PDA

Επιστροφή στο Forum : Απατη Wind



JohnKan
12-06-15, 12:46
Χρησιμοποιω το κινητο μου στη Wind απο το 2001 !

Στο τέλος του 2013 μου έγινε τηλεφωνική προσφορά από την wind μέσω της κυρίας Κοντογιώργη για ανανέωση συμβολαίου. Μου έγινε ειδική προσφορά για να κλείσω για δεκαοχτάμηνο να μου δωθούν δυο έχτρα υπηρεσίες H sms το all 120 και mobile internet 750 για όλο το δεκαοχτάμηνο, δωρεάν.

H wind αυθαιρέτως μετά το τέλος του 12μηνου άρχισε να χρεώνει την υπηρεσία sms το all 120 από τον Ιανουάριο του 2015 έως και σήμερα.
Mετά από επικοινωνία με την εταιρεία ζήτησα να πιστωθούν αυτές οι χρεώσεις και να ακούσω το ηχογραφημένο μήνυμα από την επιβεβαίωση του συμβολαίου μου. H wind αρνείται πεισματικά να μου βάλει να ακούσω την ηχογράφηση και δεν δέχεται να πιστώσει τις χρεώσεις της....
Είμαι στη wind από το 2001 είναι απραδεκτη η συμπεριφορά της για ένα καταναλωτή 15 χρονών και σημερα προχωρησα σε καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

Ποια ειναι η γνωμη σας για το θεμα αυτο;

nyannaco
12-06-15, 12:51
Αυτό το πράγμα με τις τηλεφωνικές "συμφωνίες" με ηχογράφηση (που ποτέ δεν υπάρχει όταν την επικαλείται ο πελάτης) έχει καταντήσει αηδία. Η ΕΕΤΤ βεβαίως κοιμάται τον ύπνο του δικαίου!

JohnKan
12-06-15, 12:56
Ναι ειναι πραγματικα αηδια, ειναι καθαρη κοροιδια και οταν το συμβολαιο ειναι εν ισχυ τι παει να πει οτι ειναι πολυ παλια και δεν την κραταμε;
1 -1,5 χρονο σε εν ισχυ συμβολαιο ειναι παλια ; Ε παρτε την καταγγελια σας....
Επισης δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη τους να κερδισουν λιγα ευρουλακια σε συγκριση με το να χασουν ενα πελατη 15 χρονων;
Mπορειτε να μου πειτε τι ειδους πολιτικη ειναι αυτη;;;

grpol
12-06-15, 12:58
Φιλε και εγω εμπλεξα και δεν βγαζω ακρη εδω και ενα μηνα, αλλα ειπαμε και αλλα μου ζητανε και βλεπω να μου το κοβουνε σε λιγο και μετα τι θα κανω;

- - - Updated - - -

Εν τω μεταξυ με τον τιμοκαταλογο που εχουν, ειναι μακραν φτηνοτεροι, θα μπορουσαν να εχουν τους περισσοτερους πελατες και να ειναι η πρωτη δυναμη, αντ αυτου κοιτανε πως να μας διωξουν!

JohnKan
12-06-15, 13:00
Εντωμεταξυ η επιμονη τους να μην σου βαλουν την ηχογραφηση δεν ειναι μια ενδειξη οτι κατι κρυβουν;
Εχω αδικο; αποδειξε το μου !

nyannaco
12-06-15, 13:27
Εν τω μεταξυ με τον τιμοκαταλογο που εχουν, ειναι μακραν φτηνοτεροι, θα μπορουσαν να εχουν τους περισσοτερους πελατες και να ειναι η πρωτη δυναμη, αντ αυτου κοιτανε πως να μας διωξουν!Για να έχουν το φτηνότερο τιμοκατάλογο μπαίνουν μέσα. Να γιατί και οι υπηρεσίες τους είναι, χμμμ, να το πω κομψά, συζητήσιμες. Να και γιατί ψάχνουν να βρουν άλλους τρόπους να βγάλουν λεφτά, απ'ότι καταλαβαίνω, με τις ενεργοποιήσεις υπηρεσιών με πληρωμή, χρέωση για το e-mail και διάφορα άλλα τέτοια όμορφα. Παιδιά, το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι. Ισως κάποτε το καταλάβουν κι εκεί μέσα, ίσως πάλι να το ξέρουν ήδη αλλά δεν τους ενδιαφέρει γιατί η εγγεαφή νέων πελατών είναι η προτεραιότητά τους, όχι η διατήρηση των υπαρχόντων. Οταν όμως προσεχώς θα έχουν περάσει όλοι από εκεί, ή θα έχουν φίλο ή συγγενή που έχει περάσει, τότε δύσκολα θα βρίσκουν πλέον καινούργιους.

grpol
12-06-15, 14:16
Για να έχουν το φτηνότερο τιμοκατάλογο μπαίνουν μέσα. Να γιατί και οι υπηρεσίες τους είναι, χμμμ, να το πω κομψά, συζητήσιμες. Να και γιατί ψάχνουν να βρουν άλλους τρόπους να βγάλουν λεφτά, απ'ότι καταλαβαίνω, με τις ενεργοποιήσεις υπηρεσιών με πληρωμή, χρέωση για το e-mail και διάφορα άλλα τέτοια όμορφα. Παιδιά, το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι. Ισως κάποτε το καταλάβουν κι εκεί μέσα, ίσως πάλι να το ξέρουν ήδη αλλά δεν τους ενδιαφέρει γιατί η εγγεαφή νέων πελατών είναι η προτεραιότητά τους, όχι η διατήρηση των υπαρχόντων. Οταν όμως προσεχώς θα έχουν περάσει όλοι από εκεί, ή θα έχουν φίλο ή συγγενή που έχει περάσει, τότε δύσκολα θα βρίσκουν πλέον καινούργιους.

Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα επειδη εχω υπαρξει πελατης ΟΤΕ, ΟΝ, ΗΟL, VODAFONE και τελος WIND, απο τη WIND ημουν πιο ευχαριστημενος απο ολους μεχρι που αρχισαν να με ενοχλουνε με τις "εξυπναδες" τους για επιπλεον κερδος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.