PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά WIND (εξωτερικός συνεργάτης) για συνδρομητές ON Telecoms, και όχι μόνο



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

sakis.kom
04-06-15, 14:30
Προσφορά από την WIND, από εξωτερικό συνεργάτη της εταιρίας, για το πακέτο Double Play. Είναι η καλύτερη που υπάρχει για αυτό το πακέτο.
Μου είπαν πως είναι μόνο για συνδρομητές της ON αλλά τελικά δεν έχουν πρόβλημα να κάνουν φορητότητα και από άλλη εταιρία.

Τα παρακάτω είναι ακριβώς όπως τα γράφει στο site η WIND...

Απεριόριστο Internet έως 24 Mbps
Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις
Δωρεάν 300’/μήνα προς όλα τα ελληνικά κινητά
Για συνδρομητές κινητής WIND επιπλέον έκπτωση έως 20% στο μηνιαίο πάγιο του κινητού
Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα

Και μας δίνουν επιπλέον...

Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης
300' τον μήνα προς κινητά WIND/Q
Δωρεάν το ρούτερ ή ένα ασύρματο τηλέφωνο SAGEM (ή το ένα ή το άλλο)
Αποστολή κούριερ με δική τους χρέωση
Περιλαμβάνεται και η κάρτα SIM 1GB Mobile Brodband κάθε μήνα (αυτή κανένας δεν την έδινε μαζί με όλα τα άλλα που είπα)

20 ευρώ τελική τιμή και για τα 2 χρόνια

Όποιος ενδιαφέρεται, μου στέλνει ΠΜ και του δίνω τηλέφωνο επικοινωνίας.

ΥΓ. Δεν έχω καμία σχέση με εταιρίες, κλπ. Λόγω του κλεισίματος της ON Telecoms έκατσα και ασχολήθηκα και πίεσα τις εταιρίες για κάτι καλύτερο.:oneup:

nkar
04-06-15, 19:00
Τελικά αρνουνται να τα στειλουν με e-mail τα παραπάνω?
Προσφορα με VDSL πόσο παραπάνω να πάει άραγε?

sakis.kom
04-06-15, 19:10
Με email δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα. Επειδή όμως έχω διαπιστώσει πως το κούριερ που στέλνει η WIND το χρεώνουν, πίεσα και δέχτηκαν να μην μας το χρεώσουν εμάς.
Για VDSL ότι ακριβώς βλέπεις +10 ευρώ τον μήνα.
Όπως και οι διεθνείς κλήσεις, αν κάποιος τις θέλει, είναι +5 ευρώ τον μήνα.

Όποιος φίλος κάνει τα συμβόλαια, εννοείται πως πρέπει να τα κοιτάξει. Κανείς μας δεν εγγυάται πως κάτι δεν μπορεί να σημειωθεί λάθος ή "λάθος".

nkar
04-06-15, 19:21
Αν κάποιος κατορθώσει να πάρει γραπτώς τα παραπάνω είτε με e-mail είτε με την υπογραφή συμβολαίου ας μας ενημερώσει αν θέλει

Chryssostomos
04-06-15, 19:40
Ισχύει η προσφορά.
Με πήραν και μου είπαν και μένα,αλλά είμαι ήδη στην Wind.

Z€r0
04-06-15, 22:57
Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα

Και μας δίνουν επιπλέον...

300' τον μήνα προς κινητά WIND/Q
Δωρεάν το ρούτερ ή ένα ασύρματο τηλέφωνο SAGEM (ή το ένα ή το άλλο)
Περιλαμβάνεται και η κάρτα SIM 1GB Mobile Brodband κάθε μήνα (αυτή κανένας δεν την έδινε μαζί με όλα τα άλλα που είπα)Tα Wind 300' φοβάμαι μήπως η Wind αλλάξει τίποτα όρους συμβολαίου και μας τα χρεώσουν αργότερα, όχι τίποτα άλλο τα 300 λεπτά γενικότερα προς κινητά μου είναι υπέραρκετα.

Router ή Ασύρματο(σου είπαν μοντέλο Sagem) και κάρτα SIM σου είπαν εάν είναι με χρησιδανεισμό δηλαδή εάν πρέπει να επιστραφούν εάν φύγουμε ή δεν παραμείνουμε στην υπηρεσία;

Η κάρτα SIM με το 1GB έρχεται μαζί με στικάκι για χρήση και σε υπολογιστή;

1GB δεν το δίναν με τίποτα στην ίδια SIM/καρτοκινητό με τα 120' λεπτά;

sakis.kom
04-06-15, 23:35
Tα Wind 300' φοβάμαι μήπως η Wind αλλάξει τίποτα όρους συμβολαίου και μας τα χρεώσουν αργότερα, όχι τίποτα άλλο τα 300 λεπτά γενικότερα προς κινητά μου είναι υπέραρκετα.
Αυτό θα είναι τελίως παράνομο για κάτι που ήδη θα έχεις καταναλώσει.


Router ή Ασύρματο(σου είπαν μοντέλο Sagem) και κάρτα SIM σου είπαν εάν είναι με χρησιδανεισμό δηλαδή εάν πρέπει να επιστραφούν εάν φύγουμε ή δεν παραμείνουμε στην υπηρεσία;
Για το ρούτερ όχι δεν ρώτησα μάρκα. Για το SAGEM ρώτησα αλλά δεν ήξεραν. Με ρώτησαν αν με ενδιαφέρει κάποιο χρώμα για το SAGEM αλλά είπα όχι, προτιμάω το ρούτερ.
Για το αν είναι με δανεισμό δεν το ξέρω, αν μπορέσω να πάρω αύριο ένα τηλ και μάθω, θα σου πω.


Η κάρτα SIM με το 1GB έρχεται μαζί με στικάκι για χρήση και σε υπολογιστή;
Δεν νομίζω, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.


1GB δεν το δίναν με τίποτα στην ίδια SIM/καρτοκινητό με τα 120' λεπτά;
Ούτε αυτό το ξέρω. Εμένα πάντως με βολεύει που το έχει χώρια.

Z€r0
04-06-15, 23:43
Tα Wind 300' φοβάμαι μήπως η Wind αλλάξει τίποτα όρους συμβολαίου και μας τα χρεώσουν αργότερα, όχι τίποτα άλλο τα 300 λεπτά γενικότερα προς κινητά μου είναι υπέραρκετα.


Για το ρούτερ όχι δεν ρώτησα μάρκα. Για το SAGEM ρώτησα αλλά δεν ήξεραν. Με ρώτησαν αν με ενδιαφέρει κάποιο χρώμα για το SAGEM αλλά είπα όχι, προτιμάω το ρούτερ.
Για το αν είναι με δανεισμό δεν το ξέρω, αν μπορέσω να πάρω αύριο ένα τηλ και μάθω, θα σου πω.


Δεν νομίζω, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.


Ούτε αυτό το ξέρω. Εμένα πάντως με βολεύει που το έχει χώρια.Σε ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις. Μου έχεις δώσει το τηλέφωνο. Θα πάρω μάλλον αύριο και εάν μου κάνουν ανάλογη προσφορά θα κλείσω με αυτούς εάν και έλεγα να περιμένω μέχρι την Τετάρτη στις 10/6. Περιμένω προσφορά από Forthnet αλλά τίποτα και με έχουν γράψει κανονικά. Οπότε μάλλον πάω στην φθηνότερη από όλους Wind που ότι και εάν γίνει λογικά πιο οικονομική προσφορά δεν θα υπάρξει μέχρι να κλείσει η ΟΝ(μακάρι βέβαια να υπάρξει).

sakis.kom
05-06-15, 14:09
Αν πάρεις τηλ, πες μας και εμάς που δεν ξέρουμε.:rolleyes:

- - - Updated - - -

Αν πάρουμε θετική απάντηση στην προσφορά από την HOL (στο άλλο θέμα), εγώ θα κάνω σήμερα και τα χαρτιά μου στην προσφορά της WIND,
οπότε θα έχετε ποστάρισμα επιβεβαίωσης με το που λάβω τα συμβόλαια, πως όλα τα παραπάνω ισχύουν 100% και γραπτώς. Αν κάποιος φίλος τα έχει ήδη υπογράψει, ας μας ενημερώσει.

dimigar
05-06-15, 16:11
Προσφορά από την WIND, από εξωτερικό συνεργάτη της εταιρίας, για το πακέτο Double Play. Είναι η καλύτερη που υπάρχει για αυτό το πακέτο.
Μου είπαν πως είναι μόνο για συνδρομητές της ON ...... για κάτι καλύτερο.:oneup:


Στείλε μου Σάκη με πμ. το τηλ. του συνεργάτη και το όνομά του. (αυτόν που δίνει το ρούτερ και δωρεάν κούριερ..)

armani81
05-06-15, 16:19
Προσπαθώ να βγάλω γραμμή εδω και 1 ώρα αλλα τίποτα , θα ξαναπροσπαθήσω το απογευμα

sakis.kom
05-06-15, 16:37
Στείλε μου Σάκη με πμ. το τηλ. του συνεργάτη και το όνομά του. (αυτόν που δίνει το ρούτερ και δωρεάν κούριερ..)
Σου ρθε......

dimigar
05-06-15, 16:47
οκ το πήρα!

sakis.kom
05-06-15, 17:47
Να ενημερώσω πως αν η κ. τάδε (έχετε το όνομα) που μας κάνει την προσφορά στην WIND δεν είναι σε βάρδια την ώρα που καλείτε,
γνωρίζει η Υπεύθυνη του τμήματος την προσφορά μας, απλά να δηλώνετε πως καλείτε "για την προσφορά που δώσατε και στον κ. Θανάση".

Κάλεσα και εγώ τώρα για να ενημερώσω πως αν προλάβω σήμερα θα κάνω τα χαρτιά μου και λέω να σας ενημερώσω για να μην υπάρχει το παραμικρό μπέρδεμα.

dimigar
05-06-15, 18:06
Εντάξει περιμένουμε να μας πεις. Προσοχή στο συμβόλαιο.Να γράψουν όλες τις παροχές...

armani81
05-06-15, 18:21
Μόλις έκανα και εγώ αίτημα φορητοτητας απο forthnet μίλησα με την υπεύθυνη του τμήματος και την δευτερα περιμένω να δω τους Ορους-παροχές του συμβολαίου εγγράφως . Εντύπωση μου έκαναν μερικές διαφορές τελος ενεργοποιησης 15 ευρω στον 1το λογαριασμό και η ασύρματο τηλεφωνο η 1 gb mb/internet (δεν έδιναν και τα 2), επίσης ήθελαν να μου χρεώσουν courier 5 ευρω , αλλα τους έστειλα ολα μου τα στοιχεία με email . Respect στον φίλο που βρήκε και κανόνισε την προσφορά και περιμένουμε να δούμε τι θα μας βγει το καρπούζι ...

Havic
05-06-15, 20:30
@ sakis.kom
Μου στέλνεις Pm με τα τα στοιχειά να τα έχω? (όνομα τηλέφωνο), μάλλον θα πας στην wind, θα περιμένω μέχρι τις 10 του μήνα και μετά θα προχωρήσω.

Z€r0
05-06-15, 21:59
Να ενημερώσω πως αν η κ. τάδε (έχετε το όνομα) που μας κάνει την προσφορά στην WIND δεν είναι σε βάρδια την ώρα που καλείτε,
γνωρίζει η Υπεύθυνη του τμήματος την προσφορά μας, απλά να δηλώνετε πως καλείτε "για την προσφορά που δώσατε και στον κ. Θανάση".

Κάλεσα και εγώ τώρα για να ενημερώσω πως αν προλάβω σήμερα θα κάνω τα χαρτιά μου και λέω να σας ενημερώσω για να μην υπάρχει το παραμικρό μπέρδεμα.
Εντάξει περιμένουμε να μας πεις. Προσοχή στο συμβόλαιο.Να γράψουν όλες τις παροχές...Φίλε sakis.kom ευχαριστώ γενικότερα και δεν θα έχουν σε καμία περίπτωση τα παρακάτω να κάνουν με εσένα.

Αλλά! Μίλησα με την εκπρόσωπο τρείς φορές το μεσημέρι. Μου πρόσφερε αυτά που λες στο αρχικό post και δέχθηκα να της δώσω τα στοιχεία αναλυτικά όπως μου τα ζήτησε. Και την Δευτέρα τα συμβόλαια με κούριερ. Ευγενέστατη δεν μπορώ να πω αλλά...

Μετά από 1 - 2 ώρες πήρα το 13800 της Wind από καρτοκινητό Wind. Και ρώτησα εάν η προσφορά αυτή από εξωτερικό συνεργάτη τους ισχύει. Και μου λέει να της δώσω το σταθερό που αφορά το αίτημα και το όνομα. Της το δίνω και έπειτα το πρώτο που μου λέει όχι το αίτημα είναι για 20€ πρώτο χρόνο και 25€ τον δεύτερο και με διαβεβαίωσε γι' αυτό, δεν ρώτησα κάν για τέλη, ρούτερ και τα λοιπά... και μου λέει θέλετε να σας δώσω το τηλέφωνο του συνεργάτη, να συνεννοηθείτε της λέω ναι το 211 10 xx xxx δεν είναι; Όχι μου λέει το 211 51 xx xxx .

Παίρνω τηλ. το 211 51 xx xxx βγαίνει Plegmanet αναμονή 2-3 λεπτά και κλείνει.

Παίρνω πάλι 211 10 xx xxx και επί 45 λεπτά μεταξύ 4:30 με 5:15 αναμονή και έκλεινε μετά 5 λεπτά.

Παίρνω ξανά 13800 απάντησε άλλος -λογικό- του λέω πάλι να εξακριβώσει την προσφορά και μου λέει πάλι 20€ 1το / 25€ 2ρο! Πάλι δεν ρώτησα για τα υπόλοιπα και συγνώμη κιόλας. Μια απ’ τα ίδια και διαμαρτυρήθηκα γιατί αφήνουν συνεργάτες τους να κάνουν παραπλανητικές προσφορές! Και έπειτα του λέω μπορείτε να μου κάνετε μήπως από τα κεντρικά(εάν έχουν) κάποια καλύτερη προσφορά και τελική προσφορά για fix τιμή και τα δύο χρόνια για το πρόγραμμα όπως είναι online. Moυ λέει δώστε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας και θα σας καλέσουμε εμείς από το τμήμα προσφορών μας! Του έδωσα κινητό γιατί έπρεπε να φύγω και ακόμα τίποτα.

Τί παίζει λοιπόν; Εγώ στοιχεία για αίτηση δεν έχω δώσει πουθενά αλλού εννοείται!

Βρήκα και .pdf από παλιότερη μάλλον αίτηση Wind όπου στα ψιλά αναφέρεται για τέλος ενεργοποίησης με χρέωση βάση τρέχοντα τιμοκαταλόγου (http://www.wind.gr/files/1/statheri-kai-internet/Residential_Application_User_Terms.pdf): <<6.2. Για τη σύνδεση ADSL ο Πελάτης χρεώνεται με πάγιο τέλος με βάση τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της Εταιρείας. Η χρέωση για τη σύνδεση ADSL αρχίζει από την ημερομηνία ενεργοποί-ησης της σύνδεσης ADSL. Ο Πελάτης επιβαρύνεται με το κόστος ενεργοποίησης των υπηρεσιών και/ή της σύνδεσης ADSL από την Εταιρεία βάσει του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου>>.

Δεν ξέρω εάν είναι απάτη... αλλά τέτοια αόριστα συμβόλαια βάση τηλεφωνικών υποσχέσεων δεν δέχομαι. Και το άσχημο ότι της έδωσα τόσα στοιχεία. Την Δευτέρα εάν δεν την βρω αύριο ή μέχρι Δευτέρα πρωί να μου εξηγήσει τί γίνεται και εάν δεν μπορεί να περάσει την προσφορά στα κεντρικά εξαρχής με τιμή στα 20€ για 2 χρόνια το courier θα το ακύρωσω και εάν δεν μπορέσω να τους βρω να το ακυρώσω, δεν υπογράφω το συμβόλαιο.

Τώρα εάν μου κάνουν κάποια καλή προσφορά που εξακριβώνεται από τα κεντρικά της Wind από το τμήμα προσφορών τους μπορεί και να δεχθώ αλλιώς πάω Forthnet και ας είναι ακριβότερα.

Όποιος θέλει ας δώσει τα στοιχεία του λοιπόν και έπειτα ας εξακριβώσει τα στοιχεία της προσφοράς στα κεντρικά της Wind.

Εκτός και εάν στο 13800 απαντάει πάλι ξέμπαρκο call center και θέλει να κλέψει την προσφορά. Τί άλλο να πώ πιά;

sakis.kom
05-06-15, 22:29
Φίλε sakis.kom ευχαριστώ γενικότερα και δεν θα έχουν σε καμία περίπτωση τα παρακάτω να κάνουν με εσένα.
Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?

Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.

Z€r0
05-06-15, 22:38
Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?Ναι ότι λες router(επέμενε λίγο για ασύρματο) και και δωρεάν κούριερ είπε εντάξει αφού είστε από τον κύριο .... αλλά με ελάχιστη προσπάθεια τα έδωσε.

Έπειτα από τα κεντρικά λογικά που απαντάνε στο 13800 φαίνεται άλλη προσφορά όπως αναφέρω καταχωρημένη στο σύστημα και είναι κάθετοι ότι το ίδιο θα ισχύει και με το συμβόλαιο αλλά δυστυχώς πάνω στα νεύρα μου δεν ρώτησα για τα περαιτέρω όπως τέλη δωρεάν, και Wind 300'(extra λεπτά προς κινητά Wind/Q) δωρεάν που μας τάζει επιπλέον.

Όταν και άμα βγάλω άκρη θα ενημερώσω.

dimigar
05-06-15, 22:41
Καλά, χωρίς υπογραφή πως γίνεται; Θα μας συνδέσουν με το έτσι θέλω; Έπρεπε φίλε Z€r0 να τα ακυρώσεις όλα στα κεντρικά!!

sakis.kom
05-06-15, 22:45
Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.
Οπότε, αν τελικά είναι έτσι, ΌΛΟΙ αυτοί που μας παίρνουν και δίνουν 20+20 και δωρεάν ενεργοποιήσεις, κλπ, είναι μούφα.

Κανένα συμβόλαιο ρε παιδιά έχεις κανείς στα χέρια του?

Z€r0
05-06-15, 22:47
Καλά, χωρίς υπογραφή πως γίνεται; Θα μας συνδέσουν με το έτσι θέλω; Έπρεπε φίλε Z€r0 να τα ακυρώσεις όλα στα κεντρικά!!Δεν ήξερα ότι περνάνε και τις προσφορές! Συμβόλαιο είναι να έρθει την Δευτέρα όπου εάν δεν δοθούν οι κατάλληλες εξηγήσεις και κινήσεις ή προλαβαίνω και το ακυρώνω ή δεν υπογράφω ότι φέρει το courier τους.

Από το 13800 λένε ότι ακύρωση μπορώ να ζητήσω και με fax αλλά έπειτα μου λέει χωρίς το συμβόλαιο υπογεγραμμένο δεν θα προχωρήσει έτσι και αλλιώς και δεν χρειάζεται να κάνω κάτι. Ελπίζω να ισχύει και μην δω καμία ενεργοποίηση χωρίς να έχω υπογράψει και χωρίς αντίγραφο ταυτότητας.

Fax και e-mail θα τους στείλω έτσι και αλλιώς έαν δεν προχωρήσω με Wind γιατί δεν είναι να μπλέκεις με δαύτος. Και θα τους ξαναπάρω τηλέφωνο για διευκρινήσεις έπειτα.

sakis.kom
05-06-15, 22:51
Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.
Και άλλα παιδιά έχουν δώσει τα στοιχεία τους οπότε και αυτοί μπορούν να πάρουν και τηλέφωνο και να (οπωσδήποτε) ελέγξουν τα στοιχεία.

Εγώ εννοείται σταματάω να δίνω τηλέφωνο ώστε να δούμε τι παίζει...

dimigar
05-06-15, 22:52
Έτσι να κάνεις.. Θα φανούν τώρα οι απατεώνες..

Z€r0
05-06-15, 22:53
Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.Σωστό και αυτό εάν έρθει τελικά η ώρα του courier γιατί με βλέπω να το ακυρώνω έτσι και αλλιώς. Εάν αρχίζω να παίρνω τηλέφωνα στα κεντρικά και για υποστήριξη ενεργοποίησης μέσω συνεργατών της Wind από τώρα, γύρευε αργότερα.

nkar
05-06-15, 22:54
Έτσι να κάνεις.. Θα φανούν τώρα οι απατεώνες..

Αν δεν υπάρχει γραπτώς η αρχική (τηλεφωνική) προσφορά απλά θα σε βγάλουν τρελλο ...

dimigar
05-06-15, 22:58
Πάρε κανονικά τα χαρτιά από τον κούριερ και πες του πως θες να τα διαβάσεις πρώτα και μετά θα τα υπογράψεις και θα στείλεις εσύ, ώστε να έχεις και στοιχεία στα χέρια σου.

Το καλύτερο είναι να πεταχτεί κανείς στο γραφείο τους και εκεί να υπογράψει. Έδιωξα σήμερα τον κούριερ και τούς είπα οτι θα περάσω από τα γραφεία τους στα Σεπόλια να υπογράψω και το δεχτήκανε!! (Είναι άλλος συνεργάτης αυτός από του Σάκη.., αυτός δεν δίνει ρούτερ)

sakis.kom
05-06-15, 22:59
Το θέλουμε το συμβόλαιο στα χέρια μας. Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία εκείνη την στιγμή και κράτα το.
Βγάλτο και φωτογραφία αν δεν στο δίνει... καταλαβαίνεις... να έχουμε στοιχεία.

Z€r0
05-06-15, 23:03
Αν δεν υπάρχει γραπτώς η αρχική (τηλεφωνική) προσφορά απλά θα σε βγάλουν τρελλο ...Άστα γι' αυτό και εγώ θα της πω ότι η Wind από τα κεντρικά μου δίνει 5€ το πρώτο εξάμηνο, 10€ το δεύτερο εξάμηνο, 15€ το τρίτο εξάμηνο, και εάν συνδεθώ στο DLSAM της Wind μέσω της δήθεν οπτικής ίνας που δήθεν προσφέρουν από ΗΟL στους οικιακούς πελάτες στην περιοχή μου, το τέταρτο εξάμηνο θα πάρω πτυχίο από Forthnet και θα ενημερωθώ μέσω της VOIP της Cyta εάν φυσικά πρώτα ζητήσω την προσφορά μέσω των γραμμών του ΟΤΕ. Ε μα πια συγνώμη αλλά ήδη με έχουν τρελάνει!:crazy:


Το θέλουμε το συμβόλαιο στα χέρια μας. Βρες μια οποιαδήποτε δικαιολογία εκείνη την στιγμή και κράτα το.
Βγάλτο και φωτογραφία αν δεν στο δίνει... καταλαβαίνεις... να έχουμε στοιχεία.


Το καλύτερο είναι να πεταχτεί κανείς στο γραφείο τους και εκεί να υπογράψει. Έδιωξα σήμερα τον κούριερ και τούς είπα οτι θα περάσω από τα γραφεία τους στα Σεπόλια να υπογράψω και το δεχτήκανε!! (Είναι άλλος συνεργάτης αυτός από του Σάκη.., αυτός δεν δίνει ρούτερ)Αναφέρει τα συμφωνηθέντα ή αόριστα πράγματα;

dimigar
05-06-15, 23:04
Έχω δεί το συμβόλαιο Wind μιας φίλης μου (το έκανε πριν ένα μήνα).Έχει κάτι μικρά γραμματούδια, μόνο με μεγενθυτικό φακό διακρίνεις τις γραμματοσειρές..

Z€r0
05-06-15, 23:06
Έχω δεί το συμβόλαιο Wind μιας φίλης μου (το έκανε πριν ένα μήνα).Έχει κάτι μικρά γραμματούδια, μόνο με μεγενθυτικό φακό διακρίνεις τις γραμματοσειρές..Δηλαδή δεν κράτησες το συμβόλαιο θα το διαβάσεις στα γραφεία τους;

dimigar
05-06-15, 23:07
Αναφέρει τα συμφωνηθέντα ή αόριστα πράγματα;
Τον έδιωξα μέσω τηλεφωνήματος που πήρε. Του είπα να μην έλθει ..

dreamer25
05-06-15, 23:25
Καταλαβα αρχισαν τα οργανα,για αυτο εχω ζητησει και απο δω αν μπορει να μου σταλει απο καποιον χρηστη που εκανε συμβολαιο με τη wind να το διαβασω ηρεμα και προσεχτικα.

dimigar
05-06-15, 23:27
Θα βρούμε την άκρη. Προπαντός ψυχραιμία κα υπομονή..

akisgr
06-06-15, 00:04
την συγκεκριμένη προσφορα μου την έδωσαν και σε εμενα είχα σήμερα τηλέφωνο από μια κοπελια από την wind.... που κάθε μέρα μιλάω μαζί της μετά από γνωριμία από το τηλέφωνο.. :lol:

τελικά πήγα στον οτε μετά από πολύ σκέψη.. γιατί με ενδιέφερε το οτε tv..

Chryssostomos
06-06-15, 01:20
Παιδιά ηρεμία.
Εγώ στο συμβόλαιο που υπέγραψα έγραφε ακριβώς ότι μου είπαν στο τηλέφωνο για την προσοφρά.
Πριν 2 μήνες βέβαια.
Βέβαια στον κούριερ που ήρθε του είπα πως θα το διαβάσω πρώτα.

Z€r0
06-06-15, 01:25
Παιδιά ηρεμία.
Εγώ στο συμβόλαιο που υπέγραψα έγραφε ακριβώς ότι μου είπαν στο τηλέφωνο για την προσοφρά.
Πριν 2 μήνες βέβαια.
Βέβαια στον κούριερ που ήρθε του είπα πως θα το διαβάσω πρώτα.Εάν πάρεις τηλέφωνο στο 13800 και ρωτήσεις για τον δεύτερο χρόνο, τί θα σου πουν όμως ότι ισχύουν τα 20€ και τον δεύτερο χρόνο;

Τί προσφορά είχες; Ανέφερε το συμβόλαιο και τα δωρεάν τέλη ενεργοποίησης(έαν ήταν στην προσφορά που σου είχε γίνει κάτι τέτοιο);

Chryssostomos
06-06-15, 01:29
Εάν πάρεις τηλέφωνο στο 13800 και ρωτήσεις για τον δεύτερο χρόνο, τί θα σου πουν όμως ότι ισχύουν τα 20€ και τον δεύτερο χρόνο;

Τί προσφορά είχες; Ανέφερε το συμβόλαιο και τα δωρεάν τέλη ενεργοποίησης(έαν ήταν στην προσφορά κάτι τέτοιο);

σταθερά απεριόριστα,αστικά,υπεραστικά,εξωτερικό και 24άρι ίντερνετ.
5 ώρες προς όλα τα κινητά.
25 ευρώ τη πρώτη χρονιά και 30 την δεύτερη.
15 ευρώ τέλη μεταφοράς και 19.90 το ρούτερ.
Δώρο ένα τάμπλετ μια σιμ με 120 λεπτά και μιά σιμ με 1gb δώρο κάθε μήνα.
Δεν θα έφευγα απο τότε,αλλά έκανε μπινιά η ον.Με άφησε 5 μέρες με χαλασμένο ρούτερ(pirelli) και σαν αντικατάσταση μου έστειλε ένα χαλασμένο zte.

Z€r0
06-06-15, 01:32
σταθερά απεριόριστα,αστικά,υπεραστικά,εξωτερικό και 24άρι ίντερνετ.
25 ευρώ τη πρώτη χρονιά και 30 την δεύτερη.
15 ευρώ τέλη μεταφοράς και 19.90 το ρούτερ.
Δώρο ένα τάμπλετ μια σιμ με 120 λεπτά και μιά σιμ με 1gb δώρο κάθε μήνα.
Δεν θα έφευγα απο τότε,αλλά έκανε μπινιά η ον.Με άφησε 5 μέρες με χαλασμένο ρούτερ(pirelli) και σαν αντικατάσταση μου έστειλε ένα χαλασμένο zte.Μάλιστα, εσένα όμως το +5€ για τον δεύτερο χρόνο στο είπαν εξαρχής και τα 15 ευρώ τέλη είναι τελικά καλύτερα από το να μην ισχύουν τα δωρεάν και να έρθει το 35άρι.

Chryssostomos
06-06-15, 01:37
Μάλιστα, εσένα όμως το +5€ για τον δεύτερο χρόνο στο είπαν εξαρχής και τα 15 ευρώ τέλη είναι τελικά καλύτερα από το να μην ισχύουν τα δωρεάν και να έρθει το 35άρι.

Ναι δε μπορώ να πω ήταν ένα παλικάρι στο τηλέφωνο πολύ αναλυτικός.
τόσο αυτό,τόσο το άλλο.Και αν έχεις μου λέει δικό σου ρούτερ μη πάρεις από εμάς μου λέει,μούφα είναι.
Βέβαια δεν είχα και πήρα.
ο μόνος που με είχε πάρει και μου έδωσε αναλυτική προσφορά για όλα.
Και πράγματι μέχρι και προχθές που ήρθε και ο δεύτερος λογαριασμός δεν έχει καμία κρυφή ή έξτρα χρέωση.
25 ευρώ ακριβώς.

Dimeos
06-06-15, 11:59
Καλησπέρα και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για αυτά που αναφέρεις.

Αν κατάλαβα σωστά (διόρθωσε με) φαίνεται πως επιβεβαιώνουν το πακέτο που έχω γράψει, τους δίνουμε τα στοιχεία μας
και αυτοί τα περνάνε στο αυτούσιο πακέτο της WIND χωρίς να λαμβάνουμε τις προσφορές που μας λένε?

Πρώτα τα περνάνε στο σύστημα και μετά μας τα στέλνουν να υπογράψουμε? Γιατί εγώ νομιζα το ανάποδο. Πως τα ετοιμάζουν στα PC, τα υπογράφουμε, και μετά τα καταχωρούν.
κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με εμένα πέρυσι. ημουν forthnet και έκανα φορητότητα στη wind με εξωτερικό συνεργάτη (20 ευρω και στα 2 έτη, διότι έχω συμβόλαιο κινητού στη wind) και πριν έρθει το κουριερ μου τηλεφωνούν από τη forthnet για να μου κάνουν αντιπροσφορά!!!!εκεί τα πήρα και είπα στη forthnet δε δινετε τη γραμμη για κανένα λόγο (φύσικα έπρεπε να κανω αίτημα υπαναχωρησης και το έκανα). το αποτέλεσμα; με πήραν από τα κεντρικά της wind να με ρωτήσουν το λόγο που το ακύρωσα....τους εξήγησα και μου εκαναν εκ νέου προσφορά:2 μήνες δωρεάν πάγια, δωρεάν ρούτερ. το μόνο έτσι παράδοξο είναι ότι η συμφωνία έγινε τηλεφωνικώς και ουδέποτε υπέγραψα κάτι.
ποια η γνώμη μου: καντε αίτημα ακύρωση φορητότητας ώστε να σας τηλ από τα κεντρικά της wind και έτσι να παίξετε μπάλα με ασφάλεια.

rasputin
06-06-15, 14:39
Επειδή με είχαν ζώσει τα φίδια με αυτά που διάβασα εχτές από τον Z€r0 ξαναπηρα τηλ την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά και το 13800 και μου επιβεβαίωσαν για τρίτη φορά το συμβόλαιο μου και το πάγιο της δεύτερης χρονιάς . Η προσφορά μου δεν ήταν από τον Κ. Θανάση πάντως .

dimigar
06-06-15, 16:18
@ rasputin
Δηλ. τι παροχές έχεις;

Z€r0
06-06-15, 16:52
Επειδή με είχαν ζώσει τα φίδια με αυτά που διάβασα εχτές από τον Z€r0 ξαναπηρα τηλ την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά και το 13800 και μου επιβεβαίωσαν για τρίτη φορά το συμβόλαιο μου και το πάγιο της δεύτερης χρονιάς . Η προσφορά μου δεν ήταν από τον Κ. Θανάση πάντως .Τελικά το πιθανότερο να είναι ΟΚ η προσφορά αυτή για Wind και σε όσους το επιβεβαιώνει και το 13800 είναι εννοείται σίγουρα σωστή. Εσύ πήρες τηλέφωνο το 13800 αφού είχε υπογράψει το συμβόλαιο σύμβαση;

Έμενα εκεί δημιουργήθηκε το θέμα, ότι στο 13800 φαίνεται και με σημερινή επικοινωνία στα 20€ πρώτος χρόνος, 25€ δεύτερος και ούτε δωρεάν τα τέλη. Αλλά εγώ δεν έχω υπογράψει ακόμα και δεν τους έχουν πάει τα υπογεγραμμένα χαρτιά της σύμβασης. Η αίτηση όμως για φορητότητα με τα στοιχεία που μου πήραν, όπως μου ανέφεραν από το 13800 έχει ξεκινήσει και ότι εάν θέλω να πάω αλλού πρέπει να στείλω το ανάλογο fax στο 211 120 00 21 . Αλλά με μπέρδεψε σήμερα ακόμα περισσότερο όταν μου είπε ότι η προσφορά που μου έγινε είναι όπως την έβλεπε αυτός στο σύστημα εκτός και αν έχει περαστεί λάθος από τον συνεργάτη και μου συνέστησε να καλέσω τον συνεργάτη να μου το διευκρινίσει.

Όταν στο 13800 τον ρώτησα για το εάν τους στείλω αργότερα το υπογεγραμμένο χαρτί της σύμβαση όπου θα αναφέρονται ξεκάθαρα οι παροχές, οι δωρεάν υπηρεσίες και η τιμή και για τα δύο χρόνια δεν θα πρέπει εφόσον είναι έγκυρο χαρτί από τον εγκεκριμένο συνεργάτη τους(εφόσον περνάει και αιτήσεις στο σύστημα) να τα δεχθούν, είναι πιθανό μου απάντησε αλλά δεν μπορεί να μου πει σίγουρα.

Πήρα τηλέφωνο στο call center και τελικά πήρα πειστικές διαβεβαιώσεις και εξηγήσεις ότι οι χρεώσεις που θα αναφέρονται στην σύμβαση που θα υπογράψω αυτές και θα περαστούν/κλειδώσουν και στο σύστημα της Wind έπειτα.

Οπότε εάν και προσωπικά ακόμα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μάλλον αδίκως ανησύχησα μερικούς.

Η Wind πάντως σαν εταιρεία αυτήν την στιγμή έχει αφήσει συνεργαζόμενα call centers, συνεργαζόμενα μαγαζιά, ακόμα και τα ίδια της τα καταστήματα να πουλάνε τις υπηρεσίες της χωρίς καμία κοινή γραμμή, όπως να 'ναι. 10 διαφορετικές τιμές στο ίδιο πρόγραμμα.

Και το πιο περίεργο, ψάχνοντας να δω τί παίζει στα μαγαζιά της αφού είδα τα περί 21€ το χρόνο και τα δύο έτη, σε ένα κατάστημα της είχαν την προσφορά με 21€ τον χρόνο και τον δεύτερο 26€ με τις ίδιες παροχές της προσφοράς του site + Wind 300' ενώ σε δεύτερο την είχε για συνδρομητές ON 20,99€ και τα δύο χρόνια γιατί είχε χρέωση το πάγιο του Wind 300', άμα δεν το θέλω το Wind 300' του λέω; Μου λέει τότε δεν ισχύει η προσφορά. Ότι συνδυασμό παροχής - χρέωσης θέλεις στην Wind θα το βρείς.

sakis.kom
06-06-15, 17:22
Οπότε όλα φαίνεται πως λογικά θα είναι σωστά έως το τέλος. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από την μεριά μου και όπως έχετε καταλάβει και εγώ στο ίδιο λούκι με όλους σας είμαι,
δεν έχω καμιά σχέση με εταιρίες για να έχω κάποιο κέρδος από όλο αυτό, απλά με το κλείσιμο της ΟΝ μου την έδωσε και εδώ και μέρες ασχολήθηκα τόσο πολύ με αυτά που ούτε και εγώ το περίμενα!

Όποιος θέλει το τηλέφωνο, ας μου το ζητήσει, θα το δίνω αφού φαίνεται πως όλα θα είναι έτσι όπως μας τα λένε.
ΠΑΝΤΑ όμως, να ελέγχετε τα συμβόλαια. Δεν σημαίνει πως θα κάνουν κάτι επίτηδες, κάτι να πατηθεί λάθος, μπορεί να τρέχετε μετά να το διορθώσετε.

Εγώ ασχολούμαι περισσότερο με δορυφορικά, κεραίες, κλπ, αλλά και όσο και να το κάνεις... τι δορυφορικά... τι επικοινωνίες... είναι πολύ κοντινά πράγματα.


Φιλικά... Σάκης!

rasputin
06-06-15, 17:26
@ rasputin
Δηλ. τι παροχές έχεις;

Πάγιο 20 ευρώ για 2 χρόνια
απεριόριστα σταθερά Ελλάδας
300 λεπτά προς όλα κινητά
300 λεπτά προς κινητά Wind & Q
Sim F2G με δωρεάν 120΄΄ κάθε μήνα ( η 120΄΄ σε υπάρχον F2G αν έχουμε)
Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης
Δωρεάν ρούτερ / Ασυρματο τηλ Sagem / Tablet (παζάρι)
Συμβόλαιο κάνουν και με e-mail τα δώρα όμως με κούριερ 5 ευρώ

Προσωπικά προτίμησα να πάω ο ίδιος να υπογράψω στα Σεπόλια ( το ίδιο είχα κάνει και με την ΟΝ το 2007 ) για να ξέρω με ποιους έχω να κάνω και να γλιτώσω κούριερ . Στην ίδια πολυκατοικία είναι 2 γραφεία , η γνωστή για πολλούς και μια άλλη που με πήρε τηλ .
Υ.Γ Στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται το ρούτερ που είναι δώρο του γραφείου όπως μου είπαν και θα το πάρω μόλις γίνει η ενεργοποίηση της γραμμής μου .

sakis.kom
06-06-15, 17:31
Στην δικήσου προσφορά βλέπω πως έχουν επιλογή για Tablet που σε εμένα δεν έχουν.
Επίσης δεν σου δίνουν την SIM για 1GB Mobile Brodband ?

rasputin
06-06-15, 17:49
Στην δικήσου προσφορά βλέπω πως έχουν επιλογή για Tablet που σε εμένα δεν έχουν.
Επίσης δεν σου δίνουν την SIM για 1GB Mobile Brodband ?

Σάκη μπορούν να κάνουν αλλαγές στα δώρα . Εγώ προτίμησα το ρούτερ από το Sagem tηλ και από το tablet της κακιάς ώρας . 2 Sim δεν δίνανε , η το ένα με τα 120'' η το άλλο με το 1 γιγα . Νομίζω κάτι πρέπει να βγάλουν και αυτοί σαν γραφείο , μη τα θέλουμε όλα δικά μας με 20 ευρώ το μηνα .

dimigar
06-06-15, 17:50
Πάγιο 20 ευρώ για 2 χρόνια
απεριόριστα σταθερά Ελλάδας
.......
Δωρεάν ρούτερ / Ασυρματο τηλ Sagem / Tablet (παζάρι)
Συμβόλαιο κάνουν και με e-mail τα δώρα όμως με κούριερ 5 ευρώ

Προσωπικά προτίμησα να πάω ο ίδιος να υπογράψω στα Σεπόλια ( το ίδιο είχα κάνει και με την ΟΝ το 2007 ) για να ξέρω με ποιους έχω να κάνω και να γλιτώσω κούριερ . Στην ίδια πολυκατοικία είναι 2 γραφεία , η γνωστή για πολλούς και μια άλλη που με πήρε τηλ .
Υ.Γ Στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται το ρούτερ που είναι δώρο του γραφείου όπως μου είπαν και θα το πάρω μόλις γίνει η ενεργοποίηση της γραμμής μου .

Α!! και σε μένα αυτός που μου πρότεινε τα ίδια με σένα αλλά όχι ρούτερ είναι στα Σεπόλια όπου του είπα οτι θα περάσω τη Δευτέρα - Τρίτη. Ποιο γραφείο άραγε να είναι;
Το τηλ. αρχίζει από 2126875..0 ;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.