PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου ή μέσω Adsl?



cyberten
13-06-15, 21:46
Γεια σας παιδιά!

Ψάχνω λίγο να βρω τι είναι πιο συμφέρον με γνώμονα την καλύτερη απόδοση της TV. Επειδή στο Hol TV που έχω μέσω Adsl έχω μερικά προβληματάκια (κυρίως λόγω της εγκατάστασης του ρούτερ σε άλλο δωμάτιο από τον αποκωδικοποιητή της TV και υποχρεωτική χρήση των PLC που δίνει η Hol) συγχρονισμού - κολλημάτων. Θα ήθελα μερικές απόψεις όσων έχουν και τα δύο για να κάνω τη σύγκρισή μου. Τέλος θα ήθελα και μια ενημέρωση για αυτό που ισχύει τώρα με τους λογαριασμούς του ΟΤΕ (δεν βγάζω ακρη στην ιστοσελίδα) - εξηγούμαι, με ενδιαφέρει το 2play (vdsl 30) με Full Pack TV που βλέπω ότι έχει τιμή 61,8€. Στο λογαριασμό θα πληρώνω αυτά μόνο ή και πάγια για το επόμενο 2μηνο; Αν ναι, που φαίνονται πόσα είναι αυτά στην ιστοσελίδα ΟΤΕ;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

AssVas
13-06-15, 22:31
Εγώ θα σου έλεγα αυστηρά το SAT . Θα βγεί και υβριδικό ωστόσο σύντομα.

spiz
13-06-15, 23:03
Εγώ θα σου έλεγα αυστηρά το SAT

Συμφωνώ και επαυξάνω!

apostol70
15-06-15, 01:15
Εξαρτάται τι θες. Εγώ έχω μέσω adsl για δύο κυρίως λόγους. Την δυνατότητα να μεταφέρω τον αποκωδικοποιητή σε όποια τηλεόραση στο σπίτι θέλω με τα plc και το replay tv που δεν το δίνει στο Sat. Βέβαια όταν το είχα βάλει έδινε και τον αποκωδικοποιητή με τον σκληρό δίσκο που δεν το έδινε τότε στο sat.
Αν σε ενδιαφέρει το HD τότε καλύτερα είναι να βάλεις sat. Στο adsl νομίζω hd δίνει μόνο τα sport και αυτά σε 720.

Επίσης δεν ξέρω αν σου κάνουν τα plc της hol. Για να δουλέψουν στον ΟΤΕ πρέπει να υποστηρίζουν multicast.

darax
21-06-15, 18:11
Πρός Δεκέμβρη μεριά θα βγάλει υβριδικό ο οτε [συνδιασμό sat καί adsl] οπότε 2 σε1 !!!

stefan_city
30-06-15, 08:29
Με 30αρα γραμμή αν παίρνεις από καμπίνα, δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε μέσω dsl. Το SAT είναι πιο σίγουρη λύση, όμως, και θεωρώ πιο σημαντικό το HD, από το Replay TV για παράδειγμα.

Το hybrid νομίζω θα είναι μόνο για SAT.

@ ADSLgr.com All rights reserved.