PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ρουτερ!(Συνεχεις αποσυνδεσεις και αποτυχια ενσυρματης συνδεσης)



Voracity
11-06-15, 16:03
Καλησπέρα παιδιά!

Έχω προβλημα με το ρουτερ..Καταρχας δεν μπορω να συνδεθω ενσυρματα επειδη απ'ότι έχω καταλάβει χάνει την ip του το ρουτερ οπότε αναγκαστικά συνδέομαι ασύρματα..Το πρόβλημα είναι πως πολλές φορές ξαφνικά χάνω τη σύνδεση στο ίντερνετ!Το πρόβλημα αυτό λύνεται μόνο αφού κάνω Reset το ρουτερ και επαναφέρω τις ρυθμίσεις.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω άμεσα..Συμβαίνει πάνω απο 3-4 μήνες..Tο ρούτερ είναι το ZTE H108NS και χρησιμοποιώ OTE.Σας δινω και τα στατιστικα του ρουτερ και το προβλημα που μου βγαζει οταν προσπαθω να συνθεδω ενσυρματα!

tolis1989
11-06-15, 16:08
Όταν λες χάνει ip αναφερεσαι στη Wan ip ή στη lan; Όταν χάνει το internet σβήνει κάποιο led ή ανάβει κάποιο κόκκινο;

Voracity
11-06-15, 16:12
Όταν λες χάνει ip αναφερεσαι στη Wan ip ή στη lan; Όταν χάνει το internet σβήνει κάποιο led ή ανάβει κάποιο κόκκινο;
δεν ξερω αν χανει ip απλα υποθετω!οταν χανω το internet οχι δεν αναβει κοκκινο!συχνα αναβοσβηνει το led του internet και του WLAN/WPS.

Voracity
13-06-15, 15:57
Κάποιος;

jmakro
13-06-15, 18:10
Άλλαξε ρουτερ παρε δανεικό και αν δεν δεις διαφορα 13888.

babis3g
13-06-15, 21:05
δοκιμασε κανα αλλο αν εχεις
επισης κοιτα αν μπορει να γινει αναβαθμηση
https://www.ote.gr/web/guest/help-and-support/internet/-/support/article/1034896

@ ADSLgr.com All rights reserved.