και την χρειάζομαι αυτή την ταχυτήτα.Αντιθέτως δε χρειάζομαι και πολύ το τηλέφωνο.Το μόνο που μου πρότεινε ο φωστήρας της εξυπηρέτησης πελατών είναι η μείωση της ταχύτητας για να πετύχω καλύτερη τιμή από τα 65 ευρώ νομίζω που δίνω σε κάθε λογαριασμό.Και σας ρωτάω δε τους νοιάζει καθόλου για το αν θα φύγει ο πελάτης?Ούτε καν μπήκε στον κόπο να μου κάνει αντιπροσφορά και είμαι χρόνια εκεί.Υπάρχει περίπτωση να πετύχω κάποια μείωση ή τζάμπα χαλάω το χρόνο μου?

Να κανεις φορητοτητα και αν σε παρουν για καλυτερη τιμη,παντως αυτο που πρεπει να κανεις για να σου κανουν προσφορα ειναι να παρεις ολους τους παροχους και να τους πεις οτι ενδιαφερομαι για φορητοτητα επειδη τελειωνει το συμβολαιο μου και αν ειναι διατεθειμενοι να κανουν καποια προσφορα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.