PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο θέμα με πόρτα 80 στο thomson



dimitris777
22-06-15, 18:34
Παιδια καλησπερα εχει κανεις παρατηρησει αμα κανει κανένας port scan να δει πορτα 80 ανοιχτή ?επισης σε browser αν βαλετε την wan ip σας ανοιγει το interface του thomson?

sdikr
22-06-15, 18:37
Παιδια καλησπερα εχει κανεις παρατηρησει αμα κανει κανένας port scan να δει πορτα 80 ανοιχτή ?επισης σε browser αν βαλετε την wan ip σας ανοιγει το interface του thomson?

Αν το κάνεις πίσω απο το thomson είναι φυσιολογική συμπεριφορά, αν το κάνεις απο άλλη σύνδεση υπάρχει πρόβλημα

dimitris777
22-06-15, 18:42
είναι φυσιολογικό πίσω από το thomson με την wan ip να μπαινει interface?

dimangelid
23-06-15, 01:43
είναι φυσιολογικό πίσω από το thomson με την wan ip να μπαινει interface?

Το θέμα είναι από σύνδεση διαφορετική από την δικιά σου. Αν από εκεί φαίνεται κλειστή η 80 και δεν μπαίνεις στο interface του router με την εξωτερική σου ip, τότε είσαι εντάξει.

dimitris777
24-06-15, 19:30
ναι δοκίμασα κ απο έξω δεν μπαίνει αλλα ολο αυτο δεν μου αρέσει όπως κ να χει κατι δεν παει καλα .ασε που ανακαλυψα επισης οτι η forthnet αν Pingαρεις την google μπαίνει μπροστά αυτή και σταματάει εκεί .

dimangelid
24-06-15, 23:55
ναι δοκίμασα κ απο έξω δεν μπαίνει αλλα ολο αυτο δεν μου αρέσει όπως κ να χει κατι δεν παει καλα .ασε που ανακαλυψα επισης οτι η forthnet αν Pingαρεις την google μπαίνει μπροστά αυτή και σταματάει εκεί .

Εάν δεν μπαίνει απ' έξω είσαι μια χαρά. Δοκίμασες να σκανάρεις την ip σου απ' έξω να δεις αν σου βγάζει καμιά θύρα ανοιχτή;

dimitris777
25-06-15, 01:54
Κοιτά από ένα συγκεκριμένο προγράμμα μου δείχνει την 80 αλλά δεν κάνει τίποτα δεν μπορεί να μπει με τίποτα.απο αλλά προγράμματα για πόρτες δεν δείχνει τίποτα .κατι όμως δεν μου αρέσει κάτι δεν πάει καλά με αυτούς ,θα το ψάξω άμα είναι με telnet γιατί από interface δεν έχει κ πολλά το Thomson

globalnoise
25-06-15, 23:04
ασε που ανακαλυψα επισης οτι η forthnet αν Pingαρεις την google μπαίνει μπροστά αυτή και σταματάει εκεί .

Η σωματική άσκηση θα βοηθήσει υπερβολικά. Φιλική συμβουλή

dimitris777
26-06-15, 00:50
Τι θες να πεις φίλε ? διακρίνω ειρωνία ? η κάνω λάθος ? έχω την εντύπωση πως αυτό το forum έχει να κάνει με τέτοιους είδους θέματα ,βρήκες άνθρωπο να τους πεις για σωματική άσκηση πραγματικά όμως γελάνε κ τσιμέντα με αυτό που είπες ειδικά σε εμένα . Φιλικά πάντα.κ για να το λέω αυτό που σου λέω δεν το βγάζω απο το μυαλό μου ούτε το ανακάλυψα μόνο εγώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.