PDA

Επιστροφή στο Forum : Να πάρω ή να μην πάρω HOL?

athan00
11-09-04, 01:11
Αξίζει η HOL? Σκέφτομαι να πάρω μια προσφορά για 256/128 για 6 μήνες και δεν λέει να προπληρώσω και να είναι πατάτα! ΤΟ ερωτημά μου έιναι εάν αξίζει; Τι pings έχει - αν και δεν παίζω παιχνίδια μόνο πολύ downloading και surfing.

Συγκριτικά με forthnet ή Vivodi?

spartacus
11-09-04, 01:24
Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω hol σύνδεση 384/128 download 40kb/sec με 41kb/sec σταθερά όλες τις ώρες της ημέρας, πριν είχα οτενετ και αν έπιανα 37kb/sec σύμφωνα με αυτούς θα έπρεπε να πανηγυρίζω, online παίζω κυρίως το enemy territory τα πάει μια χαρά, είναι ένα παιχνίδι με πολλές απαιτήσεις όσον αφορά τα pings, το καλύτερο όμως που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις την demo προσφορά τους, είναι φάτσα κάρτα στη σελίδα τους.

Sofos
11-09-04, 01:45
Βάλε ότι θές πέρα από OTENET:)Ο πόλεμος άρχισε!

spirosb
11-09-04, 10:07
Συμφωνώ με τον spartacus. Εξάντλησα την τρίμηνη συνδρομή και την ανανέωσα επειδή πηγαίνει καλά.

McAli
11-09-04, 10:48
το καλύτερο όμως που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις την demo προσφορά τους, είναι φάτσα κάρτα στη σελίδα τους.

που είναι αυτό το demo φίλε μου, γιατί μου φαίνεται ότι μετά από 12 ώρες στην οθόνη τα μάτια μου τα έχουν παίξει...Πώς το ονομάζουν;...Oύτε στο search του site δεν μου βγάζει τίποτα για demo.

ευχαριστώ!

spartacus
11-09-04, 11:16
http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx αριστερά θα το δεις.

pelasgian
11-09-04, 12:11
Αξίζει η HOL? Σκέφτομαι να πάρω μια προσφορά για 256/128 για 6 μήνες και δεν λέει να προπληρώσω και να είναι πατάτα! ΤΟ ερωτημά μου έιναι εάν αξίζει; Τι pings έχει - αν και δεν παίζω παιχνίδια μόνο πολύ downloading και surfing.

Συγκριτικά με forthnet ή Vivodi?

Τον τελευταίο καιρό το 4net αρχίζει και μου φαίνεται λίγο αργό. Πάντως άποψή μου είναι ότι συμφέρει να αγοράζεις μόνο αορίστου χρόνου, ΓΙΑΤΙ κάθε φθινόπωρο κατεβάζουν τις τιμές και μπορεί η προσφορά να πάψει να συμφέρει μετά από ένα μήνα. Γενικά μην κλειδώνεσαι.

Επίσης, αυτές οι δωρεάν προσφορές καμιά φορά πέφτουν στη γραφειοκρατία και δημιουργούς τόση φασαρία που δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

mindtrapper
11-09-04, 17:14
Αν έχω αοριστου και κάθε μηνα μου έρχεται λογαριασμός, αν φτηνύνουν θα ισχύουν οι καινούργιες τιμές και για εμενα η θα πρέπει να διακόψω και να ξανακάνω συνδρομή?

athan00
12-09-04, 00:44
Το θέμα είναι ότι μου είπαν για 6+2 μήνες δώρο 99€ δηλ. 12,5 € /μήνα εάν δεν κάνω λάθος! Αρκετά καλό και το σκέφτομαι σοβαρά!
Λέτε να το κάνουν επειδή θα ρίξουν τις τιμές;

Crosstalk
12-09-04, 10:59

Η κατρακυλα ερχεται!!!!
Απο αρχες Οκτωβριου που θα μειωθει το κοστος της γραμμης (συμφωνα με λεγομενα ΟΤΕ) και οι ISPs θαρχησουν τις "πτωσεις τιμων"!!!

gagtzer
12-09-04, 11:20
Μακάρι να είναι έτσι crosstalk αλλά δεν το βλέπω.Πριν από λίγο μιλούσε ο πρόεδρος,νομίζω,της ΟΤΕnet στην ΕΤ3 και έλεγε ότι δεν νομίζει ότι χρειάζεται να γίνουν ακόμα μειώσεις στο dsl επειδή με 10€ μπορεί κάποιος να κατεβάζει 1 ολόκληρο GB το μήνα!!!!!!
Ελπίζω να κάνουν τίποτα οι άλλοι isp γιατί από πΟΤΕ μεριά δεν το βλέπω

spartacus
12-09-04, 12:58
Μακάρι να είναι έτσι crosstalk αλλά δεν το βλέπω.Πριν από λίγο μιλούσε ο πρόεδρος,νομίζω,της ΟΤΕnet στην ΕΤ3 και έλεγε ότι δεν νομίζει ότι χρειάζεται να γίνουν ακόμα μειώσεις στο dsl επειδή με 10€ μπορεί κάποιος να κατεβάζει 1 ολόκληρο GB το μήνα!!!!!!
Ελπίζω να κάνουν τίποτα οι άλλοι isp γιατί από πΟΤΕ μεριά δεν το βλέπω

Ναι να μας πει όμως αυτός ο πρόεδρος που λέει εξυπνάδες πόσα MB κατεβαίνουν με το σερφάρισμα, ένα θα σας πω ξεκίνησα με την οτενετ στο προγραμμα των 9,90 euro και με 1 giga download μεγαλύτερη απάτη από αυτήν δεν υπάρχει, δεν θα πω πολλά μόνο ένα, μιας ώρας παιχνίδι online με το enemy territory 50 MB download αν θυμάμαι καλά, κάντε το εξής όσοι έχετε το DU METER δείτε πόσα ΜΒ κατεβαίνουν κάθε ώρα που σερφάρετε και θα καταλάβετε το μέγεθος της απάτης, το 1 giga της προσφοράς δεν περιλαμβάνει μόνο τα αρχεία που τυχόν κατεβάζουμε, έχει η οτενετ στη σελίδα της για αυτούς που έχουν αυτήν την σύνδεση μετρητή, όσοι έχετε λοιπόν την σύνδεση των 9,90 μην κατεβάσετε για μια ημέρα κανένα αρχείο απλά σερφάρετε και δείτε μετά τι έγραψε, μόλις το δείτε θα <<κόψετε όλοι λάσπη>>.
Τέτοιες πού....ες προσφορές δεν έχει μόνο η οτενετ αλλά και άλλοι που μας περνάνε για κορόϊδα, εγώ προσωπικά ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς.

Η σελίδα του ADSL=30 ΚΒ η σελίδα όμως του http://www.betanalysis.gr/ είναι πιο <<βαριά>> φαίνεται :D :D = 250KB ξέρετε πόσες είναι οι σελίδες που για να ανοίξουν απαιτείται 150KB και 200KB download για να ανοίξουν; παααααααααααααρα πολλές, και όλα αυτά τα γράφει το <<μηχανάκι>> :D :D, για αυτό να αφήσουν όλοι τα κοροϊδιλίκια και να δώσουν προσφορές αληθινές και όχι κάλπικες, γαμώ το κέρατό μου δεν είμαστε ηλίθιοι.

kalm
12-09-04, 22:19
Εγώ κλείνω σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης με το Home any DSL (ογκοχρέωση) στα 256/128 (μέσω Vivodi). Ως τώρα δύο φορές που κατέβασα μεγάλα αρχεία είχα σταθερά 25-27 KB/sec. Μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος (χρειάστηκα και το support τους με το οποίο μίλησα επί 1,5 ώρα συνεχώς) αν και δεν έκανα πολύ "βαριά" χρήση μέχρι τώρα. Όπως δεν μπορώ να πω και για pings μια και δεν παίζω online. Το evoice από την άλλη αξίζει πολύ, ειδικά αν έχει να κάνει κάποιος τηλέφωνα στο εξωτερικό. :P :P

sa1901
13-09-04, 02:00
Το θέμα είναι ότι μου είπαν για 6+2 μήνες δώρο 99€ δηλ. 12,5 € /μήνα εάν δεν κάνω λάθος! Αρκετά καλό και το σκέφτομαι σοβαρά!
Aπό το site της hol, λέει 129,72 € + ΦΠΑ = 153 € / 8 μήνες = 19,13 € το μήνα.

Πού το βρήκες το 99€ ; :shock:

Υ.Γ. Το είδα μετά ... Η τιμή στην οποιά αναφέρεσαι ισχύει για ταχύτητα 128/128... :wink:

tardin
28-11-04, 17:04
παιδια η demo εκδοση της hol ειναι εντελως δωρεαν??δεν θα εχω καμια υποχρεωση μετα??
ρωταω γιατι θελω και εγω να την δοκιμασω γιατι μετα απο 1 μηνα 4thnet εχω βγει ε3ω απο τα ρουχα μου...εδωσα ενα καρο λεφτα και οι ταχυτητες ειναι αθλιες... αφου σε κατι φασεις εβγαινα απο την dsl συνδεση και εμπαινα απο την isdn συνδεση για να εχω καλο ping σε ελληνικους servers

sdikr
28-11-04, 17:17
παιδια η demo εκδοση της hol ειναι εντελως δωρεαν??δεν θα εχω καμια υποχρεωση μετα??

ναι εντελώς δωρεάν, το κάνεις μέσα απο την σελίδα τους ή με τηλέφωνο

Δυστηχώς κάτι μου λέει οτι δεν θα δείς τρομερή διαφορά στα Ping

spartacus
28-11-04, 17:49
Εντελώς δωρεάν, τι τα θες όμως, αν ο οτε σε έχει παστώσει μαζί με άλλους και 'γω δεν ξέρω πόσους, ταχύτητες καλές δεν πρόκειτε να δεις.

Oakenfold_
28-11-04, 19:19
ρωταω γιατι θελω και εγω να την δοκιμασω γιατι μετα απο 1 μηνα 4thnet εχω βγει ε3ω απο τα ρουχα μου...εδωσα ενα καρο λεφτα και οι ταχυτητες ειναι αθλιες... αφου σε κατι φασεις εβγαινα απο την dsl συνδεση και εμπαινα απο την isdn συνδεση για να εχω καλο ping σε ελληνικους servers

Και εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με 4net! Ειδικά το broswing είναι άθλιο..

valdazzar
20-01-05, 23:48
Home any DSL (ογκοχρέωση) στα 256/128 (μέσω Vivodi). Ως τώρα δύο φορές που κατέβασα μεγάλα αρχεία είχα σταθερά 25-27 KB/sec. Μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος (χρειάστηκα και το support τους με το οποίο μίλησα επί 1,5 ώρα συνεχώς) αν και δεν έκανα πολύ "βαριά" χρήση μέχρι τώρα. Όπως δεν μπορώ να πω και για pings μια και δεν παίζω online.

Ti na πω για τον καλμ??? Ευχαριστημενος απο τη βιβοντι? εισαι ο μονος,ρωτα αλλα 100 ατομα και θα δεις οτι κανενας δεν ειναι ευχαριστημενος ιδιαιτερα απο την υποστηριξη? μιλησες 1 ωρα με τεχνικο? εγω ουτε 1 δευτερολεπτο δε μπορεσα να πετυχω ποτε... 25- και εισαι χαρουμενος? μπες και σε κανα warcraft.. χαλια η βιβο.. αλλωστε μιας και εχεις ογκοχρεωση φενεται οτι δε ξερεις πολλα.. σορυ αλλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους :idea:

BoGe
21-01-05, 01:11
Πολύ ενδιαφέρον σελίδα αυτή που παρέχει η HOL (αν είναι αντικειμενική), με πληροφορίες για την κίνηση του δικτύου της

http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2636

valdazzar
23-01-05, 21:32
εγω εβαλα την Demo tis HoL και εμεινα ικανοποιημενος και καλα downloads οπως και με vivodi,αλλα και χωρις χαμενα πακετα,και με καθολου lag στα games.. αν συνεχισει ετσι θα βαλω ΗοΛ μετα το 6μηνο..

lamesaint
23-01-05, 22:15
Αν θές μπορείς να δείς και στο λινκ που δίνει ο BoGe, κάτω κάτω δείχνει που είναι οι κόμβοι της HOL. Αν αυτό το συνδυάσεις και με τον τύπο του DSLAM που είσαι και ίσως και με τον τύπου του router που έχεις (αν έχεις) να βγάλεις κάποια αρχικά συμπεράσματα.
Πάντως η demo είναι μια καλή αρχή και είναι και εύκολο να την αποκτήσεις, απλά συμπληρώνεις την φόρμα και σου απαντάνε με email , αν και λένε μέσα στην φόρμα να τους δώσεις τηλ. για να σε βρούνε κάποιες ώρες της ημέρας (σε μένα πάντως με την 2η φορά που συμπλήρωσα την φόρμα εδέησαν και μου απάντησαν αλλά δατς εναδερ στορυ).
Η προσωπική μου εμπειρία πάντως με 256/128 HOL είναι αρκετά ευχάριστη θα έλεγα είτε σε multiplayer είτε σε p2p. Μπορώ να πω οτι αυτά που πληρώνω έχω.

lamesaint
23-01-05, 23:24
http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3237

Ειναι τζάμπα το ντεμο....enjoy....

dsluser1
24-01-05, 02:47
http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3237

Ειναι τζάμπα το ντεμο....enjoy....

Σε πόσην ώρα απο τη στιγμή που συμπληρώσεις τα στοιχεία θα έχεις το demo account?

lamesaint
24-01-05, 02:57
Την 1η φορά με ξέχασαν και βαρέθηκα να το κυνηγήσω.
Την 2η φορά απάντησαν με email μέσα σε 1-2 μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς) από την μέρα που έστειλα την φόρμα.

valdazzar
24-01-05, 15:38
εγω βραδυ το συμπληρωσα και το πρωι μου ηρθε sto hotmail μου.. δυστυχως λεει ειναι για 5 ωρες μονο

Copyright Keen Notion Co (2002-2019) Copyright Keen Notion Co.