PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορίες νέου στη HOL



tsioy
20-06-15, 09:46
Ως μεταφορά από την On, έχω μερικές απορίες, σχετικά με την νέα σύνδεσή μου στην HOL.
α) Στην On, υπήρχε link, στο οποίο καταχωρούσες τον αριθμό που πρόκειται να καλέσεις και σου ανέφερε το αν/πόσο χρεώνεσαι. Υπάρχει αντίστοιχη σελίδα στη HOL;
β)Ποιος είναι ο καλύτερος (ως προς τις πρόσθετες χρεώσεις) τρόπος εξόφλησης του λογαριασμού;
γ) Φαίνεται μέσα από το MyHOL το υπόλοιπο των 300' σε κινητά σε real -time ή έστω με μία μικρή καθυστέρηση;

orestis2
20-06-15, 10:08
α) όχι δεν υπαρχει, ή τουλάχιστον εγω δεν ξερω να υπαρχει κατι τετοιο στη HOL.
β) εγω παντα πληρωνα σε κατάστημα VODAFONE ,δεν χρεωνουν κατι παραπανω. Για τους υπολοιπους τροπους δεν ξερω.
γ) στο myhol δεν δειχνει τιποτα σχετικα με το υπολοιπο. ουτε υπαρχει τροπος να το δεις απ οσο ξερω.

tsioy
20-06-15, 10:14
Κάτι ακόμη...
ο proxy της HOL ( proxy.hol.gr ) ισχύει ακόμη; Τον δοκίμασα, αλλά δεν...

nikosnikolakis
20-06-15, 13:38
Αν βάλεις αυτόματη πληρωμή μέσω πιστωτικής, κερδίζεις 1€ έκπτωση.
Όταν φτάσεις το 80% του χρόνου ομιλίας σου έρχεται SMS στο κινητό σου.

valen_gr
20-06-15, 16:40
Ως μεταφορά από την On, έχω μερικές απορίες, σχετικά με την νέα σύνδεσή μου στην HOL.
α) Στην On, υπήρχε link, στο οποίο καταχωρούσες τον αριθμό που πρόκειται να καλέσεις και σου ανέφερε το αν/πόσο χρεώνεσαι. Υπάρχει αντίστοιχη σελίδα στη HOL;
β)Ποιος είναι ο καλύτερος (ως προς τις πρόσθετες χρεώσεις) τρόπος εξόφλησης του λογαριασμού;
γ) Φαίνεται μέσα από το MyHOL το υπόλοιπο των 300' σε κινητά σε real -time ή έστω με μία μικρή καθυστέρηση;

https://www.hol.gr/support/tools/status_of_circuit

Δεν ξερω εαν ειναι αυτο που ζητας, αλλα εχει ενα για κινητα και ενα για διεθνη..

nikosnikolakis
20-06-15, 22:10
Για να δεις σε ποια εταιρεία υπάγεται κάποιος αριθμός, μπορείς από αριθμό Vodafone να στείλεις στο "1292" τον αριθμό του κινητού που ενδιαφέρεσαι.

orestis2
21-06-15, 10:33
Όταν φτάσεις το 80% του χρόνου ομιλίας σου έρχεται SMS στο κινητό σου.

Είναι σιγουρο αυτό? Σε μενα τοσα χρονια δεν ειχε ερθει ποτε τετοιο μηνυμα. Παιζει βεβαια να μην ειχα φτασει ποτε στο 80%.
Βεβαια δεν ειχα ακουσει να εχει αυτή την υπηρεσια. Αν την εχει οντως, μαλλον δεν την διαφημιζει και πολύ.

nikosnikolakis
21-06-15, 17:42
Είναι για συγκεκριμένα πακέτα, δεν είναι για όλα.

tsioy
21-06-15, 17:48
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για τον proxy;


Nέα απορία:
Έχω το hol double play GR+300. Όσον αφορά στις διεθνέις κλησεις, στον τιμοκατάλογο αναφέρει ότι:
"Στις συγκεκριμένες χώρες η χρέωση των κλήσεων προς τα διεθνή σταθερά προσφέρεται ατελώς μόνο για τους συνδρομητές της υπηρεσίας hol double play και hol telephony".
Δηλαδή, μπορώ να καλώ πχ. στη Δανία χωρίς χρέωση;

Vitruvian78
21-06-15, 19:37
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για τον proxy;


Nέα απορία:
Έχω το hol double play GR+300. Όσον αφορά στις διεθνέις κλησεις, στον τιμοκατάλογο αναφέρει ότι:
"Στις συγκεκριμένες χώρες η χρέωση των κλήσεων προς τα διεθνή σταθερά προσφέρεται ατελώς μόνο για τους συνδρομητές της υπηρεσίας hol double play και hol telephony".
Δηλαδή, μπορώ να καλώ πχ. στη Δανία χωρίς χρέωση;

Όχι. Το πρόγραμμά σου καλύπτει απεριόριστα σταθερά σε όλη την Ελλάδα και 300 λεπτά σε όλα τα κινητά δίκτυα Ελλάδας. Μπορείς να προσθέσεις τις διεθνείς κλήσεις με €7 παραπάνω στο λογαριασμό κάθε μήνα.

utp
22-10-15, 23:41
Εχω ενεργοποιησει το my account , πως μπορω να βλεπω live(ενταξει με την λογικη καθυστερηση 2-3 ωρων μεχρι να κανει update το συστημα) τις κλησεις και τον δωρεαν χρονο που μου απομενει απο τα κινητα? Πρεπει να ενεργοποιησω το e-bill για αυτο?

tsioy
22-10-15, 23:49
Δυστυχώς, δε μπορείς να δεις το δωρεάν χρόνο που σου απομένει για τα κινητά...

utp
23-10-15, 00:03
Σοβαρα??? Καλα και πως θα διαχειρηστει καποιος τον δωρεαν χρονο του?

bill27
23-10-15, 00:07
σου στελνει μηνημα στο κινητο οταν εχεις καταναλωσει το 80% του χρονου ομιλιας

@ ADSLgr.com All rights reserved.