PDA

Επιστροφή στο Forum : ερώτηση για adsl στο ίλιον



akisgr
05-06-15, 11:30
καλησπέρα, είμαι με ontelecoms και σκέφτομαι να μεταφερθώ στο ote με οτε tv full pack σε προσφορα που έχει στα 54 ευρω..

η περιοχή που μένω είναι παλατιανή.. έχει κανεις από εδώ οτε να μου πει την γνώμη του και τι ταχύτητες συχρονιζει?

με την ontelecoms είχα 9mbps σταθερά.. υπάρχει περίπτωση με τον οτε να είναι χειρότερα??

θα ήθελα σας παρακαλώ μια άμεση απάντηση επειδή από αύριο θα πρέπει να πάω να κάνω το συμβόλαιο...! και όπως και να έχει είναι πολλά τα λεφτά και θέλω να είμαι σίγουρος.. :hmm:

ευχαριστώ πολύ. :)

- - - Updated - - -

επειδή δεν βλέπω καμια απάντηση από το forum... καταλαβαίνω μπορεί να μην γνωρίζετε.. σας ενημερώνω ότι προχωράω στον οτε...!

Brainmorf
05-06-15, 11:38
Κανένας δεν μπορεί να σου πει σίγουρα. Αυτό που μου έχουν πει τεχνικοί ( δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ) είναι ότι το συγκεκριμένο Α/Κ είναι το χειρότερο στην Αθήνα.

akisgr
05-06-15, 13:04
άμα δηλαδή η on είχε 9mbps στον οτε θα έχω 5... ούτε streaming δεν θα μπορώ να κάνω... κατάλαβα... άντε να βρω τώρα άλλη σαν την on... :/

Brainmorf
05-06-15, 16:36
Όχι ρε συ , μπορεί να είναι και στα ίδια επίπεδα ή καλύτερα. Ρώτησε να σου πουν στον ΟΤΕ για ταχύτητες στην περιοχή.

akisgr
05-06-15, 17:08
Όχι ρε συ , μπορεί να είναι και στα ίδια επίπεδα ή καλύτερα. Ρώτησε να σου πουν στον ΟΤΕ για ταχύτητες στην περιοχή.

όλες η γραμμές από οτε δεν περνάνε? εκεί νομίζω ότι θα πιάνει στα ίδια με την ontelecoms..

ρώτησα και μου είπανε πως δεν γνωρίζουνε για την περιοχή μου...

στην γειτονιά μου παντως βλέπω 4 δίκτυα του οτε... και ένας έχει βάλει και οτε wifi fon πλήρωσα 2,50 euro για να δω το δίκτυο... αλλα είχε περιορισμό στην ταχύτητα που έβαλε ο ίδιος στο 1,5mbps..

οποτε δεν ύπαρχει τρόπος να γνωρίζω ακριβές ταχύτητες επειδή δεν τους ξέρω αυτούς εδώ που έχουνε οτε... :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.