PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα με Twitch!



Chester
20-06-15, 14:58
Καλησπέρα, εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω κάτι αρκετά περίεργο (κατά τη γνώμη μου).
Αρχικά να πω ότι είμαι σε fastpath και αυτή τη στιγμή η ταχύτητά μου είναι στα (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.019 / 12.792.

Οποιοδήποτε άλλο stream δω, είτε youtube, είτε κάποιο άλλο π.χ. για τανίες ακόμα και στα 1080p δεν κολλάει ποτέ. Το twitch όμως σχεδόν πάντα το source quality είναι σε φάση buffering κάθε 4-5 δευτερόλεπτα ενώ στο high quality κολλάει μερικές φορές. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση σε αυτό;

Να προσθέσω και τα tracert και Ping που έχω κάνει τα οποία επίσης δεν μπορώ να εξηγήσω... δεν το έχω συναντήσει πουθενά ξανά αυτό. Κάποια γνώμη/λύση;

157050157051

Brainakos
25-06-15, 21:35
Είχα και γω το ιδιο ακριβος προβλημα χωρις να βρω λογικη απαντηση. ο αδερφος μου σε 2 στενα διπλα και ενας φηλος στην απεναντη οικοδομη με το ιδιο ρουτερ ειχαν χαμηλοτερους χρονισμους με ιδια στατιστικα και χωρις προβλημα buffering. ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ μου ειπανε στην εξυπηρετηση. Τωρα εχω κοψει το ιντερνετ λογο στρατου οποτε το προβλημα το ειχα για μηνες και δε λυθηκε ποτε.

mike_871
26-06-15, 11:06
ειχα το ιδιο προβλημα με wind για καποιο καιρο... απο την τεχνικη υποστηριξει μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα.. μετα απο λιγο καιρο εφτιαξε μονο του

@ ADSLgr.com All rights reserved.